Jump to content
stm

Любопитно ми е-Колко гори Вашето CR-V ?

Recommended Posts

Колеги имам CR-V от около 2-3 месеца и нещо не мога още да преценя точният раход ...Колата е 128 к.с. , автоматик ,1998 г.имам Газов инжекцион Ланди ренцоЗа градско във Варна не се и опитвам да хвана разхода -там е толкова относително -задръствания , натоварвания сутрин , вечер и т.н. Извнградско ведниж ми дава 10/100 газ , на магистрака ми даваше при 120-130 км /час разход около 12.5 газ Не знам дали е правомерно и не е в разрез с правилата да цитирам имената на веригите бензиностанции- ако е така нямам нищо против да ми изтрият мнението Зареждайки от Петрол като че ли съм най-доволен -от там ми дава най-малък разход . От Еко същио се връзват работите НО от Лук оил -положението е страшно !!!Имам случай рахода да ми се вдига с 40-50%-или не зареждат реалното количество за което плащаш , или газта им не се харесва от моята кола Как е положението при вас ???Кое оказва на-голямо влияние при разхода на газ на тези автомобили ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,и аз от няколко месеца въртя едно CRV - 2001, ръчни предавки, 147hp с газов инжекцион BRC.Откакто някои колонки в *уко*л се опитват да ми заредят почти номиналния обем на бутилката, сега зареждам само в *hell, на една и съща колонка и разходът засега е относително стабилен (гледам да е на празна бутилка):извън града при 2500-3000 оборота си ги знае 10/100, из града харчи колкото си поиска 12,5 - 14л/100км - абе 1.5тона ламя си е. Все пак вземи предвид и състояние на въздушен филтър, свещи, климатик, реглаж, гуми и тн.Поздрави

Редактирано от B_Madzharov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз карам 128 коня 1998 г. с ръчни скорости и ГИ АГИС. Зареждам само на *hell и разхода мие почти винаги един и същ докато на други бензиностанции всеки път е различно. Градско ми гори около 13 а извън градско около 10. Ще цитирам по спомен един колега от форума: Тая тухла четворка гори извън градско толкова с колкото караш без една 0 демек до 100-10, 110-11, 120-12 и т.н. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли коректно да прибавим и 1/100 бензин ,което се изразходва докато колата затопли и премине на газ.Ако приеме ,че разхода на газ е 10-11/100 и добавим 1л.бензин става 13/100 газ......Омасляването на клапаните няма да го смятаме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей видях че си от Шумен ! Искам да те попитам за хондата да ми кажеш каква е поддръжката .не съм карал до сега японска кола но хондата много ми харесва и аз искам такава. За семеен автомобил е идеална и често пътуваме и трябва да е надеждна.Благодаря!! !

Здравей, аз карам 128 коня 1998 г. с ръчни скорости и ГИ АГИС. Зареждам само на *hell и разхода мие почти винаги един и същ докато на други бензиностанции всеки път е различно. Градско ми гори около 13 а извън градско около 10. Ще цитирам по спомен един колега от форума: Тая тухла четворка гори извън градско толкова с колкото караш без една 0 демек до 100-10, 110-11, 120-12 и т.н. Публикувано изображение

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей градски. Ако искаш може да се разберем на лична как да се видим ще ти покажа бричката :) и ще помогна с каквото мога

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12-3 газ извънградско(с 110-30км) и градско пак толкова гори .(на бензин не съм засичал ) цр-в 00" б20з витек ненастроено ръчни скорости.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход от 12/100 е съвсем нормален.Приказки 6 или 7/100 са за клавиатурните рейсъри!Най-лошата газ е в лукойл, особено изхода на Стара Загора посока магистралата.Последното зареждане 14/100 при 120км/ч!След 120 превключва на бензин.Газта беше боклук!Като сложа от омв и колата върви до 180км/ч на газ без проблем, после пак бензин.Еко е най-добре, но и там има куци бензиностанции.Петрол и шел са мръсни думи за мен, нискокачествена газ и винаги те лъжат!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е 147к.с. с газов инж. Романо без ОБД .В града ми прави 10-11/100, извън града по ограниченията 9/100,ако се кара яко 10-11/100.Разход под 10 мисля ,че е невъзможно на газ да се постигне,пробвах го с много икономично каране ,но просто си иска и това е :) И все пак за кола с двойно предаване,такъв обем на мотора и тежест на купето си е супер.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложа от омв и колата върви до 180км/ч на газ без проблем, после пак бензин.

