Jump to content
Wolfcry

Защо никой нищо не прави?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

колега и аз съм горе доло често поставян в твоета ситуация,но не се отчайваи чак толковаи винаги трябва да си позитивно настроен и ште ти се случат и хубави нешта но и прави като менне разчитай на никого и винаги имаи едно на ум че си сам срещу света(макар че и много хора има които са добри и отслужливи и често са ми помагали безкорисно особено тука от форума)Така че смело на пред.Това ти го казва човек от типа хора които винаги гледа да направи така че напознатите му да им е весело да са добре и да ги разсмива,въпреки че често на него вътрешно му се е плачело,и че също като теб не е ходил на дискотека от години и трудно заделя пари за дори и дребни глезотии, но живота продълвава имал съм и ще имам и за в бъдеще добри моменти не само лоши трябвапо позитивно за цяла България се отнася това винаги ще има силни на деня и слаби хорица но това е на всякъде по света не само при нас.ЗАТОВА ЗАПОМНИ ОТ МЕНЕ 3 НЕЩА:1 ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ТЪК ДА СТАВА КВОТО ЩЕ.2 НАКАЖИ ГЛУПАКА С МЪЛЧАНИЕ И ИГНОРИРАНЕ (особено богатите и ТЪПИТЕ П...ТКИ С ТЕЛЕФОНИ В МЕРЦЕДЕСИ ОТЛИЧЕН ОПИТ ЗНАМ ЧЕ МРАЗЯТ ДА ГИ ИГНОРИРАТ И ПРЕНЕБРЕГВАТ ИЗНЕРВЯ ГИ И ГУБЯТ ЧУСТВО ЗА КОНТРОЛ НАД ВСИЧКО.3.УМ ЦАРУВА УМ РОБУВА УМ ПАТКИ ПАСЕ ТАКА ЧЕ УМНАТА.

Редактирано от shadow-honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато гърците протестират казват: "По-тихо, за да не събудим българите."Е може да са мързеливи и да не искат да бачкат, но поне са националисти и задружни, имат проблем, стават всички и протестират.Ние от край време сме си дупедавци, всеки се спасява по единично и само ако си циганин оцеляваш, защото тук живеят на хотел, за който не плащат.Спасяването се изразява в по-горното като оставаш тук или палиш джапанките зад граница.По-малко нерви - смисъл няма.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва - няма смисъл. Защо да няма смисъл? Няма смисъл в моя случай да пускам жалби и молби, да търся отговори и да се занимавам, защото съм сам, защото го правя само аз! Ако всеки правеше нещо, щеше да има голям смисъл. Не ми казвайте, че съм мрънкало, защото не съм. Правя всичко по силите си да променя света, но просто не мога. Иска ми се и вие да го правите, защото в тая страна бъдеще НЯМА, ако нещата останат така!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, много ти се е насъбрало и е нормално така да си изливаш яда от всичките глупости, които ни заобикалят.Но какво можеш да направиш срещу циганите, които са бъдещето на тая държава?Какво да направиш срещу недоразуменията в бели престилки, които считат престъпната небрежност за прост административен пропуск? Да, има много кадърни лекари и всяко стадо си има мърша, но това не прави живота ни по-лек.Как да промениш цените на бензина - принудителната почивка на симпатичното ти черно-бяло съкровище ще ти реши временно проблема - ще спестиш 20-50-100 лв. и дотам...А за органа с фуражките - няма да коментирам, че да не обиждам колегите във форума, които със сигурност не са от общата прогнила черга на тази финансово най-добре осигурена институция в милата родина...Не знам какъв акъл да ти дам...Може би да не влагаш толкова емоции, да си пазиш нервите и здравето, да си се радваш на приятелката и със спестените пари от бензин да й купиш блузка да се зарадва момичето.Животът ни е един, късметът да се родим тук си е наш късмет - бил той добър или лош...За да направи нещо, човек трябва да има идея, възможности, механизми и подкрепа.Ние имаме само желания - нормални, човешки, но неподплатени с възможности и подкрепа. Да, държавата ни дава възможност да се оплакваме, протестираме и да сигнализираме за нередности, но като се срещнеш с администрацията, все едно се изправяш пред китайската стена...Не знам дали съм прав, но... това ми е на езика.

Редактирано от greenex
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва - няма смисъл.

