ceco_accord 7445 #1281 Отговорено 10 Август, 2025 (Редактирано) Нулирах си триповете след смяната на маслото. Имам 2 пътувания до момента: Монтана - Видин - Монтана - около 200 км по селията. Монтана - Асеновград - Монтана - 600 км по федрални шосета + Хемус и Тракия. Останалото е градско. Поради него и средната скорост е доста ниска, както и тапите по Тракия, заради катастрофи. Компа показва бензин, но се кара на газ. Реално тези 10,4 са 12 газ. По аутобаните гледам да съм на 3000 об/мин, което е 140 км/ч. Ако е хоризонтално, тогава е най-икономична. Моментният разход в бензин се колебае 7-8 по скалата. Редактирано 10 Август, 2025 от ceco_accord 1 Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
darius 991 #1282 Отговорено 25 Септември, 2025 За тия коне и 6 бутала е екстра. СW2, си харчи 12.5/100, а е с 4 бутала. При теб е оптимизирано много! Q50Н, вече го карам като нормална бензинка, Тракия средна скорост 120км/ч 7 за 100! Гледам само моментния разход и при средна 130км/ч, дава постоянно 7.5 на 100км. Мина ли на средна 140 и + отива на 8 ! Доста опити и различни похвати ме върнаха да гледам само моментен разход. Това със следенето на батерия, ДВГ и кой движи колата при мен не е от полза. 1л нагоре. Явно се престаравам! Но тези резултати са с премерено и насочено към икономия каране, видя ли баир леко отпускам газта, но на нанадолнище яко газ и после "събираме бензин"! Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
milenjs 29 #1283 Отговорено 6 Октомври, 2025 На 10.08.2025 г. at 14:50, ceco_accord написа: Компа показва бензин, но се кара на газ. Реално тези 10,4 са 12 газ. Пиши ги 13 и сметката е точна. Газта е 25% по нискокалорична спряма бензина при еднакъв обем. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
ceco_accord 7445 #1284 Отговорено 6 Октомври, 2025 Възможно е. На теория (и докато разходът ме вълнуваше) си смятах +20% за газ спрямо А95. С годините ползване разликата се оказа +15%, но не държа да цепя стотинката - колкото / толкова. Идва зима - разходът ще се качи. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
JoroHondata 206 #1285 Отговорено 15 Юни (Редактирано) Здравейте При мен е следното: около 1000 км (900 км по магистрала- Соф-Соз-Соф и 100 км в Соф), с 4 човека, багаж, климатик и скорост около 140-160 км/час разхода е точно 10,5 л/100 км. Бензина е Екто 100 от Lukoil, и за първи път използвах една добавка за бензин- STP 5+1, и е напълно възможно да има някакъв ефект. Освен това отново за първи път използвам и съвсем ново масло за моят Erwin- и от тук също би могло да има намаляване на разхода. Изчисленията са направени пълен- пълен резервоар и на 99 % се припокриват с тези от бордовия компютър. Ето и част от показанията (вижда се, че тук скоростта е била 152 км/час): Поздрави Редактирано 15 Юни от JoroHondata 1 1 Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
mukot 37 #1286 Отговорено 15 Юни Понеже стана дума, да споделя. След второто обслужване на 14 000 км. и съответните ъпдейти на софтуера разхода спадна рязко. Отначало не вярвах и се съмнявах в показанията на компа. Обаче след повече от месец и повече от 1000 км. вече виждам, че компа не лъже. Градско без климатик и парно 4,5. Малко като се разходя по тангентата става 4,6 и после пак спада. Рейнджа е близо 1 100 км. Нямам какво повече да желая за такъм размер, комфорт и бързина на автомобила. 1 2 Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове