Jump to content
Veseliq

Отново с черта от ключ :)

Recommended Posts

Извинявам се за спамерската тема, просто ми трябва да си излея яда някъде :(Преди месец-два се похвалих, че пребоядисах (почти) цялата кола. Бях я купил преди повече от 2 години и половина с надраскани 2 врати и багажник и си умрях от кеф като я видях най-накрая лъскава и като нова. Днес видях, че на багажника имам деруга от ключ - не лека, определено злобна. В кооперацията в която живея имам запазено паркомясто в покрит паркинг, за което плащам. Пред офиса паркирам от 3 години на общо взето едно и също място. Когато спирам/паркирам из центъра - винаги е на място позволено за паркиране. Последните няколко дни, когато това е станало - не съм паркирал никъде освен пред нас, пред офиса и на паркомясто в паркинг на магазин.Тъй като и аз съм теглил ключ на врата преди (BMW 7ма серия спряло напречно върху велоалея и тротоар така че да трябва и пешеходци и колоездачи да слизат на улицата), разбирам защо понякога хората на улицата си изливат злобата. Но според мен има прекалено много случаи, когато прегрешението не е от злонамерен човек, който си мисли, че е над останалите и не заслужава всички нерви свързани със застрахователи, сервизи, пари и прочее. Вдигната чистачка е достатъчен показател, че е направил нещо лошо. Ако този човек не си взима поука и прави едно и също в един район - тогава може би заслужава повече. Не очаквам някой да тръгне да оставя бележка защо ти е надрал колата (особено, че това се прави импулсивно), но когато го прави без шофьора на МПС-то да знае какво е сбъркал, няма да се промени нищо.ПП: Това сайтче е правено от един познат, аз самият нося такива лепенки в портфейла си и съм ги ползвал няколко пъти:http://www.kato-idiot.com/Въпросът е, че май не винаги деругите са заради това как си спрял :)

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

познато... но освен с деругите от ключ от известно време насам намирам моята кола и с чудни вдлъбнатини по калниците , тавана в близост до вратите и т.н. направени с тъп предмет или крайник на малоумен субект....няма оправия единствения начин е камера по възможност гледаща към автомобила , предупреждение и на края саморазправа в балкански стил :ph34r: жалко но с човещина не става , а ефекта от стикерите е за интелигентни хора , които биха си взели забележка :D за Ганьовеца ефекта е никакъв :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи станах свидетел на една случка. Спрял съм пред един супермаркет, който е залепен до едно кафене. Колите пред кафенето естествено са спрени на "една крачка" от входа му. Та по-отвън паркиран скромно един голф 2 и до него спира Ауди А незнам си колко ( те всички си приличат вече :D/>/> ), като субекта вътре естествено се е изправил на спирачките. Аудито спира на "една боя" от голфа врата до врата. Незнам колко кьорав трябва да е човек, че да не види паркирана кола до него ама пича отвори с трясък вратата на Аудито и съответно страничното огледало на голфа се изсипа на земята :D/>/> . Оня се провря с триста зора от процепа на вратата, посегна на земята вдигна парчетата, после ги изшиба в земята и се чу нещо от рода на: ДЕ**** МАМА МУ ДЕ*** %%$$^&*((*&^%$#### :censored:/>/> :ranting:/>/> , навря се обратно в аудито и запраши на някъде.... Стана ми много смешно, понеже пича с голфа ще си събере огледалото за две минути и ще е шест, а гъзарчето си осра вратата от простотия :tooth:/>/> .

