Jump to content
Mkilla

Мнение за зимни гуми

Recommended Posts

Колеги , дайте съвет относно тези гуми : W310 Hankook , Hankook W442 , Kleber Krisalp hp2 и Firestone Winterhawk 2 evo.На какво мнение сте за тези гуми , някой кара/л ли е с такива ? Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и FALKEN които не съм ги и чувал до момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от Клеберчетата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм с въпросния Клебер,преди това карах с Дебица Фриго 2. По мое мнение Дебицата беше една идея по-добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се колебая м/у Ханкок и Фалкен но като гледам доста хора карат с Клебер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебица Фриго 2 е изпитана гума. За цената си е направо бомба! Живея в Бояна на доста стръмна улица, но не съм имал ядове до сега, препоръчвам ги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебицата викате,че е една идея по добра от другите така ли? И две идеи по тежка според лични наблюдения. Ако караш с 13 цолови зимата земаи GOOD YEAR- YLTRA GRIP 7 и няма да сбаркаш малко разлика в цената на гума но си заслужава поверваи ми зимата шега не бива с гумите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече има и ultra grip 8 ама не знам на какви пари вървят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм много марки гуми за зимата....Мишелин,Фулда,Тайгър,Гудиър...Най съм доволен от Нокиан,вече 4 зими карам и двете си коли с такива.Лично мнение....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kleber е много добра гума. Карах за кратко с такива гуми на Сивика преди време, и останах много доволен. Но внимавай в завоите на сухо, да не влизаш с високи скорости, защото Kleber-ите са мнооого меки. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

W310 Hankook, 16-ки с борд, миналата зима не съм имал проблеми с тях, смятам и тази да нямам :) ADAC ги бяха доста добре оценили 2009 или 2010 /не помня вече/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear Ultragrip 7+ това са гумите!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година карах с Fulda Montero 3 и се представиха много добре, но все пак във Варна колко зима да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече има и ultra grip 8 ама не знам на какви пари вървят.

Към 150-160 кинта излиза броиката за 15ка мисля :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги , ориентирам се към Ханкок 310 или Фалкен та да видим какво ще дойде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата, на завои Клебера малко изостава, но при рязко спиране са пушка! Изпипани при силна спирачка на 90-100км/ч. Ханкок са ми летните и не ме кефят, никак даже. Може зимните да стават за нещо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах едни Hankook Winter I'cept Evo пък да видим що за гума е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да се сдобия с 4 бр. зимни гуми тези дни и много ми се иска да са Гиславед Норд Фрост 3, но нещо не мога да намеря точно този модел. Ако някой има идея къде мога да си намеря такива моля да ми подскаже иначе ще трябва да мисля за друг ваиант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска ти се ама не се произвежда отпреди 3 години, ако намериш някъде ще е нещо старо и изостанало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебицата викате,че е една идея по добра от другите така ли? И две идеи по тежка според лични наблюдения.

Явно само наблюдения са били, без кантар защото дебицата при 185/60/14 я дават 6кг., а същия размер Крисалп 2-7кг. Debica vs Kleber

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С извинение, че се намесвам в темата на колегата, но сега чета всички подобни теми. Искам да си купя 4 нови гуми с размер 175/65/14 за сивика, но се оказва, че новите и тествани модели като continental wintercontact ts830 както е препоръчал колегата преди мен например не се произвеждат за този размер. И това май важи за всички нови и доказани марки на мишлен гууд иър и т.н. Дайте съвет за този размер като марка и модел, без значение на цената. Исках да си взема continental wintercontact ts830, но за моя размер модела е тс800 с друга шарка. Поздрави на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , допитах се и до приятел който продава авточасти , гуми и тн...Всички гуми , които са нови са хубави първите 2 зими.След това всичко вече е в ръцете ти като опит :) Разбрах , че има и разлика в зимната гума т.е твърдост за по-малко сняг и повече киши , води и тн..и такива които са за баш зима като за Витоша примерно.Аз лично карам градско 90% и не ми трябва ултра мега гига грайфер , защото има едни 20 дни в годината които е засипано и неизчистено добре.Така че според мен след толко четене и питане на тоя и оня стигнах до извод че важно е да е нова най-вече.Е сега да не е най-евтината на пазара но Клебер , Фулда , Бриджстоун , Континентал , Кум Хо , Ханкук , Тойо са един добър избор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С извинение, че се намесвам в темата на колегата, но сега чета всички подобни теми. Искам да си купя 4 нови гуми с размер 175/65/14 за сивика, но се оказва, че новите и тествани модели като continental wintercontact ts830 както е препоръчал колегата преди мен например не се произвеждат за този размер. И това май важи за всички нови и доказани марки на мишлен гууд иър и т.н. Дайте съвет за този размер като марка и модел, без значение на цената. Исках да си взема continental wintercontact ts830, но за моя размер модела е тс800 с друга шарка. Поздрави на всички