Няма смисъл да си тровиш нервите, защото само ти си го отнасяш.А за да се направи нещо, което ще има резултат е нужен да се изкорени манталитет, създаван с поколения наред.Да стане за вчера е трудно. :(
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи подобни неща си ги мислех на 22. Сега съм на 32 и нищо не е мръднало. Няма и да мръдне. Това не е песимизъм, а реализъм. Уволних се от казармата през 98ма. 13 години се надявам нещо да се промени към по-добро. Родителите ми са чакали да падне бай Тошо и да дойде демокрацията за да се оправи държавата. Минаха 22г. "преход" оттогава. Направи си извода. Или оставаш тук и остаряваш в нерви и битовизми, докато се надяваш нещата да тръгнат към по-добро, и един ден осъзнаваш че си си пропилял живота в празни надежди, или заминаваш докато си на 22 някъде където да си оправиш живота за 2-3г. и после да се смеете с твоето момиче как едно време сте нямали пари за дрехи и фризьор. Изборът е твой.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойсей разхождал в пустинята хората си 40г.Явно е искал да смени поколението.От 1989 до сега кукловодите са едни и същи, само партиите са различни, а революция се прави с много пари и външна подкрепа!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е еднопосочен билет за някъде. Аз виждам, че всеки мрънка за високите цени, дупките и кфо ли не, ама виждам и че всеки гледа да излезне половин час по-рано от работа, четвъртък вечер обезателно да излезне на кръчмица, вместо да фане да плати няколко урока по английски на дъщеря си или сина си, парите отиват за ултра гъзарските дрешки, телефончета, etc . Тук нали не говорим за хората, които едвам свързват 2та края, на тях проблемите им са съвсем различни. Хората са си свикнали според мен, знаят че ако искат нещо да се промени, то ще трябва много труд, упоритост и борба, а на никой не му се занимава. Някой каза за протестите на гърците, то ние да бяхме свикнали да живеем като тях и да ни кажат, че спират кранчето сигурно щяхме да запалим Европа ...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

не знаете колко глад има по света ей... тук сме си много добре в сравнение с други държави...ако не се косиш за проблемите(които никога нямат край) - съответно си щастлив...

Редактирано от NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...болна държава с болен народ :hmmm:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"If you have food in the refrigerator, clothes on your back, a roof overhead and a place to sleep ... you are richer than 75% of this world."

Редактирано от Radko
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"АЛ+КО и OMV - "Цената на бензина до края на Октомври ще стане 3.00 лв, а до средата на другата година 4.00" Информацията беше предадена на среща във фирмата .Ето още наглост от ЛукОйл ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По повод това, което Радко каза цък Това обаче не означава, че трябва да се примиряваме и да казваме, че има хора, които са по-зле от нас.

Редактирано от Накура Микаца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"АЛ+КО и OMV - "Цената на бензина до края на Октомври ще стане 3.00 лв, а до средата на другата година 4.00" Информацията беше предадена на среща във фирмата .Ето още наглост от ЛукОйл ...

Колега, ако това наистина стане, да дигнат цените толкова много.Какво ще правим, направо не ми се мисли....:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Цената на бензина до края на Октомври ще стане 3.00 лв, а до средата на другата година 4.00"