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак, сещаш, че "гъзара" с аудито каквото и да трябва да оправя, си е по негова вина. А дали човека с Голфчето ще си оправи огледалото за 2 минути е под въпрос - нерви за негова сметка, без да има капка вина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно... беше си паркирал супер културно човека и пак гризна дръвцето... ма така е в дивия изток....а огледалото не беше счупено, просто се разглоби.... :)

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кола, която не е в гараж не може да се опази, човек като паркира на паркинг също не може да се опази, точно защото ти знаеш, че хората не мислят много както тоя с аудито, но това е въпрос на манталитет, трябва да цениш своето и труда си и чуждото и чуждия труд и ще паркираш 10 минути но няма да направиш щета на някого, просто сме диви селяни и това никак не ни помага. :|

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не такъв като българина няма.Лошото е ,че последно време много станаха гъзарчетата и положението не е на добре.Мен също много ме е яд като спра колата на паркинга и на сутринта примерно или друг ден случайно видя как някой си е изтрещял вратата в моята и се сещате за каква кривина говорим която е супер противна на фона на опънатата врата.По някога е неволно но като цяло повечето не им пука кой е около него и си пускат вратата от далеч смело смело...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кола, която не е в гараж не може да се опази, човек като паркира на паркинг също не може да се опази...

Абсолютно съгласен, хеча е с нова боя от два месеца и засега да чукна на дърво ексцесии няма, освен махленските бъхларници които се катерят отгоре му, за сметка на това махленските хлапетии се събират да се крият да пафкат около блока и една сутрин предния капак на служения Фиат осъмна със стабилно "гравиран" надпис "ГЪЗ".... :tooth: Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради такива "малоумници" съм с пасажерска ударена врата и пукната броня в рамките на 2 вечери при положение че е спирана колата на това място от около година. Не знам какво трябва да е направил човек та да го заслужи, при положение че тази кола не е на възпрепятстващо място нито за 1ва вечер е спирана там....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаража е решение, ама само до някаде..... не може да я държиш само там, все пак тази кола е за каране. Ще спреш някъде на паркинг в мола или някъде другаде и тогава ще те застигне "вниманието" на някой друг водач. И аз имам един Х на предния капак и удар в задната броня, от който само се е напукала боята за щастие. Дори и да спираш цял живот на едно място не знаеш кога ще дойде някой да спре за парви пат до теб и да направи мизерията Публикувано изображение ... трябва самите хора да си променят мисленето ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората си променят мисленето, обаче към все по-лошо, особено подрастващите.И моята кола стои отвън и незнам кога и аз ще го отнеса сериозно.Живея в малко градче, обаче е пълно с гадове.Скоро след покупката забелязах драскотини, които иначе ги нямаше.Имаме гараж, но брат ми си държи колата в него, защото това лято я пребоядиса и го е страх да я остави отвън защото е доста атрактивна.Той тъкмо я беше купил, и някой се беше потрудил с шкурка по един от калниците.После сурови яйца му слагаха по капака(магии някакви).Нали знаете хора всякакви.Даже веднъж излизаме от едно кафе и гледаме заложили му пирон зад една от задните гуми.Добре, че го видяхме.Джипа на баща ми също си изпати.С какво беше драскан не мога да си обясня ама и там беше вложена бая злоба.

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както сам си казал "И аз съм теглил ключ" и няма какво повече да се напише според мен :)

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е :) Но съм написал в каква крайна ситуация е било, когато някой напълно съзнава каква глупост прави, но го прави защото се мисли за нещо повече (не виждам как без да искаш ще се качиш на тротоара в центъра на София - Патриарх Евтинимий, където има зверски много трафик от хора, да си долепиш бавареца до стената на сградата, това е чисто и просто нагло). Като съм пеш или с колелото в портфейла си имам лепенки "Паркирал си като идиот", ако не вдигам чистачката на колата паркирана идиотски. Ако си видиш колата надраскана след като си спрял като селския бей, препречвайки пътя на пешеходци и колоездачи, поне ще знаеш защо някой го е направил (ако не се усетиш, имаш проблеми от друго естество). Ако обаче ти се случи нещо такова, докато се стараеш да спазваш всички правила и да се съобразяваш гледайки през очите на пешеходец/колоездач/тъпанар със собственическо чувство за парцела пред блока, то тогава има нюанс.Ако аз бях спирал някъде пречейки на хората, нямаше и дума да продумам за станалото - вината щеше да е 150% моя и да ми седи като поука да се съобразявам.Не си ли съгласен?

