Jump to content
ШМИРГЕЛ

Национална среща 2008

Recommended Posts

Съгласен съм с AERODECK.Тема за организацията на полянката ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

Аз мисля по някое време да хвана габровската групичка и да отидем на разузнаване, след което да почнем дискусии за организацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ако има много мераклии може да си направим репетиция за националната.

Ще се съберем някъде, я около рекичка, я около гьолче април - май ... ще разпънем палатките за една вечер, ще се напием, ще се наядем и ще ни хареса ... ;)

 

И после пак на националната и така.

 

Съгласни има ли?

имааа,има

Публикувано изображение

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом има и сме повече от 1 започвам с по - сериозни идеи.Не искам да подващам нова тема, и ако никой няма нищо против, тук ще се организираме стройно.Идеята се зароди още преди месец сигурно в моята и на Moridina главата, но за жалост така и си остана - в главите ни. Та ... предложението беше следното - 1ви до 6 май са се наредили някакви многобройни почивни дни и в 2 от тях например може да се занесем някъде (даже знам къде точно) по поречието на р. Искър в района на Говедарци. Там място за палатки, бол, мисля че ще е удобно за много хора и най - вече на живеещите в София и Пловдив. Ако пък много се навием за тази идея може да дръпнем мероприятието и за някоя Събота и Неделя преди тези много почивни дни. Айде да видим колко ще се съберем и дали няма по - добри идеи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е рано за палатки по това време. Имах идея да отида до гърция по великден, обаче ме секнаха, че не ставало за къмпинг по това време.От друга страна - излизал съм на палатки и през април, знам ли... Някой с повече опит да сподели как е датата, иначе съм с две ръце, два крака, две уши и някои други органи ЗА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Праскал съм пастърви на Доспат края на Март месец три нощувки на палатка. Бях се разпънал върху снега. Баща ми беше решил да спи в колата, но в 2-3 часа ми звънна по домофона скапан от студ и влага. Важното не е колко е студено или топло - важното е колко си потготвен! Според вас сега става ли за палатки? Става и още как. Ако другата седмица се скапе и завали няма да става, но ако времето е като сега...Днеска си направих профилактика на резачката. Смятам да издем три кила паржоли утре вечер с обичайните заподозрени тука в ниските Родопи. Ха да видим дали ще има пловдивски Хонди - мераклийки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

ПИч, аз в осем и десет замръзнах в парка край една бира.....Ше си купувам сериозен спален чувал, то се е видяло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля-нито с мотор ще съм нито с прелюда,уредих си 1 джипче цр-в и не ми и трябва палатка,вие какво смятате дали ще става за спане-от зад става като спалня но дали идеята е добра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за савета,но тъй като е изпаднал тоя джип ще си докарам задника с него поне място за багаж-бол!Пък може и аз да се уредя с някоя банкерка или в случая някоя свободна хонда-фенка пък ако си пада и малко лудичка направо си я взимам с мене-хахахахахаха :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз искам една със същите параметри.Аре да не го обръшаме на елмаз.ком :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво сте се разгонили, ей! :cool: Айде още нови желаещи за къмпинг територията да заявяват желанието си тук!И нека се молим за хубаво време по време на цялата среща. (ако има хора с магически способности да се напънат :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве хора не можах да разбера къде и кога е срещата?Бихте ли ми казали че съм страшно навит, пък и се запознах с една мацка и тя е фенка на хонда и ако съм с нея до тогава идвам на палатка и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,добре де,ти не разгледа ли форума?Всичко си го пишеили те домързя малко,ааа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове и пички, ша прайм ли тренировка?Какво ще кажете за Цигов чарк, Беглика или Широка поляна?Още някоя друга седмица и времето ще е тамън.Тука има хора, които познават местата по тия язовири до пиянска болка!Тренировчица, а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навит! Не съм сигурен само доколко ще става времето по язовирите. Айде лееекинко да се постопли и откриваме сезона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пууу даееа ша трябва да си презаверявам риболовния билет...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще изчакаме затопляне, много ясно, но няма да чакаме дълго.Нещо за 22-23.март, а?