 

Колега точно от тази верига и от ЕКО съм най скептичен.

На ОМВ наистина върви като самолет но разхода ми от 13 скача на 15 Публикувано изображение но наистина вървежа е по добър. А за еко на три различни бензиностанции (Шумен, Велико Търново и Варна) ми сипват повече от колкото е целия обем на бутилката. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да пробвам с шофиране до 90-100км /ч -ако ми даде разход до 10/100 значи всико е наред За газта какво ви е мнението за за *етрол ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същата като твоята - 128 коня автоматик, 98 набор, газов инжекцион. Градско в София ми дава между 14 и 16 според това колко я назорвам и в какви задръствания се тикам; извънградско ми е давало от 9,5 с много пенсионерско каране, до 14-15 с юркане до 150. Мисля, че е нормален разход - както и твоят :) И да, има огромни разлики между различните вериги и дори колонки на една и съща верига.Може ли да ползвам темата на аванта и да питам каква най-голяма тороидална бутилка се побира в дупката под масичката, без да я надига и да си личи много? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно от тази верига и от ЕКО съм най скептичен.

На ОМВ наистина върви като самолет но разхода ми от 13 скача на 15 Публикувано изображение но наистина вървежа е по добър. А за еко на три различни бензиностанции (Шумен, Велико Търново и Варна) ми сипват повече от колкото е целия обем на бутилката. Публикувано изображение

 

В Еко имат високо налягане и прецакват нещо в бутилката.При мен неправилен отчет на количеството.

Случвало ми се е след 28л да му казвам изключвай, това е максимума,но събира 29 или 30.

Бутилката е 36л и се пълни на 80%, т.е. 28,8л!

 

Трябва да пробвам с шофиране до 90-100км /ч -ако ми даде разход до 10/100 значи всико е наред

 

За газта какво ви е мнението за за *етрол ?

 

Плавно потегляне, плавно спиране, плавно ускорение, все пенсионерски работи и си на 10-11/100!

За мен лично в Петрол преобладават стари измамници и лъжат яко, в 36л бутилка с максимална вместимост 28л веднъж ми наляха 32, което е абсолютно невъзможно, дори и с налягане 15бара!В колата имаше поне 3л.газ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На жена ми на Еко-то на булеварда в Шумен и напълниха 47л в 50литрова бутилка.....преди винаги изплюваше пистолета на 42-3л сега какво е станало не знам :) Иначе по темата ЦР-В 128к.с. 14-15л градско и 10-11л извън града. Обикновена газова....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

darius моята бутилка е 28 литра и обикновено на 23-24 литра спира. А на въпросната верига веднъж ми сипаха 29 а други пъти по 30 така, че какво да кажа нямам думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 литра бутилка(тип гума) колко трябва да събира ?? нормално.И по темата зареждам от шел ,еко и К2 .

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е 38 и събира около 33 литра,но зависи от бензиностанцията и температурата

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги. Като гледам май обсъждате само бензиновите cr-v. Аз карам Cr-v дизел. Моя разход извън града е 6.5, а в града около 8, но съм стигал и до 9 и малко в зависимост от задръстванията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цр-в 00" б20з витек ненастроено

!!!/>/>/>??? ИНТЕРЕСНО?! Би ли споделил за витек-а?По темата: 2000г. б20з1; на газ-под 10/100 не пада; на бенз-под 8/100 не пада. И така над 80к вече... Маслото е друга бира... 27л тороидална бутилка, събираща от празно до пълно м/у 20 и 21л при зареждане на ЕКО и Газтрейд/най-добрата е газ/. На други вериги събира и над 27л!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега двигателя е : б20з1 Блок с б16 втек глава неизлиза оригинално така ако това се чудиш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

