Jump to content
Two

Дали да си купя хонда ?

Recommended Posts

Избрал съм си една хонда Civic 5 ген. 1.6 втек 94та година.Познати ,които се занимават с коли постоянно ме отказват от хондата,била скъпа поддръжката ,частите втора употреба били скъпи и по-добре било да се купят нови,които били доста скъпи и всякакви такива....Та наистина ли е трудно да се поддържа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,по-скъпи са от на Форд,Опел и Ваген,но не чак толква....Купувай смело,стига да е читава,мотора е доста пъргав във високите обороти...Аз имам 2 хонди и не рева от частите,а и доста колеги тука са с по 2 и повече .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай смело ако е хубава аз имам хонда 5 гех. 1.5 от 7 месеца и откакто съм я взел пари давам само за обслужването. А за частите горивния ми филтър струва 13 лв. а на баща ми, който кара Ауди 80 В3 струва 29 лв. сам си прави изводите. Надявам се да съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

и да допълня-ок 20 кинта накрайник,80-140 лв амортесиор,ок 200 съединител,3л масло,ок 140 кинта комплект ангренажен ремък,полка,водна помпа,помощни ремъци по ок 8-10 кинта,30-40 кинта предни накладки,ок 50 кинта преден спирачен диск,4.5 е една свещ........Това ако е скъпо?п.п.Това са цените в кварталния магазин +- някой и друг лев... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемливи цени(все пак след смяната не се чупят уж).Относно италянките ... дочух че слагали разни добавки в маслото и след като се смени ,двигателя започва да трака.Нещо вярно?Съвети по тази тема ?

Редактирано от Two

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемливи цени(все пак след смяната не се чупят уж).Относно италянките ... дочух че слагали разни добавки в маслото и след като се смени ,двигателя започва да трака.Нещо вярно?Съвети по тази тема ?

Трака ако си е тракало и преди добавките.. (има разни уплътнители за клапаните ала бала) там в автокъщата могат да я замажат както си искат..първо я караш 15-20 км.. даже може да искаш да смениш маслото..ако оня откаже..ясна е работата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Относно италянките ... дочух че слагали разни добавки в маслото и след като се смени ,двигателя започва да трака.Нещо вярно?Съвети по тази тема ?

Блъскат се добавки доволно ,това е универсален метод за основен ремонт ;):) ,ха италианка хонда да не е миропомазана ;) .я се разтърси тука из форума да видиш за какви кошници е ставало въпрос .една 2 литра на 1000км. друга трака като двутактовица ,би малии ниам думи човеко .

 

Зимай една и се моли да не и е баяно тука в Бг и тава е ;)

 

 

П.п тая тема е за общи не за технически.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това са митове и легенди за това че били скъпи частите и много смях ме напушва като го чуя това.Само незапознати дървени философи вече го твърдят това че били скъпи частите ама си карат кочините с по 7-8 обтяжни ролки и с 4-5 ремъка и дават по 300-400лв за тях :) Аз карам сивик Вти и от както съм я взел съм сменил само ангренажен ремък и ролка (само една е в цялата кола ;) ) и дадох за тях 90лв и си ги смених сам.Еми това е обслужването и едно масло по избор то за всички коли е еднакво.Наскоро един приятел ми обяви цена от 400лв за 7 обтяжни ролки и 4 ремъка за голф (народната и евтина кола) Фиат браво 240лв за няколко ролки и няколко ремъка.Японеца е хитър и олеснява много нещата,например вместо ролки обтяганерто на ремъците става с генератор и хидравличната помпа които са раздвижни и това ти спестява 2ролки например.Каквото съм сменил цената си е същата да не кажа по евтина от подобен клас автомобил,да не говорим че хондите се развалят много по рядко според мен.Това е от мен,нека си говорят зависливите и нека си дават парите за подръжка а ние нека си каркаме и смеем на простолюдните им изказвания ;) Aза това че трудно се намирали частите още по голям смях та аз каквото съм пуснал в раздел КУПУВА не се е задържала темата ми повече от 24часа и за това време получавам поне 5 предложения,избирам си най евтината оферта малко пазарлък и частта на другия ден е на колата ми на близка до подарък цена ;)

