Jump to content
www.spirit

LED Tv

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам затруднение в избора на LED телевизор. Смятаме да е 40-42 инча максимално, че мястото в шкафа е точно 100 см. широко, мерил съм 42' -98см., така че има място. Размера хубаво, но неможем да изберем марката. Колебаем се между Samsung, Sony, LG главно и сме заделили някъде около 1200 лв. Та всеки който може да сподели мнение или да препоръча нещо пробвано ще бъдат оценен. Въпроса е да е нещо качествено, че не си купуваме телевизор всеки ден, а и 1000+ лв. не са малко пари :)п.п. знам че не е форум за телевизори, но предполагам доста колеги имат LCD, LED, плазма и биха дали полезен съвет. Мерси :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SAMSUNG UE-40ES6100 За бюджета с който разполагаш е перфе

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

samsung /Публикувано изображение

Редактирано от n2o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох в Магазина на Шарп(със същата идея като твоята).След определено време разговори и не издавайки с лицето си какво точно си мисля(поредният продавач за когото стоката която продава е най-добрата),отидах в Техномаркет.Следват разговори с доста от т.н. "специалисти продажби", нямаше нито един, който да не ми каже да се върна обратно на първото място!!!/>От тогава съм горд собственик на Шарп 42 инча!Все пак са made in Japan!!!

Редактирано от icho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1200 лв. читаво LSD или LED няма да намериш, бих те посъветвал да зададеш същият въпрос във форума на сетком, със сигурност ще получиш компетентен и аргументиран отговор .

Редактирано от BLUE 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Тошиба СЛД 32" и си е супер телевизора. Беше за 500лв и така и го взех...Отиваш в магазина, гледаш кой те кефи като картина и си избираш от 2-3-5 този с най-дългата гаранция. Даже ходи в Техномаркет- имат вариант за удължена срещу доплащане гаранция на 5г., в т.ч. и кражба и механична повреда.Иначе вече натам ти си избираш- аз на телевизор интернет и да прави мусака не искам. Все пак после ще е само един монитор на приемника на сателита ебаси ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1200 лв. читаво LSD или LED няма да намериш, бих те посъветвал да зададеш същият въпрос във форума на сетком, със сигурност ще получиш компетентен и аргументиран отговор .

За "LSD" си абсолютно прав. :lol:/>
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='barsi' ...Все пак после ще е само един монитор на приемника на сателита ебаси Публикувано изображение

Сателитът какви опции предполага? На колко месеца сменяте личния монитор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само ще кажа че засега няма значение заради гадното качество на сигнала на почти всички телевизии. Но след 1-2 макс години като задължително тръгнат на Full HD ще има огромно значение с какви екстри е телевизора аз съм с Toshiba Модел: 40TL838G но в сетком пишат че имат проблем със софта аз засега съм открил само проблем със таймера за изключване работи само 10-ния другите не. Най-добре първо провери в сетком какво пишат и сам си прецени..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност, темата ще се превърне кое е по-по-най, а и всеки ще си хвали неговото магаре:D/>!Та с оглед на бюджета ,който си си определил,може да си избереш горе-долу добър ТВ. ,за сегашните ти потребности!Техниката се променя с много бързи темпове и това което сега ти се вижда супер ,след 1-2г. ще е.....!Всяка марка си има клас /буквичките на модела/ и екстри на съответния ТВ.,та и от там цената варира!Преди да купиш някой ,е хубаво да си наясно как ще го използваш -само като ТВ. или ще използваш и останалите му екстри и приложения /защото почти винаги ,след първоначалното израдване и използване на всички екстри и приложения,кутията си остава и се използва просто само като ТВ:D/>./ !Като собственик на по няколко Самсунга ,Тошиби и Сонита ,от различен размер и клас ,а имайки на впредвид написаното от теб /че това са доста пари и не се купува всеки ден/ -ти препоръчвам Сони! Погледни серийте /ЕХ и НХ/ !Успех в избора!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди месец и аз бях пред подобна дилема за 40-42" LED TV. След доста четене по форумите сведох избора до следните модели:SONY KDL-40NX720BAEPSONY KDL-40HX720BAEPLG 42LM671SSAMSUNG UE-40ES6100И накрая като отидох на място и ги видях остана SAMSUNG UE-40ES6100. Оказа се, че при него и вградения плейър е по-читав, в смисъл чете повече формати.Но в крайна сметка ти ще си прецениш. Успех с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох в Магазина на Шарп(със същата идея като твоята).

