Version84 29 #1 Posted October 20, 2021 Здравейте колеги, Предстои ми да си сменям колата и съм избрал следващата да бъде ЦРВ втора генерация след 2005(фейслифт). След дълго четене разбрах, че трябва да съм внимателен при избора за следните неща: 1. Износени разпределителни валове 2. Омекнали задни пружини 3. "Разкрачена" задница Има ли начин да се хване проблема с изпускателните валове при огледа, примерно характерен шум в работата на двигателя, неравномерна работа и т.н Ще бъда благодарен да споделите всякаква информация , която да ми е от полза при избора. Поздрави Share this post Link to post Share on other sites
Plamen-CRV 786 #2 Posted October 21, 2021 Моята нямаше никакви шумове от там. Хванаха проблема при регулиране на клапаните. Веднага се обадих на @fenabg и той ми изпрати вал и цедките. Ето така изглеждаше стария ми вал Освен за горните неща може да обърнеш внимание и на централното заключване. Преди 9 часа, Version84 написа: ЦРВ втора генерация след 2005(фейслифт). Бензин или дизел? 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #3 Posted October 21, 2021 Повечето за продаване са с разтегната верига,трудно се разбира,на място ако вече тотално розтегната трака. Трябва да се тества просто колата не върви след100км/h,спънат кон. В повечето авто къщи няма как да я тестваш ,на дълга отсечка. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
dindin 1259 #4 Posted October 21, 2021 Преди 10 часа, Version84 написа: 2. Омекнали задни пружини 3. "Разкрачена" задница Май в повечето случаи 2 е причина за 3. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #5 Posted October 21, 2021 (edited) Преди 8 часа, Plamen-CRV написа: Моята нямаше никакви шумове от там. Хванаха проблема при регулиране на клапаните. Веднага се обадих на @fenabg и той ми изпрати вал и цедките. Благодаря за снимките и отговора. И аз се чух с @fenabg, потвърди , че има в наличност. Жалко е , че се дават 10~12 000лв за кола и няма как да се определи състоянието и. Пропуснал съм да напиша,че търся 2.0 бензинов двигател. Преди 7 часа, CARPERA написа: Повечето за продаване са с разтегната верига,трудно се разбира,на място ако вече тотално розтегната трака. И фейслифтовите бензини ли страдат от това? Как всъшност да си изберем нормална кола без да играем на руска ролетка? От автокъщите явно няма как да се тестват.... Поздрави Edited October 21, 2021 by Version84 Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #6 Posted October 21, 2021 (edited) Всички коли с верига като им доиде времето навън ,защото и там реманта е доста скъп се продяват и идват тук. Сямо ние вярваме че идват по на 175 хил. км. изобщо некарани отвън. Всяка автокъща има номера транзитни и колата може да се кара. Откаже ли бягй тотал щета е. Казва ли може ама една кръгче по булеварда,знае че е разтегната веригата,и тн. Все пак ако свалиш цената и си готав за ремонта верига и може би вал ще я караш дълго. Edited October 21, 2021 by CARPERA 2 Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #7 Posted October 21, 2021 @CARPERA Ще почерпя след покупката Благодаря ти за споделеният опит!!! Share this post Link to post Share on other sites
dindin 1259 #8 Posted October 21, 2021 Преди 6 часа, Version84 написа: нормална кола без да играем на руска ролетка Ама и ти пък намери за какво да се хванеш. Валът и да има някакви язви сигурно ще минеш бая километри преди изобщо да започне да дава симптоми. Пробвай колата и студена и загряла. Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #9 Posted October 22, 2021 (edited) 4 hours ago, Version84 said: @CARPERA Ще почерпя след покупката Благодаря ти за споделеният опит!!! Няма проблем важно е да попаднеш на читав екзумпляр,италянки не гледай кукли отвън ,двигателя с заводското масло ако може при тях.,и др.течности направо леж. Сподели като я купиш,ще имаш обслужване,и не на последно масто газифициране с тази цена на бензина. Edited October 22, 2021 by CARPERA 1 Share this post Link to post Share on other sites
