Jump to content
ШМИРГЕЛ

Национална среща 2008

Recommended Posts

Дами и господа, няколко души тук са заявили категорично, че ще ходят на националната среща на Узана и НЯМА да ползват услугите на хотелите. Реших да пусна тема специално за този тип туристи, за да се види колко точно са единномислещите. Ако не се съберат достатъчно хора, може и някои от обявилите се да се откажат, но пък като започнат едни да се обявяват и други ще ги последват като видят наплива. Разбира се има хора с различна степен на екипировка и познания за подобно мероприятие. Готов съм да помогна с каквото мога, в краен случай само със савети какво да си купят или набавят за да се получи излета и нищо да не липсва. Даже още сега мога да нахвърлям няколко основни съвета.1.Ако сте мъж преценете жената колко ще мрънка. В краен случай ще тичате към хотела. Ако сте жена преценете дали въопще да го взимате. Комари трябва да няма, понеже е високо и няма водоем (не се знае със сигурност).2.За 2 нощувки не си заслужава да нося бана. Всеки се спасява с шишенце.3.Палатка: Добре е палатката ви да е съвременна. Ако е брезентова от едно време е кофти. Може да е много хубава, но понякога създава огромни проблеми, а и заема много площ. В Метро, Бриколаж, Практикер и в повечето рибарски магазини има палатки за смешни пари. Не мислете, че са лоши - Стават, не пропускат вода и имат под и мрежа против гадинки! Аз съм купил палатките на доста хора и ВИНАГИ при покупката ги разпърам(сглобявам) за да видя дефектите. До сега от китайските съм виждал само една с дефект.4.Осветление: За масите - 12V.Аз имам две луминисцентни лампи, не ми пречи да събера още дна. Елементарно е да се запоят две жици по пет метра на една крушка от мигач.За палатките: който има желание може да си направи същото и в палатката. Може да се използва и джобен прожектор. Ако прожектора има закачалка е добре, понеже палатките на тавана от вътрешна страна имат халка за тази цел. Прожектора е нужен и в други ситуации...5.Добре е да си носите сгъваеми столове. Сядането на земята е УЖАС! Отказал съм се от години. Имам десетина стола. Маси имам две за общо 10-12 души. Който има маса да я взима.6.Навес: Все пак ако няма навес и прероси - край! Ама край в буквалния смисъл, всичко се нааква. В Метро се продават покривала от плетен найлон, с капси по края (сини и зелени). Установил съм, че най-удачния размер е 4/5м, или 20кв.м. Струва 15-20лв. С него е необходимо и въже към 10-20м. Продават се сглобяеми шатри с едни тръбички, но са пълен боклук. Има хора, които си ги харесват и си ги ползват - лошо няма.7.Спането трябва да е върху нещо. Минимума е неопренова стелка или няколко одяла. Аз ползвам плюшен надуваем дюшек. Спалния чувал е задължителен ако се спи без палатка.8.ТИШИНА! Ако искате да си надувате чалгата, както е казал народа - аз се уволнявам! Това не включва пеене. Може да си пеете с цяло гърло, колкото и да е фалшиво, колкото издържите. Хората само ще ви се радват и ще пеят с вас (разбира се - фалшиво).9.Ракията и цигарите никога не стигат, а цената им драстично се покачва когато само един ги притежава. Настава зверска спекула.Казвайте, питайте и т.н.А пък ако се съберат хора за едно чеверме да ви направя... Хотела ще се изпразни на поляната

Редактирано от AERODECK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Така за чевермето ще окажа логистична помощ от към доставка на материали и приготовления. Ако някой изпитва липса на спални чували на тази среща ще си нося всичките налични (8 по спомени). Както и рибраските столове.Един от задъжителните къмпинг атрибути е таблата! Без нея къмпинг не става!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AERODECK,Добър си...Мисля че това е супер предложение...Аз съм ЗА....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм екипиран с палатка, неопренови шалтета 2бр и някой и друг спален чувал, мисля до тогава да имам дюшек и евентуално по-добър чувал. Мисля да спя на открито, а данданията със сигурност ще бъде на едно място - или в кръчмата или около палатките.Съгласни ли сте да направим паралелно записване за къмпинг на националната тук и накрая да съберем бройките с другата тема?btw Краси, таблата ми още е в багажника...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

аз от доста години скъсах с палатката (в буквалния и в преносен смисъл), но чевермето ми действа като валериан на котка :rolleyes: Пиши двама на първи ред до мършата на шиша, ако трябва и ще пея (фалшиво) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да помогна с комплект, който включва Маса с размери 1.20х1.20 + 4 стола пластмасови / удобни са и то доста/И 2 каси бира за чевермето :)За да стане както си му е реда , мен си ме кефи повече дори да съм на крак с кило бира в ръка и парче мръвка в другата и да си лафя с колегите от колкото да се забия на няк'ва маса като на жребчево и да мога да разговарям с 5 човека , които са в най-голяма близост до мен.п.п. бях гледал снимки от юндола от преди 3-4 години където всички е било както по мото съборите - демек като това , което написах по-горе и исках да ги приложа към поста си , нон еможах да ги открия, сори :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