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш логика в нелогични неща. Има ужасно много хейтъри, които до обед ги е яд на тях, след обед на света, та... най-вероятно просто си попаднал на такъв или на "комшия", който го е яд, че се "перчиш" с по-хубава, по-нова, по-лъскава кола от него (особено след като си я боядисал и е била светнала като на "дявол окото") и понеже той, не може да притежава такава, защо пък ти да си по-различен от него. Принципа "не е важно на мен да ми е добре, важното на вуте да му е зле".Хората преджасаха тотално напоследък, но по принцип на българина си му е в кръвта да прави путкини работи (да се скрие, да направи зулума без никой да го види и да се "кефи" ехидно, понеже няма доблест да се изправи срещу теб и да те заплюе в очите и да каже в прав текст какво иска или не иска от теб). Народопсихология, това е. Примера е даден дори и в култовия филм "Маневри на петия етаж", помните ли как във филма Ламбо караше уникална за комунизма стара БМВ 5-ца (Е12 модела) светло синя, на която непрекъснато някой му драскаше с ключ по вратата надписа "ПОДЛЕЦ". Те така и ти. Пий една студена вода и не се впрягай толкова ;) Щом имаш каско, все пак е някаква утеха (а, че нервите и изгубеното време са безценни, това е ясно).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ,каква интересна тема!!! Аз от няколко години си мисля да си сложа няколко мини камери в колата които да се включват с алармата и да мога с чиста съсвест после да разбия на някой главата. Знам че не е редно и законно ,но като помисле човек какво законно има в тая държава и за кой по-точно важат законите??? Имам поне 5-6 поразий като вашите на мястото на което си паркирам колата,но това е България все пак............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради това спрях да си поправям колата външно. Същата работа, взимам ондата от сервиза и след 2 дни се започна със золумите. Сега си карам с обелена предна броня и не ми пипат колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също беше надрана преди 1 седмица,за щастие успях на 70-80% да премахна пораженията след пастиране.Иначе просто в нашата държава мисленето на хората е от сорта "кой на кого да навреди".Днес бях в търново и една госпожа беше паркирала джипката си до мен така,че да не мога да отворя врата,а паркинга беше празен.Не мога да го разбера това нещо,явно живеем в маймунарник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи станах свидетел на една случка. Спрял съм пред един супермаркет, който е залепен до едно кафене. Колите пред кафенето естествено са спрени на "една крачка" от входа му. Та по-отвън паркиран скромно един голф 2 и до него спира Ауди А незнам си колко ( те всички си приличат вече :D/>/>/> ), като субекта вътре естествено се е изправил на спирачките. Аудито спира на "една боя" от голфа врата до врата. Незнам колко кьорав трябва да е човек, че да не види паркирана кола до него ама пича отвори с трясък вратата на Аудито и съответно страничното огледало на голфа се изсипа на земята :D/>/>/> . Оня се провря с триста зора от процепа на вратата, посегна на земята вдигна парчетата, после ги изшиба в земята и се чу нещо от рода на: ДЕ**** МАМА МУ ДЕ*** %%$$^&*((*&^%$#### :censored:/>/>/> :ranting:/>/>/> , навря се обратно в аудито и запраши на някъде.... Стана ми много смешно, понеже пича с голфа ще си събере огледалото за две минути и ще е шест, а гъзарчето си осра вратата от простотия :tooth:/>/>/> .

Замислих се над прочетеното... като си станал свидетел на тази случка и простотията се е разиграла пред очите ти, защо не предприе нещо, а само си наблюдавал? В смисъл, защо поне не се развика на оня с аудито, най-малкото да го стреснеш, предполагам това щеше да направиш ако бе видял, че пред очите ти някой чупи огледалото на твоята хонда. Понеже е:а)голфа когато и да го удариш, все му е малко;б)не е твоята кола, следователно проблема не е твой и няма смисъл да си създаваш такива;в)не виждаш нищо нередно в ситуацията, че да се намесваш (просто случка от ежедневието);г)понеже "гъзарчето" е с аЛди, т.е. имаш респект от него;д)нещо друго (ти ще кажеш какво)Не се заядам ;) , не ме разбирай погрешно и не си мисли, че имам за цел да ти чета конско едва ли не, просто ми е интересно защо ни разказваш такава случка, все едно ни разказваш какъв филм си гледал. Излиза на практика, че едва ли не ти си просто наблюдател и не можеш да отреагираш с действие. Това е същото, ако някой от нас види как нечия кола я драскат с ключ (току виж може да е акорда на веселия), как разбиват или открадват нечия кола... пак ли просто ще разказваме във форума ?
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирам отговор "Д" :D . Всичко се случи почти с гръб към мен и стана толкова бръзо, че дори аз самия не разбрах какво става.... в първия момент помислих че шофьора на Аудито си запрати телефона към асфалта и едва след като отпраши и колата му се отмести от голфа - тогава ми се разкри цялата картинка и навързах нещата.

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре избра тази подточка, обаче какво би направил ако случката се разиграе недвусмислено пред теб, ще реагираш ли?Аз лично смятам, че Веселия и той не е прав, защото е правил същото нещо, няма значение каква е колата, важното е, че е чужда и ние се явяваме вандали дето като имат повод могат да си правят каквото си искат, а то не е така. Ако си един нормален човек, ще направиш забележка или ще сложиш стикерчето, но да посегнеш на нещо не е начина.Трябва да се уважаваме и да си помагаме, така ще стане, ако си пречим и си трием сол, само ядове ще берем. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще реагирам, правил съм го преди - ще го направя пак. Трети лица са правели същото и за мен, имам предвид, че са ме предупреждавали когато кола карана от мен е пострадвала. Подавали са ми номера цветове и т.н на извършителя.

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две вечери си чистя прясно навалелия сняг от колата,всичко наред.Слизам сутринта,тъкмо ще се качвам в колата и гледам тавана над пасажерското място потънал....:angry:/> а имам аларма и съм спрял до един нон-стоп.Отивам питам продавач,нищо не е чул,нищо не евидял...:angry:/> :angry:/> :angry:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази вечер ми се звани на вратата, отварям съседа ми, ми казва''брат удариха ти колата''. Слизам пред блока гледам предната броня виси на земята и сцепена зверски. Мгигача на парчета, фарът като по чудо здрав, но с около половин сантиметър по-навътре гредата за която се закрепва бронята изкривена и цялата броня издрана сякаш тоя бастун я е повторил да е сигурен че се е разписал Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениене знам какво става тази година ме удрят за трети път.На един паркинг януари отзад ми напукаха боята на бронята.Това лято пред работа ми удриха предната дясна врата и сега това Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък онази вечер ми нарязаха предна лява гума(чисто нова) пред вкъщи на паркинга където винаги си паркирам... Не съм пречил на никого естествено... и не ме е яд толкова за гумата, колкото, че като я нарязаха пак не разбрах какво съм объркал ...Колкото и да ми е мъчно и да си обичам родината, за пореден път се убеждавам българина какъв чобанин и мишок е!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пи блъснаха дясната врата на паркинга при работа, при положение че не бях запушил никого и си бях оставил тел-а на таблото - на този паркинг е лудница..... Малко обърнахме темата на колегата в лични излияния - извинявай колега :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре избра тази подточка, обаче какво би направил ако случката се разиграе недвусмислено пред теб, ще реагираш ли?

 

Аз лично смятам, че Веселия и той не е прав, защото е правил същото нещо, няма значение каква е колата, важното е, че е чужда и ние се явяваме вандали дето като имат повод могат да си правят каквото си искат, а то не е така. Ако си един нормален човек, ще направиш забележка или ще сложиш стикерчето, но да посегнеш на нещо не е начина.

 

Трябва да се уважаваме и да си помагаме, така ще стане, ако си пречим и си трием сол, само ядове ще берем. Публикувано изображение

 

 

Не е баш така. Има случай в които драскането на колата е най-малкото. Веднъж съм драскал кола, макар че тази кола трябваше да я запаля, не надраскам.

