Jump to content
Еди Ведър

Изнервен шофьор преби друг пред семейството му на магистрала "Тракия"

Recommended Posts

Е за това за неправилно престрояване трябва да има отнемане на книжка и затвор дажеПубликувано изображение

1вия не е гледал в огледалата или е на принципа"гледам 1път и понеже е 130 ограничението, а той е далеч, няма да го засека. Обаче се гледа 2пъти в огледалото. При замисъла и при самото престрояване. Целта е да предцениш на задното МПС скоростта. От такива като първия и аз откачам. В такава ситуация за 1 среден пръст или обасняване и аз бих го спрял. И не огледалото- него ще го потроша. Колата не е виновна, че я кара някой, учен от Стиви Уондър...Аман от олигофрени.

Често ме засичат. На година поне по 2 пъти спирам и ме спират. Ама за 50 хил среден пробег си е нормално. Ако ме засекът и ми кимне или ми чукне с аварийни мигачи ми минава. Всеки бърка. Обаче да ме засече, пък и да ме псува няма как да стане. Ония ден някакво келешче с баварец се разправяхме. Ония гупак ме засича и после ме псува. Е за малко да хване дерето. Видях го как смени 3 цвята на лицето от страх, скарах му се и продължих.

Единствения начин да не избухвам е, ако колата има стикер за "млад шофьор". и съм бил новобранец.

п.п. Не оправдавам 2рия, ама първия си го е заслужил.

п.п.2 Марката кола няма значение. Има значение колко можеш да караш. Ако си забравил как се прави- има си опреснителни курсове, приятели да ти помагат или градски транспорт. :cool:

 

Не съм съгласен с колегата barsi.Ако случката беше в Германия може,но защо аз трябва да се притеснявам,че някой му се кара,като в Германия.Изпреварвам си и се прибирам в средната лента.А това,че на някого му са слаби ангелите,не е моя отговорност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че журналиста премълчава нещо,и това нещо е ключа за отключване на агресията на хондаджията.Оня бил го пребил и не знам кво си пък никакви следи по физиономията му не видях от удари-даже охлузване няма.Има нагляри дето си го търсят ,и си мислят че всеки път ще им се разминава понеже няколко пъти като са правили така не са им набивали канчето за урок и си го навиват на пръста,обаче един ден си получават заслуженото и после мрънкат.Има доста шофьори които хем не спазват правила,че и псуват показват среден пръст и какви ли не простотии и все разчитат че другите ще махнат безразлично с ръка и ще отминат,да ама един ден попадат на един тип с джип Хонда дето ги ошамарва и им помага да слезнат на земята и да разберат къде се намират в крайна сметка и че всеки трябва да се съобразява с всеки на пътя и да спазваме правилата за движение.Подчертавам че не оправдавам действията на колегата с Хондата ама все пак никой не прави такива работи ей така без да го предизвикат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че бития е бит, ебания - ебан. Точка, край, капут, конец, финито и квото се сетите още.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#14. Ognian Dimov2012-05-04 08:01:20Същият - този журналист, е извършил не едно и две нарушения на ЗДвП, за които два пъти му е отнемано правото да управлява МПС. През 2007 г. беше с виновно участие в ПТП, след което беше избягал. Аз лично съм му взимал шофьорската книжка, за което все още ме съди. Не вярвайте на такива хора по медиите. възможно е този път да е прав, в което силно се съмнявам, но щом е изял няколко шамара...явно се е направил на интересен и селянина го е напляскал. Този журналист е кофти човек. Не го съжалявайте.

Дали не се е направил на големец и затова да е отнесъл шамарите. Вместо да се извини че е засякъл колегата е почнал да жестикулира и да се прави на много смел а сега лъже на кубици "света вода ненапита" нападната от "черен гологан". Един такъв тъпанар и мен се опита да ме изблъска от пътя а като го застигнах се правеше че нищо не е било като този драскач. Но му се размина заради майка ми че успя да ме спре.Така че който не може да кара и да се извинява за свинщините които прави по пътя или да ползва алтернативен транспорт или може и да попадне на изнервен бияч, както в случая.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случил е на журналист, а не на юрист.

Де да беше случил на пенсиониран старшинка с жигулка и Макаров ,сега щеше да знае къде зимуват раците. Има я и тази вероятност.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си идва от държава та ни.В нормалните държави ,ако те спрат с 180 км сигурно заминаваш в ареста за 24 часа + няколко хиляди евра глоба,За побой задължително заминаваш в затвора.. в българия няма закони и за това си позволяват подобни волности...Да не говорим ,че всичко си е до акъл...

