Jump to content
Wolfcry

помляха ми колата...

Recommended Posts

чакам за десен за към шести септември, светва червено за другото движение, първа кола съм и тръгвам, в този момент фиат браво с над 80км/ч ми отнася предницата, минавайки на червено.... вътре жена на около 45, оказа се съдийка или нещо такова.. викам КАТ, имам си даже двама свидетеля, които да потвърдят, че тя мина на червено, обясняваме всичко на полицаите.. в този момент идват двама висши полицаи с двама човека от съда, отпращат катаджиите, отпращат зяпачите, свидетелите изчезнаха изведнъж и всичко се обърна. изкараха ме мен виновен, изкараха я нея, че не е минала на червено, извадиха си свидетел, който бил видял това..... тряснаха ми акта, взеха ми талона, оставиха ми колата на средата на булеварда и си тръгнаха, фиата си запали и си отпраши почти без щети.. лафа беше - ако имаш претенции обжалвай в съда.. това ми го казва съдията, който тя извика, а тя самата е адвокат... само на пръв поглед щетите са капак, броня, калници, angel eyes фарове, мигачи, всякакви кори, подкалници итн, радиатор..

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей направо нямам думи, Еб*ти и държавата. Незнам просто, мамицата им... :):D:thumbs1: :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ужас. И на мен преди време ми натресоха един акт по подобен начин. Така стават нещата в България. Имаш, нямаш свидетели - все тая. Аз като имах свидетели, да не би да ми ги признаха в съда? Съдията каза че били пристрастни и не им взе показанията пред вид. Дано се оправиш по скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в България е нормално! виж дали има камери там! трябвало е да вземеш имената на полицаите и да записваш всичко! Намери я тая съдиика ли е каква ли е и поне я направи на 5 стотинки !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди време и аз имах подобна случка... и аз имах свидетели обаче ония се оказа дядо на шефа на полицията и дойдоха полицаите, като 1-ви приятели си говореха с тоз дет ме прасна и накрая 50 на 50 и който от къде е. Това е то смотаната ни държава :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас още един път си показва, че с тези работи скоро няма да се оправим в тая корупирана държава :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, искрено ти съчувствам. Тези неща се случват, защото българите в голямата си част сме мишки и нямаме и грам гражданска позиция. Ситуацията едва ли щеше да се случи, ако пострадалата кола беша такси. За съжаление таксиметровите шофьори май са единствената задружна гилдия в България (за добро или лошо) :thumbs1:Дано наистина да е имало камери на това кръстовище. Във Варна си имаме на почти всички кръстовища.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един колега по-горе ебахти държавата. Много се надявам да е имало камери на това кръстовище ама предполагам че записите ще се загубят някъде междувременно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, прав си за записите - както свидетелите са се изгубили, така и записите ще се изгубят. Съчувствам ти искрено, защото не понасям подобен произвол и шуробаджанащина. Като си виновен си понасяш последствията, още повече щом работиш в "правосъдието".

 

Затова май трябва да си имаме камери в колите като тия, ама и да имахме пари да си ги сложим (~450$):

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Тогава си струва да се бориш до дупка, ако трябва и до съда на ЕС да стигнеш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, записа ли и номера на колата? Пусни го във форума, все някой ще го мерне пред някой блок....и тогава можеш да направиш едно "СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ", да видим тогава кой ще намери свидетели и ще отпрати твоите!! :thumbs1: Преследвай нещата докрай, не оставяй тази кучка просто така да се измъкне само защото има някакви познати някъде! Намери я и я ..... :thumbs1: Успех...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

господари на ефира това е решението раздухай около случая с брат ми имаше по гадна случка преди 2 години напълно реставрирано ае86 беше засилено на магистралата отзад в мантинелатас над 200 и сега колата е тотал оня излезе некав шеф в лукоил и изкараха брат ми че е карал посредата а аудито което го беше блъснало а8 w12 беше оспряло в авариен режим на около 400 метра по надолу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ясна е работата... давай номера на фиата? И ако не ти се ходи сам за СЛАДКОТО......, викай!То иначе няма да се оправи работата : :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко снимай, всичко записвай. иначе после нанайци в скапаната държава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива помяри направо трябва да се бесят ! бахти нещастните п*тки :thumbs1: направо нямам думи ..... грам не се учудвам че е станало така. един път и мен така щяха да ме преебат шибаните полицаи (човека дето ме шибна беше техен познат) ама добре че един познат има на кого да се обади .... иначе аз щях да излезя виновния че съм спрял на червено и ония лумпел ми се качи на багажника . Ако има камера на това кръстовище изисквай записа ако може .... не да се вадят записите само да ти искат пари ами да се свърши и някаква по съществена работа с тях ..

