Jump to content
hahy

2,7+лв - какво ни се случва ?

Recommended Posts

Драмата продължава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата продължава!С пълна сила!Все пак сме до Турция, що лукойла да лапа там 4лв., а тук само 2.70? ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един месец съм с градски транспорт, а от една седмица си пърпоря из София с колело. :) Хондичката стои паркирана и смирено чака.Вярно, че няма пълна мрежа от вело-алеи, но и тротоарът е вариант при по-бавна скорост. Това е моят протест към високите цени на горивата, но за жалост една птичка пролет не прави. Ако вземе та мине трите лева за литър, може и да се замисля за газова, колкото и да ми е жал за прекрасния двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой мод да оправи заглавието на "2.75 какво ни се случва" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата продължава!С пълна сила!Все пак сме до Турция, що лукойла да лапа там 4лв., а тук само 2.70? ;)

Доколкото знам в Турция акциза е доста висок. И за да не съм оф: онзи ден заредих на 1,40 паунда (х ~2,30лв.), октомври месец беше 1,34 :angry: Току виж САЩ нахлуят в Иран и тогава може и да поевтинее. ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама идва и по-лошо,за началото на лятото може горивата, и да ударят 3.00лв.:angry:! Голема-мизерия,мамка му!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадете мотоциклетите,а зимата като дойде тогава ще мислиме.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто чудесно се движат горивата.Имам чувството че мн скоро ще почнем да плащаме и за това кадето дишаме въздух :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До работа ми е точно 25 мин пеш и си го вървя секи ден освен като вали или ако ми трябва колата за нещо след работа, иначе си стои пред блока и само уикендите я разтривам и когато се налага. Бих идвал и с колело, придвижването не е проблем, но няма къде да го оставя в офиса и за това пеш.И един поздрав за всички:

Редактирано от ZaRRicK
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изходът е само един! Просто да се махнеш от скапаната държава България!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не си караме колите няма да направи живота ни по-евтин. Не забравяйте, че горивата са върхът на айсберга. Покрай тях всичко поскъпва, а не можем (или аз поне не искам) да се лишаваме от все повече неща, особено на масата.Проблемът е в липсата на реално производство в държавата като цяло. Не може да имаме висок стандарт на живот само от молове. Този проблем няма да го решим с протести и каране на колело, а трябва много дългосрочно мислене и яко бачкане. За съжаление и двете не са характерни за българина......

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че горивата са върхът на айсберга. Покрай тях всичко поскъпва...

 

Много правилно !!!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

България е потребител,тоест ние нямаме залежи на петрол.Цените навсякъде по света при това положение са дори по високи от в Българиа!по-ниски са само в държави със собствен петрол!Не намесваите правителство,господ или които и да е друг! Българските цени са все още ненормално ниски,мога да дам редица държави за пример с по-ниски заплати и по-високи цени! - там хората нямат собствено жилище като в Българиа! нямат кола! съответно не харчат пари за бензин! и не ходят по дискотеки всяка седмица! (БИАД! БИАДДД)Никои не си възпитава децата,и е останал лошия навик- ДАИ ДАИ! без да даваме нищо насреща! нито реалния знания,нито реален труд!Та затова дигат цените на петрола,щото толкова струва! и да почнеме да бачкаме за да не стане като в гърция.:)

След подобна глупост само ще кажа работете роби всеки народ си заслужава съдбата е по-нагоре има един пост обръщение към г-жа Меркел четете и знанието ще ви пробуди от некои робски заблуди това е пълната и тоталната истина колкото и да не ни се изка да го повярваме.Във всяка подобна тема се инасят доста истини но българина дървен философ си знае само това което му го наливат чрез всички медии и грам не се замисля какво се случва всъщност с него.
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никои не те кара да ми коментираш поста,и да го дефинираш...робуваи си тихо и ако не те кефи бензина не си го купуваи !!!какъв народ какви робски заблуди? света е широко отворен ,които може успява които не може реве като мадама ;)п.с. просто не ми цитираите мненията и не се занимаваите с мене. ако някои ми иска биографията скаипа ми е като ника.прибирам се септември и мога да ви запиша час за посещение за автограф напълно безплатно върху притираните ми мнения!!!Нали някои ден ще се прибера в България да ви оправя - ще стана политик и ще ви обещая света :) мееееее

