Jump to content
JHM

Пералня и сушилня или пералня със сушилня в едно

Recommended Posts

Кое е за предпочитане и защо?

Място за монтаж ,под кухненски плот.

Моля мнение за марки и модели,от по високия клас!

Пример:

  LG F4DV710S1E или 

LG F4WV910P2SE

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEG или BOSCH, всичко друго е ала бала :)

 

Щом ще се монтира под кухненски плот пералня и сушилня в едно. 

Преди година и нещо сестра ми си взеха AEG с капацитет 8кг. Много е тиха и мисля, че има гаранция 5 години. 

Към 1600лв беше, сега сигурно ще е повече. 

 

едит: само трябва да видиш дали ще се събере, мисля, че имат модели и за вграждане. Нещо такова примерно.

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип мястото е "кът",но ми казват,че в случая е по добре отделно,тъй като може да има запотяване под плота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм да и това го има, но тогава пък ще трябва да пренасяш дрехите до друго място и да пускаш сушилнята :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато са отделно винаги е по добре от 2/1 другото е компромис. Ванка ако нямаш място е ясно то и няма нужда от дискусия но ако можеш да ги разхвърляш (сушилнята може да стои където си поискаш) задължително отделно но и парите вече са други.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично ползвам АЕГ ,но майстора ми на пералните ползва ЛГ.По-лесни му били за ремонт.Имали вече  wifi и други екстри.Жена ми е доволна от пералньо-сушилнята.С термопомпа е и е икономична.Сменях вентилатор преди месец.Беше се напукала пластмасата на оста и биеше.Електрониката обаче се самодиагностицира и изписа грешката.Частите дойдоха за 2 седмици от Германия.Ако е от помощ информацията модела е L99699HWD.Имам същата и в сервиза без сушилня.В нея пера чаршафите ,които се постилат в колата на клиента.Тя не мръднала,макар ,че в Русе водата е отвратително варовита вече 6 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEG ELECTROLUX, били с капсуловани лагери.Заминава лагера и хвърляш уреда.Сега,то може никога да не замине или да надживее LG-то,където смяната му била лесна.

Абе хвърлям и по едно око и на тези:

20220921_193611.thumb.jpg.5e3159a19be311b9877a5058c27a85a2.jpg

 

 

и май май...;)!

 

Редактирано от JHM
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за тези. Miele е мерцедеса на домашните уреди, ей така в комплект е супер.

Можеш да хвърлиш едно око Тук

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш място предлагам два отделни уреда. Най-малкото, защото вероятноста един по-сложен уред да даде фира е по-голяма, отколкото два по-прости.

Ако имаш възможност, и аз мисля, че марките ел.уреди са две - Miele и всички останали.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, Удеве нямах време за лирични отклонения, а сега не мога да редактирам.

 

Не ме разбирайте погрешно, не робувам на (скъпи) марки. Ако ще е чисто ново клоня към среден клас. Пералня + сушилня Indesit ми изкараха над 10г. Отидоха си работещи. Хладилник/фризер Samsung също толкова и също си отиде работещ, защото съпругата хвърли око на Miele. Ама втора употреба на година-и-нещо. Имахме и перално-сушилня Miele, ама беше почти пълнолетна. Въпреки това работеше перфектно, ноо ... много дълъг комбиниран цикъл и много ток. Сменихме я с пералня Samsung, също втора употреба на година-и-нещо. 

Прахосмукачки Miele - несравними с останалите.

Ноо, да си дойда на думата ...

Тук при мен търговията с уреди втора употреба е в друго измерение. За почти без пари се намират изключително добри оферти, включая чисто нови, само отворени и никога не ползвани.

Докато в България ... това лято, местният дилър-монтьор на ел.уреди ми оферира ремонтирана фурна за 350лв. Същата като моята, купена за £50 и закарана в БГ за £40.

 

Таааааа, тетака!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Както при колите, така и при уредите старите модели са исински( с опция за ремонт), а новите хвърляш и нов. При избора на сушилня бих избрал с нагревател а не с термопомпа. Термопомпата в електроуред е един малък хладилник или климатик който обръща цикъла и съответно духа топло или студено. При термопомпите има агент в тръбите, съответно  дехидратиращ филтър , вентилатор за обдухване на радиаторче( нарича се кондензатор).  Агента в тръбите е херметически затворен. При пропуск изтича и нямаш сушилня. Цикъла на сушене при помпите е по дълъг. Това за избора на сушилня. Бих избрал отделни уреди, като колегите са изтъкнали предимствата. Моите са марка Миеле.

Нооо избора е твой. Успех.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Krasi-mir написа:

Съжалявам, Удеве нямах време за лирични отклонения, а сега не мога да редактирам.

 

Не ме разбирайте погрешно, не робувам на (скъпи) марки. Ако ще е чисто ново клоня към среден клас. Пералня + сушилня Indesit ми изкараха над 10г. Отидоха си работещи. Хладилник/фризер Samsung също толкова и също си отиде работещ, защото съпругата хвърли око на Miele. Ама втора употреба на година-и-нещо. Имахме и перално-сушилня Miele, ама беше почти пълнолетна. Въпреки това работеше перфектно, ноо ... много дълъг комбиниран цикъл и много ток. Сменихме я с пералня Samsung, също втора употреба на година-и-нещо. 

Прахосмукачки Miele - несравними с останалите.

Ноо, да си дойда на думата ...

Тук при мен търговията с уреди втора употреба е в друго измерение. За почти без пари се намират изключително добри оферти, включая чисто нови, само отворени и никога не ползвани.

Докато в България ... това лято, местният дилър-монтьор на ел.уреди ми оферира ремонтирана фурна за 350лв. Същата като моята, купена за £50 и закарана в БГ за £40.

 

Таааааа, тетака!

Е ти пък изкара, че тука уреди втора употреба няма :D 

Аз за 200лв си взех печка с котлоните отгоре. Марката е NEFF, Която е дъщерна на Bosch ;) 

 

Просто трябва да познаваш правилните хора. :)

 

Винаги 2та уреда са по-добре от 1. 
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от значение, един консултант в Технополис ми каза (и показа), че Хайер имат допълнителен филтър за термопомпата за разлика от почти всички други среден и висок клас. Аз лично съм взел АЕГ пералня (още не съм я вкарал в употреба) и обмислям Миеле сушилня.

 

Подкрепям казаното от останалите – ако имаш място, два уреда са по-добре от един. Дори с включеното неудобство с пренасянето на дрехите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

Хайер имат допълнителен филтър за термопомпата за разлика от почти всички други

Хайер би трябвало да е мидея.

Този филтър,третия го има и миелето,най евтиното!

 

20220922_154050.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайер няма общо с Мидеа

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са от далечната (вече) 2013 година. Уредите все още изглеждат и функционират така както когато ги разопаковах. Само децата пораснаха и вече не се събират вътре.2017677315_Mielewashing.thumb.jpg.70cf98f3c24eeae36aeb28b6c8f9b5f4.jpg1530928969_Mieledryer.thumb.jpg.e9b928a3d9dd50ea831760fd4f55d60b.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...