Jump to content
Слави CR-V

Фотографите във форума

Recommended Posts

Е дойде време и за моето хоби, радвам се че някой пусна подобна тема за фотографията, макар че аз по-скоро спадам към друга група "пишман-фотографи" , но все пак ще драсна два реда за да се запиша и аз тук. След Слави който още с първото мнение вдигна доста летвата от към техника аз вече нямам с какво да се откроя, но все пак за статистиката: EOS 350D с 28-105mm един твърд на 50mm f/1.8 иии... един китак 18-55mm които дойде с апарата. Светкавица в момента нямам. Снимам изцяло за удоволствие и най-вече портрети особено на дъщеря ми. Та така...

Редактирано от ManiaK
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш че не толкова техниката колкото задапаратното устройство е важно :) и марк 3 да ми бутнат в ръцете аз като си не мога, ще търся де е зеления режим :lol: така че няма да си мерим техниката в темата, а да се видим кои сме като японски туристи, щракат ли щракат :) Макар че одавна не мъкна тея топузи с мен, нося си едно никонче сапунер р320 по спомен и с него щракам предимно хлапетата, ако се навия да нося нещо от големите то това е само тялото и белия, любимата ми комбинация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! Публикувано изображение Още през 2010 се запалих по фотографията , но едва през 2012 се сдобих с един Nikon D3100 Публикувано изображение

Екипировката ми е:Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ,NIKON CF-EU05 SLR System Bag

и един статив (произход неизвестен Публикувано изображение).Надявам се до 1-2 месеца да си взема-

Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G

 

Общо взето това е Публикувано изображение

 

 

Редактирано от JDMPower

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..long time ago...

Запален съм по фотографията от малък. С парите от закуски си събрах 200 лв. и си взех някакъв Самсунг 3.2 mpx. с който снимах доста.

После Ъпдейтнах на някакъв Олимпус, мисля че беше. След това известно време нямах нищо, освен телефона, с което да снимам.

В даден момент събрах пари и си взех Nikon D3100 с китов 18-55 иии... :huh:/>/> :huh:/>/> Почна адската мания :P/>/>

Професионално не съм се занимавал, макар че имам мерак, и то голям, а си снимам за кеф. В началото просто щраках на воля, после след прекарани разни курсове в университета, разговори с преподаватели и приятели, и още куп неща реших да събирам комплектче.

Сега си имам D3100, 18-55, 55-300, твърд 35мм. 1.8, Wide angle, 2x zoom, много филтри (повечето не ги ползвам обаче, все още) 2 чанти, статив и голяма светкавица Sigma, която все още нямам къде да ползвам :(/>/> ползвам 8 gb. 6 скоростна карта.

Любима комбинация - 55-300 + 35мм или 18-55 с Wide Angle :)/>

Редовно ходя и снимам месечните срещи на клуба в София :D/>/> През останалото време снимам когато имам как и има какво :)/>/>

Обработвам доста от снимките на Photoshop/Lightroom и си имам албумче в FaceBook: http://www.facebook.com/pages/Blagoy-Anastassov-Arts/321040091244233?ref=hl малко самореклама :rolleyes:/>/>

 

Браво на автора за темата, ще я следя с интерес, а туко-виж сме научили нещо един от друг :)/>/>

Поздрави!

 

п.п. колега JDMPower

Мисля, просто мисля, че 35 мм е по добре от 50, поради простата причина, че 50 в някой случаи е доста приближен.

(сложи 18-55ицата на 50 и виж, ще се убедиш сам) или поне за мен е така, дори 35 на моменти ми идва близко. Просто лично мнение :)