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми се да е измислица, защото не ми се иска да повярвам, че е възможно всичко да стане толкова брутално и тоталитарно, но нещо отвътре ми подсказва, че е истина. Не знам ти как го приемаш толкова спокойно (поне така изглежда). Аз ако бях на твое място щях да се оплача на Бойко Борисов (казва, че кабинетът му винаги е отворен за граждани), Цветан Цветанов, Министерски съвет, Господари на ефира, Частен случай, Народното събрание, Красьо Черния и арменския поп. Възможно е нищо да не се промени, но бих опитал всичко възможно. Баси, тва ако е вярно за къф са ни тия ченгета и съдии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко съм описал така, както се случи. не ми се занимава с нищо, не ми пука, само искам да си оправя колата, ако е възможно.. на 20 годишна възраст си я купих САМ! само аз си знам какво ми е коствало това и колко ми е мила тая хонда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такава ни е шибаната държава, съжалявам за колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле търси си правата, само това ще ти кажа, ако трябва и до дело да се стигне, щом е толкова явно нарушението на тая кокошка, не се отказвай само защото е връзкарка, и ще следя темата, надявам се да има развитие в твоя полза, за станалото само мога да ти кажа че съжалявам и не се отказвай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи нещо подобно, но имах каско, а и момчето ми съдейства.Искренно съжалявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обжалвай и заведи дело. Дано имаш в ИЗЛИШЪК нерви и възможности.Дано си взел координати на твоите свидетели.Дано има камери!Последвай съветите на колегите, даже за арменския поп!Важното е, че си здрав ти! На "юристката" ше и се върне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите, свидетелите и господарите на ефира. Ама трябва да действаш бързо, че да не се погрижат сичко да изчезне и да си вържат гащите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е нашата шибана държава.много съжалявам колега това е ужас ама тва е нищо не може да се направи,попаднал си на кофти хора. ;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съди я мама и мрасна! Или по добре намери и колата и я взриви да не си я познае ;) Такива заслужават да ги обесиш с важето за дърпане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брехх колега страшно гадна история..намираш и колата, и я правиш да изглежда два пъти по зле от твоята... От такива педерести затова сме на това дереже... Просто изчакваш да мине месец, два, малко да поотихнат нещата и и мяташ колата...Аз бих и се ис....л на предното стъкло за десерт ... А относно до съдене няма смисъл...Похарчи си парите за колата да я оправиш отколкото за дела без край..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите, свидетелите и господарите на ефира. Ама трябва да действаш бързо, че да не се погрижат сичко да изчезне и да си вържат гащите.

Това с Господари на ефира е добра идея. В нашета държава ако не се вдигне патардия до небесата, нещата не се получават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съди я мама и мрасна! Или по добре намери и колата и я взриви да не си я познае ;) Такива заслужават да ги обесиш с важето за дърпане!

Колега не давай такива акъли, че веднага ще го хванат и после обвинения в тероризъм.По добре да вдигне пушилка където се сети, господари, весници, познати журналисти и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич господари найстина няма да има оправия иначе поне да ги понасереш малко ако не другодоста кофти случка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, жалко за колата. :) Както казаха и другите ,търси запис от камери или виж "Господари на ефира ". Утре тази пАтка може да отнесе човек.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

професионалист ми гледа колата преди малко. щетите са доста, цялата предница е изместена, роговете, гредите и двете са смляни доста.. бая работа ще падне, но ще я оправя! сумата ще е четири цифрена, но ще дам всичко от себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря на всички за думите, подкрепата и разбирането! може да не разбирам толкова много, колкото повечето колеги тук, но се чувствам фен, наистина обичам колата си като живо същество и няма да я оставя, днес започва "ходенето по мъките". надявам се, живот и здраве, до края на този месец да успея.

 

изказвам специални благодарности на Иван, момчето с "намръщения" черен crx от пловдивската агитка, ние всички си го знаем :D страхотен приятел, оказа ми огромна помощ и благодарение на него, познатите и връзките му, ремонтът започва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всички си търсим правата няма да е такова положението :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам за колата то добре че ти няма нищо ама утре тая може и човек да обърше :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извикаха ме в КАТ и с две думи го разказвам - казаха ми да мълча, да забравя за случката и ще се размина със 100лв АКТ. съгласих се, написаха го, платих го.. да коментирам ли повече... същ така да спомена, жената се оказа, че е на 62 години.. доста запазенка изглежда иначе.колата вече се прави, всичко ще стане идеално, изместеното е само отпред, назад няма кривини :starwars: даже се замислям да я напръскам черен мат :confused:

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е БЪЛГАРИЯ. Много гадна случка колега,дано по-скоро да я оправиш колата. На мен наскоро се случи нещо подобно с разликата,че оня ми пресече пътя и аз да не го блъсна него си помлях колата и какво става-нищо.Щом не съм го ударил значи не е виновен(моите свидетели не важат)и така,аз да направя добро да не го ударя,че ще стане по-лошо си потрошавам колата и на всичкото отгоре искат да пишат акт на мен,че съм самокатастрофирал (е не стана на тяхната),но и на моята също.Полицая ми се извинява,че не могат да направят нищо-"такива са ни законите"казва той.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извикаха ме в КАТ и с две думи го разказвам - казаха ми да мълча, да забравя за случката и ще се размина със 100лв АКТ. съгласих се, написаха го, платих го.. да коментирам ли повече... ...

Не, но моят коментар е, че заради поведение като твоето в момента, тази държава НИКОГА няма да се оправи. Нищо лично, но това го констатирам все по=често, което никак не ме радва.Успех с оправянето на колата, за да те отнесе поредния връзкар/ка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам колега за колата.Ама ми се струва и да речеш да направиш нещо срещу тях няма да се получи.Защото гарван гарван око не вади така е в нашата скапана държава.Хубавото е,че имаш желание да си поправиш колата.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извикаха ме в КАТ и с две думи го разказвам - казаха ми да мълча, да забравя за случката и ще се размина със 100лв АКТ. съгласих се, написаха го, платих го.. да коментирам ли повече... ...

Не, но моят коментар е, че заради поведение като твоето в момента, тази държава НИКОГА няма да се оправи. Нищо лично, но това го констатирам все по=често, което никак не ме радва.Успех с оправянето на колата, за да те отнесе поредния връзкар/ка
преди 3 години почина брат ми на 21 годишна възраст от лекарско нехайство. борехме се много време с адвокати, съвети, съдилища, даже и в софия, лекарски комисии, във вестник писахме, какво ли не. нищо не стана, тъй като нямахме никакви връзки никъде в тези среди и няма как да очакваме "гарванът да извади окото на другия гарван".. при това тук става въпрос за живота на едно дете, не за ударена кола.. от тогава гледам на нещата по друг начин и просто се примирих, че живеем в една помия, в която правда няма. нямам сили, нерви и излишни пари да се боря срещу тая, тъй като така или иначе ефект няма да има..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кой се подписа като свидетел на съставянето на акта? Ако в акта се е подписал друг полицай като свидетел можеш да ги направиш на 5 стотинки в съда, че не са взели под внимание показанията на свидетел ОЧЕВИДЕЦ на развилата се ситуация. Лично аз имам 2 спечелени дела именно поради тази причина. Като гледам си изтарвал срока за обжалването на акта, но поне можеш да обжалваш наказателното постановление в съда. Един съвет от мен - посъветвай се с някой адвокат, съставете една жалба срещу наказателното постановление, помоли някой от свидетелите да се яви в съда (там ги разпитват под клетва и затова оправдания от рода, че са пристрастни са НЕСЕРИОЗНИ). Търси си правата до дупка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи съдилищата, само пари ще пръснеш...купуваш си флакон с монтажна пяна, от тея дето уплътняват PVC дограмата... и и запълваш всички фуги на Фиата с нея, вратите, капаците...абе всичко, става бързо и не се задейства алармата...а на сутринта...изненадаааа...няма отваряне. Аз лично съм по радикален в такива случаи...купих си мощна въздушна пушка, от 60м. може да счупи предното стъкло като на шега, даже калника пробива...с 5 съчми и я вкарваш с 500лв. вътре...и пак...и пак...и пак ;) голям кеф е.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега направо ти сачуствам за проблемите които си пежевял, но неможе толкова лесно да се откажеш от всичко. Ако си се отказал да се бориш с живота за какво живееш тогава, всеки да те мачка е несам съгласен с тебе. Верно че живеем в скапани времена но на всичко се намира решение ако го търсиш. Аз лично небих се отказал. Тук важат законите на джунгулата който е по голям, но на всеки може да му се намери слабото място и да се постави на правилното място. Но вече е много късно да се действа, желязото се кове докато е горещо. Помисли си сериозно, но като те слушам направо си се предал. Не се отпускай по течението трябва човек да се бори иначе всико друго си губи смисъла. Успех и весели празници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...