Jump to content
newman

и вие ли карате Civik

Recommended Posts

И аз съм със CiviK! Много са прости,органите които работят по регистрцията на колите ни !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите, двете бяха CiviK, неграмотна история... ама, поне купето не го бяха писали Koupe ;) ;) ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от групата на Civik Hach back обаче цвета ми е blue metallic и на адреса пише община с латински букви, град също да не забравя и област вместо да са преведени те са написани на шльокавица ;):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждайки по-внимателно ламинираното листче, наречено "VEHICLE REGISTRATION DOCUMENT - PART II" установявам, че то няма никаква стойност на документ, да не ти се налага да легитимираш притежанието на автомобила ти пред някои западноевропейски правоохранителни органи... В този ред на мисли, това че пише CIVIK е най-малкия дерт.А що се отнася до правилното изписване на модификацията на возилата ни - в България има регистрирани десетки марки и всяка с множество модели. Не са длъжни хората да знаят всичко ;) . И аз не знам как точно се пишат моделите на половината френски коли - с разликата, че не съм тръгнал да правя документи на хората.

Редактирано от chipko
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен лелката твърдо ми заяви, че модел Honda CRX не съществува ;)Имало само CiviK CRX ;)щом е рекла, така да е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелката е била почти права, като изключим Civik. Третата CRX е излизала под различни имена - Honda Civic DEL SOL, Honda CRX, CRX Del Sol...

Първата генерация още си е Honda Civic CR-X (поне за Япония) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах си талона на първатa ми Хонда, с която се разделих вчера и се смях с глас.Даже не е записана и Civik, по талон се води на български Хонда СС, ENG: Honda SS :D Предполагам това е съкратено от версията "SUPER SPORT", все пак е VTEC-E (D15Z1), не е някаква със слаб мотор :D Реално е Сивик хечбек 5ген. Няма такива образи на света, просто нямам думи...Aaaaaa и това, че е записана CОUPE е най-малката грешка може би :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам CiviK,само ние тука в Бг сме с такива талони,няма такива малоумници като тия в КАТ! Цялата система е едно голямо WC :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По голям и малък талон е писана Civik,че и цвета ми се води лилав металик,а преди това същия цвят е бил писан сив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво се сдобих днес:

 

Публикувано изображение

 

Явно гледат от малкия талон, без да мислят, и ето го резултата. :lol: Аз въобще не се усетих да му кажа на момичето, а като се усетих вече беше късно. И предишната беше така, и по-предишната... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен лелката твърдо ми заяви, че модел Honda CRX не съществува :)Имало само CiviK CRX :lol:щом е рекла, така да е :lol:

Ами то нали CRX означава Civic Regeneration - X ?
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм вътре с моя Civik :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете Хонди ми пише Civik в талоните, но на (D.3) пише Civic :)На старата обаче на (Р.3) имам Бензин Gasolineа на новата е Бензин Petrol :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас! Ако не я бях видял тази тема нямаше да разбера че и аз карам Civik... :) Това ми звучи малко като онези китайски имитации като например NCKIA и Adibas. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A пък на мен в талона на скутерчето (Хонда Дио) вместо скутер е написано мотопед а на латиница MOPED.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Ами то нали CRX означава Civic Regeneration - X ?

Малко офтопик, за което се извинявам :D @rulemaker аз поне знам че CRX означава "Civic Renaissance Model X"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако,това ще ви успокои и моята Хондица е CIVIK,но най-трагичното за мен беше,че отидох да видя какво пише на задния капак на колата,просто за момент реших,че аз съм с грешка,а не умниците от КАТ.И може би тук е момента да спомена,че навремето карах един Seat,след покупката(беше нов внос )отидох да го регистрирам в КАТ,и в документите писах,че е черен на цвят(такъв си беше)а умника който ми провери документите зачеркна моето писане и написа с големи букви ЧЕР,а не черен така,че и проблема със CIVIKITE,не ме учудва в нашата мила държавица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не вярвах, но като се зачетох в темата колко хора са със сгрешено име - реших да проверя. И при мен е объркано. Интересното е обаче колко теми и мнения тук във форума също са объркани, а се предполага че хората тук знаят как се пише модела :D . Справка - търсачката с въпросната дума "civik".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля. Карам сивик 5г хеч а в големия талон пише:CIVIK категория КУПЕ :D . Тия в кат с конкурс избирани

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на скоро минавах през КАТ София да пререгистрирам един седан пета генерация. Казаха ми че е "машинно" вкарано и нямало как да се промени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги не вярвах че наистина в КАТ правят тези грешки но вчера ходих да си регистрирам колата и познайте вече и аз карам civiK много са зле тези в кат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе Сойчиро е българин....civiK и тва е :) +1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един CiviK :) явно в цялата система е така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за CIVIK team!

user, по-добре да ти е еднакво и в зелената карта и в талона, макар и неправилно, отколкото в зелената карта да се различава. И при мен е така, но предпочитам да съвпадат, отколкото да споря да ми го променят на зелената карта.

 

Al Capone, мислех да ходя да го сменям, понеже КАТ ми е близо до работа, но след като казваш, че е "машинно" няма да се занимавам.

Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Civik ... Абе то хубаво, че не караме Kivik. :( Тогава излагацията на Кат щеше да е пълна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заинтригувахте ме за първи път от 3 години да си погледнах големия талон, е резултата е + 1 за CiviK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Civik :P Всичко може да се оправи ,само че те много добре знаят че те трябва да поемат разходите по подмяната ;) защото грешката е тяхна.В КАТ да нямат IT подръжка които да се грижи за програмите им :( !!! Такава ни е държавата,всеки се оправдава и то и тъпи извинения ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Civik :( Всичко може да се оправи ,само че те много добре знаят че те трябва да поемат разходите по подмяната

И какви са разходите? Разход е за тебе, щото ти струва пари за такси. За тях не им струва почти нищо. Все едно аз като плащам 1 мин. разговор в МТел, да речем, 50 ст. но същата тая минута по себестойност на МТел им струва 0.0000000001 ст. Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАТ е ебати ташака - грешни документи, грешни VIN-ове, сгрешени цели марки и модели коли...И после немогат да намерят кола, която е пусната за издирване...е кфо ще намериш като търсиш Хонда Civic 6-та хеч, а в талона ти пише Honda SS 4+1 (цитирам колега по-горе)...Hyundai купе и т.н. В тъпия facebook попаднах на един подходящ лаф наскоро: Навсякъде цари хаус, само престъпността е организирана!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото...при мен не е само на големия,а и на малкия талон я има грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Civik :) Всичко може да се оправи ,само че те много добре знаят че те трябва да поемат разходите по подмяната

И какви са разходите? Разход е за тебе, щото ти струва пари за такси. За тях не им струва почти нищо. Все едно аз като плащам 1 мин. разговор в МТел, да речем, 50 ст. но същата тая минута по себестойност на МТел им струва 0.0000000001 ст.
Ако си признаят грешката и всеки които иска да си смени талона да е написан както трябва ще е за тяхна сметка :D Без да плащаш ти за техните грешки а не отново да ти вземат такси :D В българия нищо неможе да ме учуди , защо ли ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, на каталога в КАТ им е записано Civik и дори и да им кажеш, няма и не могат да ти го променят ! Това е положението момчета (и момичета)! Ще си караме Civik-a и ще му се радваме в БГ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе момчета такова е положението моята кола е CRX ама по талон и аз карам Civik ;):D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...