Редактирано от www.spirit
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах албума, отлично се справяш няма да скромничиш :) поне си творец, имаш поглед към нещата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се занимавам засега само като хоби и се надявам скоро да премина и аз към финансовата страна на това хоби. Не се смятам и аз за фотограф и също като Слави съм много критичен към снимките си, но мисля, че това си е нормално :) иначе какво имам в чантата... долу горе същото каквото и Слави :lol: canon 40dcanon 50/1,8tamron 17-50/2,8samyang 8/3,5 fisheyecanon 70-200/4светкавицата е китайска ръчна, на която ми е трудно да признеса името, но съм доволен от ней :)имам и разни стари ръчни обективи на м42.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти с такава чанта пък и от Пловдив и не се знаем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм фотограф, въпреки че около 5 г. снимах професионално в МВР. Черно-бяла фотография, с промиване на филми и снимки, сам, в тъмната стаичка. Вече 11-та година, откак не съм хващал професионален апарат. Албуми от онова време нямам, а и за какви албуми да говорим - местопроизшествия всякакви, трупове ... Не съм снимал само потънал кораб :cool: щото в нашия край нямаме плавателни водни пространства. Иначе празненства, служебни, лични, и на колеги съм се отснимал. Цветни :P Имам и похвали - "Я тия експертите могли да снимат и живи хора, не само умрели!" :DПо него време снимах около 2 г. с Практика, не помня модела, и със Зенит. Една светкавица, от ония големите фарове, отстрани на апарата, и куфар с батерии :D Снимал съм и с ония апарати с "кладенеца" отгоре.На третата година ( '99-а май беше) ми връчиха една Минолта, пълен автомат, ама с филм, не цифров. Светкавицата беше по-умна от поовината град. Снимаш в пълна тъмница, фокус, ала-бала автомат. Имаше опция за дистанционно управление, т.е. светкавицата на доста голямо разстояние от апарата. Сама си изчисляваше, оолко силно да светне. Тогава тва нещо, апарата и светкавицата, струваха към 3000 лева. От тогава ми е останало правилото - първото нещо, което се прави, като вземеш камерата, е да преметнеш каишката през врата!За съжаление (професионално, лично не съжалявам) 2002-а се пренесох в Кралството, и с това приключи фотографския ми период.Таа, тетака!Извинявам се, ако съм Ви отегчил с моите спомени :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави,Слави - ти какъв си модел,абе голяма скрита лимонка се оказваш - особенно откакто стана татко за втори път:D/>!Активен във всичко и всички теми - само и само да не сменяш памперси,колелото започна да ремонтираш, на фотограф си играеш ......абе гоУлем си:D/>!Защо обаче, не вземем да качваме авторски снимки в тази тема /ако може естествено/ и тогава да видиме, кой какъв фотограф е.Иначе за статистиката, в момента използвам една сапунерка 16мп.Сони , че предпочитам все още да запечатвам интересните моменти с камера.Иначе, хубава тема ще стане-особенно ако има и снимчици!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В канона е истината Публикувано изображение

 

Допреди година бях се окомплектовал с 40D + 50/1.4, 28-135 (голям боклук) и 8мм фиш на Самянг (страхотен обектив). Сторих глупостта да мина на Sony NEX, голяма грешка! Та сега разкарах некс-а и наново се оборудвам с читава техника. За момента съм се обзавел с Canon 500D плюс един Tamron 17-50/2.8 - разкошен обектив! Ето малко от "творчеството" ми хаха:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Айде стига толкова, че затрупах темата Публикувано изображение Снимки имам бая във фейсбука...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се ще една Токина 11-16 ама нямам излишни 1000 лева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххааа много се радвам че има и други с моето хоби във Форума!Аз съм тотален непрофесионалист - само си снимам, уча се сам проба/грешка, и няколко книжки съм чел.Почнах с Canon 600D със китов 18-135mm. После се продължи леко със (чанта разбира се), светкавица Nissin(купена набързо за кръщенето на сина ми, но много доволен от нея с последствие), 2x16GБ карти (една не стига в планината:) ).Следва купуване на статив(но още нямам никаква идея какъв). Желание имам са 50мм 1,4 USM ама за много ми станаха хобитата и до тоя обеквтив все не стигам:)Трябва да пуснем по някоя снимка да видим какви таланти имаме във Форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да пусна снимки щото само голи каки снимам :)

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както викат братята англичани - Your Wish :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, темата е хубава, определено тук там трябва да пускаме и снимки, но аз предлагам да не прекаляваме.

Аз съм увлечен по това от малък, все съм събирал пари за фотоапарати, но не съм имал много разновидности, това е така защото все бяха скъпи и аз все с малки доходи.