Редактирано от rusiq_81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да подражката е малко по особенна,особено като се иде в някой сервиз(в провинцията)веднага почват майсторите да се чешат по главата и да овартат като видят японска кола.:) гледай също да не пуши,като цяло да е запазена че ще береш ядове(от личен опит) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай смело и дано попаднеш на читав автомобил и да не съжаляваш :) Това за скъпите части и трудното им намиране е доста голям мит ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не я взимай. А пък тва VTEC-а...направо не ми го говори. Харчи много, върви малко, само се чупи..... (BAN) (BAN) ( :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САКЪН-да не си посмял,купи си Фиат или Алфа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познати ,които се занимават с коли постоянно ме отказват от хондата,била скъпа поддръжката ,частите втора употреба били скъпи и по-добре било да се купят нови,които били доста скъпи и всякакви такива....

Твоите познати явно НЕ се занимават с коли и инфото, което ти дават е слух от преди 25години,

когато японските коли се плюеха по цял свят зареди ниската цена.

 

А и в БГ нали ни знаеш още викаме на копирните машини -ксерокс и

на инстантното кафе-нес!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познати ,които се занимават с коли постоянно ме отказват от хондата,била скъпа поддръжката ,частите втора употреба били скъпи и по-добре било да се купят нови,които били доста скъпи и всякакви такива....

Твоите познати явно НЕ се занимават с коли и инфото, което ти дават е слух от преди 25години,

когато японските коли се плюеха по цял свят зареди ниската цена.

 

А и в БГ нали ни знаеш още викаме на копирните машини -ксерокс и

на инстантното кафе-нес!

 

Е много ми хареса мнението ти и мъдростта в подписа ти:

"Решавай сам и не следвай стъпките на другите" - Соичиро Хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си оформил правилно вьпроса ,не дали а, каква ХОНДА (модел) да си взема е правилния .Взимаи смело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познати ,които се занимават с коли постоянно ме отказват от хондата,била скъпа поддръжката ,частите втора употреба били скъпи и по-добре било да се купят нови,които били доста скъпи и всякакви такива....

Твоите познати явно НЕ се занимават с коли и инфото, което ти дават е слух от преди 25години,

когато японските коли се плюеха по цял свят зареди ниската цена.

 

А и в БГ нали ни знаеш още викаме на копирните машини -ксерокс и

на инстантното кафе-нес!

 

А на пелените памперси и всъдеходите- джипове :)

Във форум на Хонда според мен е ясен отговора на въпроса ти.Ако не си купиш нова кола, каквато и да е винаги ще си имаш 1 на ум, все пак втора ръка.

Редактирано от dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрал съм си една хонда Civic 5 ген. 1.6 втек 94та година,била скъпа поддръжката

...aз карам такава а не съм заможен и я подържам с лекота е и тя не ми създава проблеми,а и части се намират лесно.Някой части са по евтини от Опел и повечето италиянки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скачай колега в хонделата,колегите ти казаха за частите,аз ще ти кажа за италианката.мойта е италянка-1.5 \90 катъра,ноооооо за 2 години 2 смени на ляв накрайник(незнайно защо се левия заминава)и обслужване в началото.даже не напълно-май само ремаците и филтрите смених.също колата не беше карана в бг,а от жена в ит.тя първи и аз втори собственик.след около 3 седмици ще и слагам такъв мотор,какъвто ти предлагат на теб-малкиа витек.купи си количката,обслужи си я и и се наслаждавай,вяма да съжаляваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САКЪН-да не си посмял,купи си Фиат или Алфа

не купи си немски кошник :) :) сега сериозно взимаи си :) и не се чуди :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е да срещнеш подкрепа.Скоро ще си търся джантички май :)

Редактирано от Two

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мит за скъпите части е останал още от комунистическите автомонтьори, на които целия им живот е минал в поправка на лади и москвичи и не са виждали японска кола даже и на снимка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на колегата W-POWERRRRR ще кажа, че тоя мит, дето в италия жена я е карала ... е стар колкото света. ако не си я купил лично от въпросната италианка, бъди сигурен, че са те изпържили в автокъщата, а дори и наистина жена да я е карала колата, пак не е добра реклама, жените понякога правят повече поразии по колите от мъжете, понеже нямат усет към машината. аз например съм виждал жена да кара по магистрала по следния начин - вдигне на пета скорост 120-130, и натисне съединителя и го държи натиснат, без да изключва от скорост, като скороста падне до 80-90 отпусне съединителя и така....иначе браво, че нямаш проблеми с хондата.аз имам, но всяка стара кола си има проблеми. и всяка кола, дори новата си иска поддръжка.

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм доста и всякъкви коли, но от тук нататък не мисля да сменям марката! Незнам някой дали ще ми повярва, а и това не ме интересува, но това е единствената кола, която за три години и над 50 хил.км ми е направила само веднъж проблем и то незначителен . Проблема беше решен за 10 минути, само с почистване на детайла! А става въпрос за над 12 годишна кола с навъртяни 200 хил.км. Има една подробност, че колата е made in japan! Като слушам хора с почти нови коли, които сменят разни работи през месец-два е и се оправдават с дупки, менте части, лоши сервизи и пр. и само се чудя ще им дойде ли някога акъла в главата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм доста и всякъкви коли, но от тук нататък не мисля да сменям марката! Незнам някой дали ще ми повярва, а и това не ме интересува, но това е единствената кола, която за три години и над 50 хил.км ми е направила само веднъж проблем и то незначителен . Проблема беше решен за 10 минути, само с почистване на детайла! А става въпрос за над 12 годишна кола с навъртяни 200 хил.км. Има една подробност, че колата е made in japan! Като слушам хора с почти нови коли, които сменят разни работи през месец-два е и се оправдават с дупки, менте части, лоши сервизи и пр. и само се чудя ще им дойде ли някога акъла в главата :D

ТОЧНО казано :) Ако имаш възможност , огледай се за японска или хамериканска сглобка ( ще се ориентираш по ВИН-а) . Успех ! Няма да съжаляваш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип двигателите на Хонда ги дават като най-здравите двигатели.Като поддръжка със сигурност излиза много по-евтино от поддръжката на Мерцедес, Ауди, БМВ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не купи си немски кошник :):D

Ей не така за немските кошници, че съм с такава :P Сега по темата. 3 години съм имал такова сивиче 5-та, и за това време само съм сменял масло и накладки! И колата беше 92-ро лето. За частите всичко което са писали колегите е вярно, а и има нещо много важно: дори някои да са по-скъпи, сменяш и гаранция че няма да повториш.Скачай смело ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не купи си немски кошник :P:)

Ей не така за немските кошници, че съм с такава :D Сега по темата. 3 години съм имал такова сивиче 5-та, и за това време само съм сменял масло и накладки! И колата беше 92-ро лето. За частите всичко което са писали колегите е вярно, а и има нещо много важно: дори някои да са по-скъпи, сменяш и гаранция че няма да повториш.Скачай смело ;)
ЗЕМАИ ОПЕЛ ЧЕ ВСИ4КО Е ПО 5ЛВ. ЩО слушаш други хора дет хабер си нямат ХОНДАТА си е ХОНДА не се чупи лесно това ЖИВОТНО Редактирано от dan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от личен опит ще ти кажа,че като си купиш Хонда се почва едно адско вадене.Ама не за части щото нещо ти се е счупило ами за разни гъзариики .И то по точно готино радио,колони,стъпала,генерация изходяща(голем ауспух :P )спортно филтърче, чипче джанти,липчета и още много други спортни и не толкова аксесоари. :):D;) Така че само ти можеш да си прецениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си харесал въпросната кола ХОНДА ,преди да я купиш потърси някой колега от форума да ти я погледне дали е добре .......... мисле ,че от Бургас има доста разбиращи :)П.П. Съвет от мен не си взимай Хонда ,много са зле ...аз вече 3-та кола сменям и все Хонди :D))))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от личен опит ще ти кажа,че като си купиш Хонда се почва едно адско вадене.Ама не за части щото нещо ти се е счупило ами за разни гъзариики .И то по точно готино радио,колони,стъпала,генерация изходяща(голем ауспух ;) )спортно филтърче, чипче джанти,липчета и още много други спортни и не толкова аксесоари. ;):D:P Така че само ти можеш да си прецениш.

