Jump to content
linkata

Хонда Джаз

Recommended Posts

Може ли да се натяга веригата на Хонда Джаз 2004г. и по какво се разбира дали е разхлабена?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  Аз съм нов собственик на джаска и при студена кола чувам доста чукане в двигатела. Ще съм благодарен ако някой сподели как мога да разбера дали е от веригата или от клапани.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроселовата клапа също се чува доста, аз в началото се бях стресирал да не е от двигателя. Но след проверка се оказа, че е всичко му е наред.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  Аз съм нов собственик на джаска и при студена кола чувам доста чукане в двигатела. Ще съм благодарен ако някой сподели как мога да разбера дали е от веригата или от клапани.

Смени ли маслото на колата, или още не си? Моята също взе да трака на студено, но след смяната на маслото.  Правих и реглаж на клапаните, но пак си чука, докато не загрее двигателя. Отдавам го на това, че вместо препоръчаното 5w40 и налях десятка. Не изключвам възможността разбира се, старото масло да е било с добавка. Още не съм сменил десятката, но ми предстои смяна и ще стане ясно. Най напред си смени маслото с такова, каквото се препоръчва от производителя  и тогава го мисли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Привет, колеги !
Взех една хондичка Jazz 2002 GD5 с L12A1 преди около 2 месеца. Много приятна на пръв поглед, но ето, че вече имам доста неприятни проблеми. Голяма част от тях вече съм решил и останаха по-сериозните мъки. Едната мъка - бобините - там ще се оправя сам. Другият проблем е алтернатора - когато си реши вдига пулсиращо напрежението до 16 волта и варира между 14-16V. Светлините започват да премигват. Тук ще се свали алтернатора е ясно също.
Най-големият ми проблем е, че трака веригата. Седмица след покупката се появи леко чукане след запалване, което спираше само. Смених маслото с 10W40, защото колата беше с такова като я взех - чукането си остана. Регулиране на клапаните не помогна. Картера беше свален за проверка на лагерите - всичко е като ново. Смених маслото с Yacco VX600 5W40. Чукането се чува повече. Колата си върви и като е загряла добре, шуми по-малко. Някой може ли да ми помогне с информация за оригинални части или заместители - цени, марки, качество и т.н. за смяна на веригата ? В интернет излиза много оскъдна информация. До колкото знам от Фена цял комплект верига с обтегач, банани и зъбни колелета е около 720лв OEM. Дано на никой не му се налага такъв ремонт. Уж всичко е здраво и запазено - не остана не пипано място по измъчената кола. Поздрави !

Редактирано от Окич

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моята книга Хайнес, веригата може да се регулира.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Хонда Джаз 2004 - необходимо ли е да сменя агренажната  веригата и на колко километра

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако няма признаци да е износена не се сменя.

Редактирано от rim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.