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всичко си идва от държавата ни или всичко си е до акъл? Че в нашата държава законите не са като на запад не са. Но и на запад е пълно с джигити. Виж за побой вероятно са по-малко там случаите. Но за "ВСИЧКО" да е виновна държавата - не можем да оправдаваме нискоинтелигентните глупаци, които не могат да си контролират нервите и всички проблеми решават с бой с държавата. Определено мястото, където са израстнали е било фактор, но най-големия фактор си остава самия човек и желанието му да изгради определен характер. За което предполагам и повечето от нас се надяваме да успеят да го издирят и да го приберат.А до всички, които казват, че журналиста си го е заслужил - това са пълни глупости. Дори някой да те предизвика, да направи много опасна ситуация с предпоставка за ПТП (като непреценено изпреварване), дори да стане ПТП, нямаш право да го докоснеш, нямаш право да чупиш собствеността му (от снимките се виждат ударите) - има си законни начини да адресираш проблема и можеш да избереш да се възползваш от тях или не. Но минавайки над закона на база личната си субективна преценка, прекрачваш една много тънка граница - утре на този човек може да му се стори нормално за това, че някоя не просто му е убила скоростта, ми не е успяла да спре на светофара и го е ударила отзад, че е нормално да си извади пистолета и да я разстреля.Като смяташ, че някой "си е заслужил" нещо, обади се в полицята, да го спрат на следващия пункт и подай жалба, че кара опасно или просто се успокой и продължи напред. Ако стане пък беля си има застраховки и наказания за виновника (пак си има орган, който да определи кой е той, не си ти този, който може да раздава правосъдие с юмруци и ритници).

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Има органи но само по ведомост и за рушвети. А един пример на един колега детето беше блъснато НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА от подобен дебил, слава богу сега се оправи но колко мъки е претърпяло цялото семейство само те си знаят. Какво направиха ограните едно голямо НИщо даже малоумника не плати операциите и разходите по оздравяването на детето, делото май още не е приключило и човека сигорно пак така си кара защото не са му взели книжката. Докога ние ще мислим за престъпниците а те ще си правят каквото си искат защото не било хуманно и цивилизовано да ги докосваме даже и обиждаме само можем да им се усмихваме и даже да им се извиним че сме ги обезпокоили с наще проблеми създадени от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха като е тръгнало с клипчета, тоя пич е подготвен:http://vbox7.com/play:a5ef8b7a

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има органи но само по ведомост и за рушвети. А един пример на един колега детето беше блъснато НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА от подобен дебил, слава богу сега се оправи но колко мъки е претърпяло цялото семейство само те си знаят. Какво направиха ограните едно голямо НИщо даже малоумника не плати операциите и разходите по оздравяването на детето, делото май още не е приключило и човека сигорно пак така си кара защото не са му взели книжката. Докога ние ще мислим за престъпниците а те ще си правят каквото си искат защото не било хуманно и цивилизовано да ги докосваме даже и обиждаме само можем да им се усмихваме и даже да им се извиним че сме ги обезпокоили с наще проблеми създадени от тях.

