bobchoo 139 #1 Posted August 19, 2016 От вчера вече и аз имам свой акорд 6та. Черен мат 1.8, няма само кожа и навигация. Мисля да сложа ветробрани допълнително. Кажете какво мислите за тази идея и дали няма да го загрозят. 2 Share this post Link to post Share on other sites
policeman 1268 #2 Posted August 19, 2016 До сега всички коли,които съм виждал с ветробрани,са и отивали.Честито за придобивката и много безаварийни! Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #3 Posted August 19, 2016 Мерси колега. Поръчах ги вече не се сдържах, като я докарам до Полша ще ги сложа. Остана да си поръчам само лепенка и лентички за номерата. Share this post Link to post Share on other sites
Knoxville 151 #4 Posted August 19, 2016 От време на време около нас се появява една сива с ветробрани, но щом вече си ги поръчал, няма голямо значение. Аз на твое място бих помислил и за затъмняване на задните прозорци. Share this post Link to post Share on other sites
ruil4o 64 #5 Posted August 19, 2016 И ако намериш матово фолио за стъклата ще е още по-яко! Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #6 Posted August 19, 2016 От време на време около нас се появява една сива с ветробрани, но щом вече си ги поръчал, няма голямо значение. Аз на твое място бих помислил и за затъмняване на задните прозорци. Аз съм го поръчал но дори след плащане имам 14 дни да ги върна. Ако мислиш, че не е добре можеш ли да ми покажеш сивата да видя как седят? А за прозорците трябва да видя каква е законната граница. За прекалено тъмни, спират автомобила от движение тукашните полицай. Share this post Link to post Share on other sites
barsi 265 #7 Posted August 19, 2016 За задни прозорци, стига да имаш страничните огледала мое те хванат за изпускателния колектор. В закона си го пише. Предните нямаш право да пипаш. За сива с ветробрани- виж моята тема. Честито за покупката. Безаварийно каране. За цвят и мен сивото ме кефи повече, но това си е личен избор. За мен черния мат отива само на баварец 96-99г, но пак казвам, че това е въпрос на вкус. Share this post Link to post Share on other sites
policeman 1268 #8 Posted August 20, 2016 Това "Тук" вероятно е Полша,колега,не е сигурно там какво е ограничението за фолиото по стъклата.Но относно ветробраните въобще не се чуди ще стоят добре,а и като функционалност са голямо удобство.Онзи ден си сложих на моя Акорд и съм много доволен. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #9 Posted August 20, 2016 (edited) На приятелката ми взехме сив металик с гас(блях), даже бяхме до България миналата седмица с нея. Edited August 20, 2016 by bobchoo Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #10 Posted October 1, 2016 Така новости няма, освен че стигнах до Полша. Като цяло съм много много доволен от автомобила. Не гори толкова много. След като заредих извън България разхода падна брутално. Сложих си табелките да ми е готинко. Обаче и нисички с това спортно окачване и опрях два три пъти.Предстоят ветробрани и вързване на буфера. 1 Share this post Link to post Share on other sites
crown_bg 446 #11 Posted October 1, 2016 Много е готин...честито! Share this post Link to post Share on other sites
Veseliq 1557 #12 Posted October 7, 2016 Според мен червена емблема отпред ще й отива на това черното. Така ми изглежда като, че са я свили. Иначе черният мат е много готин - дано не се "излъска" с времето от миене. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #13 Posted October 7, 2016 За червена емблема съм и аз, но бих върнал хрома на решетката - и без това боята от него вече е почнала да пада поради слабата адхезия. Иначе фаровете много "едреят". Добре е и да ги полираш -ще контрастират по-добре на иначе чудесния черен мат. Абе голям трафик в тая Полша. От Краков до Келце 2 часа! 1 Share this post Link to post Share on other sites
H Hristov 0 #14 Posted October 8, 2016 Много добре изглежда колега. Честито! Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #15 Posted October 12, 2016 Така така развитие, колата ми я удари една баба миналата седмица. Писаха българина виновен, майната им (фингър) При ограничени 30 бабката в поло ме хакна поне с 60. От удара колата беше преместена на около метър и половина. Готиното, е че нямам огромни поражения. Горен носач, калник, леко нагънати врати и десния фар + броня за смяна. Халогените са здрави. Вече имам необходимите оригинални части. Поръчах си маска и фар + паста за полиране да лъсна и другият. Това което се замислих е дали да не сложа една лепенка с зачеркната баба, защото реално тя не ме видя и ми се натресе. Ще почистя боята от решетката за да си е пак хром, а емблемата ще я видя червена. Боята е пласти диип и най-евтино я намерих за 45лева 400мл спрей. Ето и снимките след битката с полото, на което не му остана предница.. ама файда. Мен явно джантата ме е спасила от по-сериозни щети. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #16 Posted October 12, 2016 За червена емблема съм и аз, но бих върнал хрома на решетката - и без това боята от него вече е почнала да пада поради слабата адхезия. Иначе фаровете много "едреят". Добре е и да ги полираш -ще контрастират по-добре на иначе чудесния черен мат. Абе голям трафик в тая Полша. От Краков до Келце 2 часа! Вече е взета боя близка до тази на оригиналните емблеми тайп Р. и полир паста за фарове. Трафика е голям при Краков да. По принцип ако си ползвал гугъл мап няма как да видиш на нея новата магистрала, която се прави. Там е супер. Осветено е от край до край. Само да ти се кара. Още е безплатна, като е готова ще бъде като в Сърбия с бариери. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #17 Posted October 12, 2016 Съболезнования за щетата -"бабка и стара" на вредителката, но стават такива неща. Ще я оправиш -надявам се имаш каско. Виж как е и кутията на филтъра -долната и част която стои под шнорхела. Принципно носачът е по-здрав от ушите на купето към които е хванат. Огледай и там за огъване или разкъсване. Аз ходих до Келце по Гармин с миналогодишна карта, но видях че строят магистрала. Взехме я малко на зиг-зак -ту в лявото платно, ту в дясното. Все някой ден ще стане и тогава... Share this post Link to post Share on other sites
crown_bg 446 #18 Posted October 12, 2016 Съчувствам ти колега.. Share this post Link to post Share on other sites
policeman 1268 #19 Posted October 12, 2016 На тази решетка Тайп Р-а е с хромирана емблема.След фейса е с червена емблема,но там и решетката е друга. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #20 Posted October 12, 2016 Нямам каско, но пък за това си я правя сам и сам си избирам частите. Не е чак толкова скъпо Гледах, ушите са ок а носачът е усукан точно до болта в резултат на което болтът се е измъкнал при ябълката. Интересното за мен беше как тая джанта е понесла удара и не е се изкривила. Емблемата ще я мисля първо да си оправя ламарините. Надявам се събота да не вали за да мога да сложа носач и да сменя калника. Утре поръчвам бронята в петък е тук. Надявам и нея да монтирам и да се ходи вече на майстор да ми опъне вратата ( не искам кит). И после боя. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #21 Posted October 15, 2016 Здравейте! За да не спамя по другите теми, искам да ви попитам дали имате ремонтно ръководство на 6-та европейска... Проблемът е че след смяна на горния носач гумата ми седи наклонена. Все едно носачът е по-къс. Моля дайте идея. За съжаление не мога да ги наложа за да проверя разликата (старият е усукан) Share this post Link to post Share on other sites
ВесКо 141 #22 Posted October 15, 2016 Шенкела ти е поддал също и ще иска смяна, затова и гумата продължава да стои крива. Кормилен накрайник е много вероятно да е пострадал, лагер-главина също може да румоли след такъв удар. Share this post Link to post Share on other sites
tonywoolf 100 #23 Posted October 16, 2016 Много е вероятно да е потънала монтажната точка на носача навътре и затова носача да стои по-къс. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #24 Posted October 17, 2016 И аз се боях от такива потъвания, но след огледа на колата от двама души казаха, че няма промени по ботуша. Сложеният носач е оригинален като стария. Днес ще ходя за амортисьори, защото стария е ударен и не се движи изобщо и да видя за шенкела дали не е крив + сензор за абс. Стискайте палци, писна ми да карам на газ..... Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #25 Posted October 17, 2016 Доктора каза: шенкел и амортисьор и да си сменя накладките. От там имам 400 лв за боядисване на 4 детайла. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #26 Posted October 20, 2016 Колеги, десен фар от кола са дясна дирекция дали ще е проблем и ще преча ли на останалите водачи? Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #27 Posted October 20, 2016 (edited) Да. И на тях и на себе си, понеже горната част на осветителния поток трябва да е с тази форма _/ за да осветява напред ниско и банкета странично, а не насрещната лента. http://www.bghelp.co.uk/forums/threads/68445-%D0%9D%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5 Edited October 20, 2016 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #28 Posted October 20, 2016 Благодаря много Цецо. Все пак ще си поръчам нормален, с цел безопасност. В събота ще сглобявам колата и се надявам всичко да е ок. Друг е въпроса от фейсливтовия модел дали ще стане фара? Гледам на снимки няма разлика. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #29 Posted October 20, 2016 Преди години имах щета -лек челен удар и строших крачетата на моите. Понеже и капака беше на "палатка", а и писахме радиатора за смяна. Каското не стигна за оригиналните HELLA и си поръчах от DEPO -мисля бяха тайвански. part № 2117-1129L-LD-EM е левият. Тези http://www.avto.bim.bg/Farove-za-HONDA-ACCORD-ot-1998-do-2003_m195t18.html ми приличат на тях, макар да не пише коректно марка, но цената е аналогична. Гледам че са 98-03, та мисля стават и за фейса. Още няколко години карах с тах и не съм имал ядове. Имат дребни разлики в отливките, но външно са еднакви. Тоест -копирането е 99%, а качеството на единия рефлектор не беше супер (като метално покритие имаше някакви прашинки), но на светене си бяха ок. Казвам го защото ще си личи стар ляв и нов десен и по-добре да намериш от морга необходимият ти -или да смениш и двата. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #30 Posted November 5, 2016 Така, фар се намери оригинален Hella. Колата е готова. Всичко което беше механично смених. Остана за напасване само леко бронята и оправяне на десните врато но малко ще я разтъпча утре. Забелязах един проблем, който нямаше. Сега оборотите са нестабилни. Казаха ми че може да е от дългия престой на едно място без да е палена и без акумулатор. Ако някой знае как се оправя да казва Утре снимки след измиване. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #31 Posted November 9, 2016 Ето как е колата сегаЩетите бяха:Строшена долна част на филтърната кутия (нямах резонатор); крив шенкел + разбита главина; крив и запънал амортисьор; усукан горен носач със скъсан болт; крив накрайник на рейката; смачкан калник; скъсан под-калник; нагънати леко дясна врата( до щангата която пази навлизане в купето); десен фар; маска; счупена пръскалка на десния фар; Оправих и смених каквото можах с моите ръце. Маската седи малко виснала. Ще има напасване като се стопли.Другото вече ще ходи на майстор, а тоя мат го гледат като извънземен. Удоволствието да си караш отново колата е неописуемоЗа съжаление подобренията за сега отпадат. Хвърлих парите за да я върна към живот Изказвам благодарности на всички, които се отзоваха с мнения и съвети! 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #32 Posted November 9, 2016 До тук - добре. Този който ще напасва детайлите ще свали всичко отново, понеже фара е много клекнал и от там положението на капака и бронята. Явно отзад "очиларката" е за изправяне и наместване. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #33 Posted November 10, 2016 Очиларката е ок. Долния болт до решетката е проблема. Там имам разминаване с около 3-4 мм и дърпа фара така на долу. Ще си купя елемента на който се закрепва бронята защото е усукан и не я крепи добре, а на 40 лв цена няма какво да му мисля. Знам, че не е перфектна външно но механиката от долу си работи на 110% пробвах всичко. Трогнах се, че тук получих подкрепа и идеи как да я оправя. Значи все пак не е само форум, в който хората се заяждат един с друг. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #34 Posted November 10, 2016 Стискам палци да я "наредиш" перфектно. Моята не се получи идеално (след 2ма майстори) понеже кривините бяха минимални и трудни за хващане при свалена броня. В крайна сметка фугата между маската и бронята остана по-голяма отколкото беше (при теб е доста повече), но и самата и пластмаса старее и има голямо топлинно разширение. Зиме си беше прилично, но лете зяпваше под фаровете с 2-3мм. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #35 Posted January 3, 2017 И ,историята продължава! Вече навъртях едни 10к километра след аварията. Междувременно ми пуснаха оферта за двигател от Type R , но без електрониката на многооооооо ниска цена. Аз съм се замислил за изпускателната система от такъв, за да довърша просто профила на колата. Някой съвет относно електрониката за горепосочения двигател? Share this post Link to post Share on other sites
policeman 1268 #36 Posted January 8, 2017 (edited) Комп се продава тук за без пари във форума. Н22А7 Мога да ти подам още няколко жокера.Гледа офертата да е с кутията,че тя е ценна. Edited January 8, 2017 by policeman Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #37 Posted January 9, 2017 Е това не го знам. Ще питам как е Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #38 Posted February 19, 2017 Еми километрите вървят добре, а заедно с тях и обслужването Смяна на масло и филтър, накладки предни и свещи. Маслото е Мобил 5w30 ако някой се интересува. Нямам снимка на тубата, защото я хвърлих. Share this post Link to post Share on other sites
bobchoo 139 #39 Posted December 6, 2017 Да си попълня промените с изпускателната от Type R в моята си тема. 1 Share this post Link to post Share on other sites
barsi 265 #40 Posted December 8, 2017 Може ли повече инфо за подмяната. И аз съм го мислил, но моля за снимки, ако може. Share this post Link to post Share on other sites