Jump to content
paRADOx

На каква кола се обучавахте за шофьор?

Recommended Posts

Преди курсовте се учех на Москвич 408, курсовете на Opel Vectra A, след като взех книжка се понаучих да карам на Рено 9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите уроци взех със семейния москвич някъв зелен :Д на 11-12 годишна възраст :) после се усъвършенствах на голф 2, курсовете изкарах със сутиен ЗХ..после продължих с голфа до момента в който остана без под , и от тогава съм със сивик самолет някъв :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ford Focus 2.0, 131 кс :D А самата книжка я взех на Opel Corsa A :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах семейният ВАЗ 21033 след което с него ходих на шофьорски курсове -там нямаше голям избор пак ВАЗ но 2105 (вървеше много по малко от нашия) бях много разочарован .Спазвайте правилника за движение по пътищата ,карайте със съобразена скорост и бъдете внимателни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялa Жигулa, която погледнaтa от стрaни беше клекнaлa, кaто бИгaкa от пистов шaмпионaт. След курсa я брaкувaхa.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм … карах курсовете на Лада 5-ца ако трябва да сме точни, честно казано през живота си не съм се качвал на по-голям шит.

 

После се учих на други други от сорта на това

post-3032-0-09452400-1391287785.jpg

 

и това

post-3032-0-69472000-1391287793.jpg

 

от които основно преобладаваше ето това

post-3032-0-49796200-1391287803.jpg

като през цялото това време си помечтавах за това

post-3032-0-86191000-1391288190.jpg

 

и накрая приключих с това Публикувано изображение

post-3032-0-53146700-1391288401.jpg

 

 

Сори за офтопика … малко се залисах ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курса го карах на ВАЗ 2105, преди това съм се учил на семейното Жигули.

Офф... Голям майтап беше в деня преди изпита като дадох газ на 2-ра и на инструктора му се счупи седалката. Направо легна Публикувано изображение. Сигурно беше от "силната" газ, която сипахме преди това. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за пръв път седнах на Сивик-а Публикувано изображение ... А иначе шофьорските курсове съм карал с Голф 5 Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курсовете си ги карах на най-раздрънканата Вектра А, която съм се качвал някога.Дано да са я нарязали вече.Тренировките ми бяха на ZX, за съжаление не беше 300zx, а куц кон Ситроен.Иначе пак на една Вектра А осъзнах, че вече горе долу ставах за шофьор.После естествено еволюирах.КУПИХ СИ ХОНДА :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо каране направих на ВАЗ 2105 и след около 2 години започнах шофьорски курсове на Audi B4 2.0i - направо ми се струваше самолеТСлед това смених около 7-8 коли докато не акустирах преди 4 години с кораба(Прелюда), но основната заслуга да заобичма марката беше един Сивик 5г D16Z6 който имах за известно време и усетих, че истината е някъде много наблизо :D/>/>

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лада 2107, пуканка беше! На газ разбира се Публикувано изображение

 

ха-ха-ха, добре казано!

Голф 2-ка - на газ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

курсове на ауди 80 , след това 1 година на рено twingo и като се качих на хондата все едно на космически кораб :)

била возила твърдо, мен ми се стори все едно лодка хахахахахахахахахахахаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научих се на един Нисан 2.4 мотор и след това карах курсовете на Форд Фиеста 1100 м/кб . Инструктора като разбра за семейния Нисан ми каза - "Докато караш курса при мен на фиестата, да не си посмял да караш онази ламя нисана" :D. Разликата м/у колите разбира се беше огромна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми шофиране беше не Рено 4 пикап..., голяма машина. Скоростният лост изилизаше от таблото и се дърпаше напред назад... :yes:

Няколко години по-късно (като направих 17) се записах на шофьорски курс на лада 1500S.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кормувах на дизелов Голф 4, където ме учиха, че се потегля само с отпускане на съединителя. След това се качих на Сивика и ми отне известно време да свикна, че то и газ трябва в тая работа... и че спирачката иска по-тежък крак (немецът ти блъска главата в предния джам и тва си е). :D