Колега бих ти препоръчал СЕМПЕРИТ и правилно си се ориентирал за размера това е зиния размер на повечето сивици 175/65/14 летния е 185/60/14 !Ако няма семперит опитай УНИРОЯЛ ,НОКИАН или Ласа ПОЗДРАВИ и БЕЗАВАРИЙНИ НА ВСИЧКИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година сложих Falken Eurowinter 205/55 R16 91T, бяха по 155лв на гума - за 14ки ще са на доста по-приемлива цена предполагам! Falken е японска марка с история, не са случайни - трябва да кажа, че гумите са страхотни. Зимата ходих да карам борд - дори ходих до Франция в Алпите, на Витоша в непочистения сняг се качвах много пъти, на Картала край благоевград от 5 коли се качихме само аз и един приятел горе до лифта в ледения коловоз. Държаха се добре на сняг, поледици, киша, вода, кал и тн при температури под -15 градуса и мога само да ги препоръчам.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ту има интересна статия и тест на най полпулярните производители на автомобилни гуми. Дано да помогне с избора.А иначе само BF Goodrich Winter Slalomето и статията:Тест на зимни гуми 2011/2012А за тези които ги мързи ...направо тук.Тази година топлите дни продължиха относително по-дълго време, но рязката смяна на температурите ни подсети, че е време за смяна на летните гуми със зимни. Добре известен факт е, че една гума запазва свойствата си в продължение на максимум четири сезона. Надяваме се тестът на немците от ADAC на зимни гуми за сезон 2011/2012 да ориентира тези от вас, на които им предстои покупка на нови зимни гуми. Размерът, на който ще акцентираме, е може би най-разпространеният у нас, но дори вашият автомобил да е с други гуми, ще можете да се ориентирате в обстановката. Статистиката сочи, че в Европа, а и у нас най-популярният размер е 195/65 R15 и именно на тази база ще ви представим класацията за най-добра зимна гума. В хода на тестовете се анализират резултатите от действието на гумите на мокра настилка, сняг и лед. Освен това се взимат предвид и цена на гумата, поведение на сух асфалт, както и колко е шумна и как влияе на разхода на гориво дадената гума. Последният показател по който се оценяват продуктите е износване. Оценките са сборни от всички компоненти, като по този начин се определя най-добрата гума за зимни условия. Специалистите от ADAC разделят различните гуми на пет групи - непрепоръчителни, условно препоръчителни, препоръчителни, силно препоръчителни и отлични. Започваме представянето на различните марки в обратен ред - от тези с най-слаби показатели, към най-добрите гуми за предстоящата зима. В теста на ADAC ще ви представим 15 различни модела гуми, които присъстват на родния пазар. Непрепоръчителни и условно препоръчителниОт гумите, взели участие в теста, най-слабо се представя марката Trayal и по-конкретно зимният модел Arctica. Тези гуми са единствените, на които специалистите от ADAC дават оценка "непрепоръчителни". Следващата гума в класацията отзад напред, която получава оценка "условно препоръчителна", е Falken Eurowinter. Въпреки че показва по-добри показатели от Trayal, резултатите й са доста слаби и покупката не се препоръчва. ПрепоръчителниВ този раздел влизат най-много от тестваните марки. Тук са и гумите, които условно можем да наречем бюджетни - тоест продукти, които се предлагат на сравнително добра цена на нашия пазар и в същото време дават задоволителни резултати в зимни условия. От този така наречен бюджетен клас най-добре се представя Nokian WR D3. След нея се нареждат Vredestein Snowtrac 3, Fulda Kristall Montero 3, Barum Polaris 3, Kleber Krisalp HP2, Kumho I'ZEN KW23. Интересното е, че гумата Bridgestone Blizzak LM-32 е най-скъпа от изброените, но дава най-слаби резултати сред препоръчителните зимни гуми. Силно препоръчителни и отличниЗа съжаление тази година нито една от тестваните гуми нe получава тъй желаната "sehr gut" оценка. Затова пък цели шест модела се нареждат в графата "силно препоръчителни". Своеобразният "златен медал" и тази година е присъден на марката Continental и по-конкретно на гумата ContiWinterContact TS830. Съвсем малко по-назад се нарежда конкуренцията от Goodyear, която атакува пазарите с продукта си UltraGrip 8. Изненадващо третата позиция е за Semperit Speed-Grip 2, а след нея в клас "силно препоръчителни" се нареждат Dunlop SP Winter Sport 4D, Michelin Alpin A4, и Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3. Екипът ни определено се доверява на експертното мнение на независимата немска организация ADAC. Дали ще се доверите и вие е въпрос на лична преценка, но е много важно да не се подценява надеждността на гумите, особено в зимни условия. Новата хубава зимна гума може да спаси живота ви. Не правете компромиси с гумите - те са единственият детайл от автомобила, който има пряк контакт с пътната настилка. Това ги прави един от най-важните елементи, свързан с вашата безопастонст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах гуми Ханкук , които ги няма въобще тук но не ме притесни това.Както и да е дойдоха с по-стар ДОТ и ги върнах и сега чакам Фулдата която "уж" по ADAC е в средата на класацията , та ще видим като дойдат и ги сложа как е с тях.Чета само добри отзиви пък то ще си покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че темата се изчерпа, колегата си е поръчал гуми, може зимата да ми пусне едно ЛС да отключа темата и да напише отзивите си как се държат на сняг. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...