Редактирано от AERO-ШМИРГЕЛ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Балкана,края на март-ще ни се сгърчат ония работи от студ. :unsure: Какво ще кажете за май?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Май ще съм скъсал две палатки и ще съм счупил три сапа на брадвата, приятелюТака съм наточил зъби, че направо откачам с това скапано времеАко в събота сутринта пекне слънце ставам неукротимМога да бъда открит на:41*5757.36"N24*4026.48"E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе хора, имам уговорказа сега с петима души за събота на палатки. Ще има една(за сега) смела мома.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пък как един не се нави.Последно подканянеТръгва се към 14-15 часа днесДори да нямате екипировка - няма проблеми, ние имаме много. Само дрехи ви трябват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Супер яко си изкарахме. Вижте.Ако и за националната ще е такъв наплив от палаткаджии нека от сега да се знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ми е рано за такова мероприятие. Спя на отворен прозорец, но съвсем леко отворен :DНека веднъж да мине 20- те градуса дневната температура и ще става. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа,има ли опитни с чевермето?Вземам едно агънце 20-на кила,за националната. !!! Има ли кои да го направи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти донеси агънцето пък ще видиш! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти донеси агънцето пък ще видиш! ;)

О.К. нося го хайванчето! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Да не мислите, че е много проста работа да се направи чеверме. Ако трябва да се коли животното на място - аз се уволнявам!!!Когато се коли за чеверме е по-особено от обикновеното колене. Ако някъде се спука ципата и ако не се заколи както трябва прегаря предварително, не се изпича отвътре или ако са срязани сухожилията мяна как да се закрепи на кола. Ако има кой да го заколи, ако има помощници за дървата и за мазането аз поемам ангажимента за въртянето и изпичането. От снимките по-горе се вижда инструмента който съм сътворил. Аз агне купувам от Куклен. Избирам си го и ми го заколват на място, като предварително казвам на колача за какво ми трябва. Чеверме става от агне до 30-35кг. От агне 20кг. излиза 8-9кг. чисто месо. От 30кг излиза 12-14кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа,има ли опитни с чевермето?Вземам едно агънце 20-на кила,за националната. :P Има ли кои да го направи?

Аз от думите на колегата разбирам дали има кой да го сготви за ядене..........щото ако ще трябва да го коля не се наемам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер яко си изкарахме. Вижте.Ако и за националната ще е такъв наплив от палаткаджии нека от сега да се знае.

Аааа не, като гледам колеги - тертиплия хора сте. Точно така се правят палаткови сбирки ;) Живот и здраве на националната трябва да се спретне нещо такова. Няма начин просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

Няма да го колим на место!Представяте ли си какъв рев ще падне от жени и деца!Благодаря на колегата ШМИРГЕЛ за информацията.Вземам си бележка! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант ще е този , който предложи колегата АЕРО, да се събере по някой лев и да се закупят 2-3 животинки направо говори за пекане.Кой ще се заеме с това ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Едно чеверме се приготвя за 1 час и после се пече 5-6 часа. От начало е доста ангажиращо, след втория час вече не е толкова, и добре, защото хората вече са си пийнали и т.н. Акъла ми не побира как ще се започне второто на пияни кратуни, та камоли третото. За правене едновременно и дума да не става!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,малко да конкретизираме нещата.Имам едни 100лв. дето съм ги нарочил за срещата(за животинкатаа).Ако искате да съберем повече.Аз се намирам на бул.Дунав №136(Пловдив) МАГАЗИНА ЗА КЛИМАТИЦИ!!! Предлагам на колегата АЕРО(ОПИТЕН :))като му доиде времето да вземем хайванчето.Така,че ако искаме нещо по-така трябва да съберем още стотина лева! Ето и карта http://frigo-star.com/images/dunav.gif .Търсете Емо Унарев! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да изядем едно агне предварително, някъде около х.Здравец или другъде, но близичко. Тогава ще си проличи дали ще има достатъчно желаещи, дали ще се съберат пари и т.н.Опита показва, че едно чеверме струва 200лв. Това включва бири, мири, кашкавали, машкавали, коли, моли, алкохоли, малкохоли и разни други чикиджилъци. Помислете и коментирайте, щото не ми се вози агне в колата на 200км и накрая да си копая сам уджак, да си влача сам дърва, да си ги цепа, да си правя огън 6 часа, да въртя и да мажа животното 6 часа и накрая да ви го тура на масата да хапнете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влизам с необходимата миза за животното, ако решите да го взимаме само казвайте колко, къде и кога да донеса :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...