Jump to content
Sign in to follow this  
veschich

Рефлаш на софтуер на автоматична кутия 8ма ген

Recommended Posts

Здравейте приятели,

Наскоро си взех Хонда Акорд 8ма генерация - 2010 - 2.4 автоматик.

Направих обслужване на масла, филтри и т.н. Колата е супер.

Нямам никакви проблеми засега, но се зачудих дали има някакви софтуерни ъпдейти за кутията и ECU-то и как може да се провери?

Благодаря!

Миналата година в Бултрако ми бяха казали, че като отида за обслужване, ще проверят за евентуални ъпдейти за автомата. Тъй като обслужването го направих на други места, така и не разбрах за какво иде реч. Ще следя темата също!

Бях днеска в Бултрако - сложиха ми 2 ъпдейта - на кутията и на инжекторите. Като цяло не усещам разлика засега.

• Like 1
  • Thanks 1

Какви пари излезна това колега? Те провериха ли някъде дали не е вече ъпдейтната?

Проверява се с HDS и веднага излиза текущата версия на инсталирания софтуер.

Когато аз ходих за обучение на моята поисках да ми ъпдейтнат софтуера на трансмисията, но ми казаха, че е актуален и няма нужда от ъпдейт, мисля че струваше към 80лв., таксуваха ме само за проверката, ако искаха да ме излъжат, можеха да го направят, но надали биха си позволили, откъде да знаят, че преди това не съм си проверил версията на софтуера. 

• Thanks 1

Попитах,защото и аз през  пролетта когато бях при тях ми казаха,че няма нужда от актуализация. Казват,че нямат връзка по между си Хонда сервизите.Иначе знаеха,че пиропатроните на възглавниците вече са били сменени но да заповядам за лайстните на стъклото когато ми е удобно.Странно.

За първи път чувам, че има ъпдейт на автомат. Чак срам ме хвана. Някой може ли да обясни по-подробно това. Необходимо ли е? