Jump to content
ШМИРГЕЛ

Национална среща 2008

Recommended Posts

И аз "отстрелях" някоя и друга чайка :lol:

Публикувано изображение

 

Ей го нашия скромен палатков лагер последните четири дни, не се изхвърлихме с чевермета, ама бира и ракия поне имаше на корем, както и някои мръвки, след като отвориха супермаркета на втори май:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте всички къмпингари, сигурно сте прочели в темата за записванията, че ще има осигурено място за разпъване на палатки. Не, че неможете да си я разпъните където ви хареса, но това е друг въпрос. Мястото е точно до външното барбекю на хотела. Самото барбекю представлява доста голям навес, има пещ за печене /някой знаят как да я ползват по предназначение/ и има ел. захранване. Ще бъдат разположени поне 5 коша за отпадъци в района, а от вас като печени планинари, в този ред на мисли ви молим да ги ползвате по предназначение. Никой мисля няма да откаже да се ползва от вас, WC и баня, в някоя от стайте. Ще има осветление така, че няма нужда да се тревожите за подвижни лампи. В барбекюто / сега ме е яд, че не го снимах / има маса и място за слагане на допълнителни маси. Ако времето е лошо, да не дава Господ ще търсим места по хижите - не е скъпо. Вече съм говорил с хижаря на Горското няма проблем да поеме до 30 човека - 8 лв. на легло. Естествено не очаквайте по-добри условия от палатките Ви, но поне ще сте на сухо. :cool:

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81kickoОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ :) -130 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bate Em4o, пратиф ти днес по куриер (Speedy) сума за два "куверта" за ягнето :unsure:. Поздрави и до скоро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81kickogogo(приятел с RENAULT-няма да го бием нали :weights: )ОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ -150 лв. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81kickogogo(приятел с RENAULT-няма да го бием нали ;) )ian X 2ОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ -180 лв. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

Бате Емчо, чак сега Янчо ме светна кво става с тва агне, дай да влезем с по повече, не може така ти 100лв другите 15! Или ше се оправим на място :PМали, аз съм назад с ракията сега като гледам, ше се пие бира....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81kickogogo(приятел с RENAULT-няма да го бием нали :angry: )ian X 2Big Blonde Wolf(пристигнаха :angry: )ОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ -195 лв. :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81kickogogo(приятел с RENAULT-няма да го бием нали :D )ian X 2Big Blonde Wolf(пристигнаха :D )МайнатаmanniakkОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ -225 лв. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи излета беше хубав, изкарахме си добре, Емо неможа да си изпие поръчаната ракия, Кико и Синята Фтичка се влюбиха... абе беше супер. Обаче основната идея на този излет беше друга! Трябваше да се види какво е състоянието на живата сила за пустото чеверме. Трябваше да се разбере дали аз и още един човек ще се разцепим от бачкане 6 часа за да можем да турим на масата агнето докъто останалите се напоят мъжката. Много ми се искаше да не се оправдаят притесненията ми но уви. Никой да не се шашка, няма страшно, жена ми ще помогне, на Жоро децата, един приятел ще доведа, ще се справим някак

АЕРО-SHMIRGEL-е !!! , сметам, че и ти нема нужда да са пристесняваш за живата сила... Аз например не съм толкоз фен на самото изяждане на ягнешкото, колкото на подготовката му и целия табиет покрай него. А на джамбурето идваме с помощник (дитету), който млад.еж също с удоволствие и мерак ше се включи и в събирването на дръа, и в огина, и в каквото още се налага. Вервам, че и останалите съучастници в изяждането ще са хепи да съучастват и в приготовленията.Поздрави от гоуемото село и до скоро!

Янчо, Шмиргела може да окастри цялата гора и да я изгори за 2ч ако е необходимо + да опече три ягнета, хора му не трябват. Ние просто се изложихме на подготовката. От сума хора - мераклии за чевермета и палатки един отиде да ги посети хората и той толкова се беше размазал съботно че седя цяла вечер на стола и муа ракия с пържоли, срам ме хвана даже.Земем да направим с теб една аперитивка кво можем да докараме софийската група и да не се изложим тоя път, че много черни точки ни станаха, а време не остана.

