Jump to content
peroludiarom

Ксенонови фарове - вадят ми очите

Recommended Posts

Здравейте, от година близо забелязвам, че всеки 3-ти заяпочна да си слага ксенон, и то само на късите. И на всичкото отгоре тези хубавци, явно за да компенсират липсата на дълги, са си ги направили да светят по нагоре. Направо ми бъркат в здравето - не е нормално всяка пета кола да ми белсти в очите, защото на оня така му е кеф... Та в този ред на мисли - директно им бия дълги, от тия хубавите на ОсраН по 15лв броя и да се оправят. Немога да разбера нормално ли е да правиш нещо и да не се съобразяваш, че ако се разминеш с 100 коли днес, си извадил очите на 100 човека?? Кажете си мението по върпоса с измислените ксенони, и ми е интересно и тези господа с ксеноните - не се ли осещат, че доста често получават дълги отсреща ? И дали ще им е приятно на тях да им вадят очите с дълги???

Редактирано от peroludiarom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е същата работа.... едно че са им вдигнати фаровете понеже нямат стотинки за Би Ксенон, и др. е че нашите коли са прекалено ниски което още влошава работата.... докато се разминавам с кола с ксенони, та дори и без ама с по вдигнати фарове нищо не виждам....Сега ще плясна Би Ксенон понеже иначе ще стане някоя беля... недай си боже на пътя да има нещо ред мене което да няма габаритни светлини и аз в тоя момент да се разминавам с някой с келяви фарове... аз после ше го лежа, не оня дето ме е подблещил... така, че слагам биксенон и отвръщам подобаващо понеже иначе управиня НЯМА :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги вдигат нагоре, просто рефлектора на стоковия фар не е направен да фокусира светлина от ксенон и пръска светлината навсякъде, а ти само си мислиш, че имаш по-добри фарове. Хората затова са измислили лупи на ксеноните, да фокусират правилно светлинния сноп и да не пречат на насрешното движение. По принцип е противозаконно да се ползват ксенони без лупи, ама щом вече и патрулките са така, смятай....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз както съм и с кристални фарове не ми се мисли какво ще става .... :worthy:То ще си ги държа винаги на най ниско, ама искочи ли някой герой с ГоУф и фарове в небесата поне ще го снимам като си му е реда...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу страшни са, гледам горе, доле, ляво дясно, докато не се разминем не мога да видя нищооооо :worthy: .Аве те тея не се ли правят фаровете(имаше стара тема) да светят така че хем да си виждат пътя и заедно с това да не заслепява другия.Имаше си ъгъл там, на някоя стена заставаш и ги регулираш,забравих как беше секунда .... ето я Искате ксенон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Казах ви моето решение, ксенон няма да сложа, че просто е неетично спрямо другите шофьори..В момента съм сложил едни скъпи крушки и ми правят ден пред мен.. А като го видя бай-х*й отсреща с кирливия ксенон директно му бия дълги и да се оправя.. Обикновенно ми пускат дълги, които са по-слаби от късите му и само ми облекчават положението!И все пак това НЕ Е нормално!! Хора ако нямате пари за качествени фарове, моля ви не правете простотий, че после ние - другите на пътя го ядем! (ама и вие покрай нас..)