Plamen-CRV 786 #10 Posted October 22, 2021 Преди 9 часа, dindin написа: Валът и да има някакви язви сигурно ще минеш бая километри преди изобщо да започне да дава симптоми. Съгласен съм. Колега от форума ми показа неговият, беше много по-зле и още си го кара. Аз обаче не мога да съм спокоен на пътя като знам, че нещо не е наред и го смених. За италианските не съм съгласен. Както и тук (и в Германия) има поддържани и не поддържани коли. Въпрос на късмет. Share this post Link to post Share on other sites
G_S_H 16 #11 Posted October 22, 2021 Здравейте ! CRV II 2.4 2005-2006 бензин .K24A1- това е по -удачния вариант според мен. Такава търсих близо година .Държат висока цена -за съжаление на купувача. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #12 Posted October 22, 2021 Преди 12 часа, CARPERA написа: Сподели като я купиш,ще имаш обслужване,и не на последно масто газифициране с тази цена на бензина. Разбира се, ще споделя. Газифицирането е задължително, разбрах, че добре им понася а и нямам скруполи да сложда газ на Хонда както някои колеги Преди 16 часа, dindin написа: Валът и да има някакви язви сигурно ще минеш бая километри преди изобщо да започне да дава симптоми. Благодаря за споделения опит ! Със сигурност ще го сменя веднага ако има проблеми, но е добре да се знае, че може да изкара още малко във времето . Преди 6 часа, Plamen-CRV написа: За италианските не съм съгласен. Както и тук (и в Германия) има поддържани и не поддържани коли. Въпрос на късмет. Сивика ми беше от Италия. Естествено смених сегменти, но до там. До ден днешен нямам корозия или проблеми с окачването. Явно това е истината, въпрос на късмет..... Със сигурност вие като собственици сте по-запознати със цената на автомобила. Имам усещането ,че заради ковида и кризата с чиповете са се повишили цените. Според вас адекватна цена ли е 11 000лв за уж читав екземпляр след 2005-а на бензин? Share this post Link to post Share on other sites
note 412 #13 Posted October 22, 2021 Адекватна е цената, но това с читавия екземпляр е трудна работа. Иначе и аз съм имал кола внос от Италия - Нисан Примера 2.0TD, на която навъртях около 100 хил. км. без големи ремонти. Не е само до късмет, а и до избор на продавач. Затова според мен си струва да се търси и чака с месеци докато изпадне нещо добро. 1 Share this post Link to post Share on other sites
G_S_H 16 #14 Posted October 22, 2021 преди 56 минути, Version84 написа: Сивика ми беше от Италия. Естествено смених сегменти, но до там. До ден днешен нямам корозия или проблеми с окачването. Явно това е истината, въпрос на късмет..... Не много разумно да купиш кола и да почваш със смяна на сегменти .Трябва да си отваряш очите .Всичко се случва. Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #15 Posted October 23, 2021 Quote Сивика ми беше от Италия. Естествено смених сегменти, но до там. До ден днешен нямам корозия или проблеми с окачването. Явно това е истината, въпрос на късмет..... Такъв ремонт щом не те плаши,мен да не съм го превил на никоя от моите коли,значи взимай смело. Наистина не е нормално да направиш почти основен ремонт,не знам да къде сте стигнали на този сивик. Пожелавам ти тази да не стига до това,наистина гледай питай,карай тествай ако може закарай колата в сервиз,и аз моята я търсих почти година. Преди да сложиш газовата,и там има особеност която трябва да знаеш. Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #16 Posted October 23, 2021 Преди 4 часа, CARPERA написа: Такъв ремонт щом не те плаши Притеснява ме разибира се Проблем със сегментите никой не хвана при огледа. Сивика нито пушеше, нито ауспуха му беше омаслен, компресията беше супер обаче гореше масло. Времето не ме притиска за покупката и ще се оглеждам, надявам се със CRV-то да имам късмет. Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #17 Posted October 23, 2021 (edited) Quote Според вас адекватна цена ли е 11 000лв за уж читав екземпляр след 2005-а на бензин? Виж в линка по долу как вървят читавите екземпляри навън,за 11 хил цена тук ти си направи сметка какво ще вземеш,като в тази цена е включено всичко разходи и печалба на търговеца. Да вдигнаха се доста цените особено на бензиновите. Все пак излизат читави но се разпродават буквално до час след обявата. https://www.autoscout24.bg/lst/honda/cr-v?sort=standard&desc=0&fuel=B&ustate=N%2CU&size=20&page=1&fregto=2006&fregfrom=2005&atype=C& Edited October 23, 2021 by CARPERA Share this post Link to post Share on other sites
Plamen-CRV 786 #18 Posted October 23, 2021 Преди 3 часа, Version84 написа: Времето не ме притиска за покупката и ще се оглеждам Преди зимата цените на 4х4 са малко завишени - разбираемо. Щом не те притиска покупката оглеждай, следи обявите. Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #19 Posted October 23, 2021 Преди 4 часа, Plamen-CRV написа: Преди зимата цените на 4х4 са малко завишени Има логика, но не го знаех. Благодаря Преди 7 часа, CARPERA написа: Виж в линка по долу как вървят читавите екземпляри навън,за 11 хил Благодаря! Наистина е показателно за цените и състоянието на колите, които се продават тук. Аз съм готов да платя и малко повече. Просто гледам, че такава е средната цена у нас. Би ли споделил кое е по-особеното за газовата? Бутилката или нещо в настройването ? Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #20 Posted October 23, 2021 Намери колата и след това ще говорим за газта.Но може да прочетеш малко. Мога в едно изречение,некадърни газаджии продаващи боклуци на висока цена. Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #21 Posted October 24, 2021 Преди 18 часа, CARPERA написа: Намери колата и след това ще говорим за газта. Благодаря ти за отделеното време в темата ми Имам чувството, че няма да я намеря скоро предвид кризата в сектора, но се надявам като заспивам и се събуждам с mobile да излезе някоя обява Share this post Link to post Share on other sites
dindin 1259 #22 Posted October 24, 2021 (edited) E, че то в момента в София има една за 9000, което си е добре при положение, че преди 4-5 години цените се въртяха около 10-12 и сега също... Edited October 25, 2021 by dindin Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #23 Posted October 25, 2021 На 24.10.2021 г. at 18:19, dindin написа: E, че то в момента в София има една за 9000 Благодаря ти, знам за тази обява, но търся запазена хубава кола. Днес изтървах един автоматик , който поне на снимки изглеждаше страхотно за 12000лв. В този ред на мисли започнах да обмислям идеята да купя автоматик. Никога до сега не съм имал такава кола и е нещо ново за мен. Изчетох темите във форума и разбрах, че като цяло е супер ако е подържана. И все пак, при оглед какво по специфично се гледа на автоматиците освен лампичките по таблото разбира се? Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #24 Posted October 25, 2021 Автомата карам такъв,поне не знам да има разлика от първо и втора генерация, е добро решение. При мен наистина това беше стъпка с недоверие ,но вече ще карам кола с ръчка ако ми подарят такава. При автомата има много по-голяма вероятност да попаднеш на не разтегната верига,автомата я пази. Има да специфика при избор на автомат,и това са придърпвания и тласъци при смяна на скоростите и удари не трябва да има. Маслото на щеката какъв цвят е кафяво към черно е зле,с розов отенък сменяно е. Проста преди да избереш твоя карай няколко да усетиш за какво иде реч.Има телефон в подписа ми за повече насоки ако искаш. Доста фирми търсят коли по поръчка и така може да видиш как изглежда колата навън,в продажния и вид там,този начин за купуване на кола обмислял ли си го. 2 Share this post Link to post Share on other sites
