Jump to content
hondarev_accordov

Помощ за избора ми на

Recommended Posts

:)

 

За тия китайски измишльотини отдавна четем тук и тум по автомобилните списания.

Гледам обаче Dunlop-а имат най-висока оценка за мокра настилка. В такъв случай не ми побира главата това точно каква зимна гума е..

 

Публикувано изображение

 

Тази шарка повече ми прилича на всесезонна гума със зимен уклон, отколкото на сериозна зимна гума. За Continental TS810 вече писах - същата измислица, която опитва да съчета зимна и лятна гума. За мен това е пълен провал на Continental, но щом два авторитета твърдят обратното. Всъщност това казах и аз някога - идеални за равен заснежен път. Има ли нещо по-екстремно за изкачване - оставаш там, където си. За мен това е добра градска зимна гума. Нищо повече.

 

Кога излизат новите зимни тестове?

Колегата е публикувал новите тестове за 2010,Дънлопа има 1 място на 185/65/15.Явно хората който са я поставили на първо място не мислят като теб колега :) .Между другото въпросния модел дънлоп миналата година е на 3 място,а и доста колеги са доволни от гумите.Предполагам за планинско катерене,където не е минавала кола няма да свършат работа,но за там си има джипове и гуми с шипове.Тука става въпрос за гума на лек автомобил така ,че мисля че ще свърши работа.Пък и ти сам ми каза,че хонделата е ниска така ,че няма да се мъча да катера Мусала.А относно гумаджийте,писал съм по горе какво ми казаха така ,че не мисля да говоря повече с тези хора.Решил съм да пробвам пък ще споделям мнение като падне първия сняг,ще метна и веригите в багажника за всеки случай!!!! :) Редактирано от hondarev_accordov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите тестове за 2010?? Простете невежеството, но 2010 си има две зими :) От първата или втората зима са? Щото втора зима още никъде в Европа не е настъпила, че да се правят тестове. Но не е болка за умиране.Колега, не си разбрал какво исках да кажа са това, че Хонда е ниска кола. Исках на натъртя на това, че зимните гуми точно по тази причина трябва да са една идея по-добри от някакво установено средно ниво. Правил съм чудеса с предно предаване и NordFrost3 ;) С автомобил, който е в категорията на всеки Сивик - като тегло, габарити, мощност на двигателя и кубатура. Пробвай. Интересно ми е да прочета какви резултати ще получиш в крайна сметка: поведение в дълбок сняг, на лед (е, там вече ще е много трудно без шипове.. а този Dunlop дори няма предвидени отвори за такива), в дълбок сняг и голям наклон, киша, вода, сух път. Отбелязвай си и сподели. Наистина ще се радвам на отзиви за тази гума.P.S. Извинявай, че ти копирах подписа :D Много ми хареса.

Редактирано от Otto Kluge
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Извинявай, че ти копирах подписа :) Много ми хареса.Нямаш проблеми за теб винагиА относно пробата ще ти пиша спецялно какво е моето мнение,2 години карах унироял с не повече от 4мм грайфер и да ти кажа пред блока излизах като тапа на неутапкания сняг,изобщо съм очарован от проходимостта на акорда(преди съм карал омега),каквито и да са гумите ще са по-добри от масовите на пазара ласа и корморан.П.П.Много си точен свалям ти шапка,имаш добра обусновка,кефиш ме!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си закупих 4-ри броя Yokohama 195/65 R15 91 T W.drive M+S и ме чакат в гаража.Мнение ще мога да изкажа чак на пролет :P Твърдички са като грайфер и това ме удовлетворява, че ще мога по спокойно да ги карам и на сухо без да се притеснявам че бързо ще се износят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах последният тест на ADAC. Още не съм купил гуми за тази зима, но до месец-два и това ще стане. От видяното в теста се спрях на Fulda Montero3. Някой да има впечатления от тях? До сега съм карал с Lassa 2 зими и за цената си мога да кажа, че бях доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отностно FULDA-та с 2 ръце ЗА. Аз карах миналата зима моята със старото монтеро на Фулда и мисля тази година да я обуя с монтеро 3. Изключително доволен при положение, че ги взех втора употреба. Излизах като тапа от преспите, прибирах се през седмица до вкъщи по магистралата в най-големите снегове и просто останах очарован от поведението на колата. Без занасяне в снега, при смяна на ленти от коловоз в коловоз. Знаем какви са усливията в столицата зимата. Паркирах около университета В преспите, а не около тях съвсем спокойно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима изкарах с 4 броя Nokian WR G2. Колата се държа повече от прилично с тях. В големите снегове и неизчистени улици в София си минавах като пич

