Jump to content
PHOTOCH

Масло Mobil 10w-40 полусинтетика

Recommended Posts

Колеги, нямате ли мнение?

Питаш дали трака? - ами като едно съвременно (тихо) дизелче е :P през първите минути на тези температури. След това работи като часовник - гладко, тихо, меко ..като Хонда, какво да ти кажа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нямате ли мнение?

Мотула е отлично масло, но ако го вземеш от официалният вносител-Проспийд......Иначе има доста оплаквания от ментосване......http://www.prospeed.bg/cat/index.php?cPath...75a435f4332d870........
Другият вносител е Тиримпорт. Внасят гуми Матадор и масла Мотул. В една пресечка на ул. Оборище им е магазина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите с MOTUL 6100 имат ли този ефект при ниските температури?

...тракат и с този Мотул от личен опит казвам!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз съм с Мотул 6100 като си мислих че ще спре тракането обаче уви. Първите 4 - 5 мин. си чука като дизел, дори след реглаш на клапани. С старото масло "фуст" беше по-зле. Сега мисля да сложа Репсол 5-40 и ще споделя дали има подобрения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, тука има търсачка за масла по марка, модел и двигател. Търси и по вискозитет и производител на масло. Може да видите поне едно подходящо масло за вигателя, защото не е важна чак толкова марката, колкото спецификациите и характеристиките. Ето ги само за Мобил. Или Мотул. Има доста масла. Търси по производител, тип, вискозитет, литри.

Редактирано от Casamia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз карам моята д13-ка с мобил 10в40, но го купувам от дистрибутор на мобил и нямам никакви ядове. Дори аз се учудих че за 10к км не беше дръпнала и грам дори, а колата ми е на 170к км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само 5 л. разфасовки са менте - пълно е с фалшив "MOBIL".Колегата да си вземе истинско полусинтетично масло и да няма грижа !

Абсолютно вярно, на Мобила на гърба на тубата лепенката е двойна, като отлепиш горната на долната често пише made in Turkey ;)Имам наблюдения над това масло ( на чужд гръб ). Двама познати които караха с такова споделиха, че извднъж рязко започва да намалява и се налага да доливат здраво, а след смяна с друга марка няма този проблем. Просто си е слабоустойчив ментак и много бързо губи свойства.Изборът на масло от по-рядко срещана марка изглежда по-сигурен от гледна точка на по-малката вероятност да е менте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам и и аз само с мобил 10w - 40 си я карам моята Д13б2 . Но мисля да пробвам друго следващия път , вече 4 пъти слагам мобила ама наистина много ментете има /от тези с двойния етикет. Мисля да видя аналог на Мотул.Иначе на 10 000 доливам 500 - 700 гр зависи аз само градско карам ....предполагам заради късите разстояния си хапва повечеко масалце:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, тука има търсачка за масла по марка, модел и двигател. Търси и по вискозитет и производител на масло. Може да видите поне едно подходящо масло за вигателя, защото не е важна чак толкова марката, колкото спецификациите и характеристиките. Ето ги само за Мобил. Или Мотул. Има доста масла. Търси по производител, тип, вискозитет, литри.

Според този сайт моето масло е FUCHS TITAN SYN MC 10W-40 - 4 литра .... Някакво мнение за тази марка? (дори не съм я чувал):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз до скоро карах с Мобил 10W40. До първата смяна (първите 10К километра) нямах проблеми източих си колкото бях долял. Но след това 2 пъти на 4К км. отива на минимума и реших да сменям марката. Сега взех от познати дистрибутори Yacco, сигурен съм че е оригинално и истинско. Резултата е на лице 7К след последната смяна и не е мръднало. Според мен основният проблем е не в марката а дали е истинско или не.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, тука има търсачка за масла по марка, модел и двигател. Търси и по вискозитет и производител на масло. Може да видите поне едно подходящо масло за вигателя, защото не е важна чак толкова марката, колкото спецификациите и характеристиките. Ето ги само за Мобил. Или Мотул. Има доста масла. Търси по производител, тип, вискозитет, литри.