И аз тогава идвам с палатката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 2ма добре екипирани за палатките! Даже може би трима, но това сър Лазеф ще каже. :) Аз идеята за копие на мото - събор я бях дала отдавна, но беше грубо отритната. :)http://forums.hondabg.com/index.php?showto...17835&st=30В крайна сметка съм щастлива, че така ще се получи - така тези, които си обичат комфорта ще го имат, а къмпинг - маниаците ще си имат полянката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм тук,непременно ще дойда.....с палатката:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз идвам само с колата. И разни други атрибути. Ако има и други стрелци-въздухари, можем да си постреляме на поляната. Горе поне име МНОООГО къде да се пуца на воля. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

то не беше ли предварително ясно че културно-масовото мероприятие ще се извърши на поляната освен в случай на обилен снеговалеж ? хотела е място за спане - не за празуване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малееееееееее супер ще е , аз съм ходил на палатки и е супер забавно с 15 каси с бира и яко манджи :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък аз вече си запазих стая - иначе щях да се присъединя ;) ама карай..............p.s. то купона е ясно, че е на ливадата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък аз вече си запазих стая - иначе щях да се присъединя ;) ама карай..............p.s. то купона е ясно, че е на ливадата

Ай стига бе, няма да ти върнат пръстена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм не веднъж на палатки и си е доста якичко, аз и приятелката също идваамеее. ей това е, да има какво да се прави /забавления разни/, бирата в колата, мръвките, лафчето и всичко е ОКИскам да попитам някой разгледал ли е района за подходящ палатков лагер, спомням си като дойдох само за неделята на Жребчево имаше фенове-палаткови ентусиасти дето се бяха настанили точно посредата на поляната преди входа за станциите, около тях беше метър трева ;) Но пък кво, супер е да се съберем мнооого народ в името на едно - ХОНДА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо Лазеф прочетох и си викам тука съм и аз,твърдо със палатка ако има и някоя згодна женица...........Но още не съм решил на две колела ли да идвам или с колицата то така или иначе в моята Хонда много място за багаж няма да не кажа хич,така че тва ще го доизмисля важното е че съм там :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим как ще се развият нещата и нии сме там от стара загора ще се съберем :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

Започвам да кърпя имойта палатка :huh: и пристигам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Founder

там е много красво ходил съм, искам да доида и аз!!!!!!!!!!!!!

Е , че какъв е проблема да не дойдеш :D Тази тема е за палатковия лагер, а http://forums.hondabg.com/index.php?showto...30&start=30 е за записване в станцията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам палатка - дружинката е слабичка ... 16тина души до тук.Няма ли мЪже в тоя форум??? Тва с хотела е лигава работа :D:angry: Няма значение всъщност - аз пожелавам на всички хубаво и топло време, за да можем да си висим на полянката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз съм си записал стая в хотела, но ме съмнява да стигна до там ако всичко това се случи ;):P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 души и ако всеки си дойде с половинката и още някой приятел с половинката и т.н.И накрая кой ще прави оборка на района незнам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERODECK

Ох като гледам това слънчице как е напекло, а как ми е домиляло за полянка и скаричка със цър-пър с червено винце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ако има много мераклии може да си направим репетиция за националната.Ще се съберем някъде, я около рекичка, я около гьолче април - май ... ще разпънем палатките за една вечер, ще се напием, ще се наядем и ще ни хареса ... :) И после пак на националната и така.Съгласни има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Палатката на последната национална, преди входа в дясно, май единствената, беше моята. Бяхме аз, кученцето ми и един приятел. Имаше и малко купонче с едни момчета от морето. Някои сигурно си спомнят как сутринта оживявахме малко трудно :D

Мисля пак така да преживявам.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Палатката на последната национална, преди входа в дясно, май единствената, беше моята. Бяхме аз, кученцето ми и един приятел. Имаше и малко купонче с едни момчета от морето. Някои сигурно си спомнят как сутринта оживявахме малко трудно ;)

Мисля пак така да преживявам.

 

аааааа мойта палатка беше малко по навътре, а вечерта беше добра наистина :D

Редактирано от ZERO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние можем ли да се помолим на модераторите да закачат темата отгоре? Другия вариант е да я повдигаме сбезсмислици, но не ме кефи идеята...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може като дойде време да си направим нова тема, в която да се пишат само сериозни неща по потготовката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...