Колега, не мога да коментирам конкретни случаи. Но нека не казваме "само по вдомост и за рушвети" или "НИЩО", както и журналиста в новината е писал - полицията му е обърнала адекватно внимание, ще следим какво ще стане по случая. Особено напоследък за блъснати пешеходци се вдига много шум и се действа по случаите. Дори наскоро осъдиха една жена блъснала дете на пешеходна пътека: http://novatv.bg/news/view/2012/02/07/26627/%D0%93%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-12-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5/Далеч не казвам, че полицията ни е на нивото на другите, но нека пак не почваме с предубедения негативизъм как "НИЩО" не може и "НИЩО" не става.Това, което казвам е, че макар действията (и бездействията) на полицията да са част от проблема, по-скоро основната част си идва от самите хора. И се надявам искрено хората прекрачващи закона да бъдат санкционирани както е според него.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви органи на реда и какви съдилища!Никой не вярва в тях вече!Аз досега колкото пъти съм разчитал на тези органи все с пръст в уста оставам,отделно че имам присъдени 2004 г смешните за нанесените щети и липсите по тогавашната ми кола 250лв и прокурора вика че не могат да ги накарат циганетата да ги платят!Ами питам що беше таз цялата щуротия и ме викаха сумати пъти и в полицията и в съда и отсъствах от работа като нищо няма да стане-ами вика такава била процедурата!Осъдиха ги на 1г пробация и сме се разминавали даже по улиците с тях после и си свиркат копеленцата безгрижно.Че такива ми ти работи с тез наще органи !Хора прекарали няколко такива несправедливи процедури може и да им превърти нещо като стане фал на пътя и вземат нещата в свои ръце със сопата дето се вика !Пък за пешеходците мога да кажа ,като пресичат да не гледат небето ами да се огледат за идващи коли нищо че били на зебра ,защото много често тръгват да пресичат изненадващо и спреш ли рязко да не ги блъснеш задния автомобил те блъска и пак разправията с органите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подкрепям нещото което е станало но по думите на репортера излиза че са го набили само защото е карал с 130км в трета лента и не се е дръпнал веднага.Значи все едно са набили някой защото си е карал по правилата.Искам някой да ми каже честно бихте ли тръгнали да биете някой ако той ви засече и ли ви пречи да минете и като се изравните с въпросната кола човека от вътре ви махне и ви се извини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя следната случка.На светофар съм спрял 1-ва кола, има 2 ленти за направо - средната и дясната. Лявата е за ляв завой. Светва зелено аз тръгвам и от ляво се опитва да ме предреди/засече някакъв тип с алфа. Не го пуснах, защото мисля че може да се нареди като всички останали в правилната колона. Това , което последва беше - изпревари ме от дясно мина пред мен и наби спирачки, та аз едвам не му влязох в багажника. После слезе, дойде и ми отвори вратата. Искаше да ме бие съответно. Аз си седя и го гледам и му говоря спокойно. Погледа ме, погледа ме пък си влезе в колата и си тръгна. Извода - малоумници колкото искаш по нашите пътища, въпросът е да не им падаме на нивото. Ако отсреща вече се проявява агресия, всеки има правото на самозащита и после евентуално съд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случват се такива неща - засече ти пътя, удариш му един клаксон, спре и стане въргала, а кой кой... никой не знае :) Хората няма да станат по-толерантни или по-добри.... факт ;) Малко клюкарска статия ми се вижда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода какъв е?

Бъдете толерантни и избягвайте конфликта.

Човешката психика е устроена така, бият ли те - бий,

викат ли ти - викай,НО с една Усмивка :D може да се обезоръжи и

най-големият идиот.

 

Всяко правило има изключение! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък имам един приятел стана евпропейски по БРОБА, ама все още си кара УАЗ-ката щото минава навсякъде и да Ви кажа и да Ви кажа един подобен случай - един път се наложи да слезе от Жипката след засечка от XXXX , та като слезе се накланя - изправя минимум 8-10 градуса.

Та имаше подобен случай като журналиста с един гъзар, който после продължи с двоен ауспухХХХХ ....;)

Та какво исках да кажа не е важно какво караш или на какво се прайш на келеш , ами е важно колко пъти спря днес на ПЕШЕХОДНАТА ПЪТЕКА , щото може и на колена или лакти да продължиш до следващия СВЕТОФАР ......у съседния ПАРЦЕЛ .....;););)

 

Пък тоя кавал с ХондАтА да му забранят да се качва на хонда ....;) да го таковат...

И не напоследно място във всяка лъжа има малко истина, и щом се е предал сам не е харашо положението ????!;)

 

 

Да не ги броя сега колко хонди,монди и тикви, микви - редовно ме изпреварват и след това набият кучките пред мен ??? напраоо не мога да ги разбера такива - бързат или спират преждевременноооо......

 

И аз съм на подобно мнение :

Бъдете толерантни и избягвайте конфликта и пазете ламарината щото трудно ръждасва като е правааааааа Публикувано изображение

Обикновено трябва доста повече сиво вещество за да прецениш кога да натиснеш спирачката отколкото да ти залепне десния на газтааааа ....

 

И все пак ако работеше БЕЛЕНЕ с камъни , нямаше да има толкова свободни електрони по улиците !

 

Пък тоя където се е правил на мъж пред семейството е ЖИВ КАВАЛЛЛЛЛ.....комплексар, че даже и хондата не е била негова ....абе флейтисттттт !

 

Тука е много добре казано - ИСТИНСКИТЕ КАРАЧИ СЕ ИЗЯВЯВАТ НА ПИСТАТА,ЗА КОМПЛЕКСИРАНИТЕ ТЪПАЦИ ВСЕКИ 10 метра ВЪРШАТ РАБОТА !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...