27литра бутилка, събира 22,7 или малко по малко, градско към 11,5 наи често, стига и до 12, извън града ако карам до 90-100 може и да докарам 10-10,5, по магистрла с 110-120 гори 11.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, моята по паспорт се води 35 литра , но мамксимума която сбира винаги е 25,7 литра ....?Бутилката е под масичката в багажника пасва си идеално , не повдига масичката нагореИли в паспорта са написали погрешно че е 35 литра , или поплавъка със сондата не е настроен или нещо такова , а може и бутилката да не е 35 а да е 30 литра Бутилка -тороидална с каква големина влиза без проблем под масичката ?Този поплавък със сондата подлежили на някакв реглаж - за това колко да събира бутилката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 литрова е бутилката , която се слага на ЦРВ-то без да се надига маси4ката, събира 19,6 литра газ. Колко от вас са сложили омаслителна система за клапаните или колко от вас са правили реглаж на клапаните откакто са на газ, това ми е много интересно, защото само чета, че трябва , а рядко намирам някой да каже какви са последствията от първа ръка.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такава система за смазване на клапаните като си купих джипа - сега я махнах и ми седи в мазата ;)/>/>/>/>.Доколкото знам само б20б и б20з имат проблем с клапаните . КАто свалихме главата b20- незнам колко км е каран на газ ,но всичко изглеждаше в доста добро състояние . Реглаж на 10-2 хиляди тоест скоро ще правя.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stmДоколкото знам, стандартно поплавъкът в бутилките се настройва за 80% от номиналната вместимост - останалият обем е предвиден за разширение при по-високи температури.Иначе моята тороидална бутилка е 30L, но ми се струва, че спокойно може и малко по-висока да бяхме сложили.Поздрави и успешна и безаварийна година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БУтилка 25 влиза без проблем, само се изрязва стоиката на крика, бутилка 27л пак влиза но лекинко опира в масата , с малко нагаждане става, всички бутилкии от тоя литраж на горе искат изчукване по коритото, по този начин се вкарва и 35 литрова, но си иска рязане и чукане. Поплавъка в такава бутилка трудно се нагажда, особено ако сондата не е за такава бутилка а е преправяна. А до колкото знам, само по серизоните марки имат сонда спецялно за тореидна бутилка, моята е такава и няма никъв проблем с нагаждането, 27 бутилка събира към 23 газ, след като я нивелирах де :) че беше малко килната на зад и събираше едва 19 :) Та ако бутилката ви е с наклон към сондата една нивелация ще и доиде супер, и ще събере още 2-3 литра.За омаслител, малко от нас имат такава "екстра" понеже сме еретици и неверници :) останалите които я имат като Кирето обикновена омаслява пода в мазето :) Реглажа на клапаните не знам що все ги свързвате с газта, тои си е по предписание на производителя, просто на газ трябва да сме малко по стрикнтни и добри стопани :) Б20З и Б20Б уж са еднакви ама маи маи на Б20З главата е по кекава, статистиката сочи че при тях като че ли главите повече страдат. Кои е правил статистиката не знам, но много по рядко съм чул някои да се оплаче от Б20Б, дали е вярно ще кажат тези които често се занимават с такива ремонти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ХРВ и моята бутилка е 37 литра и спокойно се събира без да опира в кората, остават 2-3 см. Учудвам се че на ЦРВ-то е по-плитко коритото на резервната гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На CR-V коритото НЕ Е за резервна гума, а е просто корито ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ХРВ и моята бутилка е 37 литра и спокойно се събира без да опира в кората, остават 2-3 см. Учудвам се че на ЦРВ-то е по-плитко коритото на резервната гума.

Плитко е, едва 18см по спомен, преди да опре в масичката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобна система за смазването на клапаните и мога да кажа че помага, и със сигурност не вреди !МОят мотор е 128 к.с. (Б203- ако не се лъжа това беше кода), за него доколкото знам тази система е задължителна при условие че се слага газова уредба !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поплавъка се регулира много лесно - огъваш лоста на който е захванат. Имайте предвид, че това НЕ Е НИКАК препоръчително защото е опасно - ако бутилката е прекалено напълнена и я напече слънцето през лятото може да стане голямо мяу! Така че по-добре да зареждате по-честичко отколкото да си правите колата кабрио по нестандартни методи :D В моята натикахме 30 литрова бутилка която след лека намеса от моя страна върху поплавъка побира 27-28 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобна система за смазването на клапаните и мога да кажа че помага, и със сигурност не вреди !МОят мотор е 128 к.с. (Б203- ако не се лъжа това беше кода), за него доколкото знам тази система е задължителна при условие че се слага газова уредба !