Сега имам:

Canon 60D,

Canon EFS 17-85 IS USM (който купих със счупена диафрагма и повреден лентов кабел, хората които ме познават във форума знаят, че обичам да си пипам сам нещата. Смених всичко сам, почистих го хубаво и сега работи като нов )

Canon EFS 50 Mark I, този с металната гривна

Canon EF 70-200 F/4 L USM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се разпиша тук.

Аз съм откъм аматьорската страна на фотографията. Снимам, щото не мога да помня, а пък ако стане някоя хубава снимка - все е кяр :D

Първият ми апарат беше сапунерка Canon с лента - още стои в шкафа.

След това взех турбо-сапунерка на 1,8 бара :lol: - Lumix FZ 18, който имаше ръчни настройки.

Но турбото не ме задоволи, беше продадено и в края на 2011 си взех Sony NEX 5n с китов 18-55 mm, F3.5, а малко по-късно си купих и обектив Sigma 30mm F2.8.

И аз съм на принципа "проба-грешка", подкрепен с малко четенте оттук-оттам. Желание за друго оборудване имам, но всичко с времето си - когато възможностите започнат да усещат нужда от повече техника, тогава.

Публикувано изображение

 

А това не е офф-топик, ама направо дабъл-топик :)

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея е да кажете кои през какви апарати е минал през живота си ако помни :) Примерно аз фотографията ме влече още ми от малък щото баща ми снимаше много с една чупена смяна 8, като пораснах малко и станах по културен за един рожден ден ми подари Смяна 8 символ, дето навиваше лентата по модерен начен с палец :), малко по късно изтъргувах 20-30 пощенски марки за една Вилия. С него изкарах до 8 ми клас когато срещу колекция от картинки от дъвки турбо се сдобих с един ФЕД. С него изкарах докато се уволних и малко след това до първата ми работа в фото. Тогава ис купих Зенит 11, оказа се че пердето пуска светлина и бързо го смених за зенит 122 :) Поснимах с него и минах на практика която никък не ме изкефи с ръбестата си форма и я смених за олимпус ОМ10. С него изкарах доста до първия ми модерен канон Elan 7 По спомен аналог на еос 30, след това и първия цифров еос 20Д, около месец с еос 30Д, и като стигнах до 40Д мирясах, за парите си е супер и все още е актуална машина :) Минават ми мисли и за 5д марк 2, но те са малко по несеризони от мислите ми за акорда :) Обещавам и аз да кача някоя хубава снимка ако си намеря по архивите, инак за мацките се шегувах. Масово последно остана само сватби за снимане и то не много, рекламите секнаха съвсем с тая криза, за останалото дори не ми се споменава :) А за кеф снимам все по рядко дори не мога да се сетя кога последно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм запален по фотографията.

Сред толкова много канони да се разпиша с един стар никон д60, който ми е верен от далечната 2008. Всъщност имаше един доста дълъг период, в който нямах никакво време за снимане. В момента събирам техника за да започна професиопнално с автомобилната фотография - две нови тела (много се чудя между dx и fx при никон), обективи(10мм. и 55мм.), в момена събирам и компоненти за да си зглобя един риг и осветление(чадърчета, свсеткавици). Всъщност имам два софтбокса и една изцяло ръчна светкавица понеже съм страшно запален по стробист фотографията и така нареченото рисуване със светлина.

Ето две мои снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз в темата!

Вероятно съм от най-рано започналите да се занимават с фотография тук. Първата си снимка съм проявил в първи клас някъде 1969-1970 година. Вече 6-8 клас държах ключовете на фотолабораторията в училище. Тогава масово се снимаше със Смяна 8.

Мечтата ми да имам огледално рефлексен апарат осъществих чак 2001 година, когато си купих Canon EOS 3000N. След няколко години филмовата техника вече заляза. Тъй като продавахме цифрови апарати на Канон още от 2001 г. /първия беше Canon PowerShot Pro90 IS с 10х опт. зуум и оптична стабилизация/ и няколко години съм тествал различни модели, накрая се спрях на ултразумувите модели. Започнах с Power Shot S2IS, после S5IS и сега SX40. Аз не съм професионалист и тъй като съм любител както на макро снимки, така и снимам птици, луната, планети и т.н. алтернативата беше или такъв, или да комплектовам една голяма чанта с няколко обектива! От сегашния модел SX40 съм доволен, смима от 0 см на макро, както и винаги имам обектив 24-840. Ето и някои интересни снимки:

Публикувано изображение

Това е Венера в съзвездие Плеяди.

