Jump to content
ШМИРГЕЛ

Национална среща 2008

Recommended Posts

влизам с необходимата миза за животното, ако решите да го взимаме само казвайте колко, къде и кога да донеса :blink:

Ех, чревоугодникоооооооНе съм и очаквал друг да се обади пръв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да изядем едно агне предварително, някъде около х.Здравец или другъде, но близичко. Тогава ще си проличи дали ще има достатъчно желаещи, дали ще се съберат пари и т.н.

Опита показва, че едно чеверме струва 200лв. Това включва бири, мири, кашкавали, машкавали, коли, моли, алкохоли, малкохоли и разни други чикиджилъци. Помислете и коментирайте, щото не ми се вози агне в колата на 200км и накрая да си копая сам уджак, да си влача сам дърва, да си ги цепа, да си правя огън 6 часа, да въртя и да мажа животното 6 часа и накрая да ви го тура на масата да хапнете

 

Човека е прав!Нека направим списък хората които РЕАЛНО ще ДОИДАТ С ПАЛАТКИ И ЩЕ ПОМАГАТ НЕ САМО В ЯДЕНЕТО И ПИЕНЕТО(в което без съмнение сме добри :blink:) НО И В ИЗБРОЕНИТЕ ПО-ГОРЕ НЕАТРАКТИВНИ МЕРОПРИЯТИЯ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

Аз също ще участвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ще се включа в цялото мероприятие от поготовката до изяждането и почистването!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета, понеже сам си с родопска жилка и сам ял и правил бая чевермета та да ви дам няколко съвета.Като гледам кво пишете най-ВАЖНОТО Е , като заколите агнето да не го въртите на същия ден, защото е вредно и не става вкусно.Агнето трябва да престои поне 16-17 часа.Това е от мен.А мойта жена е габровка и ще гледам да съм в габрово когато е срещата и да са кача на узана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

И аз съм в кюпа!Може и за предварителната подготовка да ме викнете, я дайте подробности за тая хижа здравец?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре Комби-шмиргел, събирай ни кинтите и натъпчи звяра в баничарката :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... в баничарката :stupid:

Баничарка, баничарка, ама ща взема барабар с Акорда и Сивика в комбито и четворка билот ще завъртим на предния ти капак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде мераклииМога да бъда открит някъде между Яврово и Добралък по поляните край пътяКойто идва да си носи паржоли и стол!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти намери кога....днес си боядисвам спирачните апарати - шукарчета, ама утре може

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер беше, по-късно ще сложа снимки да ви е ядААА, много яки паржоли трябва да ви кажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

Супер беше, по-късно ще сложа снимки да ви е ядААА, много яки паржоли трябва да ви кажа

Абе пич,ти съвсем пощръкля бе! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арееее, пловдивската група ???Ако в неделя пече слънце ще има ли горска пиеница ???То ще има и с вас и без вас, но предлагам само

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хораа, има ли желаещ да приюти един Хонда манияк в някоя по-голяма палатка? Понеже още ми е в мъгла дали ще успея да стигна до срещата и за това не мога да си резервирам стая в хотела! А и много обичам природата, но нямам палатка, иначе бих се установил на лагер и аз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

Колеги,средата на април мина!Ще съберем ли още пари за по-голяма животинка? събрани средства до момента за покупка на АГНЕТО-100 лв.

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Ентусиазма ти ме кефи много, ама така мисля че няма да стане работата.Предлагам тая седмица събота и неделя да направим едно палатково пиршество в близките родопи. Като за опознаване да не бързаме с агнето, щото е доста ангажиращо, ще си направим паржоли. Като се върнем в неделя ще е точно за седмичната среща и останалите ще се зарибят и те. После вече като се знае кои ще сме барабите ще е доста по-лесно да се създаде организация за агънце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота съм на купон,който ще свърши в НЕДЕЛЯ и познай как ............................! :thumbs1: Относно ентусиазма-има и други,утре-другиден чакам първите преводи!А и нека почнем по-отрано тази трудна задача.

