Jump to content
karchoto

Acura RDX ,пътува насам.

Recommended Posts

Здравейте отново. След дълго търсене и участие на няколко търга в copart най-сетне успех да си похарча парите. Купих си acura RDX advance 2017 г.Докато чакам да пристигне почнах да търся информация за газова уредба и още един куп други неща които смятам на тоя етап за маловажни. Та мисълта ми е, трябва ли да се има предвид за газовата че 3те цилиндъра почиват от време на време . Не трябва ли нещо да се знае предварително за да предупредя газаджията.Убеден съм че хората които са слагали на  подобна кола едва ли са много. Някой който е слагал на колата си да помогне моля.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, честито за колата. А

Моята е 2014 г. и преди фейса. Моята газова я слага @Markony.

Реших да се доверя на доказан специалис вместо да я оставя при някой дето ще си остави ръцете и евентуално да чакам нови части по двигателя.

Преди 11 часа, karchoto написа:

3те цилиндъра почиват от време на време

Моите не почиват вече :D. Може да прочетеш темата ми.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, karchoto написа:

Здравейте отново. След дълго търсене и участие на няколко търга в copart най-сетне успех да си похарча парите. Купих си acura RDX advance 2017 г.Докато чакам да пристигне почнах да търся информация за газова уредба и още един куп други неща които смятам на тоя етап за маловажни. Та мисълта ми е, трябва ли да се има предвид за газовата че 3те цилиндъра почиват от време на време . Не трябва ли нещо да се знае предварително за да предупредя газаджията.Убеден съм че хората които са слагали на  подобна кола едва ли са много. Някой който е слагал на колата си да помогне моля.

Супер покупка, честито! 2017 не е ли вече с директно впръскване вече? Иначе както е казал колегата Пламен, прочети и помисли за изключването на VCM системата, май вредите и риска, които създава са повече от спестеното гориво..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чух за него,маркони, но съм от Димитровград. Моя газаджия е много способно момче. Каза че компа нс газовата трябвало да бъде с някаква система която ще може да реагира на това изключване на цилиндрите.Но като цяло не е слагал такава. И да обмислям и варианта да сложа такава джаджа за премахване на VCM  системата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото което ми казаха че старт -стоп системата не можела да се изключва принудително.Нямало копче. Верно ли е това, ако да малко ме притеснява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може. За това се слага модулчето за "деактивация".

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, karchoto написа:

Да чух за него,маркони, но съм от Димитровград. Моя газаджия е много способно момче. Каза че компа нс газовата трябвало да бъде с някаква система която ще може да реагира на това изключване на цилиндрите.Но като цяло не е слагал такава. И да обмислям и варианта да сложа такава джаджа за премахване на VCM  системата

И аз питах в моя град няколко газаджии за газифициране на 6 цилиндрова Хонда. Първия отговор беше "имали такава хонда?". Иначе всички са способни докато не им се довериш и се започват едни оправдания - на бензин не е работела добре, свещи.... Препоръка: Един разговор по телефона с Бранко няма да ти е излишен.

За VCM-a не бързай да поръчваш. Може да извадиш късмет и предишния собственик да е монтирал модула.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.09.2023 г. at 18:38, ceco_accord написа:

Не може. За това се слага модулчето за "деактивация".

Може ли някой да ми каже тоя модул от къде да го набавя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/12/2023 at 5:01 PM, karchoto said:

Да чух за него,маркони, но съм от Димитровград. Моя газаджия е много способно момче. Каза че компа нс газовата трябвало да бъде с някаква система която ще може да реагира на това изключване на цилиндрите.Но като цяло не е слагал такава. И да обмислям и варианта да сложа такава джаджа за премахване на VCM  системата

Повярвай твоя газаджия ще я оцапа до неузнаваемост,отиди до Маркони ,за да не те боли много главата после.

Той сам си признава че не знае нищо за този двигател това трябва да е голямо предупреждение за теб,но колата  е твоя можеш да я убиеш както сам пожелаеш.

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, karchoto написа:

Може ли някой да ми каже тоя модул от къде да го набавя?

 

Днес проучвах темата. Можеш да го купиш директно от няколко различни сайта:

 

1. Амазон - по 20-25 долара са, но са доста китайска изработка и не винаги са надеждни.

2. https://www.svcmcontroller.com/ - подобен на амазонските, но с по-високо качество и изглеждат безпроблемни.

3. https://www.vcmtuner.com/ - най-скъпия, с разни защити от прегряване и т.н.

4. Можеш да си направиш сам. Има няколко видеа и гайда из форумите, например: https://www.odyclub.com/threads/diy-vcm-muzzler.365505/

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, karchoto написа:

Може ли някой да ми каже тоя модул от къде да го набавя?

Моя е такъв https://www.svcmcontroller.com/

Препоръчвам ако се поръчва от тои сайт да се ползват българските спедитори а доставка от САЩ. Тези ми искаха допълнителни $50 за доставка.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Plamen-CRV написа:

Моя е такъв https://www.svcmcontroller.com/

Препоръчвам ако се поръчва от тои сайт да се ползват българските спедитори а доставка от САЩ. Тези ми искаха допълнителни $50 за доставка.

Поръчах го VCM а за 106 $ ще ми го донесе един приятел като си идва. Питането ми беше за старт стоп системата от къде се купува и какво е точно. Никъде не намерих инфо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, karchoto написа:

Никъде не намерих инфо

И аз не намерих инфо. Има само за 3-та генерация.