Ако ме чуят голфаджиите, ще ме линчуват, ама от великото немнско инженерно постижение най-силно ме впечатлиха страничните огледала - видимост като на автобус - виждах си перфектно при шофиране и паркиране без да местя дясното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми патегляне с автомобил беше с Мазда 323 83година.Курсовете ги карах на Хюндай и30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, като гледам доста сериозен % от "по-старите" съфорумци сме изкарали книжка на камион - ГАЗ 53 или ЗИЛ 130

 

При мен нещата се развиха така:

- на около 12-13 години баща ми ни даде първите уроци на семейната Шкода 120L Публикувано изображение(такава, само че жълата) :)

 

- после карахме всевъзможните за това време лади, жигули и москвичи на бащите на другите ми приятели

- след това изкарах книжка на ГАЗ 53 във военното училище

 

Еххх......къде се върнах, хубави времена бяха. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трабант :) Даже го крадях от нашите и накрая го палех без ключове - стоманена тел през инсталацията от предния капак, с която се блъскаше дръжката на вратата и се отваряше. После кабели и шестограм и се потегляше :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по стечение на обстоятелствата се учих на Астра 1.4 метан без парно,след това карах малко Ауди А3,изпита го взех на Ситроен АХ,а след това се качих на моята 45 год. ретро красавица: Фиат 850 Купе.След 2 години я продадохме за съжаление,че станаха много колите и после от тогава насам само и единствено Хонди съм карал :) Ето ни преди 6 години...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учих се на FORD Sierra 1989  - след това 1-2 години карах TICO, метнах се на BMW E46 .... опарих се малко и сега на Civic 6 gen  ... доста разнообразно като цяло:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф 4 ... хъхъ и точно в деня преди изпита му бяха сменили съединителя  :punch:  все едно друга кола карахме ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жигула.Предпазния колан држеше счупената седалка на инструктора :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Volvo s40 - много вървеше,а на снега инструктора се хващаше за главата голяма лудница беше с тая кола  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата на която се учих да карам на курса за шофьор беше  бяло Жигули ......абсолютна каруца , повече от 80 км , вдигаше с мъка , на изпита замалко да се предаде :tongue1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел корса :punk:  просто няма такав мъртвец :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата барака на която баща ми правеше опити да ме научи да карам беше семейнея Москвик АлекоКнижката я изкарах на един умрям Кадет на метан Който под 3к оборота като тръгвах и правеше опити да премираА първата ми кола Сивик 5хечВече съм едно поколение по-нагоре и се надявам скоро да се здобия със 7ца :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През далечната 87-ма нямаше голям избор от учебни коли,та моя късмет беше "Москвич" дванайсетка-.голяма кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Golf 3 - мисля, че беше дизелче. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста различни марки автомобили съм имал,Хонда успях да си купя едва миналата година,и съжалявам че не го направих по рано,дори със най-орязания от към екстри модел 91хеч, смея да твърдя че никога повече не бих си купил немска ,френска или италианска бангия....Първата кола на която се учих ,а може би и доста колеги беше дефорсиран 12-стак.. ехм голяма машина и незабравими моменти.........Курсовете изкарах на някво Пежо печка.....голям спреляк.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от най-омразните ми коли BMW Е36 316 Компот! :D

Редактирано от KRiS_KN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Червена Лада 1300 казваше се Маруся  :D

Редактирано от МОШ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите начинания на Голф-1,а курсовете на Ауди а4 1.6 на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научих се да карам кола на Сивик 3г 1.3 карбуратор - това беше и първата ми кола ;) А курсовете ми бяха с Рено Лагуна 1.8 газ - по-зле вървеше от Сивика :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Първата кола, на която се научих беше Нисан Съни 1.6 Дизел, бях на 12.Когато взех книжка първата ми кола - Роувър 216 кабрио (D16A8) - оттам започна всичко :)

Редактирано от Antony23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах късмета да се обучавам на ето такъв ретро автомобил http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Mercedes-Benz_W123_.jpg и се оказа че е доста по-различно после като се качих на хонда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАЗ 21051. Лада "петица", с жигулски двигател- 1,2, 64 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...