Jump to content
Sign in to follow this  
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Да твоя ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi4 то добре че е 105 лв ама от къде да го поръчам? Можеш ли да ме насочиш?  Иначе пратих носачите и уж са готови, утре ще ги получа. Задните тука в града успях да ги рециклирам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бултрако 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Някой има ли преки впечатления от Леджънд и осмата генерация на Акорд. Приятел си е харесал този Акорд 2010г...

 https://m.mobile.bg/details/11510951980883378

ама като гледам е почти на цената на малко по-стари Леджънди. Всякакви насоки ще са полезни. Благодаря.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не ми отваря линка на мен. Аз имам нов "проблем". От няколко дена ми изписва "Navigation door unit is open. Please close the door." или нещо от сорта и навигацията ми се рестартира и така през някакво време. Не разбирам какво точно трябва да означава това.. На някой да му се е случвало?
Също така имате ли представа дали мога да вържа телефона си c bluetooth-a на колата?
 

Edited by eXeRv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Авера вече си купи акорда. Направи ми впечатление, че е доста широк вътре с добри материали и удобни седалки, обаче нямам база за сравнение с леджънда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXeRv виж си отзад в багажника капачето на ченджъра.

Можеш да го вържеш ;) освен ако модула ти е прецакан ;)

Аз не съм от най-търпеливите,веднъж не успях да се свържа и не съм пробвал повече.Изобщо не откривах колата като устройство

Share this post


Link to post
Share on other sites

И аз не откривам колата, но и отзад нямам никакво капаче - има газова.. Иначе пръскачката за фаровете струваше 450лв някъде и няма как да взема само дюзата ми каза майстора, защото болтчетата били счупени или нещо от сорта.. Мисля в крайна сметка да залепя капачката и да изключа тез пръскачки..

Share this post


Link to post
Share on other sites

И аз не откривам колата за блутуут, но до колкото прочетох бегло трябва да се направи някаква регистрация в Mirolink или нещо такова. След няколко дни ще имам повече време за ръчкане. Това, което прочетох до момента е, че масово имат проблеми с блутута /по не МДХ-а, предполагам, че и при Леджънда е така/, поради което бързо се топи акумулатора.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако открия как може да се оправи ще пиша веднага, надявам се и вие да успеете. Видях си ченджъра в горния ляв ъгъл в багажника, но не мога да го отворя с копчето .. не знам каква е причината, дали нещо с копчето или нещо е блокирало.. И си се чудя да се занимавам ли да ходя при някой "майстор", но да не вземе да я "оправи" и след това наистина да има проблем.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извинявай но кое точно търсиш...помпата,дюзата или капачето.... или всичките неща ;)

Screenshot_2018-03-14-20-41-11.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ами вече само 19, защото 21 и 34 са счупени доколкото разбрах и не мога да намеря само тях.. Всъщност помпата е влезнала навътре и не съм мн сигурен какво точно е счупено. 

Колкото до bluetooth-a, мисля че открих решение на проблема, но не знам дали става точно за модел 2007ма. Ето линк:

 

https://hondakarma.com/threads/honda-legend-kb1-bluetooth-audio-streaming-usb-and-line-in.23211/live

 

Вътре има и линкове към адаптера и кабелите, които са нужни за това, но тепърва почвам да го чета и аз..

Edited by eXeRv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има ли как да проверя количеството на маслото на скоростната кутия?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Здравейте,

 

Някой може ли да даде съвет дали и как мога да си програмирам дневни светлини на Legend. Видях, че може да се нагласят дългите да светят на по-малко % и когато стане тъмно да включва ксенон. Отзад също не светеше, когато днвените работят.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 2x Dual Color 54SMD 4014 White Amber T20 7440 LED Bulbs For Front Turning Lights DRL Error Free Canbus
 

Аз си сложих такива крушки

Алиекспрес

Edited by Dragi4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Проблема с щеката е решен - открих го :D
А какви накладки ползвате? Аз смених моите с чисто нови TRW, но направо няма такова свирене.. Виках дисковете да не са фалшиви нещо и за това да свири така, но "майсторите" ме уверяваха, че не може да е от дисковете.. В крайна сметка днес им направиха канал през средата, но все пак свиренето все още го има (не знам дали е намаляло, защото като е мокро сякаш свири по-малко). Все пак си мисля, че с тях няма да стане и се чудя дали да пробвам друга марка, а в крайна сметка може би и оригинални дискове? Някакъв съвет?

Edited by eXeRv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оригинални дискове за да ти е мирна главата.Накладки или оригинални или АТЕ примерно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз карах с TRW 2 години, и нямах никакви ядове. Ама са адски меки и джантите меко казано стават на ГЪЗ. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колеги, 

Голямо предизвикателство се оказа намирането на чистачки на Легенда 2007-ма. Трябва ми от към страната на пасажера.

