Jump to content
tsurko

Хонда ще произвежда отново NSX !

Recommended Posts

Докато не извадят по-добра кола от GT-R, няма да има пазар. :plane:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От GT-R ако ще и света да се обърне, по-добра кола не могат да направят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От GT-R ако ще и света да се обърне, по-добра кола не могат да направят.

Не си прав! Миналата година до доказаха с Honda HSV-010 - още през първата година в Super GT спечелиха титлата и натриха носа на Нисан и Лексус. Съгласно регламентът в Super GT, от Хонда трябва да имат готовност да произведат минимум 500 броя от този модел, но.....кога ли ще ги пуснат, е друг въпрос :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз лично се съмнявам близките 100 години от Хонда да пуснат нещо по-добро от това - http://www.automedia.bg/news/article_14673.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно "новия" NSX - дано не изглежда така както е на снимките из темата, че щях да повърна - рядко грозна кола :)Нещо като нескопосан опит за mclaren f1 :) Off:Колегата Tino много добре се изрази в първия пост от тази страница.Хонда не са в състояние да гонят водещите спортни марки. Колкото и да ни се искат - нямат серия спортни автомобили (примерно 400-500 коня купета, а за седани да не говорим). Не виждам с какво могат да застрашат GT-R, M3 и т.н ... Сивик за мен им бе масовия "спортен" автомобил - динамичен, приятен за каране, ама се оляха - новите модели модели са все по-тумбести, тромави и гооолеми... не е като 5та генерация ;)Не е като да не ми харесва марката, но за мен това е действителността... (8-ма генерация ми се струва малко не на място, а за 9-та не зная - не съм карал)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NSX ще има и то близките 1-2 години в това съм абсолютно убеден! Също така съм убеден че NSX-a ще представлява серийна версия на HSV, най-вероятно ще си се казва HSV, както CRZ (новия CRX)! Все пак тези победи в SuperGT са си голяма реклама и няма как да не съберат дивиденти от това ... мисля че HSV е единствената състезателна кола която няма свой сериен еквивалент в SuperGT серийте и това ще се промени 100% ... Въпроса е кога? NSX в миналото са си придобили прякора GT-R Killer и мисля че и сега пак ще е така! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E,по-скоро сивика 8-ма и 9-та генерация са си точно на мястото, като се има предвид предшественика им N7. :cool: По темата - нсх-са няма да е зле, ако прилича на макларън, при положение, че предния модел на някои хора им предизвиква леки асоциации с фиат купе. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по-оптимистично бе.Хонда доказа с HSV че може да направи по-бърза кола от ГТР (справка-японския шампионат) , въпросът на който не можем да си отговорим всички е защо не я пуснаха и на пазара?...Представете си как би ринала всичко в предвид сегашните успехи на ГТР....Горе главите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптимистично ли? :) Нещо не я виждам как Хонда ще направят сериен спортен автомобил за дългогодишно производство :) Дано ме изненадат приятно, но пак да напомня, че една фирма като митсубиши или субаро си имат дългогодишни традиции в производството на спортно ориентирани масови автомобили (няма да споменавам за бмв М и т.н.) :))) Good luck Honda! :) ZERO, личното ми мнение е, че 7-8-9 генерация не са много типичните хонди - по-високи, не толкова спортно излъчване и усещане... и т.н. Че ми харесват като комфорт - харесват ми, но това е друго нещо (лично аз си я купих защото ми е удобна и практична, а и ми е приятно да я карам, но чувството е друго :P )

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямо нетърпение очаквам наследника на легендарния модел, но няма как да не призная, че повечето чакате тоя НСХ, като някой спасител на марката. Не влагайте прекалено много надежди. Вярно е, че ХСВ > ГТР, но не мисля, че има място за сравнение на автомобил, който не може да се кара извън писта с такъв, който можем да видим даже и по българските пътища. Факт, е че другите японски автомобилни компании не загърбиха спортните си модели за сметка на масовите. Ще се радвам новия НСХ да даде началото на спортното деситилетие на Хонда, това което всички желаем да се случи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NSX ще има и то близките 1-2 години в това съм абсолютно убеден! Също така съм убеден че NSX-a ще представлява серийна версия на HSV, най-вероятно ще си се казва HSV, както CRZ (новия CRX)! Все пак тези победи в SuperGT са си голяма реклама и няма как да не съберат дивиденти от това ... мисля че HSV е единствената състезателна кола която няма свой сериен еквивалент в SuperGT серийте и това ще се промени 100% ... Въпроса е кога? NSX в миналото са си придобили прякора GT-R Killer и мисля че и сега пак ще е така! :)

 

Реклама ще е ако спечелят европейско или американско състезание. Почти никой , който ще има парите да си позволи HSV не знае за SuperGT. А и в SuperGT правилата са доста разглезени. Там колите са задължени само да приличат на Street версията на използваната кола. Lexus и GTR-a там са с прерязани купета на височина с идеята да ги свалят по близо до земята :) .Единствения момент, в който Хонда ще пуснат наследник на NSX на пазара е ако са сигурни, че ще го продават. Но целия нормален свят знае, че Хонда правят Здрави, Икономични, Евтини за подръжка, Екологични, Удобни Семейни коли. Това е визията на хонда за нормалните хора, който ползват колата си само за да отидат до магазина или на работа, а не за да и купуват турбини и roll bar-ове и short shifter-и т.н :). Type R серията не им е най-купуваната :)

