-
Content Count
234 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Calendar
Everything posted by stany681
-
Да споделя финалното решение на казуса със счупеното челно стъкло. СИМ ПЕТ СИМ смениха джама, дадоха протокол, че всичко е калибрирано( 100 евро). Оказа се, че не е баш така. След 2 дни таблото светна - системите за сигурност; след рестарт - изгасна. След още 2-3 дни отново светнаха същите лампи и не се гасят по никакъв начин. От СИМ ПЕТ СИМ взеха да мънкат,че щом имало протокол, значи всичко е калибрирано и те нямало какво да направят повече, ама да ида... Най-ранен час- след седмица. Теглих им една на ум и на следващия ден - в Бултрако. Още 60 евро за диагностика. Оказа се,че трябва да се калибрира и радарът в емблемата, който явно има връзка с тези по стъклото. Ама специалистите от СИМ ПЕТ от къде да знаят? Калибрираха всичко както си трябва и всичко е ОК. Обаче - на следващия ден се надигна лявата водобранна лайсна на стъклото, с около 1 см, виждаше се щипката . Така и така имах час в СИПМПЕТ за първия казус - айде пак там. Вкараха колата и понеже ме видяха, че заничам, дръпнаха вратата. Едни малки "майстори" бяха. След половин час цъфна приемчика и разправя,че имало счупена щипка, те сложили някаква си , ама трябвало оригинални( 3 бр.). Викам - че нали вие сменяхте стъклото, значи и вие счупихте шипката. Мълчанието на агнетата.... За всеки случай поръчах и оригинални, айде още 20 евро, та всичко, освен стъклото излезе 180 евро отгоре за мърлявата работа на СИМ ПЕТ СИМ....ГОРЕЩО НЕ БИХ ГИ ПРЕПОРЪЧАЛ, въпреки че се надявам поне монтажа на стъклото да е ОК.
-
По отн. срока на доставка - чаках Бултрако над 2 седмици за доставка на лява оригинална стъпенка, че моята я изджасках в една кашпа и отиде на кино. 850 евро с монтажа.Дойде от Япония. Ако и стъклото е от там - приготви се за чакане. По отн. на калибрирането -и аз питах Бултрако, казаха,че си трябвало. Не питах за цена, но при СИМ ПЕТ СИМ е 87 евро без ДДС. В Бултрако няма да е по-малко
-
Здравейте, в момента сме влезли в серия със смяна на стъкла. На жена ми СИВИК-а, 8 генерация е за смяна на стъкло от удар с камъче. ЛевИнс директно писаха за смяна.(Знам от тук-от там, че ремонтирано стъкло, което след време се спука на същото място, застрахователите не го признават повече).Аз избрах Кобра за смяната, като вариантите бяха Pilkington или St.Gobain - все читави марки. Закарах колата на ул.1-ва Бълг.армия, уж имаха три броя стъкла и няма проблем. След два часа ми се обадиха и казаха, че и трите били дефектни...Чакаме ново в четвъртък и колата си виси там в халето им. Според мен, а и не само, КОБРА ОТДАВНА НЕ СА ТОВА, КОЕТО БЯХА.Базирам се само на това, което видях в центр. сервиз тук., може пък в Пловдив да са ОК.Преди 10-12 години офисът ми беше на 200 м. от тях, беше лудница от коли, вкл. и доста скъпи.Сега не е изобщо така. Аз не бих рискувал с кола 2020 год. при тях.Избрах ремонт по фактура, колата е с висока стойност и не виждам как ф-ра за 550 евро няма да бъде призната от застраховател.А и стъклото Pilkington за Сивика пак ще го вземат от посочената в поста ми компания, като писах и каква е разликата в цената.....Бих Ви препоръчал избрания от мен сервиз, който си е и директен вносител на стъклата, но сте от Пловдив.Партньорите им в Пловдив са Мустанг и Глас Груп....За мене донякъде са показателни колите пред сервиза на тези - моето CR-V 2019 сигурно беше най-евтината кола там .Да чакате оригинално стъкло заради логото на Хонда е леко неудачен вариант Желая успех !