Чистачките са с специално захващане с някакви болтчета и ми искат 50 лв/бр за ОЕМ в Хонда представителството. 

 

Някой случайно да ги е намерил в БГ сайт за по малко пари ама да е сигурен че пасват на Легенда 2007?

 

Ще съм Ви благодарен. 

 

Поздрави
Георги

Share this post


Link to post
Share on other sites

Когато кухих МДХ-а бях с Бош, но много стържеха по стъклото и на първо време смених само перата, които ми излезнаха 5лв общо :D Изненадан съм колко добре чистят. Иначе опитай в  Ebay или Amazon няма ли да изпадне нещо. Следя един американски форум и там масово пазаруват от тези 2 сайта, особенно от втория. :)

Edited by DMZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Намираш чистачка по размер от Бош примерно и ползваш перото.......

Аз лично си купих от Coxmotor....

Някой ако има несветеща крушка на централната конзола,мога да помгна със снимки.Голямото копче излиза малко по тегаво и всички крушки са запоени на платката. Аз си го причиних :(

 

20180326_181553.jpg

20180326_181549.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Здравейте,

 

от няколко дена и аз се сдобих с една легенда и тъй като си дойде с Немско ръководство ми се иска да ви попитам дали някой няма линк към английско или българско такова?

Намерих някакво в нета http://www.hondatrading.ro/uploads/manuals/Manual_de_utilizare_Honda_5D.pdf но не ми се струва достоверно...

 

А иначе се опитвам да издиря какво означава оранжевата правоъгълна иконка с петолъчка/звездичка вътре?

Светна ми днес но за пръв път виждам този символ и не знам какво значи. Предполагам, че щом не е червено не е нещо фатално, но въпреки това е добре да се знае.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Честита придобивка и много безавариини километри! :) Може ли да качиш снимка? Изписали ти съобщение на дисплея?

Edited by DMZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Благодаря! Малко след като пуснах горното мнение забелязах, че при каране градско ми загрява колата повече от средата. Ето я и снимката:

https://drive.google.com/file/d/1kE-MM-7jCrhO3GwjL_1a1pA8uEIa2J7b/view?usp=sharing

Комбинирано с това, че прилича на перка (малко по малко снадавам нещата) и ми изглежда, че перката не се включва. Малко по-късно ще слезна да проверя отново... кофти първи експириънс.

Иначе колата е от Швейцария и доверен човек я е карал там след като я е изчакал да работи около 40 мин на място за да загрее напълно. Каза, че този проблем не го е имало. Може би при транспорта нещо да се е прецакало, надявам се да е нещо дребно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не намерих как мога да редактирам горния пост затова просто отговарям - установих, че е изгорял 50-амперовият бушон, който се намира под червения капак на плюса на акумулатора. Изглежда така - https://drive.google.com/file/d/1o-spxTN3nLJoeDjQjuXnOCkiiyQuVnXC/view?usp=sharing

Надявам се заради това да не се е включвала перката, но не успях да намеря такъв бушон по бензиностанциите снощи, та днес продължавам търсенето в някой магазин.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Човече загрял си чайника. На хондите при нормална работа температурата е малко под средата. Вдигнал си я доста. Провери в сервизите на хонда в София за предпазителя. Освен това провери изправността на ел. моторите на перките преди да забиеш новия предпазител. Или просто отиди на хонда доктор.

Успех.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Благодаря за включването.

Тъй като колата вече беше проверена за всички тези неща преди да ми я докарат реших, че е нещо дребно. Близо 400км след смяната на бушона всичко заспа и в действителност стрелката е на около 40-45% от хода на уреда (преди средата).

Бушонът се оказа доста специфичен, успях да намеря такива в магазина на Евро07 на бул. Черни Връх.

А по повод това как точно съм го изгорил, имаме следната теория.

Колата не беше карана 5-6 дена и със стария си акумулатор, през което време съм цъкал някакви неща за да разглеждам. А не беше карана, защото нямаше регистрация все още. Точно денят преди да минава КАТ акумулаторът беше паднал и съответно го откачих и го заредих. Но при закачането бях оставил отворена шофьорската врата (закачане първо плюс, после минус).

Та според въпросната теория - наличието на консумация при свързването може да е причина бушона да изгори. Когато ми докараха колата я карах 200м и също не светеха лампи, така че това ми се струва като най-явната причина.

 

Надявам се да не съм досадил с дългото обяснение, дано информацията е полезна на някой в бъдеще, относно това какво значи лампата и къде се продават такива бушони.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Значи Видях едно Легенче в София. Останаха ми очите по него СА9600. Ако е на някой колега, Евалата! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какво масло ползвате? Моята е пълна ламя .. за няма и 4к км изгори над 200мл :o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тва ако е ламя :D:D:D Моята изгори 400грама за 1500 км ;) 

 

предполагам някво 5w30 е ок :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моята хапва 500гр.на 3000км.Според мен колкото по-често е в VTEC толкова повече го гори.;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прикачвам 2 ръководства за Acura RL, които открих през последните дни на английски език.

Основното ръководство е за модел 2008г.

А другото ръководство е за навигационната система. То е за модел 2007г.

 

Знам, че има разлика между Акура и Хонда, но открих двата файла за доста полезни и разликите в табло/волан/меню са нищожни.

Надявам се да са полезни на някой.

acura-legend-manual.pdf

Acura-2007_rl Navigation system manual.pdf

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Здравейте,

 мисля да се присъединявам към клуба на легендите. От обявените за продажба, досега направих оглед само на тази на Симеоновско Шосе.
Има ли обяви с които да НЕ си губя времето... Съответно да споделите и ако има някоя читава от обявените. Благодаря предварително!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Привет Колега,

виждам че в момента има 9 обяви за коли след 2007-ма, което означава че са се увеличили. Аз като търсих преди 1-2-3 месеца бяха 7.

Едната която гледах в Пловдив я няма - за нея ни се стори, че е доста по-експлоатирана отколкото показваше километража - говоря като състояние на волан, лост, копчета, табло, уплътнения и прочие.

Тази на Симеоновско също не ми се стори най-запазената, както и фактът, че е внесена от Италия (за където се твърди, че собствениците не са от най-грижовните) ме отказаха.
За тази от Велико Търново (2009-та с газ) мога единствено да кажа, че обявата се трие и се добавя поне 4 или 5 пъти само откакто аз гледам - с различни снимки, описание и цена. Цената варираше между 12.500 и 22.000лв специално за нея.

Искаше ми се да отидем до Бургас да видим бройката там, за която се твърди, че е на 107.000км, но не остана време. 

 

В крайна сметка приключих с поръчка от Швейцария.

Успех с търсенето!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз мисля, че в момента няма хубави обяви. Почти всички са на по много месеци, а някои и на повече от година. Тази черната дето се води Acura RL не я знам, ако някой колега я е гледал нека си каже мнението. Не знам и дали няма да има проблеми с някои екстри като навигация например, трябва да се види на място. Иначе технически би трябвало да е същото.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Някаква идея от къде мога да закупя предни накладки АТЕ? В Хонда ми казаха, че нямат налични. Отделно трябва да чакам над месец за оригинални.. Чудех се за вариант на Делфи, ама не знам дали и те няма да свирят.. 

Edited by eXeRv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пробвай с TRW ? Те са добре :) Но цапат джантите. 

 

За обявите: Тази от Бургас е обсъждана в темата, мисля, е някой беше ходил да я гледа, гръмнал е капака.

 

Вчера видях един колега с леджънд на Борис, беше му гръмнал капака и си караше така :( 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

             Привет,

пускам малко инфо и схеми на това "Как да направим пръскалките на фаровете да работят автономно".

Трябват ви:

- Бутон от Бултрако (в схемата е отразен парт номера),

- Кабел 1мм2- 3 метра,

- малко търпение и труд или близкия електричар. Схемите са ясни и разбираеми.

Ефекта:

- Пръскат само когато натиснете и задържите бутона,

- Не пръскат заедно с чистачките,

- Бутона свети и се димира наравно с дугите бутони,

- Пести течност за чистачките.

Headlight washer-1.jpg

Headlight washer-2.jpg

Headlight washer-3.1.jpg

Headlight washer-3.jpg

Headlight washer-4.1.jpg

Headlight washer-4.jpg

Headlight washer-5.1.jpg

Headlight washer-5.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

П.П. Бутона е за модел 2009 ако го търсите в хонда.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/23/2018 at 4:07 PM, rszm said:

Здравейте,

 мисля да се присъединявам към клуба на легендите. От обявените за продажба, досега направих оглед само на тази на Симеоновско Шосе.
Има ли обяви с които да НЕ си губя времето... Съответно да споделите и ако има някоя читава от обявените. Благодаря предварително!!!

 

Здравей, от минала седмица съм собственик на черната Акура, която беше мобиле. Преди да я взема водих на преглед при майстор този Legend

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521014630865153&slink=6vdshe

Даваше доста грешки заради тежък удар отпред, включително и проблем със системата за хвърляне на капака. Майсторът каза, че седмица по-рано са му водили за реглаж на клапаните тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521558003622198&slink=6vdshe

и е била в добро състояние, без сериозни проблеми. Има я за продажбда и във форума.

Успех с търсенето :)

Edited by Chavgov
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...