 

С други думи, не са много хората който ще дадат повече от 60 000 EUR за Хонда. Не върви на приятелите ти с Ferrari Italia, Lambo, Zonda, да им се хвалиш с Honda ;)

Следващия NSX 100% ще е Acura :) И с това участие във филма The Avengers си правят мноооооого хубава реклама. Евала !Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То така казват и за ГТР ама той троши всичко наред.-Е да ама си е Нисан не Ламборджини.Или пък:-И съседката кара Нисан.Ама като ги пререже на светофара да го гонят да обясняват колко им е по-хубава колата.Общо взето японците могат да направят така, че тия позьорски марки да си смучат пръстите от безсилие.Ако се впрегнат и другите японски марки да правят суперспортни автомобили само за десетилетие ще докарат такова ниво, че и италианци и германци ще се чудят какви доводи да дават за цените на техните спортисти.Тия приказки с традициите и историята на доста хора не им минават последно време.Въпреки, че зомбираната маса лесно се води от тия стереотипи.Сетих се за наблюденията ми от разни саитове и коментари по тях.Има хора, които си мислят, че Хонда няма пет или шест литрови мотори защото виждаш ли японците били смотаняци и просто не могли да направят такъв голям и двигател.:D

Редактирано от Беселин
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много добре английски,но доколкото прочетох тук Honda NSX Reborn as Concept at 2012 Detroit Show Хонда ще представи нов спортен модел в Детройт.

Редактирано от razbiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по тематаhttp://www.automedia.bg/news/article_14912.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... 1000 коня???? Иначе е прекрасен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: Да внеса малко смях в редиците ни :) тя NSX e вече тук :D малко е променена но си е NSX или поне така пише :)My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха,те на българския пазар излизат малко по рано от очакваното :D Дизаина бива,аеродинамична е... :blink: само тряя малко да се снижи :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.autoblog.com/2011/12/12/acura-nsx-concept-ilx-sedan-2013-rdx-coming-to-detroit/Точете лиги :)...but we do know that the NSX will take aim at the Audi R8 with a V6 hybrid powerplant mounted amidships and sending power to all four wheels through a seven-speed dual-clutch gearbox... Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже доста четох за този прословут GT-R и там разните Ламборджинита, Ферарита и т.н. предлагам за да не спорим кой ще е "по по най", да оставим дребните работливи япончета да си свършат работата ако са решили да правят нещо и тогава да пообсъдим вече черно на бяло кой аджеба е по якия рейсинг автомобил.Лесно е отстрани да се съди ,но дали се замисляме колко инженери и икономисти не спят в тази "скромна" фирма ХОНДА за да направят така, че хем феновете да са щастливи ,хем банковата сметка и авторитета им да расте :).Имайте малко милост колеги към любимата ни марка може пък да ни зарадват,нали затова сме фенове за да подкрепяме в добро и лошо любимците си.

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... V6 hybrid powerplant mounted amidships and sending power to all four wheels through a seven-speed dual-clutch gearbox...Още малко и ще се разпищя от кеф :wub: Дано и екстериора бъде подобаващ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим януари какво ще изложат.Но ще покажат концепт.Далеко са от производство.ХОНДА оцеля и в тази криза, благодарение на свиването на всички излишни разходи(Ф1) и нови разработки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така трябва Хонда трябва да си остане Хонда:honda: Разните измислени марки се опитват да погълнат всичко свестно.ВАГ започнаха да се натискат да купуват всичко и адски ме дразнят.Форд и те сътвориха дизелов Ягуар комби с предно предаване като и Голфсваген направи Порше с четири врати дизел.В Хонда ми харесва, че са фирма със собствен облик и своя визия за колите им.

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим януари какво ще изложат.Но ще покажат концепт.Далеко са от производство.ХОНДА оцеля и в тази криза, благодарение на свиването на всички излишни разходи(Ф1) и нови разработки.

За Ф1 ме е най яд, защото най-накрая успяха да създадат шампионски болид и от това се облагодетелства друг- Рос Браун..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме беше яд че изпуснаха Браун,просто не му повярваха :( , макар че му подариха завод за 40млн. паунда!Но и двигателя на мерцедес беше по-мощен. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

NSX ще има и то близките 1-2 години в това съм абсолютно убеден! Също така съм убеден че NSX-a ще представлява серийна версия на HSV, най-вероятно ще си се казва HSV, както CRZ (новия CRX)! Все пак тези победи в SuperGT са си голяма реклама и няма как да не съберат дивиденти от това ... мисля че HSV е единствената състезателна кола която няма свой сериен еквивалент в SuperGT серийте и това ще се промени 100% ... Въпроса е кога? NSX в миналото са си придобили прякора GT-R Killer и мисля че и сега пак ще е така! :)

 

