Jump to content
mraFkata

Ангренажен ремък

Recommended Posts

Тъй като преди няколко дни скъсах ангренаж и днес ми го съобщиха ,от което изпаднах в доста голяма депресия от цифрата ,която ми обявиха за ремонта....та бих изкал да ви попитам дали някой знае колко струва този ремонт. Не говориме за отговор като "много" или "много,много" ,а за ориентировачни цифри. Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти може ли да кажеш какви са щетите или да се правя на Ванга ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангреажа като се скъса поражения нещо направи ли ? Дай малко повече инфо какво и има на колата освен скъсан ангреаж ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангреажа като се скъса поражения нещо направи ли ? Дай малко повече инфо какво и има на колата освен скъсан ангреаж ?

Ми попринцип зависи от колата ... но специално мисля че хондите нямат защита и като се скъса ангреажа...буталата се забиват яко в клапаните и ги избиват през капака да видят кой е тоя ненормалник дето кара. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да струва ремонта имай в предвид , че има колеги които продават цял двигател !!! за смешни пари - 300 лв максимум 500 лв :lol: Ти както виждам от подписа си с 1.3 , така , че такива бол за части ;) Д15б2-ките имат защите срещу скъсан ангренажен ремък ;) не знам как са д13-ките но си мисля , че и те имат , така че или някой те лъже или ти им вярваш ;) Ако няма такава защите и си чул яко трополене при скъсването на ремъка - взимай нов двигател ;) ако ли не , отиди просто да ти сменят ремъка с нов ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най лошият слу4ай ще си платиш кривите клапани и евентуално водачите им, и труда според сервиза и така :lol: късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

195 лв. ремък,ролка,трудако си с Д13 де

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да еба с кви кретени са пълни Българските сервизи :rolleyes: Колега вземи си смени сервиза щото тия явно те мамят.п.п:Без извинение за грубия език

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде утре да отидем заедно до там.Звънни да дойда да те взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде утре да отидем заедно до там.Звънни да дойда да те взема.

:rolleyes::lol::huh: ще стане шоу :huh: :huh: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя е некъв "бай Миле" дето явно и той толкова разбира ,значи когато го скъсах ремъка нищо не се чу ,нямаше тракане трошене и некви други звуци. Надявам се да не са се пресрещнали клапаните с буталата ,защото нямам толкова CASH ,дано да не е много сериозно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами те хората по-горе ти обадиха... бих те посъветвал направо да помислиш за транспортиране до сервизА, където са наясно с нещата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е някъв бай Миле...... и както личи явно не разбира изобщо, взимай колата и знаеш къде да идеш и там разбират повече от достатъчно. Омбре ти каза колко ти струват нещата, които са за смяна. Хем ще ти я направят и както трябва колата. Сега трябва да ти е поолекнало :rolleyes: Много пъти съм се чудил, защо изобщо експериментират хората с разни случайни "майстори", като се знае къде ще им оправят автомобила хора, които само с тази марка се занимават. Моята забележка към Омбре е само, че е винаги голяма опашката пред сервиза му и се налага понякога повече да се почака. Ама както се вижда и за това си има причина, но въпреки това е правил компромиси и никога не ми е отказал помощ когато ми се е налагало.Успех :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195 лв. ремък,ролка,трудако си с Д13 де

еее сгрешил съм само с 2,5 % :rolleyes: колега бегай при бате те Омбре и не се занимавай повече с глупости!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята забележка към Омбре е само, че е винаги голяма опашката пред сервиза му и се налага понякога повече да се почака.

Ванка, нали точно по този повод вече има втори сервиз, който засега е далеч от капацитета си !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да потварди че д15б2 не прави бели при скъсан ремък.сори са ОФФ-А. благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

дааааааааааааааа,оплаквам се.Ся тръгвам към Месечната в София, чух се с Омбре.Квот да става ще закарам вече колата в Пловдив щото тука е фулл с некъдърници.Яваш яваш стигам до София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

дааааааааааааааа,оплаквам се.Ся тръгвам към Месечната в София, чух се с Омбре.Квот да става ще закарам вече колата в Пловдив щото тука е фулл с некъдърници.Яваш яваш стигам до София.