rabbeat 58 #25 Posted October 26, 2021 (edited) Да не те отчайвам, но фейслифт на бензин по автокъщите е доста трудно да се намери. Иначе нормалната му цена при добро състояние трябва да е 10-11К. Повечето автомобили пристигат тук на 170-190К пробег и автокъщите им свалят поне 30К, но ако е доста запазена на вид ще ѝ свалят сигурно и 60К от показанието. Също така всичко дето пристига тук е със забележки по външен вид (брони, ламарини), но тук го привеждат във вид за продан. Може би най-благоприятния вариант е да случиш кола с удряна/правена броня. При правена ламарина - след време тръгва ръжда, а при кола без удар - двигателя е пръснат от каране и автоджамбазина е врътнал поне 100К надолу. Edited October 26, 2021 by rabbeat Share this post Link to post Share on other sites
CNC Setter 47 #26 Posted October 26, 2021 15 годишен автомобил да пристигне на 170-190 к км е голяма рядкост ! Масово са на по 250-300 к км. Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #27 Posted October 26, 2021 На 25.10.2021 г. at 19:25, CARPERA написа: Автомата карам такъв,поне не знам да има разлика от първо и втора генерация, е добро решение. При мен наистина това беше стъпка с недоверие ,но вече ще карам кола с ръчка ако ми подарят такава. На 25.10.2021 г. at 19:25, CARPERA написа: Има телефон в подписа ми за повече насоки ако искаш. Доста фирми търсят коли по поръчка и така може да видиш как изглежда колата навън,в продажния и вид там,този начин за купуване на кола обмислял ли си го. Добър човек си ти!!! Още веднъж ти благодаря за отделеното време и информацията , която споделяш. Със сигурност ще съм по-уверен ако набележа добър автоматик. Чувал съм за фирми, които предлагат такава услуга, но нямам никакъв опит. Знаеш ли някоя на която мога да се доверя? Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #28 Posted October 26, 2021 Преди 12 часа, CNC Setter написа: 15 годишен автомобил да пристигне на 170-190 к км е голяма рядкост ! Масово са на по 250-300 к км. А тези сервизни книжки, които качват на снимки в обявите до колко може да им се вярва? Или пак е поредната схема и въпрос на късмет.. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #29 Posted October 26, 2021 Ти не купуваш миналото на колата, а бъдещето и, така че гледай настоящето и състояние. Историята остави на притчите. 3 Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #30 Posted October 27, 2021 10 hours ago, Version84 said: А тези сервизни книжки, които качват на снимки в обявите до колко може да им се вярва? Или пак е поредната схема и въпрос на късмет.. Най-лесно подправяни,много често колите вървят и с документи от последен преглед но джамбазите ги унищожават ,защо ли. Истината е като се отвори за регулиране на клапаните,виждаш състоянието на веригата,дали е за смяна или не. Но колата е вече при теб.🙂 2 Share this post Link to post Share on other sites
G_S_H 16 #31 Posted October 28, 2021 (edited) Дори да има документи не проблем да се подправят.Изработка на печат от сервизна книжка е около 30лв.Това го правят от години .Пример .Като купих моята ЦРВ регистрирана 02 . 2005г .Масло сменено ,климатик работи "перфектна "-"качваш се и само караш"..Питах продавача въздушен филтър и филтър купе дали са сменяни.Отговор-"на купето не е сменян,въздушния бил добре -казали газаджиите дето слагали уредбата" На практика се получи съвсем различно -1.Сменено масло без да е сменян маслен филтър.2.Във филтъра на купето само умрели мишки нямаше -най-вероятно никога не сменян.3.Извадих въздушния и на него пишеше 12 04 каквото и да означава -тук щях да падна-остана дилемата 2012 или 2004/оригиналния / е сменян ! Отваряте си очите ! Edited October 28, 2021 by dindin Предходно мнение не се цитира Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #32 Posted October 28, 2021 Преди 4 часа, G_S_H написа: Изработка на печат от сервизна книжка е около 30лв.Това го правят от години . Благодаря ти за информацията. Когато няма държава и работещи институции явно всичко е възможно. Би трябвало да е приятно да си търсиш кола, а всъшност се оказва изключително неприятно занимание с неясен резултат Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #33 Posted October 28, 2021 За това и не търся. Последните ми 2 сами ме намериха, ама тва е "друга бира". Но не се отчайвай - имай търпение и бъди постоянен. Все ще изскочи "твоята". За теб нова, за стария и стопанин бивша, а за търговеца - просто бизнес. Има читави коли и търговци, но колкото и да я оглеждаш и проверяваш - гаранция Франция. Харесваш я как върви и готви, и щом те задоволява - вземате се, па после лев за туй, 2 за онуй, и те така сме сите. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Terje 174 #34 Posted October 28, 2021 Сервизните книжки не са официален документ, така че тяхното подправяне не подлежи на санкция. Има начини да се прецени колко може да е достоверна информацията в дадена сервизна книжка, но в повечето случаи, когато кола се взема от тук, не трябва д асе разчита на информацията в нея. Както казва @ceco_accord, гледаш актуалното състояние и ако задоволява твоите изисквания, я вземаш. Манипулацията на километража обаче, е друга бира и трябва да се намери начин да се инкриминира. 1 Share this post Link to post Share on other sites
xatamoto 188 #35 Posted October 28, 2021 Два пъти съм си купувал Акорд лично от чужди дилъри на Хонда. И двата пъти ми дадоха сервизните книжки - в единия случай ангренажният ремък беше сменен преди 92к км, в другия преди 88к км. При прогнозна цена за операцията около 1000 евра хората предпочита да сменят не ремъка, а колата (която вече е около 15-годишна). Не знам защо родните джамбази се опитват да ни убедят, че на Запад си обслужват колите преди да ги продадат От натрупания личен опит си знам, че един нов внос си иска поне 1000лв за нормално обслужване, пък ако покрай обслужването изскочи още нещо - Божа работа. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #36 Posted October 28, 2021 По въпроса с километрите скоро четох някъде че по инициатива на наш евродепутат е прието и скоро ще влезе в употреба стриктно следене по въпроса в цялата евро зана, ама да видим. 1 Share this post Link to post Share on other sites
pepur 176 #37 Posted October 28, 2021 Дано да се случи това,но ще е доста трудно. Аз от години искам да се приеме, много хора не разбират че километрите са основният фактор при определяне себестойността,и разбира се да не е разполовявана :)))) Към автора на темата,ако намерите Црв 2.0 Фейслифт към момента за 11-12лв си е находка. Ако не се чувствате сигурен и компетентен наемете за оглед някои. 1 Share this post Link to post Share on other sites
G_S_H 16 #38 Posted October 29, 2021 Извод-Ако слушаш автоджамбази сервизите за коли одавна да са фалирали . Share this post Link to post Share on other sites
Version84 29 #39 Posted October 29, 2021 Преди 20 часа, ceco_accord написа: Има читави коли и търговци, но колкото и да я оглеждаш и проверяваш - гаранция Франция. Харесваш я как върви и готви, и щом те задоволява - вземате се, па после лев за туй, 2 за онуй, и те така сме сите. Mного мъдрост има в думите ти Share this post Link to post Share on other sites
vingrei 5 #40 Posted November 11, 2021 На 21.10.2021 г. at 23:45, dindin написа: Ама и ти пък намери за какво да се хванеш. Валът и да има някакви язви сигурно ще минеш бая километри преди изобщо да започне да дава симптоми. Пробвай колата и студена и загряла. Един измина над 30 хил с износен вал и колата си вървеше нормално Share this post Link to post Share on other sites