Jump to content
Sign in to follow this  
Legend91

Годишен технически преглед и недопускане на външни лица 🤨

Recommended Posts

Какви са тези нови глупости човек сам собствената си кола да не може да вкара в халето, че да могат по-лесно да му тъпчат страничните опори на тапицерията, да драскат стъклото с ножчета (за малоумните им лепенки!) и да разместват седалки и огледала? 👿

 

На първото място където отидох направо им казах, че щом ще е така и пари няма да видят, но явно "заразата" е плъзнала навред!

Edited by Legend91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Така трябва да бъде. От съображение за безопасност.

Ако пропадне повдигача и ти смачка малкото пръстче на левия крак, к'о пра'йм?!

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сменяш пункта....За мен това с тех преглед е най- абсурдното нещо , от вс всевъзможни такси, условия и т.н. Зарекъл съм се догодина , ако трябва ще си плащам глобите , но повече в тези гаражи, друсания, лепенки и кабели в гърнетата няма да стане. Последния ми тех преглед, даже бях под нормата за газове , онзи се хвана за главата ,вика тя по- добре от новата кола . . Слагаме евро 4 и др му вика няма как 4 , заради 20дни о сложи евро 3. Зарекъл съм се , повече на такава простотия,като тех преглед не отивам, пък камоли да ми ръчка някой колата и кара.....алоооуии на баща му ли е или деда му, да ми кара той и ръчка. Нещо май мн си повярваха тез плъхове :)

Edited by sentinelprime3
  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само, че после ако те спрат КАТ, свалят ти номерата и спират колата от движение. Разходите ти по разправиите ще ти излязат няколко пъти стойността на прегледа! Че и глоба. А недай си боже да стане някое ПТП с твоята кола, тогава става още по-сложно!

Няма как, задължени сме да си плащаме...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добре, аз имах избор от само няколко пункта защото имах талонче за отстъпка. Нима това наистина е така по закон? Казаха ми че не трябвало да има външни лица като антикорупционна мярка и че щели да спрат прегледа ако стоя вътре. Вярно ли е това? За мен важното е да не мъчат колата (точно "друсалките" за амортисьори, ръчкането на волана да "тестват" рейката) и да не ми мачкат тапицерията (сядат в седалката а краката отнавън, разположени върху страничната опора)

 

И м@@му стара, как така навсякъде по света прегледа е на две години, а тук, понеже сме толкова напреднали ме дразнят ежегодно с подобни глупости! Кажете някой свествен пункт, моля Ви!

Edited by Legend91

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 15 минути, dandilov написа:

Само, че после ако те спрат КАТ, свалят ти номерата и спират колата от движение. Разходите ти по разправиите ще ти излязат няколко пъти стойността на прегледа! Че и глоба. А недай си боже да стане някое ПТП с твоята кола, тогава става още по-сложно!

Няма как, задължени сме да си плащаме...

Хондата беше на 3год+ без тех преглед и ми написаха 50лв глоба , като казах че не е карана за този период 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sentinelprime3 Сериозно? Ами това е много хубаво ако наистина е така, все пак, останалите въпроси в случай на инцидент остават

Share this post


Link to post
Share on other sites

Къде са тези пунктове за ГТП с уред за преглед на амортисьори? От 2009 г. минавам на преглед с различни коли и на различни пунктове и никога не са ми преглеждали по някакъв начин кормилната рейка. Само веднъж (2020 г.) служител на пункта вкара колата вместо мен за преглед.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имах веднъж такъв преглед с друсалка за амортисьори, скоро след него отказа една от машинките на вратите. Ами наоколо, близо до мен, тези които бяха с талонче за отстъпка, всичките изискваха ключа на колата, другите бяха някъде по Дружба и немай още къде - твърде далече.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Off Topic

 Вс е за пари бре ...Нали един налазвач от БСП вкара закона , с тези стикери...Това е малоущина..Само да вземат на хората парите , еко 1-2-3 Абсурдистан ^^

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 6 минути, sentinelprime3 написа:

Хондата беше на 3год+ без тех преглед и ми написаха 50лв глоба

Колега, незнам как се е получило при теб, но изглежда си "частен случай". За повече от 6 месеца без преглед  ще ти свалят номерата и спрат колата от движение като стой та гледай.  

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Твърде много аспекти от личният ни живот опират до онея 240, дето втори ден не могат да намерят измежду себе си 1 да бие звънеца!