След определено време разговори и не издавайки с лицето си какво точно си мисля(поредният продавач за когото стоката която продава е най-добрата),отидах в Техномаркет.

Следват разговори с доста от т.н. "специалисти продажби", нямаше нито един, който да не ми каже да се върна обратно на първото мястоПубликувано изображение/>

От тогава съм горд собственик на Шарп 42 инча!

Все пак са made in Japan!!!

 

 

Интересно кой е модела на тоя ;японски;sharp;!

 

Телевизора ти е LG 42LM615,Sony 40EX650 и 2-та са добри.

 

 

Поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш качествен телевизор марките са две Сони и Шарп :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм изненадан, че никой не споменава Панасоник Публикувано изображение Според мен си заслужава да им се обърне внимание все пак екраните се произвеждат в техен завод ... Относно Шарп съм чувал, че това е най-иновативната марка техника и са може би най-добрите, НО не са мн популярни при нас.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега www.spirit, въпреки че никой не забеляза, съм длъжен да спомена: ако мястото ти е точно 100см, няма да ти стигне нито за 40', нито за 42'. Справка:40' = 101.6см42' = 106.7см

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е диагонал ;)Все пак трябва да се сметне и рамката, а тя на всеки модел е различна.И аз съм в дилема м/у Sharp о Samsung ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагонала няма значение. Мери се дупката и после и телевизора с рулетка на място. Във всеки магазин имат.Виж кое ще ти хареса като картина. HD да е е добре, вече май всички четат повечето формати от флашка. Въпреки това, аз моя си го закачам към компа и така си гледам филми. :)Ама е готино да му сложиш флашката и да си слушаш музика или да си гледаш снимки :)Виж предцени и не робувай на марки. 1во да те кефи картината.2ро- цена. 3то- гаранция- време и покритие.4то- какви входове/ узходи има и какви формати потдържа. Това са най- важните неща. А и още нещо- усилвай го и го намалявай постепенно. Нео-то, като е на 1 гърми яко, няма как да е тих звука, примерно, ама е без пари. Иначе Нео, Елит и ВЕКО ги правят до колкото знам в един и същи завод, в Пловдив по спомен. За такава техника не струват :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, препоръчвам ти това:http://sharpbg.com/index.php?item=194&group=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата Весо това е телевизорът,Шарп са една от най-добрите марки за телевизори и не знам защо са толкова непопулярни в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е лошо като параметри и е на добра цена, но трябва да се види на живо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да кажа, много мерси за многото коментари по темата :thumbs1: Лично съм мерил 40' самсунг беше 96см широк, а 42 LG беше 98 :) така че влизат и те, повечето са със сходни размери, че имат много тънки рамки.Този шарп изглежда интересен, може да го потърся да го видя на живо.Като цяло има голям избор и сме объркани, но скоро трябва да се взема нещо, че да бъде като за коледа :):santa: Търсенето продължава :santa:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познати, които работят в Технополис и в Техномаркет.

И от двете места, когото и да попитам, все ки казва Самсунг.

 

Сменил съм няколко марки, но най-доволен си оставам само от Самсунг.

 

Та тази година си направих един скромен подарък 40" 3D LED телевизорче в комплект за 900 лв.