Редактирано от peroludiarom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради същата причина и аз карам с осрам ... че на 6-цата квит са й големи очите и като й сложа един ми ти китайски болклук и ще ме сърби гъза по цял ден... та предпочитам другите да ги сърби.. аз съм доволен от найт брейкъра... явно никой не им е обяснил на льольовците, че на рефлектор ксенон се не слага...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 2 години карам с ксенон на лупи и до сега 1-2 коли да са ми пресветнали. Лупите наистина са добри за ксенон, а инак и на дългите имам ксенон, свети добре горе-долу :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тапаците могат и с обикновенни крушки да ви извадят очите ако имаш акъл в главата като си сложиш ксенон ще минеш реглаж на фаровете и няма да пречиш на никои стига сте плюли ксенона не е тои проблема ксенона пречи само на тези които им се свиди да дадат някои лев за да подобрят видимостта си никои осран или филипс някога ще светне като ксенон и 10 осрана да пуснеш на някои с ксенон като ти бичне би-то ще ти се завие свят.А отностно това че ксенон не се слага на рефлектор пълен смях за реглаж на фарове като не сте чували не става ксенон на рефлектор мн ясно 3лв струва поне в стара загора аз сам с лупи и ксенон и съм питал мои приятели пречи ли заЩото левия сам си го свалил по надоло да не преча и никои до сега не ми е пресветнал освен за полицаи.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм карал с осрам и мога само да ги оплюя :worthy:Горят бързо и на дъж си като без фарове, на това ако викате фарове....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия снимки съм ги виждал в съответната тема и на долната колата е с лупи. Правилна разсейка на половин метър от стената мога и аз да ти докарам :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с би-ксенон от китаиските на сивик 5-та. Бях с осрам найт брейкър но бях направо сляп особенно ако пътя е леко мокар всеки с 5-та може да го потвърди това, сега е къде къде по добре НО заслепяването за отсрещния водач има голямо наистина. Примерно за да огранича възможно най-малко заслепяването съм регулирал фаровете вазможно най-ниско и най в дясно да концентрират светлината (и вече отделно си ги регулирам от вътре), от както съм ги нагласил така не са ми пресветвали че ги заслепявам не казвам че не заслепявам а просто сам го свел до колкото е възможно по-малко. Като доиде пролетта (като излезе колата от гаража :worthy: ) ще се вграждат лупи защото хем няма да го има това изхвърляне на светлина хем заслепяването ще е минимално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И все пак това НЕ Е нормално!! Хора ако нямате пари за качествени фарове, моля ви не правете простотий, че после ние - другите на пътя го ядем! (ама и вие покрай нас..)

:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с ксенона на рефлекторни фарове, които не са за него са два:1.Не си регулират правилно фаровете.2.На ГТП не се проверяват светлините и не се спазват разпоредбите, които действат освен в EU и даже в Русия. А те са, че на фарове, които не са предназначени за ксенон и нямат устройство за измиване на стъклото под налягане е абсолютно забранено да се монтират ксенонови крушки. С две думи - колата се спира от движение без право на обжалване, докато не се възстанови фабричното и състояние.Според мен не може да се прилага при заслепяване от такъв "индивид" минаване на дълги. Просто защото обикновено пред нас и около него има други колеги, които също ще пострадат. Иначе ако е сам - направо му се насълзяват очичиките от Osram-а! аз съм с All Season Plus +30%, не с Night Breaker...А когато такъв идиот е зад теб и светлините му се концентрират от 3-те огледала в очите ти е още по-гадно. Не виждаш нищо и единственото спасение е да спреш и да го пуснеш пред теб! Аз съм си намислил да си сложа един халоген отзад за такива екземпляри! :worthy:

Редактирано от gena_bs
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си сложиш ксенон ще минеш реглаж на фаровете и няма да пречиш на никои стига сте плюли ксенона не е тои проблема ксенона пречи само на тези които им се свиди да дадат някои лев за да подобрят видимостта си

Да ама "НЕ", с реглаж на фаровете след монтаж на ксенон ще направиш едно голямо нищо! Акорда го взех с ксенон и го подарих на един приятел и си сложих някакви на Осрам +20%, пред мен светят по-слабо но пък мятат много по-надалеч от ксенона. Някои фарове заслепяват по-малко, но фаровете на Акорд 6-та генерация заслепяват зверски, проверено :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с ксенона на рефлекторни фарове, които не са за него са два:1.Не си регулират правилно фаровете.2.На ГТП не се проверяват светлините и не се спазват разпоредбите, които действат освен в EU и даже в Русия. А те са, че на фарове, които не са предназначени за ксенон и нямат устройство за измиване на стъклото под налягане е абсолютно забранено да се монтират ксенонови крушки. С две думи - колата се спира от движение без право на обжалване, докато не се възстанови фабричното и състояние.Според мен не може да се прилага при заслепяване от такъв "индивид" минаване на дълги. Просто защото обикновено пред нас и около него има други колеги, които също ще пострадат. Иначе ако е сам - направо му се насълзяват очичиките от Osram-а! аз съм с All Season Plus +30%, не с Night Breaker...А когато такъв идиот е зад теб и светлините му се концентрират от 3-те огледала в очите ти е още по-гадно. Не виждаш нищо и единственото спасение е да спреш и да го пуснеш пред теб! Аз съм си намислил да си сложа един халоген отзад за такива екземпляри! :worthy:

Колега и за това има лесно ако имаш трети стоп или габарит за мъгла не го знам как го водят пускаш го и на оня ще му се реве :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете на сивик 5-та са доста слабички (би трябвало да се дължи на рефлектора) и не заслепяват чак толкова говоря в сравнение някои други модели и генерации. Примерно на прелюда съм с осрам Night Breaker и свети според мен доста доста добре ако фаровете на сивика ми светеха като на прелюда никога не бих си и помислил за ксенон но уви не светят. А ако на прелюда сложа ксенон със стоковите си рефлектори ще засляпява не само водача а и ако има някои в багажника със затворени очи и него ще заслепява :worthy: :worthy:

Редактирано от em1l

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с ксенона на рефлекторни фарове, които не са за него са два:1.Не си регулират правилно фаровете.2.На ГТП не се проверяват светлините и не се спазват разпоредбите, които действат освен в EU и даже в Русия. А те са, че на фарове, които не са предназначени за ксенон и нямат устройство за измиване на стъклото под налягане е абсолютно забранено да се монтират ксенонови крушки. С две думи - колата се спира от движение без право на обжалване, докато не се възстанови фабричното и състояние.

И в кои закон го пише това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тапаците могат и с обикновенни крушки да ви извадят очите ако имаш акъл в главата като си сложиш ксенон ще минеш реглаж на фаровете и няма да пречиш на никои стига сте плюли ксенона не е тои проблема ксенона пречи само на тези които им се свиди да дадат някои лев за да подобрят видимостта си никои осран или филипс някога ще светне като ксенон и 10 осрана да пуснеш на някои с ксенон като ти бичне би-то ще ти се завие свят.А отностно това че ксенон не се слага на рефлектор пълен смях за реглаж на фарове като не сте чували не става ксенон на рефлектор мн ясно 3лв струва поне в стара загора аз сам с лупи и ксенон и съм питал мои приятели пречи ли за6тото левия сам си го свалил по надоло да не преча и никои до сега не ми е пресветнал освен за полицаи.

Пич, като те гледам как пишеш си точно от тия дето говоря за тях, и гледам, че си вкарал граматика и ентелегентност. Само като ти чета писанията и се отчайвам. Просто звучиш несериозно. И все пак това което си написал, че ги дразнели тия дето немат пари за ксенон, е пълна простотия. Редактирано от peroludiarom
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видя и аз някой с ксенон на обикновените фарове откачам, идва ми да му се забия централно, колко хранилка са отнесли от мен не е истина.. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време ги попържам тия с монтираните ксенончета и нерегулирани (или непригодни за това) фарове.Шибано племе сме,това е:lol:Никой лайнар не се замисля че това може да струва човешки живот!Никой не мисли че заслепявайки те може да причини голяма вреда,не дай Боже да блъснеш някой...Аман от малоумници,честно. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен съм с автора на темата. Именно затова си направих труда да преведа онази за ксенона. Но много малко хора слушат... ето, колегата, който парадоксално се е именувал "респект", но към когото такъв няма как да имам. Няма ни една запетайка в посланието си, ама вече прави квалификации. :lol: Но всичко се връща. Не съм този, който да ги съди такива индивиди. Има си съдник - дали ще е полицаят, дали ще е заслепеният дядо, през чиито лупи ксенонът преминава тази тънка граница на търпимост и се разплисква в предницата на "тунингования" автомобил - все едно, важното е, че всичко си идва на мястото. За пари изобщо не може да се говори. Именно хората, които слагат ксенон без каквато и да е лупа са хората, които нямат достатъчно пари за да сложат и лупа. Да не говорим, че ако трябва всичко да е направено правилно, то един истински ксенон би струвал около 2-2.5к лева. Такаче по-полека с квалификациите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост наистина е така с ксенона, на старата кола се принудих да го махна, решението ми беше рециклиране на рефлекторите + изцикляне на стъклото на фара и крушки на Osram NB + един чифт диоптри (не, че някой друг, ще вземе да го направи, но да си кажа...)

 

НО има и друго нещо дори хора с нормални фарове също заслепяват и особенно много обичам тези бусчета и "магистранли джипчета" които фаровете са точно под предното стъкло, като ти се приближи и направо ти вземат здравето.

 

Просто трябва на ГТП да се проверяват и фаровете, но къде, къде по-доходно е да пишат актове за винетки...

 

П.С. Ето ви една снимка на фаровете от нормални към Osram NB(препоръчвам Philips цена=по-дълъг живот), ПРЕДИ да бъдат рециклирани рефлекторите и дори слагам една да покажа на хората с ксеснон, какво е срещу тях.

Публикувано изображение

Ляво Osram Дясно Osram NB

 

Публикувано изображение

 

:):lol: Момчета и момичета с ксеноните това е срещу вас, не се лъжете (рефлекторни фарове и ксенон ....)

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви ГТП :lol: , точно на последния ГТП поисках да ми настроят фаровете, понеже ги бях сменил и познай какво, пратиха ги в космоса. А уж ги настройваха на машина. Заслепявах шофьорите на атобусите и дори и тираджиите :) и нищо не виждах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви ГТП :D , точно на последния ГТП поисках да ми настроят фаровете, понеже ги бях сменил и познай какво, пратиха ги в космоса. А уж ги настройваха на машина. Заслепявах шофьорите на атобусите и дори и тираджиите :) и нищо не виждах.

Off topic:Хи хи, и при мен решиха да ми понапомат гумите ( след като ги помолих да погледнем и фаровете дали са наред :) , сам съм си виновен признавам :lol: ), после ми изпадаха зъбите (~2,7 атмосфери). Но май това е за темата - ГТП, какво е това и има ли почва в България :) Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то един истински ксенон би струвал около 2-2.5к лева.

 

Един комплект с качествени части е около 500$. От скоро са пуснали и "Bi-xenon Morimoto Mini Stage III Kit" за 275$, варианти вече има.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е само в на отсрещния телевизора ами и в наще. На мен ми блещят всьо по пътя - с ксенони, без ксенони. Тъпото обеснение е, че като съм в Прелюда съм на много ниско и снопа светлина все се цели в мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото обеснение е, че като съм в Прелюда съм на много ниско и снопа светлина все се цели в мен.

Ако са регулирани правилно фаровете ,не би трябвало да те заслепяват,независимо колко е ниска колата(освен ако не е болид от Ф1 :lol: ).При наличието на такива "колеги шофьори" директно им набивам дългите.Митак,понеже редовно карам по нашите "пътища"и често съм заслепен от ксенони и калпави фарове,а служебната кола(Джип Чероки)въобще не е ниска като Сивик-а,или Прелюда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам, може би аз с това се самоуспокоявам да ти кажа. Но определено при мен има разлика, защото като се кача да карам на баща ми колата не ми блещят толкова, но може и да е до втълпение е*еш ли му майката :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема.

За да сме по точни, нека наричаме лупите лещи, лупата сама по себе си е нещо с различно предназначение.

Знаех, че е въпрос на време да се появи тази тема, именно за това се опитвах да обяснявам на колегите, които пускат теми от рода на "Каква марка ксенон ще ми препоръчате", че не е добра идея да се сложи китайски тип ксенонов комплект на обикновен рефлектор.

По реакциите им разбирам, че повечето хора просто не знаят за какво става въпрос или си мислят следното:

 

1. След като се произвеждат такива комплекти, значи са законни;

2. След като се произвеждат такива комплекти, значи няма проблем да се вграждат във фабричен фар;

3. След като се произвеждат такива комплекти, значи могат да бъдат настроени да не заслепяват насрещно движещите се водачи;

4. След като се произвеждат такива комплекти, значи и в други страни го правят и нямат проблеми;

5. След като се произвеждат такива комплекти, защо да не си сложа и аз, аз да не съм по малък гъзар от бай Пешо комшията със голфа?

6. След като няма контролен орган, който да ми забрани, защо да не си сложа?