Според този сайт моето масло е FUCHS TITAN SYN MC 10W-40 - 4 литра .... Някакво мнение за тази марка? (дори не съм я чувал):)
Пишеш в Google- масло Fuchs Titan и ще научиш много:) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя милост ползва Mobil 10/40,мога само да кажа,че за 4000 километра не е пипнато,но не мога да правя сравнения с други марки,защото това е първата ми смяна на хондичката,преди това не знам с какво е каранаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според този сайт моето масло е FUCHS TITAN SYN MC 10W-40 - 4 литра .... Някакво мнение за тази марка? (дори не съм я чувал):)

Колега, Фукс е много популярно немско масло /както и Мегуин/. Всъщност в тубите с марка Мерцедес-Бенц слагат Фукс. Въпреки, че Мерцедес препоръчват главно Кастрол и Мобил, в техните си туби слагат Фукс, тъй като имат договор. Онези съответно им осигуряват масло с много добро качество а продават, ползвайки марката на Mercedes-Benz. Особено подходящо е за немските машини, но става и за японските. Имайте предвид, че това е маслото, което производителя /Фукс, а не Хонда/ препоръчва за съответния двигател. Fuchs обаче имат доста стабилна гама от масла, като има подходящи за всички автомобили. Редактирано от Casamia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, тука има търсачка за масла по марка, модел и двигател. Търси и по вискозитет и производител на масло. Може да видите поне едно подходящо масло за вигателя, защото не е важна чак толкова марката, колкото спецификациите и характеристиките. Ето ги само за Мобил. Или Мотул. Има доста масла. Търси по производител, тип, вискозитет, литри.

Според този сайт моето масло е TITAN SYN MC 10W-40 - 4 литра .... Някакво мнение за тази марка? (дори не съм я чувал):dry:
Аз ползвам в момента това масло. След 1000км ми предстои смяна, не ми се наложи да доливам и една капка ( проверявам го веднъж седмично ). FUCHS не го гори и работи по-тихо двигателя, особено се забелязва първите секунди като запаля зимата.За сравнение преди време бях с Castrol GTX 10W40 а след него с Q8 - Advanced 10W40 ( и двете масла бяха взети от официалните вносители ! ) Еми...... за 10 000 и при двете долях още литър и половина и с Кастрола колата работеше като багер, повече никога няма да си взема такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Много ментета има Castrol. Но дори и да е истинско, трябвало е да сложиш Magnatec 10W40(зелените туби). Този GTX High Mileage не струва, въпреки, че го дават за автомобили над 150 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми точно това сложих gena - Зелената туба - castrol GTX magnatec 10w40 и си се оказа пълна чорбичка :huh:

.... и не съм единственият ял сопата с прехваленият Кастрол.

 

Иначе си викаш:

- Взимам го от официалният вносител, трябва да е ОК. Супер масло, ла ла ла......

..... а дали официалният вносител ( който се бие в гърдите, че всичко му е оригинално ) наистина е сигурен, че маслото е ОК, или пък просто ти спестява някои подробности?

 

Много популярно масло - много ментета.Така, че внимателно!

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък що за чудо е? Уж GTX пък Magnatec?Това са две различни серии на Castrol, като GTX е минерално!http://www.motobul.com/bg/products_castrol.php?id=1&page=3http://www.motobul.com/bg/products_castrol.php?id=9Открих такава комбинация, а тубата е зелена и 4,5л???http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.autoted.com/assets/images/oils/Castrol.jpg&imgrefurl=http://www.autoted.com/castrol-10w40.html&h=300&w=300&sz=18&tbnid=r4DP5UBhL0cOQM:&tbnh=116&tbnw=116&prev=/search%3Fq%3Dcastrol%2Bmagnatec%2B10w40%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=castrol+magnatec+10w40&usg=__8S5zJgIcqyQtUDYQB-scrwiE6NY=&sa=X&ei=k7qxTY3UHcGS4gaP0aGBDA&ved=0CDcQ9QEwCAРазкрих мистерията - просто от 2007 Castrol са сменили означенията: http://www.maslo.bg/stati-za-masla/78--castrol.html

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колега:

 

Публикувано изображение

 

но да не разводняваме темата на човека, той пита за конкретно масло, не за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Според този сайт моето масло е TITAN SYN MC 10W-40 - 4 литра .... Някакво мнение за тази марка? (дори не съм я чувал):rolleyes:

 

Аз ползвам в момента това масло. След 1000км ми предстои смяна, не ми се наложи да доливам и една капка ( проверявам го веднъж седмично ). FUCHS не го гори и работи по-тихо двигателя, особено се забелязва първите секунди като запаля зимата.

 

Ето един форум, посветен на 8-ма генерация Civik. Връзката е към wiki-то им, където пише:

 

Honda oil

 

The cars are filled with Fuchs 0W-30 at the factory. UK internet store available online at ...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пазарувал ли е някой от http://www.motorni-masla.net Евентуални лоши впечатления?

Редактирано от Johnny

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...