Jump to content
Tino

И Тино с нова кола - ХОНДА

Recommended Posts

Та така колеги :D и аз вече мога да се похваля с нова Хонда , след като се отървах ( буквално ) от Айгото ( което , ако беше останало още месец / два в ръцете ми щеше да издъхне - пак буквално :lol: ) !!!

Искам преди всичко да изразя искрената си радост , че се завръщам в клуба ( с колата ми за ежедневно ползване ) и то не с какво , а с един наистина невероятен автомобил , който се надявам да ми бъде верен , както и аз на него дълги години :D

Ако можете да се ориентирате от заглавието казвам край на лагерниците , т.е. малки колички , трвърдо возещи , неудобни за дълги преходи ( най-късия ми преход е София - Пловдив ) , с малко мощност :D и най-важното - малки багажници и неудобни седалки за задните пътници :lol:

Надявам се да не бъда отлъчен от сектата на малките хечбеци и малолитражките :P и учтиво приет без презрение от " чичковците " на форума с това нещо :

 

Публикувано изображение

 

и тука очаквам леееко негативното мнение на Майната :

 

Публикувано изображение

 

Honda Accord Sport Tourer i-CDTI :lol:

 

Колата е в ръцете ми от около 2 седмици и с вече навъртяни над 2000 км и съм изключително задоволен отвсякъде :P

Първоначално бях изключително скептично настроен към големите автомобили като цяло , но стечение на обстоятелствата и крайната нужда от по-удобен автомобил за отворилата ми се работа във фирмата това беше единствената алтернатива . Е можеше и да е чисто нов Сивик седан , но 1.6 с по-малко екстри :D За това въпреки навъртяните 30 000 км за 3 години в ръцете на Бултрако се доверих и не останах разочарован :D

 

Ще ползвам темата и за по нататъшни въпроси относно колата , на които се надявам да има отговори , а и да бъдем полезни на други ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чиста работа палатката въдиците и GO! :lol: Честито !

Редактирано от lamerko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да ти е честита п.с сега се едно караш хе4 с ремарке :lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ти е честита, да не те предаде ни веднъж, само консумативи да сменяш и да имаш хартийки за да наливаш благодатна течност.Ама ти... от малки хечове-спортяги скочи на комби... бещо май остаряваш, а? :lol: ахххихихих :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фантасти4на кола,поздравления :lol: Догодина и аз мисля да отида към 5-вратите Хонди.А именно ЦРВ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита и много километри да те радва.Винаги идва момента ,в който разбираш,че в голямата кола можеш да возиш 4ма и 2 кучета и багаж а можеш и сам да се возиш :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба на "Маршрутките" :lol: :lol: Друго си е нали? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година лятото имах щастието да покарам една такава красавица и сега направо ти завиждам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Голем кораб! :lol: Тва въдици,тва палаки,тва дървени въглища-за всичко има место.Още веднъж честито!Назад тавана наистина ли е толкова смъкнат или е от снимката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

Ма то комби бе!Честито, много да я тормозиш и тя малко ядове да ти създава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tols

Да... и аз съм решил като се заженя да си взема нещо такова :lol:

За сега ще си карам малката и неудобна кола :D:lol::lol::D

 

 

Айдееееееееее... да ти е честита :D

Редактирано от tols

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее как ти завиждам. Направи съм се влюбил във тия Tourer-и.Желая много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега много безаварийни километри и безкрай много щастливи моменти с нея. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Много безаварийни километри".... минава големия кораб минава ...." :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито, само се плаша като помисля каква ще е СЛЕДВАЩАТА ти Хонда ...Пилот ?! Или Хонда-джет :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау честито....страхотен автомобил!Да ти служи вярно и да те радва много години напред!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Омбре , друга ракия си е , но не знам дали този модел са го измислили така , НО не усещам никакви задръжки с размерите , стабилността или каквото и да е заради това , че е комби :D Очаквах наистина да имам затруднения , но уви :D Е , айде , с паркирането определено има трудности , но не и заради колата :) Искам да насърча хората колебаещи се дали дизел или бензин ;) Като се качих да карам тази кола с този двигател , още първите моменти не усетих това дизел ли е или бензин :D наистина , това добиче не признава обороти ряз има още от 1200 оборота , а когато достигне мак. въртящ момент при 2000 оборота - все едно влиза във ВиТек-а , няма турбо дупка , няма внезапно изтрелване , направо излиташ :) В нито един момент при каране не мога да кажа , че е дизелов автомобил - евала на Хонда !!! Сега има го и другия момент , нямам кой знае колко голяма база за сравнение с дизелите , но оставам с това чувство ;) И както Емо каза за колата на колегата Дариус , на висока предавка даваш газ и не усещаш нищо особено докато видиш километража :) Не знам дали остарявам толкова много , все пак си е хечбек с малко по-голям багажник :D но определено за работата , която работя това е идеалния автомобил :P Очаквайте включване за разхода , че това ми е най-интересното :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAD DOG

