Да споделя финалното решение на казуса със счупеното челно стъкло.
СИМ ПЕТ СИМ смениха джама, дадоха протокол, че всичко е калибрирано( 100 евро). Оказа се, че не е баш така. След 2 дни таблото светна - системите за сигурност; след рестарт - изгасна. След още 2-3 дни отново светнаха същите лампи и не се гасят по никакъв начин. От СИМ ПЕТ СИМ взеха да мънкат,че щом имало протокол, значи всичко е калибрирано и те нямало какво да направят повече, ама да ида... Най-ранен час- след седмица. Теглих им една на ум и на следващия ден - в Бултрако. Още 60 евро за диагностика. Оказа се,че трябва да се калибрира и радарът в емблемата, който явно има връзка с тези по стъклото. Ама специалистите от СИМ ПЕТ от къде да знаят? Калибрираха всичко както си трябва и всичко е ОК.
Обаче - на следващия ден се надигна лявата водобранна лайсна на стъклото, с около 1 см, виждаше се щипката . Така и така имах час в СИПМПЕТ за първия казус - айде пак там. Вкараха колата и понеже ме видяха, че заничам, дръпнаха вратата. Едни малки "майстори" бяха.
След половин час цъфна приемчика и разправя,че имало счупена щипка, те сложили някаква си , ама трябвало оригинални( 3 бр.). Викам - че нали вие сменяхте стъклото, значи и вие счупихте шипката. Мълчанието на агнетата.... За всеки случай поръчах и оригинални, айде още 20 евро, та всичко, освен стъклото излезе 180 евро отгоре за мърлявата работа на СИМ ПЕТ СИМ....ГОРЕЩО НЕ БИХ ГИ ПРЕПОРЪЧАЛ, въпреки че се надявам поне монтажа на стъклото да е ОК.