Колега, страшно си прав ;) Наистина, за части до сега не съм давал пари, ама ако зема да смятам за гъзарии като джанти, ксенони, ейнджъл айс фарове, липове и още цял списък подобни и като тегля чертата май съм я купил два пъти колата, така че сериозно си помисли преди да направиш такава покупка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата почна да ми изпива мозъка - така че бягай далечео от това животно, не прощава на никой който е погалил червения му сектор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата почна да ми изпива мозъка - така че бягай далечео от това животно, не прощава на никой който е погалил червения му сектор :)

колегата ДОМИНИКО е адски прав аз имам хонда от 4-5 години и нищо още не се е счупило и да не мога да го намеря и не са им толкова скъпи частите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Хонда е направо най-голямата мания.Няма ден, в който да не мисля какво още и още да си правя по колата... Сам ще се увериш, ако си купиш такава кола, че направо няма да ти се слиза от нея :lol:На мен днес ми се наложи да се возя в едно голфче 3ка... ами да ти кажа колега все едно не се качвам в кола, ами в някой бъги и вътре всичко ръбато и недодялано ... Хонда си е Хонда :)

Редактирано от v1k7or

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрал съм си една хонда Civic 5 ген. 1.6 втек 94та година.Познати ,които се занимават с коли постоянно ме отказват от хондата,била скъпа поддръжката ,частите втора употреба били скъпи и по-добре било да се купят нови,които били доста скъпи и всякакви такива....Та наистина ли е трудно да се поддържа?

Тези вицове бяха актуални 90-те години :D Копувай смело ! А на тези "майстори" им прати много поздрави от Хонда Фен Клуб България :P:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не знам за какво се хабите момчето сигурно вече втори голф чупи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф...съмнява ме.На 10 ще ходим да я гледаме.Дано всичко и е добре :) .А да, и ги чета всичките мнения ежедневно ,даже по няколко пъти.Айде дано като се върна направо да си търся лепенки на форума :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съвет от мен(за всякаква кола в автокъща). Обикаляй по времето в което докарват колите тогава е по-сигурно да видиш още когато ги свалят от автовозите и ще видиш истинската кола, а неее после да ти направят така двигатела все едно мърка като котенце пък след няколко километра да започне да здава багажа за основен ремонт ... Баща ми така преди 1 година когато си търсехме кола отиде в една автокъща видя как свалят един Passat 4 и седна запали го поразгледа там нали има клими-мими ел пакет ала бала .. колата беше перфектна и след 2 дни мислене вкъщи я купихме :) С казаното имам предвид, да гледаш да е скоро докарана или на момента ако хванеш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре е денят.Някой добър майстор в Плевен за да я види с компютър да ми предложите?Венко тя колата си е там и ме чака :)

Редактирано от Two

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се ;) Пожелавам ти успех ;) Наистина няма да е лошо на диагностика да се погледне пък ако познаваш и някой майстор по ходова част, двигатели и т.н. и той да я чуе как работи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека си е харесал колата-дайте му акъл какво да и гледа!Не само общи лафове -мноо е готина,ала-бала... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...