ще закарам колата в София исках да кажа.нещо съм мн нервен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е.. аз още проучвам за майстори тук (най-вероятно няма да намеря)... и ако се случи да окепазят хубавата колица ... ще има нерви и прочие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре де колко ти поискаха няма ли да кажеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest biko

Колега за мен ли е въпроса? Не е ставало дума за пари изобщо... Просто гледам че съфорумниците са имали проблеми при процедурите които предстои и аз да мина.. и поразпитвам за майстор който си разбира от работата и не му е първата такава кола която трябва да обслужи.YordanIvanov, какво стана с твоя случай. Стигна ли до София :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е към теб, а към автора на темата.но модераторите постоянно ми правят забележки да не слагам цитати, затова вече се въздържам, но явно пък не става ясно на кого пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой се интересува от майстор в Бургас мога да му препоръчам моя, ходя при него откакто си взех Хондата и съм много доволен. А и тарифите му са добри - смяна на ремък+ролки 140лв например. А и откакто ги смени колата върви по-добре, защото се оказало че ремъка прескачал и незнам си кво още :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом ти е казал че ремъка ти прескача си представям какъв майстор е.Пич внимавай с майсторите(повярвай ми от личен опит ти давам съвет.С най-добри намерения ти говоря не се заяждам)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За D15B2 ГАРАНТИРАМ, че НЕ среща бутала с клапани, при скъсан ремък. Сменя се ремъка и пак се кара с пълна газ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само за протокола - D16Z6 прави рандеву между клапани и бутала... да знаят собствениците да си правят профилактиката навреме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MonsterOOD

D15Z1 има защита. Скъсах ремъка и нямаще засечка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

И само за протокола - D16Z6 прави рандеву между клапани и бутала... да знаят собствениците да си правят профилактиката навреме!

Само ако е във витек :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest paRADOx

А някой да сподели нещо за ремъка на F20A4?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Wish

То май си стана нещо като анкета -..."На кой мотор ще се скине и ще напрай създърма вътре?".Имаше една таблица дето пишеше калпав ремък на кой модел прави бели, ма я затрих мамка му.Да помоля някой дали знае за D14Z2 прави ли миш-маш или слагам нов и жар!!!Предвартително благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А B16A2?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:bow: Wish, би ли намалил малко картинката в подписа си, моля. :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок VEX извинявам се,намалена е :).Та ще ме светне ли някой за ангренажа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z1 има защита. Скъсах ремъка и нямаще засечка.

Прочетах цялата тема и изпаднах в депресия ,за това се извинявам предварително за глупавият въпрос ,но каквае разликата или общото между D15Z1 и D16Z3? Да бъда ли спокоен ако недай боже стане такава беля.Защото като се замисля малко ,то май никой не е застрахован от такива злополуки . Редактирано от byjy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли въобще такъв двигател D16Z3 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здраеите прочетох цялата тема и забелязах че доста се интересуват дали двигателя им има защита аз карам Акорт 2.0тди 105кс. и на мен ми е интересно дали имам такава. Ако някои има инфо кои двигатели са с защита срещу скъсан ремак ще е много яко ако я пусне. Мисля че ще е интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли въобще такъв двигател D16Z3 :)

има има, големия батко на моя :D:rolleyes:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема май отиде съвсем в друга посока. Така и не разбрахме кво се е строшило и кво не на Д13-ката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здраеите прочетох цялата тема и забелязах че доста се интересуват дали двигателя им има защита аз карам Акорт 2.0тди 105кс. и на мен ми е интересно дали имам такава.

Няма дизел със защита.....Просто конструкцията не позволява.....За да има голяма компресия, горивната камера е минимална.....Единствено старите опели са защитени(до някъде), понеже при удар на буталата и клапаните, им се чупят кобилиците....После сменяш някоя кобилица, и си пак в играта........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...