Един мерцедес, голям, еС ли беше, меС ли, няма значение в случая, но т.к. аз живея в страничен вход, спокойно можеш да си спреш колата от двете страни на входа без да пречиш на никой. Всекидневно има там коли които нощуват в мир и спокойствие. Но този беше решил, че е някакъв голям гъзар и беше спрял буквално пред входа, за да влезнеш трябва да гълташ корема. Ок, преживях го първият път и минах. Хубав ден през уикенда, човека явно е бързал и спрял за малко. Но след като на връщане от магазина, след 3-4 часа, трябваше да помогна на една жена да вдигне количката на капака на колата, за да може да мине.

Тука вече ми кипна и го минах стабилно. На следващата сутрин колата още беше там, но толкова надрана кола никога не съм виждал, все едно някои с дарак я беше минавал от до. Публикувано изображениеЯвно целият вход и се беше изредил по няколко пъти.

Повече никога не го видях този еС ли беше, меС ли беше.

Понякога хората имат нужда от превъзпитание, колкото и да са големи

Публикувано изображение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти добре избра тази подточка, обаче какво би направил ако случката се разиграе недвусмислено пред теб, ще реагираш ли?

 

Аз лично смятам, че Веселия и той не е прав, защото е правил същото нещо, няма значение каква е колата, важното е, че е чужда и ние се явяваме вандали дето като имат повод могат да си правят каквото си искат, а то не е така. Ако си един нормален човек, ще направиш забележка или ще сложиш стикерчето, но да посегнеш на нещо не е начина.

 

Трябва да се уважаваме и да си помагаме, така ще стане, ако си пречим и си трием сол, само ядове ще берем. Публикувано изображение

 

 

Не е баш така. Има случай в които драскането на колата е най-малкото. Веднъж съм драскал кола, макар че тази кола трябваше да я запаля, не надраскам.

Един мерцедес, голям, еС ли беше, меС ли, няма значение в случая, но т.к. аз живея в страничен вход, спокойно можеш да си спреш колата от двете страни на входа без да пречиш на никой. Всекидневно има там коли които нощуват в мир и спокойствие. Но този беше решил, че е някакъв голям гъзар и беше спрял буквално пред входа, за да влезнеш трябва да гълташ корема. Ок, преживях го първият път и минах. Хубав ден през уикенда, човека явно е бързал и спрял за малко. Но след като на връщане от магазина, след 3-4 часа, трябваше да помогна на една жена да вдигне количката на капака на колата, за да може да мине.

Тука вече ми кипна и го минах стабилно. На следващата сутрин колата още беше там, но толкова надрана кола никога не съм виждал, все едно някои с дарак я беше минавал от до. Публикувано изображениеЯвно целият вход и се беше изредил по няколко пъти.

Повече никога не го видях този еС ли беше, меС ли беше.

Понякога хората имат нужда от превъзпитание, колкото и да са големи

Публикувано изображение

 

То тези с гоУемите и скъпи,коли се мислят за богове...... Аз,лично не бих му я надрал а бих се качил(където живее) и ще го помоля да я премести...... Имах,такъв случай в който един беше спял така,че да не мога да си изкарам колата..... Прави се малко на (мутра).... Но мен изобщо не ме интересува! Отидох рано сутрин и дрън на вратата и да видиш как слезе. Че и ми се обяснява ,то можеш да слезеш. Ма разбира се и отдолу да я направя на решето,разбираш ли,защото си решил да спреш ,кат идиот! Получавал съм и плик с боклук (на предния капак),обелка от банан (отзад). Там,дори не пречех абсолютно на никой.... Именно и затова си я спирах там.. Аз на тях и те на мен да не пречат(драскат) колата..... Ама НЕ!

Колегата да ме извини,като сме почнали всички да си излеем мъката....... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги знаеш къде живее - по често е "непозната кола". Някой път е очевадно, че даден човек прави нещо, защото смята, че света му е длъжен, без да прояви капка съобразителност. Случва се някой да бърза и да спре някъде за малко и има начини некултурното спиране/паркиране да се направи културно - оставяш аварийки, оставяш бележка с телефон да ти се обадят ако пречиш. Има и разлика, когато има как/къде да спреш, но го правиш по най-бруталния невъзпитан начин. Има ситуации, в които ключа през вратата за мен е нещо съвсем разбираемо (те не са много, но хората, които ги създават изглежда не са малко).

