Jump to content
psp 276

Пистов ремък - размер?

Recommended Posts

Здравейте! Преди няколко дни смених пистов ремък, обтяжна ролка и водна помпа. Поръчах частите без много да се замислям, не срещнах друг вариант за ремъка освен 7pk1760. Смених частите, но при по рязко подаване на газ или при ползване на повече Ел. консуматори ремъка свиреше. Оказа се хлабав. Тук вече направих излишна покупка на обтегач, но както и да е. След като и това не помогна и не промени нещата въобще, разгледах ремъка по обстойно и установих, че старият ремък е 7pk1740. Въпросът ми е какъв трябва да бъде оригиналния ремък за моята кола? Карам 2.0 бензин, с ръчни скорости, климатик, комби, края на 2003г., Версия спорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Щом свири нов пистов ремък не е натегнат правилно и е хлабав! Зависи и каква марка е де!

Другото са износени ролки!

 

 

Редактирано от birev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 33 минути, psp 276 написа:

Въпросът ми е какъв трябва да бъде оригиналния ремък за моята кола?

"BANDO" 38920-RBA-E01

Screenshot_20230328-204212_Chrome.thumb.jpg.6610606e93a847def8c31783735dc4fa.jpg

И обръщаш внимание на тази стрлкичка:

FB_IMG_1617184266404.thumb.jpg.2a02003a1d9950aad71e175bf27c90c0.jpg

Редактирано от JHM
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, JHM написа:

"BANDO"

Screenshot_20230328-204212_Chrome.thumb.jpg.6610606e93a847def8c31783735dc4fa.jpg

И обръщаш внимание на тази стрелкичка:

FB_IMG_1617184266404.thumb.jpg.2a02003a1d9950aad71e175bf27c90c0.jpg

Благодаря за точния отговор! В момента със стария ремък, нова ролка с обтегач и водна помпа изглежда така:

IMG_20230324_065524_577.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегата е казал 7PK1740 размера  на сваления,след буквите PK е размера това трябва да търси за да пасне и се оптегне добре.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да споделя нещо интересно във връзка с пистовия ремък при смяната му преди няколко дни. Майсторът ми каза, че при свалянето му е изпитал трудности, бил е твърде обтегнат, което не било нормално. По рама се оказа същия като на колегата - 7PK1760, но ми се обади и ми каза, че пак не може да го сложи и трябва да се сложи по-голям с около 2 см. Причината според него е била, че може да е сменяна някоя от ролките и да са сложили по-голяма и за това да е толкова обтегнат ремъка. Каза, че заради това обтягане натоварва твърде много другите обтегачи и ролки и рано или късно ще се прецакат. 

Реших да се обадя на fena за съвет и той потвърди, че размерът е като горния и да не си правим експерименти със слагането, на по-голям ремък, защото щял да прецака други неща. В крайна сметка се доверих на моя майстор и теорията му за по-голяма ролка (3-ма души са слагали стария пистов ремък, толкова е бил къс). Каза ми да си преценя, но до 2 седмици ремъка ще се скъса и т.н. Много се чудих какво да направя, но взех 7PK1785 и майстора ми го сложи за 5 мин буквално, а стария го е слагал 1 ч. и 30 мин с още 2-ма души, които да му помагат. Каза ми да не се притеснявам и да му се доверя - ако нещо стане щял да покрие за негова сметка ремонта. От години си ремонтирам колите при него и му вярвам, до сега не съм имал проблеми. Странното е, че може да са сложили наистина по-голяма ролка и за това да не става оригиналния размер. Какво мислите за случая? Може ли да станат някакви усложнения при по-голям размер, като взимате предвид, че има вероятност да е сложена по-голяма ролка/обтегач?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, малко да вдигна темата и аз имам някаква драма с обтегач или ремък. Изразява се в пропукване на обтегача защото играе при повече натоварване. Сложих втора ръка в нормално състояние и проблема продължава да си го има. Реално мисля, че ремъка се е разтегнал, gates 1750 ММ му е дължината. И двата обтегача ги хванах на менгемето и проверих как им е хода и пружината, не виждам някакъв проблем с което, но ми направи впечатление че при опънат ремък триъгълника сочи на малкия квадрат, а без ремък има съвсем малко ход докато опре докрай обтегача, има доста ход на обтегача в обратна посока  и реално може да се сложи ремък с дължина 1740 ММ даже ще издържи повече отколкото 1750 ММ защото няма да се разтегне повече от нужното, лагера на ролката е проверена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал до сега разтегнат ремък, милиметър два са нищо това е разлика която обтегача не може да усети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как е положението сега? Каква е разликата между новия и стария?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старият е на gates 7pk1750, новият е на continental 1749. Ето снимки на белезите на обтегача, реално при първата снимка е със стария ремък, чукане от обтегача се появяваше, когато е пуснат климатика, фарове и е на директна или задна скорост. Обтегача играеше и триъгълника подминаваше квадрата и стигаше да упор. Сега с новия ремък триъгълника е на правоъгълника и обтегача не трепва при описаните по горе условия.

Screenshot_2023-08-07-01-01-50-104_com.miui.gallery.jpg

IMG_20230807_192424.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега реално си сложил с 1см по-къс ремък от предния.

И хора не слагайте ремъци ГЕЙТС, много ментаци се навъдиха и станаха опасни, за сега като че ли само КОНТИ си държат нивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не 1 сантиметър, а 1 милиметър по-къс ;)  И обикновените ремъци не се разтягат, износват се. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, объркал съм мерните единици, когато търсих за моята на различните марки излизаха различни по размер ремъци от 1747 до 1502 . На конти обаче си ми излезе 1749 и точно такъв сложих.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...