За 3-те лева и аз съм сигурен.Но за 4.00 мисля че няма да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нервите не сте парави, колеги. Прав си да беснееш. На съседа не е трябвало да му говориш-бой и това е. куките като те изгонят с фразата "оправяй се" - отиваш при началника и после гледай шоу без завеси-това съм го минавал в КАТ Кюстендил. Долу ни изгон иха и питах за началника. лаконично ми го показаха и като му нарисувах схемата, че това идване на двамата с отпуските ни е 100 кинта и срока е бил преди 3 дни за протоколите и той оправи работите. А на касиерката какво и се случи :D До преди да ни изгони тя беше като препикано мушкато. После ония продължи да и крещи...Ти си данъкоплатец и като такъв имаш права. Когато държавата не си върши работата- око за око. Щом те не правят каквото трябва прави го ти!!! Прати на "Господари на ефира" клипа с дупките. Провдив не е Тутракан/ не че те са нещо по-малко де/. Разбий главата на съседа или пусни клипа на застрахователите на колата- те си знаят. Доктора е още по-лесно. Имат си комисия. Работно време. Тъмни улички. Не че нещо, но ако някой направи нещо такова с някой от моето семейство евентуално аз ще съм на подсъдимата скамейка и ще претендирам "временна невменяемост" !!! Виж вече за заплатите и горивото- слагай газ и търси 2ра или по-хубава разота. Там е неспасяемо.п.п. За гробищните паркове при установено посегателство охраната е материално отговорна. Викаш мениджъра на обекта и си говориш с него за изхода на ситуацията.п.п.2 Леко с импулсите. Обмисляш и действаш систематично, без да прескачаш някой от звената държавни плъхове. :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е много прав да се гневи.Вички ние изпитваме такива и подобни незгоди .Лошото в случая е ,че този гняв се проявява за всеки индивидуално и в различно време.Ако успеем да обединим този гняв във даден момент всички едновременно и ударим в масата силно така , че да подскочи всичко на нея ще ни вземат на сериозно.Но уви ,българинат боледува от нелечимата болест - ОВЦЕДУШИЕ.пп.Съжалявам за реалистичния песимизъм от моя страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:blink: Е нема такава държава ... Каквото и да говорим България е хубава държава но българите са "болеста" по нея. Болен народ = болна държава! За всичко си е прав колегата пуснал поста. Мое лично мнение е че българина " ПРАВИ ТОВА КОЕТО НЕ БИ ИСКАЛ ДА МУ ПРАВЯТ НА НЕГО", а не както е по правилно "НЕ ПРАВИ ТОВА КОЕТО НЕ ИСКАШ ДА ТИ ПРАВЯТ НА ТЕБ ". Мъка е наистина колко е прост народа в мисленето си за съседа , приятелите си и всички останали които го заобикалят на които "той" (българина) толкова много иска да пречи и вреди . Управниците ни са много " Кофти" хора ,но и "масата" (народа) взе твърде много да се учи от тях . Към автора на поста бих казал следното : БЯГАЙ МОМЧЕ В ЧУЖБИНА докато още си млад както ти каза колегата по горе бил е на 22, сега е на 32 и аз съм също почти на толкова и от тогава досега не е било по добре и няма да стане . Просто не е истина какво ни чака в бъдеще ако продължаваме да сме толкова отмъстителни безкористни ,безочливи, нахални и куп други лоши неща . :( :( :( :( :( Редактирано от 4ushi
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, вие май нещо не си обичате родината, А? :P

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, вие май нещо не си обичате родината, А? :P

Обичаме си родината,но не и държавата.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Човече,толкова точно някой да обрисува жалката ни държавица не бях чел.За съжаление си брутално прав,пак за съжление отдавна няма никакъв смисъл да си пропиляваме тук живота в непрестанни надежди че все някога нещо ще се оправи.Тук винаги добре ще живеят само мутри и политици.За мен изходът е само един и той е далече от тук за мое голямо съжаление.Този геноцид на който ни подлагат вече въобще не се търпи.Мамка им на всичките корумпирани помияри които всеки ден ни убеждават че живеем добре,на шуробаджанащината която е на всякъде и на цялото това безхаберие и беззаконие.Нямаме кой знае колко време за да променим нещата в наша полза,тук оправия няма и всеки сам трябва да прецени какво е по добро за него и неговото семейство и да действа.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
музиканти вече описаха положението в държавата в песните си.И колко е вярно всичко,просто ми е тъжно.Реакцията на Българския народ е като на отчаян човек който вече е изгубил всичко,това най-много ме плаши. Редактирано от Ивайло Йовчев
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

немисля че има държава в европа в която да те тъпче така власта макар че се прибирам за 10 дена на година ....няма бъдеще в тази държава и за крадене нява вече и всичките цигани са вече по света и несе учудваите ако ви питат "ма вие Българите не сте ли черни" :blink:

Редактирано от edikoisi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо пиша тук, може би ви чувствам близки и имам нужда да "поговоря с някого". Много ме е яд, че никой нищо за нищо не прави! Омръзна ми да се боря на 22 години с целия свят, омръзна ми! Бензинът е вече 2.60, всеки си зарежда и си кара количката, но мрънка! Мрънка, че му е скъп, но си зарежда и си кара! Аз не карам кола от 10дни вече. Не я карам, защото протестирам и защото не мога да си позволя тая цена, която се покачва всеки ден. Борисов говори, че имаме най-ниските данъци и такси и али бали, но никога никой не е споменал даже, че имаме най-ниските заплати. Данъците ни са ниски за европейските държави, но за нас са убийствени.