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акана работа сме българите.За щастие пред нас никога до сега не са ми инквизирали кола, а имахме 3 по едно време...Познавам ги всичките ми комший и никой няма да направи мизерия, обаче напоследък и аз се замислям да плясна една камера с нощно виждане на балкона и да и вържа един стар комп с 80гб хард да си записва... Ама много разправия е монтажа, иначе за 300лв си решавам тия бъдещи дертове. Коли никога не съм и няма да дера- те не са виновни, че собствениците им са олигофрени и селяни по душа. :D Ако вида някой като тоя с аудито, записвам номера, 112 и после му се случва интересна случка. Един така преди около година и нещо, още родителите ми живееха в нас, сега се преместиха, реши, че тараба пиян ще паркира пред блока на ръчна между колите. Евалата му, не удари никой, само се шибна в бордюра. Обаче стресира майка ми и тя навалила жицата на 112 и тия след 1 мин пред нас... Аз в другата стая и не разбрах, докато брат ми не ме пита какво се случва и не слезнах.Та, долу 2 патрулки, майка ми пише, ония агресивен, ама си получи акта. Взе го и го скъса и се опита да и посегне. Нема такава реакция на ченгетата. За 2 сек ония с белезници на земята, по един спиряха мен и брат ми да не го смачкаме лекето. После, наскоро го видях същия/ шушня една моя комшийка/. Тоя път трезвен, извини се и ми каза, че му шибнали към 1500лв актове и е на пробация.Не е като да не съм го правил и аз това преди време, но сега съм вече сериозен човек и като паркирам гледам да не преча или пускам аварийките и си имам в колата няколко листчета с текс" Ако Ви преча се извинявам. Моля, звъннете ми на тел: ------- и ще се дойда моментално". Но това е за в краен случай и ми е помагало на 5-6 пъти вече. Даже хората като ме видят ми се кефят на бележката и си се сприятеляваме в последствие :cool: А селяците с лъскавите коли хич не ги и отразявам. Последния нагляр, спрял тъпо пред блока така го затапих, че после маневрира 15 мин с Ц класата да излезе. А тоя преди него му беше невъзможно, но ме беше разбрал как да ме намери и се наложи да слизам да си местя колата. Естествено застана 15тина мин докато я махна, даже беше солидно бесен, ама това, че не може да паркира с акъл не значи, че треа си спирам вечерята заради него.Кой ли ден ще се бият не знам, ама и не ми пука. Направо ще си го съдя ако ме удари, а после ще ми дам едно читаво медицинско, тамън като фалира да не може да си плати лечението :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на момчето, с бележката. Наистина звучи невероятно. Иначе, въпрос по конкретния казус - защо не написахте един протокол и да си вземеш парите от застрахователя му?И по темата, че да не съм тотално офтопик: И според мен дрането на коли не е решение. Това си е чиста форма саморазправа. И аз съм изпадал в подобна ситуация. Преди имах подземен гараж и един образ беше запушил изхода. Няма да коментирам наглостта на това решение. По-криво ми стана, че звъннах на 112 и ми казаха, че не могат да направят нищо - да търся паркинги и гаражи (за София става дума). Звъня там - някаква женица доволно ми се накара и каза, че понеже е след 21ч и нямало паяци няма какво да направят. Тъпака след час и нещо си мръдна колата все пак. Доста се бях ядосал, но не му вандалих колата. За сметка на това след седмица-две някой го беше забърсал доста лошо :)

Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на момчето, с бележката. Наистина звучи невероятно. Иначе, въпрос по конкретния казус - защо не написахте един протокол и да си вземеш парите от застрахователя му?

