Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Нулирах си триповете след смяната на маслото.

Имам 2 пътувания до момента:

Монтана - Видин - Монтана - около 200 км по селията.

Монтана - Асеновград - Монтана - 600 км по федрални шосета + Хемус и Тракия.

Останалото е градско. Поради него и средната скорост е доста ниска, както и тапите по Тракия, заради катастрофи. :(

Компа показва бензин, но се кара на газ. Реално тези 10,4 са 12 газ.

По аутобаните гледам да съм на 3000 об/мин, което е 140 км/ч.

Ако е хоризонтално, тогава е най-икономична. Моментният разход в бензин се колебае 7-8 по скалата. ;)

IMG_20250809_165448_edit_704686698298721.jpg

IMG_20250809_165440_edit_704616957654461.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия коне и 6 бутала е екстра.

СW2, си харчи 12.5/100, а е с 4 бутала. При теб е оптимизирано много!

 

Q50Н,  вече го карам като нормална бензинка,

Тракия средна скорост 120км/ч   7 за 100!

Гледам само моментния разход и при средна 130км/ч, дава постоянно 7.5 на 100км.

Мина ли на средна 140 и + отива на 8 !

Доста опити и различни похвати ме върнаха да гледам само моментен разход.

Това със следенето на батерия, ДВГ и кой движи колата при мен не е от полза. 1л нагоре. Явно се престаравам!:yes:

Но тези резултати са с премерено и насочено към икономия каране, видя ли баир леко отпускам газта,

но на нанадолнище яко газ и после "събираме бензин"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.08.2025 г. at 14:50, ceco_accord написа:

Компа показва бензин, но се кара на газ. Реално тези 10,4 са 12 газ.

Пиши ги 13 и сметката е точна. Газта е 25% по нискокалорична спряма бензина при еднакъв обем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е.

На теория (и докато разходът ме вълнуваше) си смятах +20% за газ спрямо А95. С годините ползване разликата се оказа +15%, но не държа да цепя стотинката - колкото / толкова.

Идва зима - разходът ще се качи. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

При мен е следното: около 1000 км (900 км по магистрала- Соф-Соз-Соф и 100 км в Соф), с 4 човека, багаж, климатик и скорост около 140-160 км/час разхода е точно 10,5 л/100 км. Бензина е Екто 100 от Lukoil, и за първи път използвах една добавка за бензин- STP 5+1, и е напълно възможно да има някакъв ефект. Освен това отново за първи път използвам и съвсем ново масло за моят Erwin- и от тук също би могло да има намаляване на разхода. Изчисленията са направени пълен- пълен резервоар и на 99 % се припокриват с тези от бордовия компютър.  

Ето и част от показанията (вижда се, че тук скоростта е била 152 км/час):  

20260613_143844(0).jpg

Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже стана дума, да споделя. След второто обслужване на 14 000 км. и съответните ъпдейти на софтуера разхода спадна рязко. Отначало не вярвах и се съмнявах в показанията на компа. Обаче след повече от месец и повече от 1000 км. вече виждам, че компа не лъже. Градско без климатик и парно 4,5. Малко като се разходя по тангентата става 4,6 и после пак спада. Рейнджа е близо 1 100 км. Нямам какво повече да желая за такъм размер, комфорт и бързина на автомобила.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...