Jump to content
Sign in to follow this  
zuzozbd

ELM327 OBD II става ли за HONDA JAZZ

Recommended Posts

Здравейте колеги , някой ползвал ли е ELM327 OBD II  за HONDA JAZZ ??? Ако да , какви са му възможностите за диагностика ??

Това имам в предвид  http://olx.bg/promotsiya-mini-elm327-bluetooth-obd2-diagnostichen-interfeys-torque-i47717579Публикувано изображение

При Torque, на мен с цр-в се наложи да задам ръчно протокол за комуникация 9141, на авто не се връзваше към еку-то

Restless , само двигателя ли диагностицира ?  а сервото и ABS ??

купих го , и работи даже си изтрих една грешка :) 

не знам не съм си играл, пък не ми се ще да създавам грешки само за пробата :)

Купих си и го пробвах - работи с Джазката. Не знам само до кога ;)

не забравяйте да го вадите от буксата ако няма копче он-офф

харчи си.... малко малко, но бях чел за един руснак който оставил 2 седмици колата с адаптера втъкнат и акумулатора паднал :)

Колеги, само аз ли съм карък, но нашия Джаз не може да се свърже с устройството. Свързах се със служебния Форд и с една Мазда 6, но с Хонда-та не става. Да не би да пропускам нещо с настройките? Ако някой има идея да подсказва :)

Поздрави

Този от началото на темата е блутуут, моя е wifi и се свързва. Не е в Джаза проблема.

Аз си купих някакъв подобен уред с блуутут и уреда се свързва с програмата Torque, но не и с ЕКУ-то. 

И при мен има проблем с Torque. При лайт версията се свързваше, но инсталирах Про от дискчето, което дойде с блутуут адаптера и не иска да прави връзка с ECU-то на Джаза. Свалих си OBD Car Doctor Pro за Андроид и там нещата се получиха

На тва дискче има вирус.Или поне на 10-15 места прочетох,че има, та внимавай ;)

Специално Torque няма. А антивирусната ти прехваща като вируси кракчетата, предполагам

Колеги,

Бихрте ли споделили какъв софтуер сте използвали за свързване с ODB 2 кабела?

Явно никой няма опит с този софтуер :) Но бихте ли споделили какъв софтуер за компютър сте използвали.

HDS е официалният Honda софтуер, колега. Работи с правилният хардуер.

Има изписано доста във форума.

Благодаря за информацията колега :) Можеш ли да ми препоръчаш друг софтуер за диагностика :)

Я сподели какъв ти е OBD кабела :) И каква е Джазката.

Ето за Windows:

https://www.elmelectronics.com/help/obd/software/#Windows

Android:

https://www.elmelectronics.com/help/obd/software/#Android

Аз лично съм ползвал ScanXL Pro на компа и Torque Pro на телефона за ELM327 Bluetooth.

• Upvote 1

Здравей колега,

Джазката ми е 2002г., 1.4, 83к.с., ръчна скоростна кутия :) За кабела в момвнта не мога да дам повече инфо, защото не е при мен сега.

Я сподели какъв ти е OBD кабела :) И каква е Джазката.

Ето за Windows:

https://www.elmelectronics.com/help/obd/software/#Windows

Android:

https://www.elmelectronics.com/help/obd/software/#Android

Аз лично съм ползвал ScanXL Pro на компа и Torque Pro на телефона за ELM327 Bluetooth.

Такъв ми е кабела :)

Elm327Compare.png

Здравейте колеги, знам че не съм в правилния раздел, но искам да попитам, имам акорд 7 2.4 бензин с газова ланди ренцо. Когато я карам магистрално след 140км /ч понякога взима прекъсва на газ, на бензин не го прави. Газаджията се съмнява за "тръгнала" бобина. Имам елм327 уифи. Въпроса ми е има начин да хвана коя бобина е тръгнала и с кой софт. Благодаря предварително.

Добро утро колега,

Принципно най - добре е да отидеш в сервиз, който има стенд за бубуни. От сервиза, в който ходя знам, че имат такъв. НО въпреки това можеш и сам да направиш тест, с който да се опиташ да установиш дали имаш такава бобина.

1. Установи каква грешка ти дава - ако имаш проблеми с бубина ще ти даде нещо от сорта на "Не добро запалване в цилиндър ???"

2. Изчисти грешката и размени мястото на въпросната бобинба с друга.

3. Покарай няколко километра и отново направи такава проверка за грешка. Ако имаш грешка за не добро запалване в цилиндъра, на който си преместил заподозряната бобина - открил сия :)

И сега е удачен момент да похвалим Jazz - овете, че са с 8 свещи и в такива случай почти не се забелязват такива проблеми :) :) :)

Надявам се да ти е полезна информацията :)

Най лошото, е че не записва никаква грешка, не светят никакви лампи.

Прави го само на магистралата като я покарам примерно 20 мин със скорост над 140км/ч.

И то като я карам на газ и тръгвам да изкачвам лек баир, и след като вземе да придърпва превключвам на бензин и нямам проблем, а иначе на когато не придърпва до 230 съм вдигал и си върви.

Обяснението на газаджията, е че някоя бобина "клякала" по някога и тъй като газта била капризно гориво се усещало. Но най странното ми, е че като сложи газта, с газова карта по дефулт, колата повече от 140 не искаше да вдигне, след това излезнахме на магистралата и я настройваше в движение( за което съм му благодарен, че беше неделя и ми отдели време) и ми каза че е обеднил сместа за да не прекъсва. Газовото е Ланди ренцо някакъв топ модел с впръскване на малко бензин във високи обороти, има и мазалка за клапани.

Хммм,

Това е много интересно :\ Аз също имам газ на моят Jazz, но е LPG Tech и знам от сервиза, че е адаптивна и се самонагажда един вид :)  Сменях и дросел клапа и тя отново си се адаптира без проблеми. Но и аз имах проблем и все още имам някакъв проблем с някоя от бобините, но ми записваше код на грешка без да светва индикация по таблото. Възможно е това устройство, което имаш да не успява да прочете тези кодове за грешка.

На теб с какво ти четоха грешките.

В сервиза на газовото ми прочетоха колата с някаква универсална мисля, не е специално за хонда и не даде никакви грешки.

А уж и моята е адаптивна уж последно поколение компютър с дюзи и незнам си още какво, дадох една шапка пари с цел уж да нямам проблеми, но уви..

А не знам твоята как е, но тези от ланди ми обясниха, че газовия компютър сам се адаптирал спрямо бензиновия, обаче когато я настъпиш и бензиновия компютър затварял тримовете и спирала комуникацията между двата.Т.е. когато я карам градско и не я настъпвам се самоадаптира, но карам ли я по спортно не се самоадаптира.

Не знам вече, май ще отида да взема 4 нови бобини и да видим какво ще стане.

По - горе съм качил една снимка на кабел. Имах за кратко такъв и с него също успях да прочета грешката сам.

Моето е същото, само че е уифи.

С коя програма на компютъра я прочете?

ScanXL Pro за компютъра. Виж по - горе има два линка :)