 

И по темата, че да не съм тотално офтопик: И според мен дрането на коли не е решение. Това си е чиста форма саморазправа. И аз съм изпадал в подобна ситуация. Преди имах подземен гараж и един образ беше запушил изхода. Няма да коментирам наглостта на това решение. По-криво ми стана, че звъннах на 112 и ми казаха, че не могат да направят нищо - да търся паркинги и гаражи (за София става дума). Звъня там - някаква женица доволно ми се накара и каза, че понеже е след 21ч и нямало паяци няма какво да направят. Тъпака след час и нещо си мръдна колата все пак. Доста се бях ядосал, но не му вандалих колата. За сметка на това след седмица-две някой го беше забърсал доста лошо Публикувано изображение

 

А е трябвало, колега, даже и кирка в капака е трябвало да му забиеш, 'щото за пореден път е разбрал, че е недосегаем и следващият път ще го чакаш не 1.30 часа ами 5 часа

Превъзпитанието на някои участници в движението е задължително. И след като органите на реда не искат да поемат тази инициатива, ще се оправяме сами.

Разбира се колкото сме човека тука, толкова са и различните мнения, но това е моето.

 

ПС: И това е не защото следвам някаква лоша линия. Колата са ми я драскали само веднъж, бях спрял много грозно. Е вече никога не преча не пешеходците като паркирам.

Редактирано от za6o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondab...ndpost&p=428762 И на мен се е случвало да ми украсяват колата без причина - с кален камък, а на предния капак - гадости от кофата за боклук наблизо. Простащина и комплекси, нямам друго обяснение. Случвало се е да дерна чужда броня, при излизане, на кола която бе спряла така, че да ми свие принудително дясното огледало. Под дернато, разбирайте черта на ъгъл на броня. Оставих тел за връзка и колегата ми се изсмя, като се чухме, предложих му да поема вината си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък онази вечер ми нарязаха предна лява гума(чисто нова) пред вкъщи на паркинга където винаги си паркирам... Не съм пречил на никого естествено... и не ме е яд толкова за гумата, колкото, че като я нарязаха пак не разбрах какво съм объркал ...Колкото и да ми е мъчно и да си обичам родината, за пореден път се убеждавам българина какъв чобанин и мишок е!

Същото ми се случи на мен пред блока. Спирам си там повече от година, пролетта сложих чисто новите си летни гуми, толкова много им се зарадвах. Нямаше и една проклета седмица и беше нарязанаа едната задна гума. Даже не разбрах какво съм направил. Една година спирам нищо и накрая новите гуми. Дадох 40 лв да ми я оправят и си казах майната му, нали не съм дал парите за лекарства, да съм жив и здрав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спамерската тема, просто ми трябва да си излея яда някъде :(/>Преди месец-два се похвалих, че пребоядисах (почти) цялата кола. Бях я купил преди повече от 2 години и половина с надраскани 2 врати и багажник и си умрях от кеф като я видях най-накрая лъскава и като нова. Днес видях, че на багажника имам деруга от ключ - не лека, определено злобна. В кооперацията в която живея имам запазено паркомясто в покрит паркинг, за което плащам. Пред офиса паркирам от 3 години на общо взето едно и също място. Когато спирам/паркирам из центъра - винаги е на място позволено за паркиране. Последните няколко дни, когато това е станало - не съм паркирал никъде освен пред нас, пред офиса и на паркомясто в паркинг на магазин.Тъй като и аз съм теглил ключ на врата преди (BMW 7ма серия спряло напречно върху велоалея и тротоар така че да трябва и пешеходци и колоездачи да слизат на улицата), разбирам защо понякога хората на улицата си изливат злобата. Но според мен има прекалено много случаи, когато прегрешението не е от злонамерен човек, който си мисли, че е над останалите и не заслужава всички нерви свързани със застрахователи, сервизи, пари и прочее. Вдигната чистачка е достатъчен показател, че е направил нещо лошо. Ако този човек не си взима поука и прави едно и също в един район - тогава може би заслужава повече. Не очаквам някой да тръгне да оставя бележка защо ти е надрал колата (особено, че това се прави импулсивно), но когато го прави без шофьора на МПС-то да знае какво е сбъркал, няма да се промени нищо.ПП: Това сайтче е правено от един познат, аз самият нося такива лепенки в портфейла си и съм ги ползвал няколко пъти:http://www.kato-idiot.com/Въпросът е, че май не винаги деругите са заради това как си спрял :)/>

Ето ти идейка как хората, които правят драскотините по колата ти да излязат от анонимност, вземи си DVR за кола.Има модели с доста добра видимост и активация на запис при движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти случка колега, знам го от личен опит.