Основната цена беше 1179, на промоция 979 и последно пазарлък в Техномаркет за 920 лв Публикувано изображение

 

Даже в комплекта имаше и два чифта 3D очила (активни) на Самсунг Публикувано изображение

 

Направо избих рибата Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сони е хондата при телевизорите,за по компетентно мнение пробвай тук : http://hardwarebg.com/forum/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сони, Самсунг, ЛГ всички са с едни и същи матрици.Наврето бачках в Техномаркет ... сестра ми си взеха с мъжа и най-хубавото Сони 50 инча незнам си кво си за времето турбо-гъзарията за 4600 лв.На 3-тия ден се показаха 7-8 изгорели сини пиксела, и понеже телевизора е мега гига хипер як друг не може да се намери, от Сони Сервиз бавиха 3 месеца подмяната с нов.Самсунг са пълни кочини кой каквото и да ми казва работил съм с тях. Да ползвам вкъщи уреди на Самсунг но това е че си ги преоценявах на -80% от цената. С колеги се шегувахме да си сменят името на Гнусмас :D Телевизорите които си заслужават са Шарп и Панасоник, но Панасовик са силни в плазмените екрани, и то по-скъпичките.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Шарп са една от най-добрите марки за телевизори и не знам защо са толкова непопулярни в България.

Защото доскоро официалния представител, вносител и търговец за България бе един и държеше доста високи цени. Според мен Sharp имаха различна технология, Aquos модела при лсд- то. Скоро не съм се ровила, но мисля, че са си японски. Може да греша за последното, но съм фен на марката, преди много години търсих si-калкулатор с дванайсет разряден дисплей. Намерих го трудно, Шарп беше.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.google.bg...355534169,d.Yms. Не искам да споря, но foxconn, са разработчици на прототипа за новите дисплеи на Епъл.Извинете ме за повторението, но пропуснах времето за редакция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да използвам и аз темата на колега. Утре ще ходя да си взимам ТВ и съм се спрял на тези 3-те: http://www.technomarket.bg/products/09124172/toshiba-40rl938http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/filter.do?carea=DF4EC882BA894DF199AD18A9056218BC&rf=yhttp://www.technopolis.bg/b2c/details/15305/P11090103/LED-televizor-PHILIPS-32PFL3807HКой е по-добър? Размера няма значение, по принцип стаята ми е средна и 32-ка ще ми е перфектна, но се замислям и за тошибата макар и 40-ка и идващ леко голям.ПС: Гледах и този Шарп http://sharpbg.com/index.php?item=224&group=1 но в Добрич няма дилър на Шарп.

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Merry Xmas :) В крайна сметка взехме това, http://www.technomarket.bg/products/09119468/sony-kdl-40ex650bae2Много ви благодаря за мненията, сонито е чудесно, но няма 3д, но пък в крайна сметка това не ми трябва :)С малка отстъпка в техномаркет 1066 лв :)Живи и здрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сони, Самсунг, ЛГ всички са с едни и същи матрици.Наврето бачках в Техномаркет ... сестра ми си взеха с мъжа и най-хубавото Сони 50 инча незнам си кво си за времето турбо-гъзарията за 4600 лв.На 3-тия ден се показаха 7-8 изгорели сини пиксела, и понеже телевизора е мега гига хипер як друг не може да се намери, от Сони Сервиз бавиха 3 месеца подмяната с нов.Самсунг са пълни кочини кой каквото и да ми казва работил съм с тях. Да ползвам вкъщи уреди на Самсунг но това е че си ги преоценявах на -80% от цената. С колеги се шегувахме да си сменят името на Гнусмас :D/> Телевизорите които си заслужават са Шарп и Панасоник, но Панасовик са силни в плазмените екрани, и то по-скъпичките.

Хахах ти какво точно работи в техното.Щото такова мнение,,просто..неам думи.Поне да беше прочел малко кой произвежда дисплеите за всички тв-та и кой инвестира най-много в нови разработки.Дисплеите са навсякъде около теб...телефони ,таблети,лаптопи...и като проследиш верижката пак стигаш до Самсунг...абсолютен лидер по продажби.Аз не ги тача много жълтурите,но след Пайнер са най-добри.Ама до където парите дотам.Преди 3 години направих като всеки един обикновен потребител,отидох в техното,сложих 2 плазми една до друга и купих по-добрата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...