Честито пич.Още един със параход...и корабите си имат предимства шъ знайш.... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondajapan

честито автобусче!красавица е!дълги години да те радва и служи вярно! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ти кажа понеже каза 4е нямаш голяма база за сравнение при дизелите. Аз ти казвам от опит. японския дизел е ненадминат и попринцип японските двигатели са номер 1. И не само двигателите да знаеш. :cool::rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мерси колега за пояснението , ще го имам в предвид ;) Колеги ето и първите ми въпроси насочени към тези от вас , които имат кожени салони или полу салони в колите си :) Интересувам се какви грижи да полагам за кожата , че да изтрае максимално най-дълго :) Волана и топката на скоростния лост също са кожени и вече излгеждат бая излъскани ( не и както кожата на седалките ) и ме е страх да ги чистя с мокри кърпички :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и с кеф да си я караш,много безаварийни км!

Интересувам се какви грижи да полагам за кожата , че да изтрае максимално най-дълго :) Волана и топката на скоростния лост също са кожени и вече излгеждат бая излъскани ( не и както кожата на седалките ) и ме е страх да ги чистя с мокри кърпички :(

Кожата само със специални препарати,никви мокри кърпи.В тях има спирт и прецакват кожата.Първоначално аз ги чистя с мека кърпа от памук и чиста вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честита да ти е , препаратите може да ги намериш в всяка бензиностанция за кожа , за тапицерия и за каквото и да се сетиш , препоръчвам от моя гледна точка марката SONAX успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито с :( много безавариини километри хихих ,хубава колица

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

Да ти е честита и безаварийна, Тино!!!:( Пък като поодъртееш още малко, що не се замислиш за Toyota Hiace, като служебната.... :) :)

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Тинооо, това е най-яката баничарка в Пловдив, при това с мирис на нафта :/ Тури едно ремърке отзад и си топ ;) как ма усети че ща налапам само........ ;) Шегата настрана, със здраве да я караш братле и много да те радва! Добре дошъл при "батьовците с гондолите" !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:/ блудния син ;) Мерси колеги ;) за отговорите . Продължавам с върпосите , насочени са специялно към един от собствениците на такъв Акорд от Стара Загора ;) дето не му стига тежкото купе а и си носи аквариум в багажника ;) Ванка кажи ми моля ти се как ти се отблагодарява Акордеона през изминалите години ;) Каквато и информация да ми кажеш се ми е от полза ;) За останалите притежатели на дизеларки също . Интересувам се дали има някакви по специфична поддръжка дизелите . И това към всичките . Ако някой е чел характеристиките специялно за комбито сигурно е забелязал , че му дават не много добри спирачки , от малкото минати километри наистина забелязвам нещо такова , но не , че не спира , а просто иска по-силно да натиснеш педала на спирачките , та на въпроса - иска ми се да сложа спортна спирачна течност , като на колегата Демон , дали ще има някакво отрицателно влияние ? Предполагам , че няма да има , но ми се иска с колата всичко да е идеално и изпипано , за това и толкова много задълбочавам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито Тино,Време беше да смениш врабчето на Тойота! :bg: Утре, надявам се, да те очакваме, да се похвалиш и на живо с Егоист! Ще черпя безплатна фотосесия на корабчето! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

качиш ли се ведньж на акордеон, забравяш за сивици... факт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен разхода ми е 12/100 със средна скорост от 190км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... та на въпроса - иска ми се да сложа спортна спирачна течност , като на колегата Демон , дали ще има някакво отрицателно влияние ? Предполагам , че няма да има , но ми се иска с колата всичко да е идеално и изпипано , за това и толкова много задълбочавам :)

Сложи това

Публикувано изображение

 

Кипи след 312C Info

Аз съм с такава течност и перфорирани и нарязани дискове,колата спира зверски,но Емо има забележки за феродото,което

скоро ще сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито , Tino ......:) Друго си е големия кораб нали ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...