  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам какво се карате,  Dzenky, жилищата които ги има кога са купени ?- Преди демокрацията, за каква лична инициатива говорим ?Колите които се купуват какви са ?- от 8-10 години нагоре, в Европа по стари коли ли карат повечето хора ?Условията за придвижване пеш, с колело, градски транспорт и метро какви са при нас и в Европа ?Каква е покупателната ни способност спрямо европейските страни ?Ако при нас се случи като Гърция, което не е възможно по ред причини никой няма да ни дава стотици милиарди лева.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата общо взето е скъп ли е бензина?!?аз казвам че не е скъп,сложил съм аргументи в тези ми три мнения малко или много съм изложил какво мисля по темата.Не пиша за да се карам с някои понеже имам супер много свободно време - ваканция съм тренирам двуразово и напред назад.Бих предпочел да живея в България в сравнение с редица други страни !!!точка по темата от мене.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нито промяна ще има, нито революции , нито провиснали по стълбовете....Даже и скакалци по площадите вероятно няма да има.Както стана противна думата "демокрация", така стана противно и действието "протест".Опростачиха го и го опротивиха същите, които обсебиха "демокрацията" и я опъндизиха в клубовете си - вързана с вериги, охранявана, използвана, наweb@на и изплюта...Тук там ще има някой понабит, по нагоре изритани от топла служба Калинки и Калинчовци, може по върховете някой да отнесе и пъндиз. Може да успеят и да малко камъни и тояги да го докарат - не изключвам, но и не вярвам.Конформизмът и овчедушието е безкрайно, както и глупостта.Но и някоя лумпенска чета току виж реши да раздаде правосъдие към довчерашните си идоли.От глад.По важното и по лошото е, че от тази участ в която сами се натресохме, ако изобщо има излизане то ще е мъчително, продължително, ще изисква усилието на всички или почти всички и вероятно заради това няма да се случи.Това е и другата причина да няма улични ексцесии.Няма бързо излизане от дупката.Който и да дойде.Изчерпани са възможностите.За да не звуча толкова черно, допускам че след време, ако избледнее в съзнанието сегашния мутренски период, може и да започне подем.Ако все още е останало нещо читаво, което да го направи.Априлското въстание се отлага в неопределеното бъдеще, още от нощта на встъпването в длъжност на Петър Стоянов. Цитат:" Мръкваше. Ларгото едва осветено от ръждиви луминисцентни лампи. Една тълпа възторжени седесари чакат своя кумир да се покаже от Президентството. След двайсетина минути театрално очакване, съспенс по новому, новият кумир на плебса се показва от прозореца на втория етаж.... Предварително подготвения текст е базиран, разбира се, на Чърчил, на оня негов спич, в който той не обещава нищо друго на англичаните освен кръв, сълзи и много изпитания. -Не мога - казва бат Петьо - да ви обещая нищо друго, освен труден живот. Седесариатът мига отдолу, хората искат да изживеят радостта си от победата.- Не мога да ви обещая щастие и сигурност! - продължава новият Президент.- Не мога да ви обещая и радост.И тогава тълпата изригва спонтанно:- Ние не искаме! Не, не искаме!И стана безпощадно ясно че априлско въстание няма да има. Плебса не го искаше. Плебса искаше да изживява победата над противника. Постоянно и многократно.И досега е така."Това ни се случва. Извинете за спомена!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредното популиско изказване ,преди около 5г .цената на барел беше паднала до 70 долара.И бензина трябваше да струва малко над лев,но не би ...........

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нито промяна ще има, нито революции , нито провиснали по стълбовете....

Даже и скакалци по площадите вероятно няма да има.

Както стана противна думата "демокрация", така стана противно и действието "протест".

Опростачиха го и го опротивиха същите, които обсебиха "демокрацията" и я опъндизиха в клубовете си - вързана с вериги, охранявана, използвана, наweb@на и изплюта...

