Jump to content
Svetozar00

Новите ГТП

Recommended Posts

Пичове, привет от мен! Карам акорд 7 2.4 на газ. Проблема е, че за малко да хвана новите наредби за катализаторите на бензиновите коли, та април последно като бях на преглед ми мериха газовете и ми писнаха, че съм светнал в червено… а даже ми измерваха емисиите докато съм на газ, не на бензин! Въпросът ми е някаква алтернатива на катализатора, понеже явно ми е сдал багажа според тях, каква да предприема. Само втулка ли е вариантът или? Да си го кажем, не ми се дават толкова пари за нов катализатор… 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулката няма да ти реши проблема с ГТП. Да си го кажем, трябва ти работещ катализатор!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С коректно работеща ламбда сонда и двигател в кондиция, газовете са в норма и без катализатор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно. Трябва си катализатор и то работещ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук всеки може да намери отговорите на всички възникнали въпроси по темата:

https://youtu.be/6pNWPDbRYP0?si=6BM2Hut9jGiZx8Bf

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца работя в склад за химия. През последните месеци доста хора д с по-стари и не толкова бензинови автомобили си купуват метилов алкохол който наливат в бензина. Едно еуфорично чичи сподели,че "рецептата" била литър метил на 10 бензин,като опция и няколко милилитра рициново масло в двигателя,и така на добре загрял мотор с бодра стъпка към гтп-то.И по този ми ти начин доста занижавало стойностите,твърдеше че така е минал с неговия голф. Голфа беше тройка 1,6 бензинка след 95-та или нещо подобно. Та някой да е пробвал тая "рецепта" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...