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

пичОве, бройте ме, само не и тоя месец, pls!началото на май ще се отчета!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поредна седмица подканям за горски джумбиш с мастика и пръжуляци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО: dida81 Обща сума до сега :censored: -115лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде да си внеса лептата братле? Или на някоя седмична/месечна среща да ме сръгаш в ребрата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде да си внеса лептата братле? Или на някоя седмична/месечна среща да ме сръгаш в ребрата?

Забравих! По 15 левчета!Или по-малко! Ако останат парици-коли-моли и други такива!Пращай на името на Емил Василев Унарев гр.Пловдив бул.Свобода №13 с пощенски запис.Ако е по куриери на бул.Дунав №136 (магазина за климатици) до18ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде да си внеса лептата братле? Или на някоя седмична/месечна среща да ме сръгаш в ребрата?

Забравих! По 15 левчета!Или по-малко! Ако останат парици-коли-моли и други такива!Пращай на името на Емил Василев Унарев гр.Пловдив бул.Свобода №13 с пощенски запис.Ако е по куриери на бул.Дунав №136 (магазина за климатици) до18ч.
ако не идваш на седмичната ще ти ги донеса в магазина направо през седмицата - близо е до нас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че не му е тука мястото,ама нали ще сме с палатки.Да НЕ ОСТАВЯМЕ ТАКАВА КОЧИНА СЛЕД НАС НА НАЦИОНАЛНАТА!

 

Яз. Широка поляна тази неделя:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Иначе горе е красота!

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Значи ходи на Широка поляна, а?ок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ходи на Широка поляна, а?ок

Да,ама за малко.5-6 часа.Колкото да си проветрим тиквите. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направо съм отвратен от най-любимата си местност - миналото лято още я превърнаха в този боклукчарник от снимките, 70% за това допринесоха циганите гъбари и 30% ние рибарите!!! Беглика и Доспат също заприличват на тази цигания, незнам къде да се ходи вече в жегите.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Щитока поляна заради тоя магазин там положението е трагияно. Васила няма такива проблеми и причината е, че няма много риба и рибарите ходят на Широката и на Доспат. Тези като мен, дето се вълнуват от къмпирането повече отколкото от риболов съответно се грижат за природата повече и за това Васила е чист. Разбира се има две места с купчинки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя магазин си е там поне от 1978г, когато садих борчета в околността и живях едно лято на острова, така че не той е проблема.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

тоя магазин си е там поне от 1978г, когато садих борчета в околността и живях едно лято на острова, така че не той е проблема.........

Да, така е, но тогава къмпирането е било организирано. Доста легенди съм слушал от местните за поляци и унгарци, на които им излизала почивката без пари след като си продадяли къмпинг оборудването на нашенци. Още стоят стълбовете за електричество с които е бил опасан целия язовир. На Васила в залива на първата река на Батлъбоаз е имало селце с магазин. И най-важното: Докъто твойта бригада е садяла борчета други бригади от всеотдайни комсомолци са правили оборка на района.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече имам приличен чувал и надуваем дюшек. Само дето си купих нифелна помпа и яко духане падна докато го пробвам :D Другата седмица ше го пробвам по къмпинзите край Кавала и дръж се, национално!Шмиргеле, казвай по-отрано като ходиш другия месец някъде че да се включа и аз бе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я,ДА РАЗДВИЖИМ МАЛКО ДУХОВЕТЕ!ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Ох говори ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o
Отговорено (Редактирано)

Хора,доиде МЕСЕЦ МАЙ !ДАИТЕ ДА ДАДЕМЕ,ЧЕ ДА ИМА ПОВЕЧЕ!Хора подпомогнали изяждането на АГЪНЦЕТО:bate_em4odida81ОБЩО СЪБРАНИ ПАРИ :lol: -115 лв.