И как разбра че помага, и по какво? на главата ли го изписва? и как разбра че не вреди, и на кое? :) Пък и за мотора се лъжеш, ако е 128 е Б20Б така че нищо чудно че помага ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята бутилка по паспорт е 30 л. и й дават да събира 24 л., разхода ми е 10 извън града и 12-13 в града, зареждам само на едно и също място в града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 к.с./2000cm3 i-VTEC двигател CR-V mk3: 11,6л/100км LPG. Това е смесен разход (градското е София) на 16к км. Шофирам щадящо двигателя, а от там и разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V 2002 150 к.с./2000cm3 i-VTEC с ГИ РОМАНО - извън града 12/100 , градско (София ) 16/100. Сега при по - ниски температури пада кам 14.7 за сметка на бензина. Ходила е много пъти за настройки и ефекта е минимален, клонящ към нула. Клапаните са регулирани , свещите са нови , въздушния филтър нов.....Циментацията на изпускатления вал не е в добро състояние , но работата на двигателя е отлична, поне засега .

Честно казано съм се обезверили, че може да се намали този разход, но ако някой има идея бих я излушал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V 2002 150 к.с./2000cm3 i-VTEC с ГИ РОМАНО - извън града 12/100 , градско (София ) 16/100. Сега при по - ниски температури пада кам 14.7 за сметка на бензина. Ходила е много пъти за настройки и ефекта е минимален, клонящ към нула. Клапаните са регулирани , свещите са нови , въздушния филтър нов.....Циментацията на изпускатления вал не е в добро състояние , но работата на двигателя е отлична, поне засега .

Честно казано съм се обезверили, че може да се намали този разход, но ако някой има идея бих я излушал Публикувано изображение

 

И аз съм горе долу така колега. Явно с тебе трябва да си намерим по-добри майстори газаджии да ни направят по-грамотни регулировки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си мислех че моята гори мого но маи не е така. ЦР-В 2005г. двигател 2.4(К24А) разход 14/100 което излиза че е супер. А забравих да кажа, че е автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моята е 2001г. двигател 2000 кубика 147 коня. Бензин най-ниско 7.8-8.0 на ГАЗ най-ниско 9.00. Газовата ми е БРЦ Инжекцион. Тези разходи ги постигам с икономично каране извънградско макс до 100км. като си ползвам далаверата от наклоните. Ако и дам жега с шофиране до 130-140км. дава разход 13-14 газ. На бензин не съм си играл толкова, че е скъпо :) В градско карам предимно нощем и разхода ми е 10-11.5 ГАЗ но пак говорим за кротко каране без стрелкане по светофарите и тн.Бултиката ми уж е някаква 32 литра или 35 но на ЕКО ми я пълнят до 29.5 литра. Най-доволен съм от тяхната ГАЗ на Лукойл ОМВ и ШЕЛ все греди и затова гледам където и да ходя да мога да стигна от ЕКО до ЕКО. Друго специфично 3 пъти ходя да ми правят поплавъка, че отчита постоянно пълна бутилка и 3-те пъти го правят точно за 2 зареждания и положението остава същото. Накрая му изтече гаранцията и ми искаха 80 лв за да го направят. Не съм наясно какъв друг проблем може да създаде освен този който срещам когато зареждам газ и в бутилката имам повече от 10 лита. Просто не отваря клапата за да влезе друга газ. Затова се налага да смятам горивото така, че когато съм на бензиностанцията да имам около 5 литра в бутилката за да мога да сипя нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,мии карам 99г. 147кс. автомат с газов инжекцион Бардолини кво да ви кажа градско 14-15 на 100 по скоро 15 извън градско си я карам 120-140 удря към 13 някъде веднъж помня патувах в провницията и много спазвах ограниченията 70-90 миии аз збравих къде и колко съм зареждал даде ми разход под 10 ама за мен това си остава аномалия :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, моята по паспорт се води 35 литра , но мамксимума която сбира винаги е 25,7 литра ....?Бутилката е под масичката в багажника пасва си идеално , не повдига масичката нагоре

 

Или в паспорта са написали погрешно че е 35 литра , или поплавъка със сондата не е настроен или нещо такова , а може и бутилката да не е 35 а да е 30 литра

 

Бутилка -тороидална с каква големина влиза без проблем под масичката ?

 

Този поплавък със сондата подлежили на някакв реглаж - за това колко да събира бутилката ?

[/ Да подлежи на регулиране чрез промяна дължината на лоста на поплавъка.Правил съм го но не помня как беше,дали се скъсява или удулжава лоста.Трябва да експериментираш.Моето мнение е ,че 85% са идеалната среда.В едната посока имаш повече газ ,но бутилката става потенциална бомба,в другия случай разполагаш с по-малко газ.

quote]

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...