 

 

 

 

последните 4 години живея в гърция.прибирам се октомври за 3-4 месеца.всеки път преди да си дойда си казвам"оффффф,ай да се прибирам вече".буквално часове след като мина границата почват абсурдите.всеки път очаквам някакво подобрение,нещо ново,но не.винаги е едно и също.седмица след като си дойда,вече искам да се връщам,но за съжаление си седа в бг.,защото зимата нямам работа в Гърция.на 32 год.съм и съжалявам,че не се събудих по рано да напусна скапаната ни държавица.винаги ме е било страх да отида при лекар.и въпреки това тичам да си плата здравните накуп всяка година,макар да знам,че няма да получа нищо насреща.най много да почакам 3-4 часа на някоя опашка,да ми моиде реда.

всеки от нас до голяма степен се е зблъскал с нещата,за които говориш под една или друга форма.просто бъди по силен и опитайте с твоето момиче да се махнете от бг.

ако можехме да вземем един мъничък пример от Гърция.щяхме да сме поне малко по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте го по-лабаво колеги!И мене ми писна от ъпсурди в таз държава амаааа.Аз се надявам да е вярно това дет го разправат за 2012 г и да свършва всичко най-сетне!На това и разчитам ,писна ми да бачкам до откат пък пак няма пари за нищо,не говоря въобще даже за дискотеки и подобни ,ами за нормални домашни разходи!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на 2012-та разчитам че ще се свършат мъките...ся дърпам един як кредит и си сбъдвам няколко мечти - екскурзия до Япония,купувам си пак мотор,наточвам си едно рекси и няколко други дреболии докато чакам края да си напълня душата.А като ни тресне ше съм на далавера - банката ше има да взима... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато държавата се управлява от алчни продажници, нищо няма да се промени!Докато всички мислим как да консумираме без да даваме, нищо няма да се промени!Докато е по-важно другите да са по-зле от мен, нищо няма да се промени!Борбата с институциите е загубена кауза. Никой не го е*е за теб. Оправяй се! Няма съд, няма институции. Всичко се плаща допълнително и нерегламентирано. Иначе седиш и чакаш на вечната опашка. Защо да се напънеш и да си размърдаш гъза като можеш да си платиш? За голяма част от нещата вината си е наша!П.П. Живота е кратък, но за сметка на това е труден. Радвайте се на малките неща и се старайте да сте колкото може по-независими финансово и материално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Wolfcry, що се отнася до фактите - прав си за абсолютно всичко, но има и друга гледна точка според мен. Зависи как ще погледне на нещата човек. Опитваме се да живеем по стандарт на "белите" страни - да излизаме често, да караме Б серии, бензина да ни е по джоба, че и да заделяме някой лев. Няма как да сме доволни, когато искаме да прехвърлим недостижимото. Пример с теб. НЕ ти държа сметка, но тая кола я вкара в пътя почти от тоталка, пребоядиса я после и т.н.Благородно ти завиждах "Ейй това момче как си глези колата". За тия пари много дрешки на приятелката можеше да вземеш. Няма как от всичко да има. Ти си предпочел това в ситуацията, както повечето фенове биха направили. Не го приемай като заяждане или като разчет на личните ти средства. Ни най-малко. Просто ти давам пример, че не всичко е черно и бяло - има и малко сиво като се замисли човек. Аз си мизерувам с газовата д13-ка, че даже и това ми идва скъпичко вече, което някак си не се връзва с бъдещите ми планове ама... трябва да се нагаждаме според ситуацията. Не искам да кажа, че трябва да сведем главици и да търпим, НО просто вече навсякъде е трудно. В момента съм в САЩ и тука издишат яко също. Нямам втора работа, защото не приемат чужденци.Отпращат ме с думите "Съжалявам, но за американците няма работа, камо ли за теб" БУКВАЛНО! Почват да недоволстват, че бензина им е скъп вече (това не е ли някак си парадоксално?)... Не дават на никой да прави оувъртайм, дори и на своите... Абе все неща които преди даже не са се споменавали. Просто ние сме в по-лоша изначална позиция и за това ни се отразява смазващо. Това е моята теория за птичките и паричките. Аааа пчеличките де. А за институциите и съседите - това е синдрома на Балканите, няма как да избягаме от себе си просто. Според мен е по-вероятно да забогатеем главоломно, от колкото да сменим манталитета си.П.П: Както казва един казанлъшки мъдрец :P - позитивизъм му е майката. Не че реално ще промени нещо, но си е друго като вдигнеш малко глава и почнеш да се радваш на това което имаш.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става ми мъчно като чета поста ти. На 22 си, а вече си се отчаял от България :( Зная че е трудно, но погледни от хубавата страна на нещата - имаш приятелка, кола (не всеки ги има тези неща). А за съседа - правиш му кръстосан огън - хващаш го вечер и го прибиваш без свидетели, после даваш и записа на застрахователите, да го отръскат и те едно хубаво и това е. С такива тъпанари така се общува, като не ще мира, ще получи секира! И на мен ми се случи нещо подобно преди година и половина. Бях се прибрал до родното си място за 2 дни, бях паркирал колата пред блока (не пречейки на никого) и на сутринта виждам, че някой ми е теглил 1 ключ от фара до стопа...побеснях. Аман от "добронамерени" комшии :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз нарочно писах иронично за да отпусна напрежението,макар че нещата не са никак смешни.Защото ако трябва да се изкажа сериозно ще стане брутално.А и нали темите във форума не трябва да са политизирани?Само че кажете ми как теми като тази,изпълнени с горчилка от "невероятния" ни стандарт да не замесват и политиката.След като именно тя определя скапания ни живот?Точно сега спирам веднага че инак...А към човека който си е излял душата:пич,знам че ще ти звучи като поредното клише но...гледай по-отгоре на нещата.Радвай се на нещата които имаш.Започни със здравето.Защото за жалост човек оценя истински нещата едва когато ги загуби.В социален план не чакай нищо хубаво още дълго време напред.Просто се нагаждай към ситуацията.Или се спасявай.Знам че не е това решението.Но обстоятелствата са се погрижили от българския народ да не е останало почти нищо хубаво.Включително няма и гражданско общество.Темата е дълга но колкото и да я нищим няма да променим нищо.За истинска промяна са необходими много фактори,като се започне от ум и кураж - неща които силно липсват на нашия народ вече.Затова ще се повторя - радвай се на дребните неща.Обичайте се с мацка и за Бога НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ ОТ ЖЕЛАНИЕТО ЗА ДЕЦА!!!Защото няма друга такава радост.Те осмислят борбата.А и с това отказване сами подпомагаме целенасочения държавен геноцид за унищожаването на собсвения си народ.Кураж човече,още много зор идва занапред. :)