-
Разбира се, ще споделя :)
-
Няколко познати ми препоръчаха СИМ ПЕТ СИМ - вносителя на Pilkington.Направо отидах там и поръчах стъклото. Крайната оферта+калибриране беше около 130 евро под офертата на 1-2 други за същото.Чака се доставка около 2 седмици и се надявам всичко да е наред. Както и застрахователя да няма причина да признае ф-рата :). Като гледам какви и колко много коли бяха при тях, все ми се иска да вярвам, че работят качествено.Ще видим.
-
Здравейте, колеги. Както карах по Царигр.шосе, пред ПРАКТИКЕР, с около 60 км/час, по средата на челното стъкло, от чистачките, нагоре, се появи от нищото пукнатина около 15 см. Без удар, камъче или каквото и да било. Направо нямам думи...:(:(:( (В момента чакам плащане от застрахователя на сума по щета-за смяна на стъпенката под вратите.Признаха си ф-рата на Бултрако,смених, заснеха и т.н... не мисля че ще има проблем.) Обаче сега с нова щета, с този джам, нещо се притеснявам. В момента на жена ми СИВИК-а е в доверения им сервиз КОБРА, пак за смяна на стъкло, счупено от камъче.КОБРА ми се вижда много мизерен и чета основно стари отрицателни отзиви за тях. Дайте моля идея за проверен стъкларски сервиз в София, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем. Колата е ЦРВ 5, хибрид, 2019 год. не е американка....От Бултрако казаха, че след смяна на стъклото имало 2-3 часа процедура при тях за обучение или нещо подобно на сензори, камери и т.н. по стъклото, което е и с подгрев. Тази процедура не виждам как ще я покрие застраховател, ще видим. Важното е смяната да е читава, с гаранция,че няма да изпочупят щипки напр,. няма да влиза вода и каквото се сетите за след смяна на челно стъкло :(. Не съм сменял никога и съм бая притеснен от тази интервенция, особено ако е в доверения сервиз. Та спешно събирам мнения, преди да заведа щетата. Ще съм много благодарен на всички за идеите.
-
Аз съм с 235/60/18.
-
Привет, колега. Намери ли патерица за хибрида ?
-
Да се включа към питането на колегата, въпреки че моята е 12.2019 хибрид. Също търся патерица за нея, за всеки случай. Ако правилно разбирам, сниманата от Вас е патерицата, която би паснала и при мен ? В краен случай, ще търся и ще си возя нормална джанта с редовна гума.Благодаря предварително :)
-
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Привет. Пак да потитам. За хибрида кое е точното масло RAVENOL ? EHC или EHS ? EHC го дават на опаковката, че е за ХОНДА . Или да планирам смяна в Бултрако ? -
Има ги и в ЕМАГ - 30-45 лв, приблизително. Няколко предложения са...