За кого бие камбаната?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Няма такова нещо ...Просто ме спряха , видяха че нямам глоби и изведнъж погледнаха и викат аааа ми този преглед, казах оо тя не е изкарвана 3 год , сега излизам и полицая ОК ще ти съставим наказателно постановление -50лв. ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако си от София област, ще ти кажа пункт в провинцията, където няма да те тормозят, само седиш в колата, поне аз така минах преди месец.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пункт за прегледи "Толева махала" - до Божурище, София. Миналата седмица минах, няма такива глупости там - седиш си в колата и правиш каквото ти кажат.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

И в Монтана (в пункта на който минавам) е така.

Сам си я вкарвам и местя, а лицето само си прави нужното.

Нямат "тресачка" за амовете, а само канал с валяци за спирачките + газ анализатор.

Тук също има камера и тече запис на процедурата.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Rakeem said:

ще ти кажа пункт в провинцията, където няма да те тормозят

Кажи? В София съм, но ако не е много далеч може да отида

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bread1978 said:

Пункт за прегледи "Толева махала" - до Божурище,

Кой от двата? Autotest group или Car inspection station?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Legend91 said:

Кой от двата? Autotest group или Car inspection station?

Вторият -> https://soamaps.com/country/BG/12086/gtp-eood-car-inspection-station

 

Тестват спирачки, газове, светлини, чистачки, и слизо долу да гледа. Всичко за около 25 мин, като през цялото време седиш в колата и правиш квото казва. Няма тестер за амове. Ааа, и предимството е, че работи и събота, и неделя от 8 до 18 :-) 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Супер! Точно както съм си свикнал!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/20/2022 at 6:14 PM, sentinelprime3 said:

Зарекъл съм се , повече на такава простотия,като тех преглед не отивам, пък камоли да ми ръчка някой колата и кара.

On 10/20/2022 at 6:14 PM, sentinelprime3 said:

 

На току-що ремонтиран автомат оня от Румен Дунев ръчка предна-задна преди да е спряла като маймуна! Че май и с ръчната тръгна. А мислех че са внимателни (от предишни пъти)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз за това преглед неминавам...Така преди с Акорда не бях ходил 4 год и едва след 4 год ме спряха, питаха защо толкова време не съм имал, казах че не е каране :lol:,  писаха ми 50 и досега преглед нямам.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Off Topic

Плащайте им още на ОПГ корпорация МВР рег в САЩ 

Вс това е направено, за да печелят от вас..Един ден ще плащате данък , за това че дишате. Аз знам какво карам . Пазете се от 50год Зил или бус,  които има пробойна от торпедо, минал техн преглед с/у 50лв . 

 

  • Like 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Често пъти причината някои хора да не минават ГТП е просто защото не плащат данък на автомобила. Преди беше масова практика, дори имах приятели, които бяха на този принцип. После, когато вече искаха платен данък, или им се наложи да продадат автомобила, оправиха нещата с някакви шашми, но не знам как... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ами те тези техн. прегледи са пълна подигравка. На мен с марков LED Osram, който се фокусира идеално и всякак отговаря 1:1 на халоген стандарта му намериха кусур! Интересно какво ли ще кажат за китайските ЛЕД, които могат да те ослепят посред бял ден (моите фарове почти не се личи да са включени гледани от определен ъгъл на дневна светлина) "Закачалката" им за акумулатор намери пишман-проблем със сензорите на двигателя (който работи така че не се чува) а в същото време над половин час го държаха да работи на място без полза - да прегрява и образува нагар! Подпират се по колите сякаш са им канапе.... А за истинския проблем: износени спирачни дискове и скъсани тампони на двигателя никой не обели дума. Целта е да дадеш едните 100 лв. М-у другото 100 лв било и за 50 куб скутер - работата ясна!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Скоро минах с 2 бензинови коли ГТП. Никакви проблеми. Едната е Еко 2, другата Еко 3. А относно марковия LED, да знаеш, че всичко е чайна майна...

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dimkaraganchev Всъщност са произведени в Италия. Но не това е най-важното в случая, а както и картинката показва, това че Osram и Philips, като производители на ОЕМ крушки са единствените, които спазват размери, стандарти и яркост за LED алтернативите си.

 

IMG_20250325_184359_710.thumb.jpg.f0356273cab4bdc42c547ca0cd0f6483.jpg

16025578_IMG_20250325_173233993_HDR3_065646.thumb.jpg.832107528469c833e77110ae9a0db505.jpg

Edited by Legend91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...