Реклама ще е ако спечелят европейско или американско състезание. Почти никой , който ще има парите да си позволи HSV не знае за SuperGT. А и в SuperGT правилата са доста разглезени. Там колите са задължени само да приличат на Street версията на използваната кола. Lexus и GTR-a там са с прерязани купета на височина с идеята да ги свалят по близо до земята :) .Единствения момент, в който Хонда ще пуснат наследник на NSX на пазара е ако са сигурни, че ще го продават. Но целия нормален свят знае, че Хонда правят Здрави, Икономични, Евтини за подръжка, Екологични, Удобни Семейни коли. Това е визията на хонда за нормалните хора, който ползват колата си само за да отидат до магазина или на работа, а не за да и купуват турбини и roll bar-ове и short shifter-и т.н :). Type R серията не им е най-купуваната :)

 

С други думи, не са много хората който ще дадат повече от 60 000 EUR за Хонда. Не върви на приятелите ти с Ferrari Italia, Lambo, Zonda, да им се хвалиш с Honda ;)

Следващия NSX 100% ще е Acura :) И с това участие във филма The Avengers си правят мноооооого хубава реклама. Евала !Публикувано изображение

 

От Хонда няма да се надяват да печелят от продажбата на бъдещия NSX ... такъв тип автомобили се изпозват за реклама, колкото са по-сполучливи толкова по-голям става интереса към марката като цяло и винаги ще има тинейджъри които ще си купуват Сивик и ще си затварят очите и ще си представят че е NSX!

Виж Нисан да не би те да печелят от самата продажба на GTR, та те са вложили толкова много технология и материали в този автомобил и го продават супер евтино ... едва ли печелят кой знае колко ... но от друга страна забележи че в всяко автомобилно предаване когато излезне нов спортен автомобил, го сравняват веднага с GTR ... на всякъде GTR е пример за автомобило-строенето! И някой беше споменал примера за съседката която също кара Нисан е как по-нататък няма да си купи пак Нисан като гледа по разни предавания как 1700 килограмовия, 4 месетен, с двигател от пред, и 4х4 (големи загуби) - Нисан GTR се гаври с някакви двуместни, по-мощни, супер карове с двигател отзад, с задно (по-малки загуби и стабилност в завоите) и т.н. които струват 4 пъти повече и за нищо не стават освен да си хванеш някой силиконова играчка ...

:P

Ако примерно трябва да избираш между Нисан ГТР или Ламбо или Ферари според мен нещата не упират до вкус а до това дали си прост или не ... :lol:

Редактирано от Doomwisher
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Abso-fucking-lutely правилно.NSX е имиджов модел.Икона на ХОНДА! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако примерно трябва да избираш между Нисан ГТР или Ламбо или Ферари според мен нещата не упират до вкус а до това дали си прост или не ... :lol:

само че ГТР-а е просто много бърз "лаптоп на колела", докато Ферари се доближава малко повече до произведение на изкуството.Да се надяваме че новия НСХ ще е поне толкова добър колкото ГТР че иначе излагация :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Ферари си е Ферари, но не само лаптопа прави ГТР това, което е.Ако се съди по ГТР шампионата Хондата трябва да е повече от ГТР-а, в което аз лично много се надявам.Знам, че Хонда МОГАТ и ако не стане това ще е плод на тъпотиите на мениджмънта, не неуспех на конструкторите.

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко разочароващи данни за новият NSX - дано да няма нищо вярно в това, че ако е 400коня и ускорение за около 5сек, по-добре да си купя Сивик турбо - http://www.automedia.bg/news/article_15242.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този дизайн е абсурден и остарял поне с 20г.И да не се хабим излишно ще изчакаме още 7 дни!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми допада дизайна на всички NSX , включително и на този.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но ако трябва да избирам между тази новата и HSV-010 GT, веднага грабвам "по-старата". А истината, е че и двете ще си ги гледам ама на картинки само.Но ако правят нещо би трябвало според мен да конкурират GTR-a, но с тези показатели, ако са верни... :unsure:.Както и да е, ще поживеем, ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"а от 0 до 100 км/ч новата NSX ще ускорява за по-малко от 5 секунди." Правете разлика от 5 секунди и ПО-МАЛКО от 5 секунди. :) Ще разберем в последствие с колко по-малко е...

Редактирано от vladkoD13
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова чакане...... Дано да си заслужава чакането защото последно време не ме впечатляват новите модели, не че са лоши. Като цяло имат си и добрите страни, но няма го иновативното, запомнящото се в тези модели идват и си отиват и ги забравяме. Особено като двигатели, ми аз съм сигорен, че, ако можеше а то сигорно и може, какви ли не луди глави има по тази земя. Та, ако можеха пичовете с новите модели биха си шибнали в коша един двигател б16а2 за да осетят, че карат хонда. Просто трябва като искарат тоя nsx или hsv-010 gt както и да го на рекат няма кой знае какво значение по важното е модела като се появи да удари в земята GTR защото никой няма да запомни новия модел на хонда бъдете сигурни :(

Редактирано от predatov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Около 21.30 българско време ще има "истински" снимки на NSX и ILX :)

http://www.acura.com/FutureVehicles.aspx

Редактирано от Restless
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това се казва приказка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...