Редактирано от MAD DOG
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доста се говори тук в темата за цените на горивата.Това някой видя ли го колеги?http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=256587814356237

Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отвсякъде само удари, няма за какво да се хвана. След брат ми починаха и баща ми и баба ми. Дядо ми е тежко болен, а майка ми е с разбита психика и торба с лекарства. Няма кой да ме гледа, да ме храни и да ме пере, сам си се оправям с всичко. Приятелката ми също е така, та даже живее и на квартира. Под лафа - нямам пари, наистина буквално никога нямам никакви пари, ама никакви. С повече от 1-2 лв не се разхождам по улиците, просто защото ги нямам. Колата ако я карам, то я карам на резервичка яко и това е. Няма как да гледам на нещата по-отгоре, просто няма за какво да се хвана..ТРЪНЧО, благодаря ти, че засегна темата, защото от много хора съм го чувал това - виж се каква кола караш и каква мацка имаш, та и хъски, кво се оплакваш! Мацката търпи и яде хляб, хъскито и то търпи и яде пък стар хляб, а колата винаги всичко съм си правил аз с приятели и познати. Първо - купих си я съвсем сам като се отказах от социален живот. Безброй месеци само работих и спях, нито излизах, нито ядях, нищо. Единственото, което купувам за тая кола е части, при това с големи намаления, пак от приятели. Оправянето на колата след катастрофата преди 2 години и тия глезотийки сега я са ми излезли 500лв я не. Пари, които по някакъв начин от някъде съм заделял в период от 2 години ест.Усещам се как мрънкам, но просто не мога. Пак казвам - не знам защо пиша тука, се пак това не е розали форума, ама на. Просто не издържам и ако не говоря, имам чувството, че ще се пръсна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

"АЛ+КО и OMV - "Цената на бензина до края на Октомври ще стане 3.00 лв, а до средата на другата година 4.00" Информацията беше предадена на среща във фирмата .

 

Ето още наглост от ЛукОйл ...

