Jump to content
Sign in to follow this  
JHM

Пералня и сушилня или пералня със сушилня в едно

Recommended Posts

Кое е за предпочитане и защо?

Място за монтаж ,под кухненски плот.

Моля мнение за марки и модели,от по високия клас!

Пример:

LG F4DV710S1E или 

LG F4WV910P2SE

AEG или BOSCH, всичко друго е ала бала :)

Щом ще се монтира под кухненски плот пералня и сушилня в едно. 

Преди година и нещо сестра ми си взеха AEG с капацитет 8кг. Много е тиха и мисля, че има гаранция 5 години. 

Към 1600лв беше, сега сигурно ще е повече. 

едит: само трябва да видиш дали ще се събере, мисля, че имат модели и за вграждане. Нещо такова примерно.

Edited by Drone

По принцип мястото е "кът",но ми казват,че в случая е по добре отделно,тъй като може да има запотяване под плота.

Мм да и това го има, но тогава пък ще трябва да пренасяш дрехите до друго място и да пускаш сушилнята :) 

• Like 1

Когато са отделно винаги е по добре от 2/1 другото е компромис. Ванка ако нямаш място е ясно то и няма нужда от дискусия но ако можеш да ги разхвърляш (сушилнята може да стои където си поискаш) задължително отделно но и парите вече са други.

• Like 2
  • Upvote 2

Лично ползвам АЕГ ,но майстора ми на пералните ползва ЛГ.По-лесни му били за ремонт.Имали вече  wifi и други екстри.Жена ми е доволна от пералньо-сушилнята.С термопомпа е и е икономична.Сменях вентилатор преди месец.Беше се напукала пластмасата на оста и биеше.Електрониката обаче се самодиагностицира и изписа грешката.Частите дойдоха за 2 седмици от Германия.Ако е от помощ информацията модела е L99699HWD.Имам същата и в сервиза без сушилня.В нея пера чаршафите ,които се постилат в колата на клиента.Тя не мръднала,макар ,че в Русе водата е отвратително варовита вече 6 години.

AEG ELECTROLUX, били с капсуловани лагери.Заминава лагера и хвърляш уреда.Сега,то може никога да не замине или да надживее LG-то,където смяната му била лесна.

Абе хвърлям и по едно око и на тези:

20220921_193611.thumb.jpg.5e3159a19be311b9877a5058c27a85a2.jpg

и май май...;)!

Edited by JHM
  • Like 2
  • Upvote 1

+1 за тези. Miele е мерцедеса на домашните уреди, ей така в комплект е супер.

Можеш да хвърлиш едно око Тук

• Like 2
  • Upvote 1

Ако имаш място предлагам два отделни уреда. Най-малкото, защото вероятноста един по-сложен уред да даде фира е по-голяма, отколкото два по-прости.

Ако имаш възможност, и аз мисля, че марките ел.уреди са две - Miele и всички останали.

• Like 4

Съжалявам, Удеве нямах време за лирични отклонения, а сега не мога да редактирам.

Не ме разбирайте погрешно, не робувам на (скъпи) марки. Ако ще е чисто ново клоня към среден клас. Пералня + сушилня Indesit ми изкараха над 10г. Отидоха си работещи. Хладилник/фризер Samsung също толкова и също си отиде работещ, защото съпругата хвърли око на Miele. Ама втора употреба на година-и-нещо. Имахме и перално-сушилня Miele, ама беше почти пълнолетна. Въпреки това работеше перфектно, ноо ... много дълъг комбиниран цикъл и много ток. Сменихме я с пералня Samsung, също втора употреба на година-и-нещо. 

Прахосмукачки Miele - несравними с останалите.

Ноо, да си дойда на думата ...

Тук при мен търговията с уреди втора употреба е в друго измерение. За почти без пари се намират изключително добри оферти, включая чисто нови, само отворени и никога не ползвани.

Докато в България ... това лято, местният дилър-монтьор на ел.уреди ми оферира ремонтирана фурна за 350лв. Същата като моята, купена за £50 и закарана в БГ за £40.

Таааааа, тетака!

Edited by Krasi-mir

Здравей,

Както при колите, така и при уредите старите модели са исински( с опция за ремонт), а новите хвърляш и нов. При избора на сушилня бих избрал с нагревател а не с термопомпа. Термопомпата в електроуред е един малък хладилник или климатик който обръща цикъла и съответно духа топло или студено. При термопомпите има агент в тръбите, съответно  дехидратиращ филтър , вентилатор за обдухване на радиаторче( нарича се кондензатор).  Агента в тръбите е херметически затворен. При пропуск изтича и нямаш сушилня. Цикъла на сушене при помпите е по дълъг. Това за избора на сушилня. Бих избрал отделни уреди, като колегите са изтъкнали предимствата. Моите са марка Миеле.

Нооо избора е твой. Успех.

• Like 2

Преди 3 часа, Krasi-mir написа:

Съжалявам, Удеве нямах време за лирични отклонения, а сега не мога да редактирам.

Не ме разбирайте погрешно, не робувам на (скъпи) марки. Ако ще е чисто ново клоня към среден клас. Пералня + сушилня Indesit ми изкараха над 10г. Отидоха си работещи. Хладилник/фризер Samsung също толкова и също си отиде работещ, защото съпругата хвърли око на Miele. Ама втора употреба на година-и-нещо. Имахме и перално-сушилня Miele, ама беше почти пълнолетна. Въпреки това работеше перфектно, ноо ... много дълъг комбиниран цикъл и много ток. Сменихме я с пералня Samsung, също втора употреба на година-и-нещо. 

Прахосмукачки Miele - несравними с останалите.

Ноо, да си дойда на думата ...

Тук при мен търговията с уреди втора употреба е в друго измерение. За почти без пари се намират изключително добри оферти, включая чисто нови, само отворени и никога не ползвани.

Докато в България ... това лято, местният дилър-монтьор на ел.уреди ми оферира ремонтирана фурна за 350лв. Същата като моята, купена за £50 и закарана в БГ за £40.

Таааааа, тетака!

Е ти пък изкара, че тука уреди втора употреба няма :D 

Аз за 200лв си взех печка с котлоните отгоре. Марката е NEFF, Която е дъщерна на Bosch ;) 

Просто трябва да познаваш правилните хора. :)

Винаги 2та уреда са по-добре от 1. 

Ако е от значение, един консултант в Технополис ми каза (и показа), че Хайер имат допълнителен филтър за термопомпата за разлика от почти всички други среден и висок клас. Аз лично съм взел АЕГ пералня (още не съм я вкарал в употреба) и обмислям Миеле сушилня.

Подкрепям казаното от останалите – ако имаш място, два уреда са по-добре от един. Дори с включеното неудобство с пренасянето на дрехите.

Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

Хайер имат допълнителен филтър за термопомпата за разлика от почти всички други

Хайер би трябвало да е мидея.

Този филтър,третия го има и миелето,най евтиното!

20220922_154050.jpg

• Like 1

Хайер няма общо с Мидеа

• Thanks 1

Снимките са от далечната (вече) 2013 година. Уредите все още изглеждат и функционират така както когато ги разопаковах. Само децата пораснаха и вече не се събират вътре.2017677315_Mielewashing.thumb.jpg.70cf98f3c24eeae36aeb28b6c8f9b5f4.jpg1530928969_Mieledryer.thumb.jpg.e9b928a3d9dd50ea831760fd4f55d60b.jpg

• Like 1
  • Upvote 1
  • Thanks 1