Jump to content
PHOTOCH

Масло Mobil 10w-40 полусинтетика

Recommended Posts

Доста хвалби чух за това двигателно масло, 4 л са около 70 лв.Добро ли наистина?Някой ползвал ли го е?Със Сивик 6 ген. съм Д14А2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КолегаВсеки сам си решава какво масло да сложи в двигателя. Ако се разтършуваш малко, ще намериш доста информация във форума.Повтарят се едни и същи въпроси, попрегледай темите, и ще си направиш преценка какво масло най- често ползват колегите.Може и да е добро маслото, но каква е гаранцията, ако попаднеш на "менте" ? Аз лично ползвам масло с европейски произход и доказани качества.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попрегледах и затова питам„Мисля, че много конкретно е питането.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами едни познати са много доволни от него. Викам давай и аз да си налея. Отначало всичко 6. Грам не го буташе. Ама преди 2 дена поглеждам как е и ИЗНЕНАДА. Едвам едвам на върха на щеката. По двигателя нямам грам масло, непуше, а маслото намалява :) Може моята кочина да не е в ред нещо, ама и на още един колега почна здраво да го бута като покара известно време с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Мобил 1, и при мен се губи. Скоро ми предстои да го сменям и със сигурност няма да е същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам в момента това масло. Нямам оплаквания. Вече съм изминал около 10к километра и ми е за смяна. Не усещам никаква разлика в работата на двигателя когато е с Mobil спрямо тази с Total. Обаче и за двете марки нямам никаква гаранция за произход. Може да са пълнени от една и съща цистерна (варел).Мой познат ми е разказвал как е виждал в Приста да се пълнят с масло цистерни на Шел...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз карам със същото масло от доста време и съм много доволен и него гори и в всеки сервиз кадето си сменям маслото ми казват че това е наи доброто но зависи и от състоянието на двигателя ти дали 10w40 ще е подходящо за това сам трябва да прецениш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм .. според мен марката нее толкова важна а Цифрата слет нея 10w-40 би триабвало да е добро като цифра .. А моя сивик хем го гори .. хем сутрин трака доста на студено .. незнам с какво масло е каран преди но него гореше нито тракаше .. карах го около 4000-5000км с старото и вече около 8000км с това скоро следва смяна и незнам какво да налея ... почна да гори доста а наистина не пуши нито е олято от някаде .. Ще прегледам тарсачките като му дойде времето .. сега само ще доливам и каране .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изборът на масло при коли като нашите-над 100000 км е и сантиментален въпрос, но все пак трябва да се държи прилично ниво.Все пак не караме Москвич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че маслото в двигателя е едно от най-важните мероприятия при поддръжката на колата.Би било добре, ако някой се е опарил с менте масло или някое некачествено, да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само информативно-МОBIL1 10-40 е в расфасофки от 1л. и 4л. тея дето са по 5л са ментаци.това е от сигурен источникиначе маслото си е много добро според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само 5 л. разфасовки са менте - пълно е с фалшив "MOBIL".Колегата да си вземе истинско полусинтетично масло и да няма грижа !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което гледах е Mobil S 10W40, 4л на цена 69 лв.

Motul 6100 energi според мен е за предпочитане.Не правя реклама, не карам със същото... :P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мобил можеби е доста добро масло но не мислия че това дето го продават БГ е истинки мобил.Аз също съм с мобил 10 40 но не мисля да слагам повече такова масло от БГ.А пак за мотул 6100 синержи мога да кажа че е доста добро 82% синтетика е .И мисля да си сложа такова или 8100 5 40 карал съм и със 6100 и съм доволен малко го гореше но все пак карам кола на 250000 км но като си смених сегментите спря да го гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина може и да е добро мобил4ето но не и това което е в БГ. аз бях с мобил 10В40 и за 2000 километр бях изгорил една двулитровка! колкото и да ви е смещно в момента сум с лукоил 10В40 колата за 2000 километра и е бутнала около 100 грама а пак си я карам на ръчка и то здрава мисля че по неизвестните марки масла като семса или ацделко са по добрия вариянт става въпрос за масло до 70 лв в туба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега съм с въпросното масло, купих го 7-8 евро литъра от Австрия еднолитрови опаковки, за 7 хиляди ми изгоря към 500-600гр, но много тропа сутрин. Преди карах с Кастрол (за 10 хил. от мах. на мин. без доливане) и мисля сега пак на него да се върна.

Редактирано от Zapry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм нахакал 0W-40 Мобил купуван от Германия(14лв.-литара) на Б18-ка,пък ще видим колко ще го бута :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повче скъпо масло от България не купувам (освен ако не ми гарантират, че е истинско) - ситуацията е същата като с марковите дрехи - даваш една шапка пари и получваш не това за което си платил. Маслото общо взето не е някакъв супер технологичен продукт (за масовите автомобили) - тъй че по-важното е да се сменя на време (дори една идея преди това) и да не е менте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мобил можеби е доста добро масло но не мислия че това дето го продават БГ е истинки мобил.Аз също съм с мобил 10 40 но не мисля да слагам повече такова масло от БГ.А пак за мотул 6100 синержи мога да кажа че е доста добро 82% синтетика е .И мисля да си сложа такова или 8100 5 40 карал съм и със 6100 и съм доволен малко го гореше но все пак карам кола на 250000 км но като си смених сегментите спря да го гори.