 

Колега, ако това наистина стане, да дигнат цените толкова много.Какво ще правим, направо не ми се мисли....:unsure:

 

Има лесно... Бирата вече е по ефтина от бензина. Купуваме бира и гледаме мачове :lol:

 

А иначе тоя съсед хич да не е... не с приказки ами с бой е трябвало да подходиш или най-малкото да свалиш неговия номер ,стига да има кола естествено :pirate:

 

Иначе както казаха по-нагоре в темата и ни сравниха с Гърците ... Те поне протестират ,то тяхното не е протест ами направо бунт. Според мене и ние трябва да "протестираме" като тях ,а не да се събират по 20 човека на кръст, да се почерпят по 500 мл. минерална вода и да си ходят. Това е проблема на Българина ,че само се оплаква, псува и тем подобни ,но не му стиска да направи нещо по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, точно това е, НИКОЙ НИЩО НЕ ПРАВИ!Не искам да бия когото и да е, опитвам се да живея с друг манталитет и да правя нещата, както ги правят в цивилизованите държави. Опитвам се да променя светаи да покажа, че може да не се живее като българин, а като човек. Друг е въпроса, че така никой, никъде и за нищо не ми обръща внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо мислиш, че никой нищо не прави? По предвидливите и тия които тая държава им разказа играта и не предостави възможности за развитие отдавна хванаха терминал две на софийското летище с уан уей тикет. Има райони в тази територия /не казвам държава/ които повече от 90% се издържат с емигрантски пари. Сега ще ме питаш ами ти защо си тук? Ами не мога да ти отговоря. Брат ми е в Англия, първите ми братовчеди с които съм израстнал са в Белгия и Чикаго, приятелите ми и те хванаха пътя. Млад си още, не позволявай на оптимизма ти да те погуби.Тука някой спомена за 40- мойсееви години в пустинята. Толкова са, но не за да се смени едно поколение /едно поколение се сменя за около 25 години/ а за да умре и последният който помни миналото.В тази територия в икономическия и политически елит няма БСП, ГЕРБ, СДС и така нататъка. Тия неща са за масите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Wolfcry, и аз съм така с колата. Хиляди лишения, ама само феновете си знаем защо.Идеята ми беше, че трябва да се радваш че имаш дори това, защото много хора просто си нямат... Похвално е, че се мъчиш да промениш нещата (и аз хиляди пъти съм се опитвал), но просто средата не го позволява :( Не трябва да се чувстваш, като единствения беден, защото всеки си има мания - ти си дал пари за твоята мечта, държиш на приятелката си и ти е кофтиза нея... Виждаш ли че има и позитивно :) Тези по кръчмите дето ги гледаш са още по-зле - на тях им остава само да се напият.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва - няма смисъл.

Няма смисъл да си тровиш нервите, защото само ти си го отнасяш.А за да се направи нещо, което ще има резултат е нужен да се изкорени манталитет, създаван с поколения наред.Да стане за вчера е трудно. :(
еми като се замисля .. как няма да казва всеки няма смисъл при положение че поне 60 % от хората не ги Е*Е други 30 % се премиряват и 10 % които все пак се опитват да направят нещо но ... определено са МАЛКО :guns: :guns: :guns: :guns: :rant: :rant: :censored: :censored: :puke: :puke: после как хората да не бягат от тука .. не че на другите места няма проблеми но едва ли е по зле от тука ... :plane::bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че в твоя случай трябва да има отмъщение. Щом хората нямат респект към теб, не заслужават нищо добро от теб! Чета и немога да повярвам на мен ако ми се случи такова нещо, кфо ще направя с всеки един от персонажите участващи в твоите проблеми. Намери си работа човече...кажи с кфо можеш да се занимаваш, ако трябва ще ти се удари едно рамо!П.С> Никога не бих позволил да се ебав*т с мен, семейството ми, колата ми и всичко мое! П.П.С> Неможеш сам да направиш света по-добър ей така, не му е дошло времето още!Cheer up man и се постарай хората които са ти навредили да съжеляват! След това почни живота си на чисто!Поздрави!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Първото нещо нещо което всеки трябва да направи е да промени манталитета си. Да спре да дава пари (подкупи), за това за което трябва да се потруди или да получи по условие. Да започне да се радва на успехите на другите, не да им завижда. Когато има работа да си я свърши, а не да се скатава и да кара през пръсти. Промяната трябва да започне от самия себе си. Блъскането в стената на чуждото безхаберие няма да помогне. Агресията няма да помогне. Ако общината, полицията и т.н. се стараех да си вършат работата, вместо да ви се зъбят, че сте ги потърсили и сте ги обезпокоили, много от ежедневните ни главоболия нямаше да ги има. Промяната обаче трябва да започне от самите тях (нас)!

Редактирано от sCoff
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...