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дами и господа, няколко души тук са заявили категорично, че ще ходят на националната среща на Узана и НЯМА да ползват услугите на хотелите. Реших да пусна тема специално за този тип туристи, за да се види колко точно са единномислещите. Ако не се съберат достатъчно хора, може и някои от обявилите се да се откажат, но пък като започнат едни да се обявяват и други ще ги последват като видят наплива.

Разбира се има хора с различна степен на екипировка и познания за подобно мероприятие. Готов съм да помогна с каквото мога, в краен случай само със савети какво да си купят или набавят за да се получи излета и нищо да не липсва. Даже още сега мога да нахвърлям няколко основни съвета.

1.Ако сте мъж преценете жената колко ще мрънка. В краен случай ще тичате към хотела.

Ако сте жена преценете дали въопще да го взимате.

Комари трябва да няма, понеже е високо и няма водоем (не се знае със сигурност).

2.За 2 нощувки не си заслужава да нося бана. Всеки се спасява с шишенце.

3.Палатка: Добре е палатката ви да е съвременна. Ако е брезентова от едно време е кофти. Може да е много хубава, но понякога създава огромни проблеми, а и заема много площ. В Метро, Бриколаж, Практикер и в повечето рибарски магазини има палатки за смешни пари. Не мислете, че са лоши - Стават, не пропускат вода и имат под и мрежа против гадинки! Аз съм купил палатките на доста хора и ВИНАГИ при покупката ги разпърам(сглобявам) за да видя дефектите. До сега от китайските съм виждал само една с дефект.

4.Осветление: За масите - 12V.Аз имам две луминисцентни лампи, не ми пречи да събера още дна. Елементарно е да се запоят две жици по пет метра на една крушка от мигач.

За палатките: който има желание може да си направи същото и в палатката. Може да се използва и джобен прожектор. Ако прожектора има закачалка е добре, понеже палатките на тавана от вътрешна страна имат халка за тази цел. Прожектора е нужен и в други ситуации...

5.Добре е да си носите сгъваеми столове. Сядането на земята е УЖАС! Отказал съм се от години. Имам десетина стола. Маси имам две за общо 10-12 души. Който има маса да я взима.

6.Навес: Все пак ако няма навес и прероси - край! Ама край в буквалния смисъл, всичко се нааква. В Метро се продават покривала от плетен найлон, с капси по края (сини и зелени). Установил съм, че най-удачния размер е 4/5м, или 20кв.м. Струва 15-20лв. С него е необходимо и въже към 10-20м. Продават се сглобяеми шатри с едни тръбички, но са пълен боклук. Има хора, които си ги харесват и си ги ползват - лошо няма.

7.Спането трябва да е върху нещо. Минимума е неопренова стелка или няколко одяла. Аз ползвам плюшен надуваем дюшек. Спалния чувал е задължителен ако се спи без палатка.

8.ТИШИНА! Ако искате да си надувате чалгата, както е казал народа - аз се уволнявам! Това не включва пеене. Може да си пеете с цяло гърло, колкото и да е фалшиво, колкото издържите. Хората само ще ви се радват и ще пеят с вас (разбира се - фалшиво).

9.Ракията и цигарите никога не стигат, а цената им драстично се покачва когато само един ги притежава. Настава зверска спекула.

 

Казвайте, питайте и т.н.

 

 

А пък ако се съберат хора за едно чеверме да ви направя... Хотела ще се изпразни на поляната

Понеже ШМИРГЕЛА го е написал така точно и живописно,си позволих да цитирам. :)

 

По 15 левчета!Или по-малко! Ако останат парици-коли-моли и други такива!Пращай на името на Емил Василев Унарев гр.Пловдив бул.Свобода №13 с пощенски запис.Ако е по куриери на бул.Дунав №136 (магазина за климатици) до18ч.

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз идвам само с колата. И разни други атрибути. Ако има и други стрелци-въздухари, можем да си постреляме на поляната. Горе поне име МНОООГО къде да се пуца на воля. :D

Мда, има и други стрелци-въздухари :)! Отсега ще се подготвям с необходимите матуряли и подходящите мишени и други неща за отстрел!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...