Jump to content
Plamen_ni

Гуми при CR-V

Recommended Posts

http://www.alloywheels.com/search.asp?strSize=all&strSort=&pos=1&Make=Honda&Model=CRVНай-отгоре имаш всички параметри на нашите джанти, и подходящите размери гуми.Нископрофилна гума на 17"-ова джанта изобщо не е оферта за българските пътища, особено пък зимата :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пирели скорпион str 205/70/15 на Цр-в 1-ва ген. : Оказа се, ПРИЛИЧНА всесезонна гума. Купих ги втора употреба /дот2007/ и ги карах като летни 2 сезона. Вчера и днес се качвах на Витоша. Тръгват, спират! и държат пътя в завой! Стават! Но не са зимни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложиха ми Вредещейн 195/70/15 за 135лв./бр. за чисто нови.Някой карал ли е с такива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели. От седмица и аз се сдобих с ЦРВ. Е, в тинейджърска възраст е, но не мога да си позволя по-младо. :rolleyes:/> 1999г е, но е в много добро състояние. Искам да се извиня предварително за може би глупавия въпрос, а и може да се повтаря, но се постарах да прочета всичко свързано с гумите и с диференциалите на модела тук, но не открих това, което ме интересува. Та въпроса ми е: Може ли на Хонда ЦРВ да се поставят нови зимни гуми на предния диференциал, а на задния да оставя летните, които са с много добър грайфер - около 8 мм е. Има ли опасност за повреда, ускорено износване или някакво свръхнатоварване на диференциалите или на скоростната кутия? Питам, защото колега ми каза, че при това разпределение на задвижване на четирите колела, не било хубаво да са различни гумите на двата диференциала. Извинете ме, ако въпроса ми не е в нужния раздел и ме поправете ако е така. Или ми дайте линк на подобна тема, ако има такава, защото наистина не можах да намеря такава. Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложиха ми Вредещейн 195/70/15 за 135лв./бр. за чисто нови.Някой карал ли е с такива?

195/70 ще са ти ниски. Ако не знаеш, колкото по тесни са гумите са респективно и по ниски въпреки че по цифри са на 70. Тоест 205/70 освен чв са по широчки са и по височки от 195/70. Тъй че ако вземаш 195 търси по-високи, макар че ще стане пък и малко нестабилничка. Аз от отдавна знам че това което е дадено по каталог за модела да не слизам под него като размер. По-нагоре си е за сметка на визията и на устойчивоста но и за сметка на разхода. Намери някой като мен със златна карта М-тел и ходи в диана за по 8лв. на гума повече ще вземеш като моите, горе сам писал какви са. Супер яка визоя имат и на сняг са страхотни.plamstar освен че могат да няправят някоя беля по предаването летните гуми, не забравяй че нашите коли нямат електронна блокировка и при приплъзване на предните гуми разчитат изцяло на задните , и ако не получат нужната подкрепа белята от предаването може да прерасне в беля на пътя. Вземи 2-ра ръка ако трябва, но да усещаш колата еднакво отпред и отзад, за да не те подведат някъде новите предни гуми и да стане инфекцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

plamstar честито за CR-V -то. ! Четирите гуми трябва да са еднакви и даже винаги да са еднакво напомпани! Има много писано защо трябва да е така. В общи линии е за да има правилно разпределение на задвижването между предните и задните колела.Поздрави!

Редактирано от atz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

plamstar честито за CR-V -то. ! Четирите гуми трябва да са еднакви и даже винаги да са еднакво напомпани! Има много писано защо трябва да е така. В общи линии е за да има правилно разпределение на задвижването между предните и задните колела.Поздрави!

Благодаря ти, ATZ! Доста търсих такава тема, но не намерих. Ако не ти представлява трудност би ли ми дал линк към подобна тема?? Искам да прочета повече за това. Благодаря ти предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления от BFG Winter slalom. При остро влизане в завои колата се държи много добре (поднася съвсем леко, но веднага изправя при подаване на газ). Това се случва на лед, покрит с 5-6 см сняг.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложиха ми Вредещейн 195/70/15 за 135лв./бр. за чисто нови.Някой карал ли е с такива?

Аз съм с такива,Сноутрак мисля че е модела и не съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли представа как са тези гуми http://www.margel.in...%82%D0%BD%D0%B8

че от сега мисля за лятотоПубликувано изображение/>

а зимните са ми Nokian това им е втора зима и сьм доволен от тях

Редактирано от ilia_60

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, зачетох се и реших и аз да се включа аз за зимата се обух с nokian wr2 205/70/15 ама няма сняг още да ги пробвам индекс 106H .дано съм направил добър избор казаха ми че nokian са добра марка за зимата ще видя тая седмица се качвам в балкана и ще си кажа мнението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления от BFG Winter slalom. При остро влизане в завои колата се държи много добре (поднася съвсем леко, но веднага изправя при подаване на газ). Това се случва на лед, покрит с 5-6 см сняг.

Тези дни направих тест на колата и гумите в заснежените Родопи. Бях на подледен риболов на Широка поляна и който е карал зимно време по отсечката Батак-Широка поляна знае за какво става въпрос. Пътят са непрестани завои, като отдолу беше лед отгоре малко сняг, тук-там опесачаване. Колата се представи отлично, както и гумите. В острите завои влизах с 40-50 км и не поднесе нито веднъж. На връщане времето омекна и леда се бе превърнал в замръзнала каша. Определено беше доста по-трудно шофирането. Грайферите на гумите се пълнеха и като цяло колата беше малко по-нестабилна, но минахме безпроблемно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с БФ Гудрич Уинтър слалом кси,карах с тях миналата зима Сорентото.Нямат грешка.Още не мога да кажа въобще как се държи новата ми кола,защото в Пловдив няма сняг.Иначе миналата зима ходих в най-големия сняг,януари,на Белинташ.Който е ходил там знае за какво става дума-багера минава и прави ледена пързалка,не опесечават грам!Мека е гумата и прави добро сцепление.Нямам търпение на изпробвам интелигентното 4х4 на Хондата.Едвали ще е сигурно като парт тайма на Сорентото,но ще видим....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с БФ Гудрич Уинтър слалом кси,....

-Offtopic-В събота по обед ще пробвам един път (черен) между бойково и дедево, ако си навит пиши ми Л.С :) Ще има и един range rover да ни дърпа :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз съм с БФ Гудрич Уинтър слалом кси,....

 

-Offtopic-

В събота по обед ще пробвам един път (черен) между бойково и дедево, ако си навит пиши ми Л.С Публикувано изображение Ще има и един range rover да ни дърпа Публикувано изображение))

 

Еее,толкова да не си надценяваме паркетниците,че наистина ще трябва да ни дърпат:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече тръгна тема за летните гуми, но аз имам една молба към колегите, които са си купили зимни тази есен:нека споделят мнения за гумите, тъй като впечатленията им са пресни!Как са на сняг, износване за един сезон, шум и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз взех BF Goodrich Winter Slalom. С тях изминах около 4000-5000 км тази зима за 4 месеца. Грайферът им е напълно запазен все едно са нови, само където ги няма бодличките. Карах 4 пъти в Родопите по пътя Батак-Широка поляна, където зимата по традиция пътят е лед 10-20 см. Когато ледът е на стъкло имат много добро сцепление. По обяд, в по-топлите дни, ледът на места става на ледена киша и пълни грайферите, на остър завой може да поднесе малко, особено ако се пуска по инерция и задното не сработва да изправи колата. В пресен сняг (30-40 см) няма никакви проблеми. За шума не мога да преценя, понеже колата като цяло си е шумна и не знам дали е от гумите. За мокър асфалт също не съм имал проблеми със спирането, например.Аз съм доволен от тази гума и не мисля, че сгреших, като я взех. Има приятел, който кара Лендкрузер с такива 3 години и гумите му не ми се сториха кой знае колко износени, затова мисля, че биха изкарали поне 4 сезона, ако се сменят навреме , разбира се.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз взех General Snow Grabber и тази зима имам около 4000 км. с тях, грайфера си е същия, при нас зимата беше суха, но когато падна снега се държаха доста добре, нямах проблеми никъде, пробвах и влизане в камара събрана от снегорин без грижи. Беше ми голям кеф на светофар да изчезна още докато другите тръгват, много добро сцепление на сняг, на мокро не съм имал проблем, при нас имаше поледици и лед, излизам от един баир на лед също никакъв проблем. Пътувах до Узана пътя беше покрит със сняг с доста завои, отново никакви проблеми дори и при рязко ускоряване. За шума, смъкнах от колата Бриджстоун Дуелер, с които я взех и определено зимните ми са по-тихи. Сега пак търся летни Дженерал.