Не знам коя марка полусинтетика няма да гори при положение че се слага на автомобил с 250 000 навъртяни километри (а може и повече да са). Като искате да не ви гори масло колата и слагайте минерално. Аз също съм с Мобил 10/40 на един от автомобилите и още нямам крайни впечатления, но е смо на 85 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее ти пък,кола на 85к да я караш с полусинтетика.срамота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10000 км с castrol magnatec 10/40 и ми е изгоряло от мах почти до мин! тва е единствения извод който мога да си направя скоро го смених пак със същото!купувам го от голяма верига за авточасти с надеждата да не е менте,тва е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10000 км с castrol magnatec 10/40 и ми е изгоряло от мах почти до мин! тва е единствения извод който мога да си направя скоро го смених пак със същото!купувам го от голяма верига за авточасти с надеждата да не е менте,тва е!

:lol::D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята HONDA е с D14A4 карам я с Mobil S 10W40 няма никъкви проблеми.При предишната смяна обаче и наляха пак масло Mobil 10W40 ама наливно-за 10 000 км ми се изпариха около 500 гр колата е на 220 000 км. Но сега както ви казах съм с Mobil S 10W40 4л и не го бута :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такъв вариянт да не го бута всичките бутат при положение че са на над 200000 км мойта гулта около 1 литар от смяна до смяна карам я с кастрол 10w40 и при 7000 оборота си го папа яко даже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам рекса с кастрол gtx-3 protekt-15w40-68 лв 4 литра,малко е скъпо,но не си променя гъстотата нито зиме,нито лято,не го гори и нищо не трака(да чукна на дърво)на мен ми харесва. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз акорда сега го карам с LIKI MOLI 5W-40 и смея да твардя че не го пипа аколата е на 215000км маслото го взех от германия за 70лв ,а сивика го карах 6-смяни със същото но 15w-40 а беше на 220000км а него въобще не го гореше и бях адски доволен нито тракаше нито нищо.затова ще си карам пак със същото и акорда сега е за смяна но ще му сложа сега 10w-40 че 5w-40 ми се струва малко рядичко.но на колко колеги съм го препоръчал това масло всичи са доволни, а и от него няма ментета.айиде живи здрави и весели празници от мен!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз си карам акорда с мобилче 10в40 и сам доволен на 10000 км. ми гори около 0.5л. но това според мен е нормално защото двигателя ми наближава 200 000км. Преди съм карал и с 15в40 също мобил колкото го наливах толкова си седеше но турбото не се чуваше хубава като се вклучи затова се отказах от него. Доколкото знам колкото е по малка цивфричката пред вето толкова е по малък визкозитета на маслото при ниски темпертури (маслото е по тънко) затова е нормално двигателите над 100 000км. да горяд 10в40 защото са вече малко поизносени, нормално е и да трака повече сутрин защото маслото се отича по лесно в картера вечерта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BP и нямаш грижи!Весела Коледа и поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Претропват клапаните като запаля за 5-6 секунди.Мотора е на 1500000 км.При следваща смяна ще сложа MOTUL 6100 10W40 и ще видим как е.Все пак притропват при минусови температури.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Photoch, добре си се насочил към маслото мобил 10W40 за твоята B14 ка,всесезонно масло на добра цена но няма гаранция,че маслото няма да е менте:факт, е че в Германия същото масло върви на цена около 17 EUR за литър докато в BG е около 17 лв. ,също така,както каза колегата Bendji разфасовките от 5 L ,които се предлагат в универсалните магазини са по евтини поради липса на някои добавки в състава на маслото и покрити по-малко спецификаций от автомобилните производители.Продавал съм четири години най-различни видове масла,Mobil,Castrol,Motul,Q8,BMW,... и като цяло отзивите,които съм чувал за Моbil 10W40 от клиентите са били положителни даже за моята хонда ползвам само техни консумативи a за двигателя ми смятам да вдигна летвата на маслото от 10W40 на Mobil 5W50 :D ........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е при сегашните температури от порядъка на -7 -12 градуса всички двигатели ли притропват при палене-пробег около 150000км.Колегите с MOTUL 6100 имат ли този ефект при ниските температури?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при тези температури ми причукват клапаните, но за 1-2 секунди максимум.. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нямате ли мнение?

Мотула е отлично масло, но ако го вземеш от официалният вносител-Проспийд......Иначе има доста оплаквания от ментосване......http://www.prospeed.bg/cat/index.php?cPath...75a435f4332d870........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам колата с Мобил 10В40 и съм доволен. За 9000км съм сипал 800-900 грама горница. А клапаните мисля, че е нормално да се чуват в този студ, т.к мотора е адски студен и да не говорим, че трябва малко време да качи маслото. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и според мен е нормално първите две три секунди да прихлопват леко клапаните, а да утихват съвсем като загрее добре колата, а относно маслото, според мен най добре е да се сменя навреме, да се следи нивото му, и да се купува от сигурен продавач/да не е менте/другото е въпрос на личен избор :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да добавя че в оригиналния мануал на Хонда, за нашите коли (визирам Д15Б2 и ДВГ на неговите години като дизайн) - при каране на къси разстояния се препоръчва смяна на маслото на 5-6К км!На моята съм забелязъл че 2-3К км след смяна, маслото бавно губи прозрачност и на практика не го пипа, след 5-6К км, маслото става "черно" и почва да "хапва"Примерно 300-400гр първите 5К км, и още литър вторите 5000, то че сигурно съм за смяна на каквото се сменя (сегменти? гумички?) - сигурно, но и това сигурно има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...