 

 

Дано повече хора да разберат кой прави всичко това!

Тогава може и да има размирици!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3,00, 100 октана , насила ни карат да спрем да шофираме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да ви покажа една инициатава, която тече тази седмица в Лайпциг. Нещо подобно трябва и в България.http://www.ln-online.de/nachrichten/3414773/fahrzeugschein-als-ticket-leipzig-lockt-autofahrer-in-den-busТази седмица всеки може да пътува с всякакъв вид градски транспорт, като покаже талона на собствената си кола. С него могат да пътуват безплатно и спътниците му (броят им се определя от това колко местен е автомобила).Това не е протест, идеята е да спечелят клиенти и да накарат хората да ползват градския транспорт вместо колите си, минава под мото срещу високите цени на горивата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, инициативата е много добра и аз съм за да стане нещо такова и в България, но нека не забравяме, че живеем в страна, в която само можем да се надиваме и само да говорим, без нищо да се прави. Българинът е ненадминат в способноста си да прави на пук на всички, но нека не задълбавам темата. Единствеото, което мога да кажа е, че се чаква до няколко седмици сената на бензина да мине 3 лв. Нека тогава да видим на кой му стиска да си остави колата или да намери алтернатива, за да може да я кара Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако стане да мине 3 лева литъра, просто не знам какво ще се прави.Не остана много което могат да вземат от нас.Всичко ще се дигне и просто нямам идея какво ще се случи..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо като революция да стане.Ние свиваме потребленито, монополиста реве че няма печалби и вдига цените!Ние още повече спираме да зареждаме и той си носи бенза в Русия :tease: ,там да си го продава.Този път народа зацепи правилно!Возиме се в метрото и наземния обществен транспорт.Свят ще им се извие на лукойл като пуснат цялото метро! :ebanjeee:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то метрото е хубаво нещо, ама България не е София.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха не стига ,че е менте но е и скъпо :)http://www.vbox7.com/play:b74f30ad6f

Редактирано от 6gen115hp
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за видеата, колеги! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха, много ме кефи как в българската "разследваща" журналистика никога не се споменават марки или имана, било на физически или юридически лица. Преди няколко седмици гледах подобен филм, но за качествата и съставките на N-брой кисели млека. Накрая пак така тестваха някакви марки, които не оповестиха. Там обаче имаше нарушения и някои от тестваните марки не отговаряли на нормите.Ама кои марки, кои продукти, кои производители? Такива изобщо не бяха споменати. Сега същата работа: "сипахме горива и тествахме - нямаше нарушения в нормите". Тоя професор: "еми може да се направи това, еми може да се направи онова...". Еми със същия капацитет мога и аз да се изкажа по въпроса за влиянието на изотопите на слънчевата радияция на молекулярно ниво върху развитието на невронните клетки в мозъка на подрастващ пеленгатор!Еми земете си "репортажчето" и си го сложете знаете къде!!! От толкова пясък очи не ни останаха!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то метрото е хубаво нещо, ама България не е София.

Така е, но все пак потреблението в София е огромно!И монополиста го боли, ама много!Аз колата вече е ползвам само извънградско и събота или неделя.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че в България даже е много евтин бензина , сравнение примерно с Гърция където е кажи речи лев отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха, много ме кефи как в българската "разследваща" журналистика никога не се споменават марки или имана, било на физически или юридически лица. Преди няколко седмици гледах подобен филм, но за качествата и съставките на N-брой кисели млека. Накрая пак така тестваха някакви марки, които не оповестиха. Там обаче имаше нарушения и някои от тестваните марки не отговаряли на нормите.Ама кои марки, кои продукти, кои производители? Такива изобщо не бяха споменати. Сега същата работа: "сипахме горива и тествахме - нямаше нарушения в нормите". Тоя професор: "еми може да се направи това, еми може да се направи онова...". Еми със същия капацитет мога и аз да се изкажа по въпроса за влиянието на изотопите на слънчевата радияция на молекулярно ниво върху развитието на невронните клетки в мозъка на подрастващ пеленгатор!