Редактирано от MIMO74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои да е чул нещо за тези гуми Barum Bravuris 4x4 ?

 

Днеска четох еи тука тест Auto Bild и си ги поръчах.

 

Но си е друго ако някои ги е карал и има лични впечатления. Публикувано изображение

 

А ти имаш ли вече лични впечатления?

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата есен взех нови зимни Росава.Руски са,но са супер.Ще ги видя как са втора зима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих колата с всесезонни гуми които са доста стари и мисля този летен сезон да им е последния.За зимата си купих нови зимни.Вчера свалих зимните за да не ги съсипвам, вече температурите достигат 20 градуса през деня.Сложих летните, но не обърнах внимание и на две съм объркал посоката.Има ли смисъл да ги свалям отново и колата сега по-нестабилна ли ще е ?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш с над 60км/ч през локва може да стане интересно. Вместо да разпръсква водата настрани, улеите ще я набиват под гумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата есен взех нови зимни Росава.Руски са,но са супер.Ще ги видя как са втора зима.

Я раздуй малко повече за росавите? Аз ги заглеждах, ама ме спря това, че ги дават два пъти по-тежки от нормалните... Това няма ли да разбива по-бързо окачването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си взех гумата, която исках от доста време Бриджстоун D694. Доволен съм, защото исках гуми за кал, а тези са идеални. При скорост от 130 км/ч и отгоре си е мъка, но аз отдавна се движа по магистралата със 100-120 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , мой приятел купи ЦР-В 2001  , 147 к.с. , автоматик 

 

КОлата му е обута с гуми 205/70/15 , НО отпред са накакви с канали напред  повече приличат на летни гуми , а отзад е с някви типично всесезони гуми повече приличащи на зимни

 

МОже ли да му съсздаде някакъв проблем това ???

 

аз си мисля че ще има проблем със сцеплението , но има ли релана опасност да прецака диференциал или нещо подобно ?

 

Гумите са с еднакви рамери , но с различна големина на протектора и шарка - предните са с около 5мм грайфер , задните с около 7 ммм, предните повече приличат на летни задните повече на зимни

 

Това какви проблеми може да създаде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , мой приятел купи ЦР-В 2001  , 147 к.с. , автоматик 

 

КОлата му е обута с гуми 205/70/15 , НО отпред са накакви с канали напред  повече приличат на летни гуми , а отзад е с някви типично всесезони гуми повече приличащи на зимни

 

МОже ли да му съсздаде някакъв проблем това ???

 

аз си мисля че ще има проблем със сцеплението , но има ли релана опасност да прецака диференциал или нещо подобно ?

 

Гумите са с еднакви рамери , но с различна големина на протектора и шарка - предните са с около 5мм грайфер , задните с около 7 ммм, предните повече приличат на летни задните повече на зимни

 

Това какви проблеми може да създаде?

 

 

Някакво мнение по въпроса ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти отговаря никой...,понеже този въпрос е дъвкан и предъвкван.. :) ,но ако още не си намерил темата...,спокойно...,щом са с еднакъв размер.. и само 2мм разлика в грайфера..., няма страшно..! За лятото може да кара и така..,но за зимата.. по-добре четири еднакви .. желателно е да са зимни... :thumbs1: !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/70/15 ?Това не са ли бусови/джипови  гуми ? Този размер гуми според мен ще са по-тежки и по-некомфортни заради по-високия индекс на товароносимост. Колко е 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом размера отговаря няма проблем.Шарката не е фатална и няма да има грижи.Размера е джипов да 205/70/15-така излизат заводски.

Редактирано от policeman
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом размера отговаря няма проблем.Шарката не е фатална и няма да има грижи.Размера е джипов да 205/70/15-така излизат заводски.

Бъркам се с ХР-В което e 205/60/16 или 205/65/15 заводско 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и фейслифта на 2г. ЦРВ излиза на 16-ки,но нз размера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цр-в 2-ра ген. е с заводски - 215/65/16. Това пише на лепенката на шофьорската врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се сложи гума 205/45/17 на 8J джанта какво ще стане с возията на джипа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цр-в 2-ра ген. е с заводски - 215/65/16. Това пише на лепенката на шофьорската врата.

 На мойта шофьорска врата защо пише друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли некара CR-V с 17-ки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...