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се гледа и самата шарка.Не препоръчвам гуми които в средата имат кантhttp://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wi те обикновено са М+S. По добре за чиста зима и сняг с лед ще е старатаhttp://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wi Това важи и за всички останали марки.Едната е компромис за студено и незаскрежено време.Другата си е в райони с повече сняг и лед през годината.Като МОНТЕРО 2 е супер за киша и много вода/точно поради този канал който се образува в средата/.Успех при избора.За градски условияе най труден избора поради топящия се лед всяка сутрин си е приключение.Винаги поради тази причина залагам на строго зимните от декември до март.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви кажа едно - обръщайте голямо внимание на оценките за поведение на мокът асвалт и лед на зимните гуми.Моите Uniroyal MS+66 се държаха чудесно на сняг, но в момента, в който стъпех на мокър асвалт почвах да летя като шейна без спирачки. За лед не искам и да споменавам, защото на незабележим тънък слой лед върху асвалта омазах предницата тоя февруари. Колата ми поднесе най-зле и се влачи най-дълго от всички коли, които също поднесоха на това кръстовище...Аз лично вярвам на ADAC, щото каквото бяха написали за тая тъпа гума се оказа вярно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Fulda Montero 2 бих казал че е пръчка. Карал съм ги 3 зими и половина, значи, на първата бяха бетон, на втората нещо материала ли се скапа, но спря да драпа изобщо пред блока в Люлин на наклонена уличка тотално се омазах в коловозите, няма мърдане. Третата зима ги сложих да ги доизнося, ама още имат грайфер в тях ;)Значи, много тежат (това може да мине за нормално за зимни гуми), много са шумни по асфалта (е и това може да мине сигурно за нормално), и материала сякаш се развали само за 1 сезон. Та не знам по-нататък какво ще избирам, ама май Фулда няма да е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече две зими изкарах с Vredestain Snowtrac 3 и съм доволен. Мисля,че Slade е много прав като обръща внимание на поведението на гумата на мокро и лед.Всички нови зимни гми,които съм имал винаги са с представяли добре на сняг,но с мокрото много малко успяваха да се справят-нито спиране,нито потегляне,нито сигурно поведение в завои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си аз че ще има противоречиви мнение. Преразгледах сайтовете за гуми и теста на ADAC и си намерих още един фаворит, като не се отказвам от Фулда-та. Със сигурност ще са или Firestone Winterhawk 2 EVO или Fulda Kristall Montero 3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Диана" вече има има интернет магазин,и цените изглеждат много добре. http://megasoft-bg.com/dianael/indexx.php?...&checkbox=1 Там например dunlop sp wintersport 3d 195/65/R15T там е 107.7лв. за брой,а в Avtogumi.bg e 119.1 лв.Това е без доставка и с ДДС .Ако не открия някаква по добра оферта,или познат с намаление в някой сервиз за гуми май ще пазаря от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Диана" вече има има интернет магазин,и цените изглеждат много добре. http://megasoft-bg.com/dianael/indexx.php?...&checkbox=1 Там например dunlop sp wintersport 3d 195/65/R15T там е 107.7лв. за брой,а в Avtogumi.bg e 119.1 лв.Това е без доставка и с ДДС .Ако не открия някаква по добра оферта,или познат с намаление в някой сервиз за гуми май ще пазаря от там.