 

Да ама не, има няколко истини за ксеноновия комплект вграден във фабричен фар и няма как да избягаме от тях.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз ползвам китайски ксенони на обикновен фар и не си мисля нито едно от изброените неща. Моите съображения са:1. Пътищата са осеяни с дупки, пропаднали шахти, изоставени разпокъсани гуми и т.н. Вече плащах по тази алинея.2. По пътищата масово се движат превозни средства с неизправни светлини (един или нито един работещ стоп), каруци и пияни колоездачи.3. Дори и в градска среда пътищата често са слабо или неосветени. 4. Досега не са ме заслепявали насрещно идващи коли с ксенони, за разлика от фабричните фарове на всяко едно SUV, което кара зад мен. Да не говорим, че масово хората карат на дълги по магистралата.Смятам, че ударът в някое лежащо на пътя препятствие е далеч по-лошия вариант от 3 секундно заслепяване. Ярките светлини се виждат отдалече и ако ви заслепяват, можете да погледнете на другата страна. Смазания кучешки труп на средата на платното се вижда в последния момент. Може да звучи грубо, но моята сигурност е по-важна от вашето неудобство. Мнението ми е крайно егоистично и арогантно, но за съжаление това е начина за оцеляване в България. Тук законите се пишат за удобство на следящите за спазването им, а не за да се направи нещо добро.
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си загрижен за собствената си сигурност защо не си купиш истински комплект с лещи?Ако този когото заслепиш попадне под въздействието на "Ефекта на пеперудата" и се блъсне челно в теб,кой ще е виновен за пострадалото ти семейство?Не държа да ми отговаряш, а само да се замислиш, както и всички останали арогантни егоисти

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще си позволя да добавя:

7. На мен да ми е добре, а другите да си ******* ******** !

 

 

Я сега колега си представи следната ситуация (в градски условия, нощно време):

Чакаш да минат насрещно движещите се за да направиш ляв завой и няколко метра зад твоя автомобил (с монтиран мега-гига ксенон) пресича пешеходец в насрещната лента и същия бива отнесен от автомобил (насрещно движещ) заслепен от твоя ксенон !

 

Според мнението ти по-горе предполагам какъв ще отговора ти : да се спасява, на мен нищо ми няма!

 

Какво правим ако това е твой приятел или роднина (пешеходеца или шофьора на другия автомобил)???

 

п.с. На два пъти съм попадал в подобна ситуация, и съм се разминавал на магия! Дано на никой не му се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно това, в кой закон го пише, че е забранено монтирането на ксенон във рефлекторни фарове, които не са предназначени за такъв. Написал съм го на чист български език - разпоредби, действащи в целия EU и даже в Русия, които трябва автоматично да се въведат и в нашия ЗДВП! Справка - MOT Test UK; TUV Germany.Относно колегата, който иска да вижда трупа на кучето отдалече - я се постави в още една критична ситуация. Срещу теб се движи автомобил, чийто водач е любител на неоригиналния ксенон. Кой от двама ви пръв ще се блъсне в евентуално препятствие на пътя, защото нито един от вас няма да може да го види преди удара? За 3-5 секунди заслепяване сам изчисли какъв път се изминава за определена скорост...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се занимавам с Ксенон продажби и монтаж,смея да твърдя че добре регулирания ксенон в здрав рефлектор за предпочитанне лупа Не дразни отсрещно движещите сеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам китайски ксенони на обикновен фар и не си мисля нито едно от изброените неща. Моите съображения са:2. По пътищата масово се движат превозни средства с неизправни светлини (един или нито един работещ стоп), каруци и пияни колоездачи.

Колега, много лошо ако това спада към съображенията ти. По тази логика дай всички да ударим яко леш :)А това за "моята сигурност" - Замисли се как би се чувствал по-сигурен? С приближаващ към тебе заслепен водач или... ? Да не светиш в очите на отсрещния не е негово удобство, а е необходимост за поне малко по-безопасно шофиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много сте далеч от истината.между оригиналния ксенон и ксенонови крушки-от земята до небето.само тези които имат оригинален ксенон могат да се изказват тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

svima, адски си прав. Но тук очевидно става въпрос за втората конфигурация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво имаш изпредвид по оригинален ксенон? Черен джиБ(модел примерно 2009), каран от руса "УФСЪ"(предполагам), ме приближава с бясна скорост на дълги и аз съм вътре в прелюда.Познай нейните фарове къде светят?Подсказвам,точно между главата и тавана на колата.Та по темата:ако си нагласиш правилно фаровете може да виждаш по-добре отколкото с оригиналните крушки без да заслепяваш останали участници в движението.А за горния случай лечението е ясно-с дясната ръка вдигам от 0 на 4 степен фаровете и с лявата дълги след което се кръстя 2 пъти и се разминаваме :)

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...