Еми земете си "репортажчето" и си го сложете знаете къдеПубликувано изображение От толкова пясък очи не ни останаха!

 

За съжаление много си прав,колкото и гадно да звучи! Проблема е не толкова ,че ни лъжат с 1-2л. на цял резервуар, а че ни преебват колите със скапаното гориво, което ния си плащаме ,доволно добре! Тук стандартите важът само на хартия и за някои, а ние ще се надбягваме с вятъра и ще си пишем ,ама залоду!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно количеството - и да ме лъжат с литър на резервоар, няма да ги хвана. Но си познавам колата и като видя стралката знам като кажа "до горе" това колко литра е, +/- един литър. Харесват ми разни такива конспирации от журналистите, ама без да видя заведено и спечелено дело с тези независими резултати срещу някоя конкретна верига, няма да повярвам. Например наскоро търсих името на една ловешка бензиностанция Генимекс или нещо такова в нета. Излезе, че са им съставени актове, че температурата на изгаряне на дизела продаван там не съвпада с тази, декларирана в нормата (вероятно е мешана с вода). Искам да кажа, че всички дела и такива актове са публични. Да си чешем езиците не си струва - всеки може да поиска гориво за тест в независима лаборатория от всяка бензиностанция, взимат се две проби - еднити си ги тества бензиностанцията в тяхната лаборатория, другите отиват в посочената от клиента. Според резултатите от независимата посочена от клиента, може да се заведе дело - ако резултатите не съвпадат с норматива, делото е на практика спечелено.

Проблема е не толкова ,че ни лъжат с 1-2л. на цял резервуар, а че ни преебват колите със скапаното гориво, което ния си плащаме ,доволно добре! Тук стандартите важът само на хартия и за някои, а ние ще се надбягваме с вятъра и ще си пишем ,ама залоду!

оффтопик: // Вече две пъти карам до Франция с Хондичката колега (същия двигател като твоя), много съм слушал как нашите горива са много некачествени и тн, но е факт, че с Хърватска, Словенска, Италиянска и Френска нафта не съм усетил капка разлика спрямо Българската нафта. Нито във вървежа, нито в разхода. Искам да отбележа, че сипвам повечето пъти от по-евтината нафта на EKO, OMV и Rompetrol - никога не зареждам в неизвестни бензиностанции. Винаги пълня резервоара до горе и си засичам разхода. Зимата на под -20 палих от първо завъртане с евтината нафта на ЕКО. Виж, за бензина може и този в западна европа да е по-хубав, за него не смея да говоря. Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че в България даже е много евтин бензина , сравнение примерно с Гърция където е кажи речи лев отгоре.

Ох не го ли разбрахте вече , че не бензина е скъп а заплатите ни са малки + акциза е равен и най-големия куриоз е , че в България е по скъпо производството от колкото в Германия :) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселия,сигурно си прав,ама аз лично съм попадъл на кръщавана нафта,няколко пъти на различни бензиностанции и с различни коли и повярвай ми, хич не е приятно! Винаги усещам кога нещо не е наред, и по разхода и по вървенето и по работата на двигателя, ама ходи доказвай ако си нямаш работа! То и в репортажа оня пишман бензинджия го каза, ако си обърнал внимание! Не казвам, че навсякъде правят такива далавери и дано не ти се случва ,никога да не попадаш на скапана нафта , че иначе бързо ще си промениш мнението! П.П. -Бях забравил една 20л.туба /прозрачна/ в мазето,1-2 години и когато я видях случайно един ден,знаеш ли какво видях: 10см. от дъното не се виждаше от, утайка ,боклуци и всякаква гадост, а нагоре бистра като сълза, а знаеш ли като сипах бистрата час в колата какво се получи??? -пробваи и ще разбереш колко повече ти върви колата, колко ти е по-тих двигателя и колко по-голямо разстояние ще изминеш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес вече съм с газов инжекцион ! ПРОКЛИНАМ ДНИТЕ ПРЕЗ КОЙТО СЪМ БИЛ НА БЕНЗИН .

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...