Jump to content
Dominic

Не Пуша вече !

Recommended Posts

Страхотен пасаж. Пушачът може най-добре да го обясни.Аз също не съм пушач, но имам познати, на които определено бих препоръчал книгата :censored:Мерси за информацията activity.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главното е създаденият навик. Ако заместиш навика от 1 цигара с 1 бонбон така ще установиш , че трябва да си купуваш постоянно бонбони вместо кутии с цигари :censored: Вече психическият глад може и към бонбонките да си го направиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единственото нещо което ти е нужно да ги откажеш е ВОЛЯ:censored: Аз спях цигарите преди 5 години не защото някой ми каза..... или забрани........... или принуди............а защото аз реших така!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единственото нещо което ти е нужно да ги откажеш е ВОЛЯ:censored: Аз спях цигарите преди 5 години не защото някой ми каза..... или забрани........... или принуди............а защото аз реших така!

Абсолютно си прав. Лошото е че много малко хора имат подообна воля.... всеки ги отказва и като трябва да почака 5 минути на спирката или е хапнал добре, или пък е подпийнал се пречупва.....не че аз съм пушач, обаче съм пряко засегнат, тъй като в някои заведения в пиковите часове просто не може да се седи....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие непушачите си пишете тук :censored:аз отивам да изпуша една цигара :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие непушачите си пишете тук :censored: аз отивам да изпуша една цигара :)

много смешно :dry: избора си е само твой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие непушачите си пишете тук :)аз отивам да изпуша една цигара :dry:

:censored: Аз все още съм пушач, но не прекалявам. Една кутия я пуша поне 3 дни. От опит ви казвам, че една от многото причини да не можеш да ги откажеш е околните. Ако повечето ти познати пушат, мисията ти е много трудна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda_Racing

Моето мнение е, че хората които искат да ги откажат ще последват примера от една реклама "Казах си Стига!" ;) Ама това си е личен избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека споделя и моя скромен опит....30г пуших по 1-2 кутии цигари дневно (седна ли на карти или на маса стават поне 3 кутии) :lol: Отказвал съм ги поне 100 пъти, най-дългото бе за 2 месеца преди 25г, останалите за 2-3 дни махДокато дойде периода преди 2.5г, когато си казах - ами не ми се ще като влезна в хондата ми да вони на пръч, не ми се кашля всяка сутрин зверски, не ми се иска да ми горчи в устата, да се тровя самичък, да ми вонят и дрехите на цигари.........абе с 2 думи в продължение на 2-3 седмици си наложих жестока психоатака...........и УСПЯХ ;) Подробностите : На 13 февруари 2006г си купих хапчета антитаб (за кураж)-7лв, пият се по схема. Първата седмица е разрешено да се пуши паралелно с взимането на хапчетата. Но аз си казах - тъй и тъй ще ги отказвам, за кво ли да продължавам да пуша, ще се въздържа колкото може. Цигарите ми бяха постоянно в джоба първата седмица, понякога ми се пушеше доста, но нааааай-големият проблем беше ръцете - постоянно посягаха към кутията;) Но го ударих на майтап - а посегнат към цигарите - а средния пръст в устата ;) След няколко дни само сивика ми се обезмириса и беше приятно да влезеш вътре. Вече ми бе жал да запаля цигара в колата. След като не пропуших 1 седмица, зора с никотиновия глад поотмина. Много ми помогнаха и хапчетата - и психически и химически - доста здраво ме зареждаха с никотин явно, щом постоянно ми горчеше в устата и плюек като кобра. Още една седмица возих кутията с цигари и запалката в колата, накрая ги дадох на една колежка, която пушеше от същите и приключих случая;) От тогава си купувам пурети или пури и изпушвам с кеф 1-2 на седмица но само в по-особени случаи, или в кръчма с питието. Така хем не се лишавам от малкото удоволствие да попуша понякога, хем аромата е уникален, хем няма никакъв шанс да свикна с пурите - разликата е огромна а и почти не всмуквам навътре никотина. Цигара не съм лапвал нито веднъж от 13.02.06г 11ч на обядИ накрая нещо много интересно - точно след 1г на 13.02.07г в 11ч на обяд станах собственик на един невероятен автомобил - Accord Coupe ;) The god is with me ;):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всичко си е много индивидуално. Аз пуша от около 4-5 години, по кутия на ден (както каза колегата по-горе в студентския град съм стигал и до 2 :D ). Обаче никога не ми е било проблем да ги спра. Спирал съм да пуша 2-3 пъти за по 2-3 месеца и после ги почвам не щото ми се пуши, а от келешлък дето се вика. Най-интересното е, че като пропушвам на ново първите 2-3 кутии са ми адски гадни, а пак пуша от простотия ;) . Иначе зора на отказването ми е точно 3-4 дни, докато спре да ми се пуши от само себе си. Единственото, което остава е самия навик. Не чувствам т.н. никотинов глад, а просто искам нещо да ми кади в ръката ;) . Винаги съм се чудел когато някой заяви че неможе да спре да пуши ;) , но явно си е до човека. Най-смешно е обаче когато осмокласник се изкашля тежко и с дрезгав глас каже: "тряя да ги спирам тея цигари" :D . Както викаха на времето в гимназията, едно време беше модерно да се пуши, ся е модерно да се отказват.... В момента единственото нещо което би ме спряло да пуша са цените... с баща ми изпушваме по 2 резервоара бензин на месец ;) . А и като играя спаринг :lol: , нещо не ми стига въздуха :lol::D . Абе цигарите не са си хава... Обаче хапчета, терапии и дъвки не трябват, казваш спирам и спираш. Само не трябва да се пучи около теб, мнооогоооо е изнервящо ;) . Другите моменти са сутришното кафе и следобедната бира, които сами по себе си изискват и цигара ;) . И внимавайте с хапчетата, бонбоните, семките .. бля бля бля. Един познат на около 55 години ми разказа как на времето спирал цигарите с бонбони около година, после спирал бонбоните със дъвки около година и накрая спирал дъвките със семки и до ден днешен не може да откаже семките :D . Абе пороци бол :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

