Jump to content
Sign in to follow this  
seisivan

Смяна на акумулатор

Recommended Posts

Здравейте колеги. Има ли нещо по специфично при смяна на акумулатора на ЦРВто или мога да си го сменя сам в гаража? 2017та 2.0 бензин със старт стоп система. Искам да си сложа нов на Варта, че оригиналния нещо почна да издиша....60Ah е, харесъл съм на Варта 60 пак за старт стоп, 170 евра тук

И аз сложих Варта.За старт-стоп изискванията са по-завишени но ти знаеш.Няма нищо сложно освен да имаш нужните инструменти ,понеже има там хиляди кори,кабели и тем подобни. За тва ги накарах да го сменят от там дето го купих.

Оригиналния ми изкара 6год и половина и една сутрин(още беше топло) просто светнаха всички лампи и не можах да запаля,че както бях спрял до една ограда и даването на ток си беше приключение.От тия в сервиза разбрах,че различните на цвят Варта се правят в различни страни,т.е. уж всички Варта,ама не съвсем.3 години гаранция взех.Успех!

Виж сега, понеже си в чужбина, както и аз, бих те посъветвал да си купиш акумулатор с монтаж. Така ще имаж документ, че е купен и монтиран еди-къде-си. В чужбина (поне в Англия) това е важно не само за гаранцията на акумулатора, а и за застраховката на колата.

Нямам идея, дали 4-та ген губи кодове и настройки при откачване на акумулатор. По-принцип, тези, който монтират акумулатори трябва да имат една "джаджа", която се слага в ОБД буксата и после не се налага кодиране и обучаване на, каквото там има.

• Thanks 1

Монтажа в БГ (освен ако не купуваш от интернет) си влиза в цената. Добре, че колата не губи кодове и настройки щото чичкото от магазина дето ми го сменя изобщо нито имаше подобна джаджа нито и да имаше мислеше да я ползва :D

Надявам се,че в Германия ще са по-професионални нещата.

• Thanks 1

ще я закарам на място тогава- благодаря

Сложих и аз Варта. Оригиналният показа 70 процента след 350км каране. За мен не беше ок. Да видим новият колко ще изкара. 3 години гаранция ми дадоха

Между другото оригиналният акумулатор беше EFB а Варта е AGM. Казаха ми, че е по добре за коли със старт стоп- дали е така?

Posted (edited)

Да по-добър е AGM.

Edited by CARPERA
  • Like 1

11 hours ago, seisivan said:

Между другото оригиналният акумулатор беше EFB а Варта е AGM. Казаха ми, че е по добре за коли със старт стоп- дали е така?

Изключи си старт - стоп системата и си вземи обикновен акумулатор.

Доста е изписано за старт-стоп системата, повечето мнения са, че вреди на автомобила.

• Like 1

Аз не я използвам никога- винаги я изключвам преди потегляне, но старият акумулатор беше започнал постоянно да ми съобщава, че е слаб и старт стоп не работи. С новият това съобщени изчезна.

39 minutes ago, seisivan said:

Аз не я използвам никога- винаги я изключвам преди потегляне, но старият акумулатор беше започнал постоянно да ми съобщава, че е слаб и старт стоп не работи. С новият това съобщени изчезна.

При мен е изключена винаги. Нужно е да се активира при желание, което е голям плюс за Honda. При друки марки е обратното, нужно е при всяко палене да се изключи, което е досадно.

При теб не е ли изключена, при палене?

при мен при палене за съжаление винаги е вкл и трябва да се изключи

Колеги, здравейте,

Нов съм в форума и все още се ориентирам.

Споделете, как да си направя, старт-стоп системата да ми е перманентно изключена и при желание да я включа?

Благодаря!

При работещт двигател се изключва от копчето еднократно. При всяко следващо палене си е изключена системата и не се налага, ако решиш след време си я активираш от копчето. При повечето марки автомобили системата се активир под дефоулт при всяко палене, при нас е по добрия вариант, само ако решиш си я активираш.

Не си писал коя година ти е CRV, за 2013г е както описах.

Edited by Plamen_Honda

6 hours ago, Plamen_Honda said:

При работещт двигател се изключва от копчето еднократно. При всяко следващо палене си е изключена системата и не се налага, ако решиш след време си я активираш от копчето. При повечето марки автомобили системата се активир под дефоулт при всяко палене, при нас е по добрия вариант, само ако решиш си я активираш.

Не си писал коя година ти е CRV, за 2013г е както описах.

Благодаря колега, НО при мен, с всяко палене се налага да го изключвам. Ще пробвам с задържане и дано стане.

Иначе колата е 20014г. 2.0i

След палене старт-стопа се включва по подразбиране, така е фабрично с повечето марки. Чувал съм, че се правят някакви доработки за да е изключен перманентно. Сега карам Субару Аутбек и при него има много елегантно решение за проблема: при плавно спиране с леко натискане на спирачката мотора не спира, ако се натисне педала по-силно, спира. Така шофьора избира дали да го задейства. Не съм го виждал при други марки за сега.

• Like 1