Съгласен съм колега че цената е ниска,но докато ти ги донесе куриерската фирма мисля че пак ще ти стъпят дебело,но в край на сметка всеки си решава сам за себе си.Относно фулда гумите,карал съм само летни и бях доста доволен,но за зимна гума нямам мнение,като искрам сезона ще мога да кажа как се е държал дънлопа,имам каде да го пробвам така ,че ще видим кой крив ,кой прав за тази марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече две зими изкарах с Vredestain Snowtrac 3 и съм доволен. Мисля,че Slade е много прав като обръща внимание на поведението на гумата на мокро и лед.Всички нови зимни гми,които съм имал винаги са с представяли добре на сняг,но с мокрото много малко успяваха да се справят-нито спиране,нито потегляне,нито сигурно поведение в завои.

+1 за Vredestain Snowtrac 3 аз съм с такива на хонделата и е перфектна зимна гума:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимай най евтината колега,важното е в една зимна гума да е нова с голям грайфер,да може да вържи в снега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да не се изказваш некомпетентно, само за да натрупаш мнения!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Остави го колега остават му още 14 мнения до заветните 50 и после пуска обявата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята сложих Michelin Alpin А4 205/60/16.Много са тихи в сравнение с летните Bridgestone,но ще видим как се държат на сняг,лед и мокър път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://news.colesa.ru/news/7952.htmlТест на Auto Bild 195/65/R15 зима 2010-2011 за тези които знаят руски и не са си купили списанието. :(

От този тест ми хареса представянето на Sava-та спрямо водещите марки. Изобщо не е за подценяване а съм чел какви ли не отзиви за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо гумата трябва да е Мишелин?Ще ти дам един пример, за да стане ясно, защо питам. Сава се произвеждат в заводите на Гудиър. Разликата в цената е близо два пъти. Не вярвам, че едните са с два пъти по-лошо качество.

Ще се сетите вие!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо гумата трябва да е Мишелин?Ще ти дам един пример, за да стане ясно, защо питам. Сава се произвеждат в заводите на Гудиър. Разликата в цената е близо два пъти. Не вярвам, че едните са с два пъти по-лошо качество.

Ще се сетите вие!
Е да да кажем че, има контрол на качеството ама дали материалите които, са вложени в тази Сава са същите като в Гудиъра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 11.2008 са : http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gu...55-p-10005.html и 4 метални джанти от скъпо място - излезе 1200 лв.С тях изкарах вече 2 зимни сезона - много по планините. http://forums.hondabg.com/index.php?s=&amp...st&p=401150За сега се държат добре и не смятам да ги сменям.Тази пролет върнах фабричните 17-ки летни, май Мишлен и опищях форума, че имам проблем с поведението на колата... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се здобих с тези бижута и искам да изкажа големи благодарности на колегата:hri100p3n43v.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Зимата е пред нас и се надявам,че ще се представят много добре.Залагам на скъпа и добра гума,като се водя от максимата "икономията е майка на мизерията"

Поздрави на всички колеги и успех в избора на гуми,на колегите който не са го направили още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, съжалявам за спама.

Е да да кажем че, има контрол на качеството ама дали материалите които, са вложени в тази Сава са същите като в Гудиъра?

Колегата Degman се е сетил, че хората, които нямат големи финансови възможности (или родители с такива), могат да постигнат почти същия резултат с два пъти по-малко пари.Както и да е. Още един път се извинявам. Колегата пуснал темата вече има гуми, и всички по нататъшни дискусии са излишни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема ..добри хора бутнете едно рамо ,тряа се купуват четири нови гуменетки и чуденето е голямо....http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gu...9565-p-9646.htm http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gu...565-p-9870.html http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gu...15t-p-9747.html http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gu...65-p-10818.html ако имате преки впечатления споделете...благодаря:ph34r:!! http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gu...565-p-9646.htmlпървия линк не бачка но там бе фулдата към ,която клоня...

Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ADAC Fulda > Kleber, а другите изобщо ги няма :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли само ей тей тънко да попитам, как очаквате една гума да се държи на лед ;) ;) ;) освен ест. ако не е "шпайкова"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никоя гума не ти гарантира, че няма да се пързаля по лед, но от това което видях в ситуацията, в която участвах февруари м.г. установих, че едни гуми се пързалят много, а други много по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък гарантирам, че при ситуация на лед и с натиснати спирачки с каквито и гуми да си- оттърване няма. Стига да не си карал със 10 км да речем, но това си е мое мнение- не искам да споря с никого, защото професионални шофьори има много :rolleyes:П.С. Говоря за ситуация извън града на завой /най-честата опасна ситуация/, иначе да - на право с натисната спирачка различните гуми ще спрат за различно разстояние.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиан-а са за по тежки метеорологични условия и бързо се износват в БГ. Другите две марки са добри, може би Йокохамата са по-добра алтернатива като цена-качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте и аз се колебая между две гуми. Клоня към фулдата, но не знам. Тъй като живея във Варна и сняг няма много много, а само мокри заледени улици се чудя коя ще се държи по-добре.http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wihttp://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте и аз се колебая между две гуми. Клоня към фулдата, но не знам. Тъй като живея във Варна и сняг няма много много, а само мокри заледени улици се чудя коя ще се държи по-добре.http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wihttp://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wi

Същата история е и в Добрич колега. Клебер вършат страхотна работа, поне при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... установих, че едни гуми се пързалят много, а други много по-малко.

Начи не е било точно лед. Хора, не знам какво разбирате под "лед", но за мен лед е онова на пързалката, където карам кънки, и то само в началото, преди да го надерат хората, щото след 20 мин. си става сняг.И въобще и тая с гумите е като оная с разхода на гориво - рибарски истории... "хванах риба с ей такова голямо око" Редактирано от RevPower

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз от скромния си опит със зимни гуми, карал съм със Semperit - доста добри впечатления дори след 3-4 сезонаMichelin Alpin - аз лично повече няма да си купя такива Fulda Montero - добри впечатления, след 3-тата зима ги дадох на един приятел, той кара две зими с тях и е доволенVredestein Snowtrac 3 - на служебната карам вече 3-та зима с тях - нямам никакви забележкиHankok - много добра зимна гума, поне според мен (миналата зима с неравномерно износен грайфер от проблеми по окачването на минимум 4 сезона бяха, нямах никви ядове в преспи, заледени участъци, мокро, сухо, градско извън градско)Continental - също нямам забележкиBridgestone - добри впечатления за зимни гумиYokohama - откакто си взех такива мисля да не търся други марки (изключително доволен съм, дори и летните ми са същата марка и нямам никаква забележка както на мокро така и на сухо) изключително издържлива гума, имам чувството че грайфера им въобще не се хаби, след пет лета все още имат 5-6мм грайфер а дота им е 2001г - е вече ще ги сменям, но няма толкова износо устойчива гума.п.п. Това са мои впечатления и просто споделям, дано съм бил полезен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години карам само с гуми Yokohama, като съм си оборудвал един комплект летни и един комплект зимни. Можеш колега да си сигурен, че с такива гуми стъпаш на сериозно и ангажимента ти относно избор на гума го забравяш от момента, когато предпочетеш Yokohama.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama - откакто си взех такива мисля да не търся други марки (изключително доволен съм, дори и летните ми са същата марка и нямам никаква забележка както на мокро така и на сухо) изключително издържлива гума, имам чувството че грайфера им въобще не се хаби, след пет лета все още имат 5-6мм грайфер а дота им е 2001г - е вече ще ги сменям, но няма толкова износо устойчива гума.п.п. Това са мои впечатления и просто споделям, дано съм бил полезен :unsure:Това наистина са много добри гуми,но всичко е въпрос на късмет.Може би нокиана са по добри единствено за това че са проектирани да служат в тежки метерологични условия.Аз съм изклучително доволен от дънлопа,много мека и бесшумна гума е,а относно сняг като падне ще напиша мнение.П.С.Колега това че една гъма не се хаби не говори добре за самата гума.Хубавата гума се хаби,това показва ,че гумата е мека и е с добро вцепление с настилката.Аз съм карал подобни гуми който не мърдат колкото и да ги таркаляш,но на пътя са пълна трагедия.Не мисля ,че Yokohama е подобна гума.Поздрави на всички и дано скоро си тестваме гуметата и да напище всеки един от нас впечатленията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...