в тая връзка да вмъкна един виц, макар че си има място затова:Срещат се двама студенти приятели, единия пита другия на квартира ли живее, той съответно вика - да, много хубава квартира намерих, всичко е ок, но моя съквартирант има един гаден навик - пуши лула и в стаята така вони, че не се трае. Приятелят му вика - "Споко бре има лек - всяка сутрин си пъхай мундщука на лулата в задника и ще видиш как до седмица на оня ще се му се отще да я види дори!"Срещат се след един месец отново. "Е, как е - пита първия - съквартиранта ти отказа ли вече лулата?""Абе той я отказа.............. ама аз нещо свикнах с нея" ;) - отговорил втория :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalinkata

аве то бивш пушач май нямало-като бивш педераст ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве то бивш пушач май нямало-като бивш педераст :lol:

;);):lol: Има много истина в тези думи;)2 години и половина не пушех! Сега пак запо4нах но по 3-4-5 цигари на ден, и кой е виновника да пропуша HONDA-та ;) . Много ми е кеф когато се ка4а в колата да си пусна музика и да запаля една цигара, ебаси кефа! Отказах ги отведнъж преди две години и половина, казахси спирам и така направих никакви помощни медикаменти не взимах нито другите пуша4и ми въздеистваха, дори не ме съблазняваше 4е някои пуши пфффф отврат. Карам колело то много ми помогна от въстановяването на цигарите. Но пак се върнах в първи клас с отказването пак съм пуша4 макар и не още пристрастен но си попалвам.П.П. Да ви кажа как ги отказах може и вие да пробвате ама дано не ви се налага така както ми се наложи на мен. Доиде момента когато дишах трудно и гърдите ме боляха бях като парцал от шибаните цигари. Един ден се разболях от бронхит така ми каза лекаря,5 дни не пушех и когато оздрявах си казах 5 дни без цигари еи сега е момента да ги спра и така стана пове4е не запалих до преди месец и половина когато пак запо4нах.Вси4ко е до нагласа и психика. Спирате да си мислете за цигарите или си вталпявате колко е гот без тях както си е истина, стоите и гледаите как другите пушат а вие не това е нещо като предизвикаелство поне за мен, да седя и да ги лгедам как се троват и да ги дразня 4е те пушат а аз не ;) . Най-ми беше гот когато някои ми предлага цигара или ме предизвиква да запаля а аз с кеф отказвах ;) . Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Спирането е само и единствено воля. Аз бях станал като Дарт Вейдър - пушех по две кутии Ориент Експрес. После само Марлборо или черен Давидоф - все тежки цигари все по две кутии на ден. Купувах си ги на по пет стека. Един път нещо стана и не можаш да си намеря от тези цигари и се заинатих кат' магаре на мост. Последната цигаря само я запалих - нещо в мен щракна и си казах "като я нема мойта отрова нема па да се трова" и така вече две години. Като ще подчертая нито съм искал нито съм си поставял за цел да ги спирам - баси толко пари бях дал да ги науча са да ги спирам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път нещо стана и не можаш да си намеря от тези цигари и се заинатих кат' магаре на мост. Последната цигаря само я запалих - нещо в мен щракна и си казах "като я нема мойта отрова нема па да се трова" и така вече две години.