Пичове,прехвърлете обсъждането за агнето в темата за "къмпинг мераклийте" дето я пусна АЕРОТО,та хем да се вдигне,а и други да изявят(даи боже) желание за помощ и организация. :)

Да бе, какво стана??? Имаше 50 души мераклии и изведнъж останаха по-малко от 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравеите!Маи настава време да се преброим.Събраните пари са 225лв.Агънцето ще струва към 130-140лв.Даите предложения за останалите пари,безалкохолно,алкохолно,бири,кебапи,пъ

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Пловдивчаните които ще пътуваме,ще се организираме ли?

Емо, прави ли ти впечатление, че само аз и ти си пишем в тая тема? Нещо се изпари ентосиазма. Миналата година пуснах запитване, някой пловдивчанин да тръгне с мен за националната за да не пътувам сам, а и като стигна на място поне него да познавам и никой не се отзова. Тая година ти мен и аз теб

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдивчаните които ще пътуваме,ще се организираме ли?

Емо, прави ли ти впечатление, че само аз и ти си пишем в тая тема? Нещо се изпари ентосиазма. Миналата година пуснах запитване, някой пловдивчанин да тръгне с мен за националната за да не пътувам сам, а и като стигна на място поне него да познавам и никой не се отзова. Тая година ти мен и аз теб
Много си прав човече,спирам повече с подканите,че то заприлича на ЧАТ :rolleyes: На Л.С. или по телефон ние ще се разберем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пловдивчаните които ще пътуваме,ще се организираме ли?

Емо, прави ли ти впечатление, че само аз и ти си пишем в тая тема? Нещо се изпари ентосиазма. Миналата година пуснах запитване, някой пловдивчанин да тръгне с мен за националната за да не пътувам сам, а и като стигна на място поне него да познавам и никой не се отзова. Тая година ти мен и аз теб

Аеро-Shmirgel-е :zen: , не сте само вий двамата с Бате Емчо, ве...

Иначе по отношение на организираното тръгване, според мен по-лесно ще се получи ако това се изкоментира в отделна тема. Аз лично съм фен на организираното движение. И даже има вероятност да се включа в тръване "от Пловдив"... щото ако едни двама души от Пловдив се навият да се включат в сбирката, ще минем да ги вземем (ние потръгваме от София).

 

 

Янчо, Шмиргела може да...

...

Земем да направим с теб една аперитивка кво можем да докараме софийската група и да не се изложим тоя път, че много черни точки ни станаха, а време не остана.

Мда, аз съм "ЗА" аперитивките и планирането! Аз лично мисля да инвестирам в 2-3 подвижни столчета и подобни неща, свързани с дневните къмпинг-нужди... Добре е да се чуем/видим и да го изговорим...

 

 

Здравеите!Маи настава време да се преброим.Събраните пари са 225лв.Агънцето ще струва към 130-140лв.Даите предложения за останалите пари,безалкохолно,алкохолно,бири,кебапи,пъ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Подканяне и UP на тематаПредлагам тези хора, които искат да идват на палатки да дойдат на месечната в Пловдив за да си видим муцуните. Ако немогат, то тогава поне в тая тема да потвърдят палатковото си участие.