Публикувано изображение

Това е Юпитер и четирите Галилееви спъници.

И малко макро:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ягодката е с Canon PS SX2IS

Повече снимки тука:

http://imihaylov.snimka.bg/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам сте само стари кучета тука :) Аз от преди 4 години снимам, като първия ми беше директно Canon XTi с 28-135 и постепенно насъбрах другите стъкла от предишния пост. После го смених за 40D и... така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колеги също съм фотограф ... да кажем че с това си вадя хляба ... предимно с служебни ( оръжия ) но миналата година се изкуших и си купих Canon 7D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коеги, показвайте и по някоя друга снимка от вашите апарати, че да могат другите да добият представа :)/>Снимка от преди 2-3 днина 300 зуум, леко обработена :rolleyes:/>http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/544911_624608047554101_1497348829_n.jpg

Редактирано от www.spirit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Samsung Galaxy S толкова, необработена:

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и един аматьорски HDR от вчера. Просто като видях сградата и имах апарат си представих че така трябва да изглежда снимката и ...така станаpost-143-0-28579900-1365678631.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много се радвам за добрите машини, които притежавате колеги! Да си снимате с удоволствие.

 

Снимам всяка събота и неделя! Съчетавам го някак с миризмата на изгорели 100 октанови пари... Изключително зареждащо занимание.

 

Това е от мен, засега от нисък клас фотоапарат със стикер отдолу "only for office use" ... :):D

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Stefan Milev да се чувства поздравен затова, че и той сам си "бара" машините :) Веднъж изтръсках частите на обектива в опит да заснема едно голямо осмокрако... събрах си го сам, дори и с леки драсканици по лещите машината още е безотказна от 2002-ра насам :)

Редактирано от pamo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Снимам с Никон Д5000

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам снимате с яки техники и аз си имам една антика ма още я разучавам инак за сега с едно самсунГче си снимам кво ми хареса .Не ми намираите косури :(/>

Тея дена ше снимам машината да кажете кое какво и ставали за нещо .Ето нещо и от мен .

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дойде времето да се разпиша и аз в тази тема :D Преди месец помогнах на приятелката ми да си закупи за рождения ден,мечтания фотоапарат!По-скоро обектива е от мен,а именно Canon 650d с 18-135 мм STM,вече имаме чантичка,карта с памет и няколко доста добри кадъра :D .Сега сме в търсене на статив.Така нейното хоби се превърна и в мое,много ми харесва да снимам,сега се учим взаимно.П.П. Към колегата www.spirit Колега засичах те по празниците в Смолян,но все си от другата страна на платното и не можем да спрем да си поговорим.Сега виждам,че освен страст по хондите,имаме и по фотографията. :D Оглеждай се когато си в Смолян,ние с моята приятелка често ходим на гости на родителите й. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един месец си взех и джобна алтернатива на фотоапарата: Nokia 808 Pure View. До тук съм много доволен, матрицата е голяма, има добра детайлност и динамика, снима доста добре и на 800 ISO.

Искам да питам, някой има ли такава Нокия и използва ли друг софтуер за камерата /с повече ръчни настройки/?

Ето и няколко снимки:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малко замря тая тема Публикувано изображение. Да споделя , смених си апаратчето вече съм с Nikon D7000 + Nikkor AF 70-300mm f/4-5.6G,18-55mm Публикувано изображение

Редактирано от JDMPower
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ JDMPower Честит апарат :) Само хубави моменти да заснемаш с него :) Аз обмислям 7100, но още е въпрос на средства и време :)

 

Едно залезче от миналата година, чак сега я намерих :D

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се причисля към пишман фотографите :) снимам с канон 550Д с един китов обектив 18-55 ис и с едно 70-300 ис усм. Доста снимам - някой път се получава, някой път не. Снимки имам в фейсбук страничката ми. Ето тук ще кача една: Публикувано изображение. За съжаление нямам много снимки на хонди ама какво да се прави...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хрумна ми да снимам от едно място с най-подръчно средство.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоп, вече с нов никон д7100.

Това е една от първите ми снимки с него и китовия 18-105 обектив.

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...