Е така се отказват цигари с ИНАТ,не с воля! :lol:

Отказах ги преди 6години и станах друг човек,спокоен сън,без кашлица сутрин и давене до повръщане,яденето взех да го усещам,

за е*ането няма да се хваля :lol: !

 

Не забравяйте че в съвременната цигара има около 4200 органични токсични вещества,повечето получени след обработката на тутуна......

 

http://sami-sim.hit.bg/

 

http://bogoizbrania.blog.bg/viewpost.php?id=131408

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последното е много интерсно , аз съм против цигарите но от друга страна ако съдим кое е полезно и кое НЕ , то не трябва да живееш :rolleyes: Нима въздуха който дишаме навън , пепелта , изгорелите газове от колите , от заводите това да не е по безвредно от цигарите , ми водата от чешмата и полуфабрикатите в магазина ? ;) така ,че всеки да прави каквото си иска ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя моя опит, защото съм убеден, че много от колегите отказали веднъж цигарите отново пропушват, а това е грешка.Отказах цигарите преди около 6 години (не е важно да броиш дните, а дали пушиш или не) и си правих по 2-3 кутии на ден. Реших да ги спра от раз. Трудна задача, особено като се съберем на кръчма, всичките ми приятели пушат, а аз ги отказвам - мъкааа... Но се бях заинатил яко и успях. След известно време реших да запаля една цигара, какво толкова. И постепенно пак започнах - 2-3 на ден, после почнах да си купувам. Един ден седя и си мисля: как може да съм положил толкова усилия и те да отидат на вятъра. От тогава не пуша. Което означава, че не си и помислям да запаля. В редките случаи, когато ми се прииска, си представям, че поглъщам миризмата (вонята) и съдържанието на престоял 2-3 дни пепелник! Действа ми безотказно! Няма да изброявам предимсвата да не си пушач, колегите преди мен го направиха изчерпателно и всеки има право на избор. За себеси аз съм го направил - да не пуша никога повече, просто не си заслужава!

Редактирано от Prozac

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък няма да ги откажа , пуши ми се и това е :rolleyes: Всеки божи ден си викам "спирам ги тия цигари мама им стара" и в следващия момент си викам "а , що да ги спирам 1 път живея нека поне прая каквото ми е на душата :P " , на 20 години съм и пуша откакто се помня(първата цигара беше още преди да тръгна на даскало) , пуша по 2-3 кутии на ден , и нямам проблеми с нищо , бягам си(ест се задъхвам ама не е проблем) , не кашлям(освен ако не съм болен) не се давя и ред други неща който са нормални за един пушач , можеби и за това не ги спирам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че ъпвам стара тема, но видях това: http://www.nepushaveche.com/main.php?modul...nt&cnt_id=1А именно човека от първия пост на темата.Някой пробвал ли е?какво му е мнението?много се чудя дали да не отида...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна идея, ще я препоръчам на един приятел... Ще пиша да кажа какви са последствията!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакво мнение за електронните цигари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си неделя.Викам няма да си взимам китайска, че били гадни.Купих си немска за 200 лева.Мога ако искаш да ти я продам на цената на китайска :) :) :D .Отказах се на втория час.Не е за мен ел цигарата.Ще ги спирам по друг начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги спирал за 1 година ,и като се замисля съм се чувствал прекрасно! Няма задъхвания по сълбите,няма идиотска кашлица и храчене рано сутрин! Много съм се излагал по кафенетата да прося цигари за кафето ,като съм си ги забравял в къщи. По-скоро ни спира самият страх от отказването на цигарите.Запитваш се -Какво ще правя занапред? Как ще пия кафе сутрин? Другите няма ли да ме дразнят? Сега какви ли мъки ме чакат с тая гадна никотинова абстиненнция? Общо взето решението за всеки човек е строго индивидуално. Един спира от раз! Друг с дъвки,хапчета,книги. Но като че ли най-ми харесва от ряз .Край,точка и хвърляш цигарките и си нов човек! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един месец съм от страната на непушачите и се чувствам идеалка народаа. Помогнаха ми никотиновите дъвки дето ги рекламират Никорет и малко повече воля :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, тук стана като "полу-анонимните" алкохолици - всеки да сподели Историята СИ... :) Е моята е - не съм пушила до 38г . от тук до днес съм пушач - спирах, и пак отново....Знам какво е усещането за НЕ-пушене, но това не е довод...Всеки сам избира за себе си! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време прочетох интервю с най-възрастния "англичанин" - шотландец над 100 год. Беше отказал пушенето преди..месеци.Каза че радостта от живота е - добрите:1.Скоч2.Тютюн3. Женине в този ред :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз вече месец не пуша и мога да кажа че се чувствам супер!Спирал съм ги и преди за 2 години и мога да кажа че се справих най-вече с ИНАТ !ВСИЧКО Е ПСИХИКА СТИГА С ТОЯ НИКОТИНОВ ГЛАД:)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, тук стана като "полу-анонимните" алкохолици - всеки да сподели Историята СИ... :) Е моята е - не съм пушила до 38г . от тук до днес съм пушач - спирах, и пак отново....Знам какво е усещането за НЕ-пушене, но това не е довод...Всеки сам избира за себе си! :)