Тъкмо пребоядисахме колата и след няма и месец гледам обелено на вратата от някой "умен" индивид, който не знае че трябва да си хване вратата преди да се трясне във вратата на съседната кола Публикувано изображение

Няма оправия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, колко простотия имало в нашата страна. Не знам колко са членовете на форума, но съдейки пък по това колко мнения че всеки е пострадал. Ставам тривиален и аз но... и аз съм ставал жертва с нарязана предна гума (само скъперничесвото ми спаси новите зимни и нарязаха едни архаични зимни карани като летни). А скоро доо баварката ми горя ауди. Сега имам застраховка за 100 лв. каско за 2000 лв. покритие. Пък и да тръгне пак гаджето да кара,да не стане като с акорда- тотал щета... Плаша се направо като чета темата... Към критиците, наречете ме и мен чобан и пъзльо но няма да се обясняван на С класи 7- ми сериии и Аудита (тук колегата е много прав че те вече всички си приличат), когато отявлено са спрели пред входа, на тротоара, пред гаража без никакви признаци че са за малко и има връзка с тях, както правят интелигентните хора. Аз съм малко по тъп и не ми се занимава с бележки и затова не спирам така. Ама това някой да ти нареже гумата, седне на капака, стъпи на тавана, чертоса колата само защото .?.?.?. Може би се е насрал от пиене, догатваш само че ти е спраял на мястото пред блока, баба му имала зъб на майка ти, щото .....битовизми, еми това си е за чупене на глава вече....А от постовете съм останал с впечатление че "Веселия" е доста начетен и уравновесен човек, така че мисля че само селската злоба, описана в горния абзац е причина за драскотинта...

Редактирано от junker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за да не пускам нова тема, ще използвам тази на колегата.Та по-напред бях писал как някои ме беше ударил пред входа ми,тогава полицаите казаха като го намеря кои е да си пусна жалба. Така няколко дни се озъртах за бели фордове ескорт със сини деруги(от моята броня). Та днес се прибирам от работа и какво да видя пред блока бял форд ескорт със сини деруги по бронята. Извиках кат ,хората доидоха снимаха форда и моята кола вземаха ми данните и ми казаха че ще ме потърсят. Та въпросът ми е трябва ли да ходя да подавам жалба или да чакам да ми се обадят Публикувано изображение БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за да не пускам нова тема, ще използвам тази на колегата.Та по-напред бях писал как някои ме беше ударил пред входа ми,тогава полицаите казаха като го намеря кои е да си пусна жалба. Така няколко дни се озъртах за бели фордове ескорт със сини деруги(от моята броня). Та днес се прибирам от работа и какво да видя пред блока бял форд ескорт със сини деруги по бронята. Извиках кат ,хората доидоха снимаха форда и моята кола вземаха ми данните и ми казаха че ще ме потърсят. Та въпросът ми е трябва ли да ходя да подавам жалба или да чакам да ми се обадят Публикувано изображение БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО Публикувано изображение

 

Според мен ще искат свидетел, който е видял и може да потвърди.

Демек от умрял писмо.

За да не ми се налага да гледам лично от терасата, за да мога евентуално да свидетелствам сложих камера и записвам денонощтно.

Имам един интересен съсед който е предупреден веднъж от полицията и само чакам да се прояви пак.

Ако имаш възможност сложи камера.

В моя случай мисля че върши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема стана като място за изливане на мъка и неволи :):):)Да допълня - някой хубавец ми е свил чистачките. Няма да коментирам абсурдността на това деяние, но може ли да помоля някой колега със сивик англичанка да ми каже какви бяха размерите на чистачките? Върти ми се нещо от сорта на 48 и 52, но не съм сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...