-
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Така като чета, ще продължа да си сменям на 10000 км. и няма какво да го мисля.Тоест - РАВЕНОЛ,OW-20. ravenol-vse-0w-20-4l.webp -
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Добре де, минавайки покрай Бултрако-то на Ботевгр.шосе, спрях и питах за смяна на маслото( сменено преди около 8000 км) Казаха че се сменя на 20000км. Аз досега съм сменил около 15 коли и винаги сменям на 10000 км. Сега съм в чудене как да постъпя ? А и не знам с какво точно е сменено последно и ако се наложи някакво доливане..... За около 8000 км не е мръднало, гледайки щеката за масло. Препоръчайте марка. Ако някакакъв MOTUL става, предпочитам да е с него. Дизелов АКОРД и бензинов Сивик, от 2009 г са и двете, много добре го понасят, доливам еднократно мнооого малко за 10 000км. -
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Бре, дотам ли са го докарали - минералка ? Досега Акордa-дизел и Сивика- бензин, ги карам с МОТУЛ и съм много доволен. За тази какво бихте препоръчали ? Ако не греша, трябва май да е 0W-20 ? -
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Първите и впечатления от автомобила са отлични ! Върви много добре( нямам база за сравнение с друг хибрид), просторна и удобна.Сменихами маслото на автоматика и диференциала. Двигателното е на малко над 8000 км, сменено в сервиз на Хонда в Италия и се чудя дали да го сменя в Бултрако или да изчакам малко.... ??? Дайте мнение . На градско дава разход 5,5. Ще се радвам да се срещнем в удобен момент с колега със същата . -
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Ти си първия, споделил ги тук :). Благодарим! -
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
По всяка вероятност Ви е не сте разбрали нещо ;). Никъде не съм писал,че италианците дават гаранция на батерията. На запитване от страна на фирмата, която доката колата, Бултрако отговориха,че батериите на Хонда са с 8 год. международна гаранция, тоест, батерията има още 3,5 год. гаранция. -
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Привет, питам принципно за батерията :). Колата се доставя от фирма, която внася по поръчки, в случая е от дилър на Хонда в Италия. Още като я купи фирмата, ми казаха,че са говорили с Бултрако и онези са потвърдили за гаранцията. Така или иначе, ще пробвам да получа от тях нещо черно на бяло, да видим...Искам да питам - освен брошурата с картинките, която изпрати, да имаш OWNERS MANUAL в пдф, и на български ?Ще черпя !Никъде нищо не намирам.На Акорда ми имам и съкратен вариант на български, и простанното, също на български,докато за ЦРВ Хибрид нищо не откривам. -
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
-
Нов в CR-V форума, първа хибридна кола
stany681 replied to stany681's topic in CR-V 5та ген. (2017+)
Благодаря ! На 100 000 км. е -
Здравейте, след около месец ще получа поредната си ХОНДА - този път заменям АКОРД-а с CR-V Hybrid, 2.0 i-MMD Executive AWD, от 2020 год. Ще имам много въпроси Автоматик е, а единствения автомат, който съм имал, беше една ТОЙОТА АВЕНСИС, която беше много мудна и я освободих след 2-3 години лека експлоатация :).Със сигурност ще имам въпроси за автомата, за маслата( сервизирана и обслужена е преди 3000км. в сервиз на Хонда, та поне това ми отпада на първо време). От Бултрако са потвърдили 8 години гаранция на батерията, остават още 4.(колата е от представителство на Хонда в Италия), като се надявам всичко да е наред За какво трябва да се внимава, някои най-основни неща при този хибрид ? Затова - има ли някой с такъв автомобил ? Благодаря предварително на отзовалите се.
-
Принципно са добри.Хонда е това.Но от Америка/Канада на 100% са удряни, наводнявани, с щети и т.н. Повярвайте, доста време гледам такива, познавам доста хора, вкарващи от там - ако не е с "нещо" колата, то няма как да е на добра цена и да се докара тук. Само доставката е 10000лв...Гледал съм тук в България поне 5 коли,които самите търговци са ми показали в какво състояние са били. И въпросът е как са поправени - читаво или колкото да се продадат с добра печалба. Внимавайте .
-
Благодаря .Май ще карам без него . Така или иначе съм поръчал CR-V 5-ца.
-
2,0 или 2,4 са американки.Тоест - оправени след удар.Но колко и как са оправени, е друг въпрос.
-
Здравейте, колеги. Ще съм благодарен на някое и друго мнение. От край време си ползвам блутуута в колата.Свързал съм се преди доста време и всичко си е наред. Преди няколко дни - няма никой. Пробвах да се свържа отново , step by step, не става. Изобщо няма първоначалния сигнал, след който да започнеш процедурата на свързване м/у телефона и колата. Нищо! Съответно и телефона не намира колата. Та, какво да правя ? Бушон ли някакъв ли е , що ли ??? Благодаря предварително.