Е то нали целта на подобен род сбирки е всеки да признае за проблема си ! Така след като си наясно със проблема си вече можеш да работиш върху неговото отстраняване! В Америка и добре развитите европейски държави тези сбирки от рода-Анонимни алкохолици,пушачи и т.н. са много успешни! Мога да ти кажа ,че точно страха от промяната отказва хората от спирането на пушенето.Искат да си вървят в един коловоз и да си живеят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Това се нарича "увод", колега!Предпоставка за послесловието....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като сме тръгнали да си признаваме, мене ми се пуши зверски но ми се налага да спра цигарите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и не знам какво ще правя...приемам всякакви съвети.Ел. цигарата не помага!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега uBaHoB можеш да спреш сигурен съм! Просто е ,и елементарно.Ако фразата' спирам цигарите' е стряскаща,използвай 'прекратявам тютюнопушенето". След което организма ти автоматично почва да приема повече кислород,клетките ти се подмладяват,мисленето е трезво,освободен си от смъртоносен порок,сърцето ти качва конски сили,им на последно но не по-значимост явление- ДИШАШ СВОБОДНО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тези глупави процедури за отказване на цигарите. Електронни цигари ,дъвки, глупости са това,всичко това е нов вид престрастяване. Цигарите се отказват от веднъж:D. Всеки който е решил да откаже цигарите, го е направил (РЕШИЛ) Когато един човек наистина иска да откаже цигарите го прави. А тези който разправят че не могат, са от хората който неискат да ги откажат, "аз немога " е оправданието пред самите нас.П.П. Това не е пристрастяване а навик на пръстите и устата:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не пуша, но според мен това е до воля и нагласа. Щом баща ми преди няколко години каза "аз спирам да пуша" (след като му бях опявал толкова време) и до ден днешен не е запалил цигара. Вярно че му беше много кофти отначало, но все пак не е невъзможно. Така че,действайте.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като сме тръгнали да си признаваме, мене ми се пуши зверски но ми се налага да спра цигарите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и не знам какво ще правя...приемам всякакви съвети.Ел. цигарата не помага!

Дребни трикове:-Избягвай да се напиваш яко, щото веднага пропушваш, волята и ината ги няма като пийнеш! :lol: -Ако си в компания и е задимено, проветри или изчезвай от там веднага, ще ти се допуши яко!-Таблетки табекс на мен ми помогнаха много.Ползвай си ината за да не пушиш, просто се запъваш срещу пушенето. :D Кризите са при всеки различно, но след 2месец има голяма опасност да пропушиш, минеш ли 6м си Непушач!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се разболях насред лято преди 2 год. и от тогава сядам на маси за "НЕПУШАЧИ"Успех на всички с отказването.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох и една цигарка ситрин с кафенцето, незабравимо :lol:

Абсолютно вярно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох и една цигарка ситрин с кафенцето, незабравимо :lol:

Точно кефа от цигарата е илюзия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе с всичко се свиква! и с кафето сутрин и след ядене,и като се пие,след секс също може без!Въпроса е всеки да намери начина който му действа на него,но разчитайте на себе си най-вече не на хапчета,ел.цигари и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като го ударят човек ефектите от пушенето, и се сеща да спре. иначе всичко написано в 1вия пост е правилно. и с другото съм съгласен "навик на ръцете и устата"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...