Редактирано от AERO-ШМИРГЕЛ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81kickogogo(приятел с RENAULT-няма да го бием нали :lol: )ian X 2Big Blonde Wolf(пристигнаха :zen: )МайнатаmanniakkОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ -225 лв. :ph34r:

Платени пари за АГАНЦЕТО -150лв.(30 кила живо тегло)Остават 75лв. До четвъртък чакам предложения за похарчването им!Ако "не"-пазарувам по мои избор! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dida81

аз съм 'ЗА'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще имали палатки от четвъртак,защото нямам търпение да погледам толкова много красавици на едно място :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

Платени пари за АГАНЦЕТО -150лв.(30 кила живо тегло)Остават 75лв. До четвъртък чакам предложения за похарчването им!Ако "не"-пазарувам по мои избор! :)

взимай кифтета, пържоли да има за гарнитура на агнето и некое-друго шише блага ракийца :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата схема се позавъртя и най вероятно ще натикаме жените по стаите а мъжете ще изскочим на полянките.Днес се сдобих с готина палакта :)Утре ще ходя да търся из Кауфланд и една шатричка.Така че се очертава яко парти на зелената морава :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GoroB

Подканяне и UP на тематаПредлагам тези хора, които искат да идват на палатки да дойдат на месечната в Пловдив за да си видим муцуните. Ако немогат, то тогава поне в тая тема да потвърдят палатковото си участие.

Слушам :unsure: Един брой фен, с един брой палатка .... от петък вечерта. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе хора,кво става с това време!Предлагам на всички които имат ШАМАНСКИ,МАГЬОСНИЧЕСКИ И ДРУГИ ИЗВЪНЗЕМНИ СПОСОБНОСТИ да призоват всички богове и дяволи за СЛЪНЦЕ БЕЗ ДЪЖД!Аз лично ще пренеса в жертва 3-то ребро от АГЪНЦЕТО(старателно оглозгано) :unsure::)

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Matheo
Отговорено (Редактирано)

Момчета и аз гледах прогнозата, очертава се абсолютен карък. Всички който мислите да идвате на палатки, за да не стават проблеми си резервирайте места в хижата. Телефона на хижаря е 0889815846 Пеньо.п.с Тези който не са свикнали с условия на хижи да помислят за друг вариант.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с Тези който не са свикнали с условия на хижи да помислят за друг вариант.

Да, подслон в колата. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае колко градуса става през ноща на това място? :thumbs1::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захладнява, градски. :thumbs1: И има тенденция да подухва, че цялото е една огромна, открита поляна. Вземете си дебела връхна дрешка за всеки случай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o
Отговорено (Редактирано)

някой да знае колко градуса става през ноща на това място? :):)

Захладнява, градски. :) И има тенденция да подухва, че цялото е една огромна, открита поляна. Вземете си дебела връхна дрешка за всеки случай!

Не е маитап.В Родопите през наи-големите жеги,става 7-8 градуса на тази височина.Не зная как е на Узана,но едва ли ще е по-различно.Но покраи огъня,на приказка с шишенце на момченце,работата става. ;) И добро спално чувалче! :thumbs1:;) ;) Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам стая,обаче сме подготвили 6 местна палатка и тента 6 на 3! :tooth: Дано е хубаво времето....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81kickogogo(приятел с RENAULT-няма да го бием нали :tooth: )ian X 2Big Blonde Wolf(пристигнаха :P )МайнатаmanniakkЧавдар от СофетоОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ -245 лв. :P

Платени пари за АГАНЦЕТО -150лв.(30 кила живо тегло)Остават 95лв. До четвъртък чакам предложения за похарчването им!Ако "не"-пазарувам по мои избор! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тъй като аз не съм дал пари салата от мен. Имате поне 5кг. домати и още толкова краставици от мен, та похарчете ги за нещо друго.А за готвене има да, мисля че пещ има. Само да не вали гледах поне 7 сайта за прогноза, за жалост всички казват едно и също. Дано да грешат:tooth:

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой случайно да има снимки на поляната, за да "огледаме" условията и да си направим сметка как най - добре да се защитим от дъжда?По това време на годината се случват наистина странни неща в планината, така че призовавам палаткаджийте да носят здрави непромокаеми обувки, пуловер (2-3), дебел панталон, ДЪЖДОБРАН, въобще всички боеприпаси, за които се сещате и които могат да ви спасят от дъжда и влагата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово,парите са похарчени.Поморийска гроздова-2 бр. :tooth: Троянска сливова-1бр. :P бира Каменица-2 бр. :P стек(6 бр.)кока-кола :P цигари-VICEROY син/червен-4бр.пържоли за 20лв. :ppp кифтета за 10 лв. :ppp наденички за 10 лв. :ppp Всички мръвки са купени от НОВО СЕЛО, повечето Пловдивчани знаят за какво иде реч. :ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииииииииии :tooth::P:P ..........айде не остана още 2 дни,за други по малко :P:ppp:ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Гледам прогнозите-ши...на работа.Имам предложение,ако вали всички "палаткаджии" да се насочим към някоя прилична хижа в раиона.Някои дето е ходил из месноста да препоръча хижата.

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах около самата поляна има една хижа (с условия като за хижа) + няколко други хотелчета около поляната... 3-4 още (?)...

 

Link към сайта на УЗАНА

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деба как гадно ше се прецакаме....Идеята ми е, ако има пещ на открито или под навес, около нея може да стане джамборето. А за спане... Ше намерим къде да спим ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах около самата поляна има една хижа (с условия като за хижа) + няколко други хотелчета около поляната... 3-4 още (?)...

Ian,приятелю,имам предвид човек,които е ходил там,спал и има лични наблюдения,щото ако е някоя конюшна с 30 легла на 2 етажа,жените като ни подгонят,поляната ще стане къса. :huh: Идеята ми е да сме на едно место,не 2-3-ма на едно место,други на другия краи в друг хотел или хижа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я не се стягайте толкова бе. Никой няма да остане на дъжда.

В началото на темата съм описал няколко неща,

ако ги спазите ще си прекарате добре, дори да сте новак в къмпирането

Публикувано изображение

Под този навес спокойно гъчат мръвки 10 души, ако е напечена работата 20

Ако се вземе един навес и за огнището ще има чеверме дори да вали порой.

За 65-ти път казвам, че големия проблем е ходенето за дърва:huh:!^_^!!

и постоянното обслужване на чевермето.

Пичовете да си носят дъждобранчета, хубави обувки и за всеки случай втори чифт,

че като влязат в гората за дърва ще им се понамокрят краченцата на милите.

За всяка мома по един нож, лично ще им ги наостря за да не се затрудняват с камарите домати.

Моля хората притежаваши брадви с размер BIG-LONG да си ги носят, че ми е строшена брадвата.

Повече тавички си носете, за чевермето трябват три и за салатите още кусурнайсет.

Който има две коли и едната му ще почива ако е удобно да донесе от нея акумулатора.

Плажните чадъри не са излишни ( не е майтап, използват се за навесите )

Ако се сетя още нешо ще пиша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах около самата поляна има една хижа (с условия като за хижа) + няколко други хотелчета около поляната... 3-4 още (?)...

Ian,приятелю,имам предвид човек,които е ходил там,спал и има лични наблюдения,щото ако е някоя конюшна с 30 легла на 2 етажа,жените като ни подгонят,поляната ще стане къса. :huh: Идеята ми е да сме на едно место,не 2-3-ма на едно место,други на другия краи в друг хотел или хижа.

 

Аха, аз те разбраф, Бате Емчо... просто исках да кажа, че реално избор на ХИЖИ нема... щот е само една, а останалото са хотелчета... в които се предполага, че нещата са по-различни от конюшна...

 

А нека някой, дет е ходил, да сподели наистина впечатления от първа ръка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

Пак да питам - посудата за еднократна употреба как я правим? Да купувам ли аз или на бате Емчо му останаха пари от агънцето, колата и ракиите?

ПАРИЧКИТЕ СВЪРШИХА! ^_^ Аз лично нося туристическа(пластмаса за многократна)посуда :huh: Имам и един комплект алуминиеви канчета+чаиник.Днес с Гого купихме брадвичка,шатра,въжета,слънчеви душове :huh: ,хладилни кутии(празни,не ни дадоха бирата ^_^ ),дъждобрани и разни други такива....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...