Сигурен ли си, че има такава система?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си купувате кола 2017 и ще и слагате газова!

Колата не е направена за това!

Карайте си я така!

Колата е много добра, но до сега не съм срещнал някой собственик с газова да коментира! Worldwide!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм чел.

Икономия от 1.50 лв. на литър не е за пренебрегване.

 

П.П. То и на HEMI е грехота да се слага ама слагат.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, birev написа:

Защо си купувате кола 2017 и ще и слагате газова!

Вероятно има резон във въпроса ти, защото е доста по-икономична от моя вехт шестак, но и при него разликата е осезаема в парите - около 9/100 А-95, а иначе е около 11/100 на газ.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ се слага само за пари и нищо друго. Екологиите са само за ала бала и да се оправдаем,  колко сме окъсани. С колата се ходи за цигари в квартала.  Като искате да сте толкова еко, слизаш от колата и обществен транспорт.

 

Редактирано от jijane
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.09.2023 г. at 22:23, karchoto написа:

Здравейте отново. След дълго търсене и участие на няколко търга в copart най-сетне успех да си похарча парите. Купих си acura RDX advance 2017 г.Докато чакам да пристигне почнах да търся информация за газова уредба и още един куп други неща които смятам на тоя етап за маловажни. Та мисълта ми е, трябва ли да се има предвид за газовата че 3те цилиндъра почиват от време на време . Не трябва ли нещо да се знае предварително за да предупредя газаджията.Убеден съм че хората които са слагали на  подобна кола едва ли са много. Някой който е слагал на колата си да помогне моля.

Колега, успя ли да сложиш газово? Аз имам VCMtuner и я карам така колата да не изключва цилиндри. Ако си сложил газово моля те сподели какво е газово то, как се държи колата, колко харчи и т.н... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3 декември имам запазен ден да я карам да и слагат. Като я взема ще споделя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Moonlord написа:

Колега, успя ли да сложиш газово? Аз имам VCMtuner и я карам така колата да не изключва цилиндри. Ако си сложил газово моля те сподели какво е газово то, как се държи колата, колко харчи и т.н... 

Аз на моята и врътнах 10000 на газ. Не съм имал никакви проблеми - нито чек е светвал, нито нещо друго. Газовата е Романо монтирана от @Markony

За газифицирана Легенда може да прочетеш съответния раздел или темата на @ceco_accord 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.09.2023 г. at 11:08, birev написа:

Защо си купувате кола 2017 и ще и слагате газова!

Когато караш 20-30000км. за 1 година е без значение дали колата е 2017г. или 2007г. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Да се похваля с разход . Димитровград - Русе

Днес я закарах да и слагат газ.След като я взема ще коментирам .

viber_изображение_2023-12-02_17-04-48-008.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8,5/100 е добър разход на бензин.

Аз съм постигал (само веднъж) до 9,3/100 газ. Преди 2 седмици Шумен - Котел - Казанлък - Шипка - Великотърново - Шумен  точно една бутилка газ 11/100.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една снимка на колата да не публикуваш да се похвалиш ...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.12.2023 г. at 19:31, karchoto написа:

Днес я закарах да и слагат газ.След като я взема ще коментирам .

И да не забравиш да изключиш автоматичното зануляване на трип А при зареждане на бензин. 

Аз го настроих на ръчно и го занулявам при зареждане на газ.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, и аз най накрая ще подкарвам Акурата, след доста чакане. Искам да ви попитам, когато запаля ми иска код да активирам двата дисплея. Някой знае ли къде да го търся този код? Благодаря ви! Поздрави!

 

П.П. забравих да кажа RDX advance 2017г.

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма код за радиото. Пробвай да задържиш бутона за включване на радиото за няколко секунди. При мен така тръгна.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Plamen-CRV написа:

Няма код за радиото. Пробвай да задържиш бутона за включване на радиото за няколко секунди. При мен така тръгна.

Ще пробвам и ще споделя. Благодаря за бързият отговор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам друг въпрос, някой успял ли е да подкара навигацията за България? При мен ме показва в САЩ и Мексико.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Честито и много безаварийно шофиране!Има възможност за навигация след инсталиране на громаудио или карплей.Аз си го обяснявам по следния начин: това е външен модул който се инсталира и ти прехвърля всички функции от телефон на горния екран.По запознатите могат по детайлно да те запознаят.Има и разни китайчета в алито.Поздрави.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Stiliqn86 написа:

Имам друг въпрос, някой успял ли е да подкара навигацията за България? При мен ме показва в САЩ и Мексико.Поздрави!

Карти за Европа няма. За Русия са базови и са бе навигация.

Това е модула https://gromaudio.com/store/vline/honda-acura-2013-2019-vline-carplay-android-auto-infotainment-system-navigation-upgrade.html

 

Има клипчета в сайта.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Plamen-CRV написа:

Карти за Европа няма. За Русия са базови и са бе навигация.

Това е модула https://gromaudio.com/store/vline/honda-acura-2013-2019-vline-carplay-android-auto-infotainment-system-navigation-upgrade.html

 

Има клипчета в сайта.

Много лошо, че няма карти за Европа, а този модул ми е малко скъпичък, докато не ми омръзне да гледам дисплея само за радио. Ще търся нещо по бюджетно за сега. Благодаря! Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@karchoto , беше ми писал на л.с. че е порчвал някакво от алиекспрес. Нека сподели тук какво е поръчал и ако го е монтирал да покаже снимки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,ето клип как работи това устройство. Аз съм доволен всеки може да си прецени дали ще го устройва

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...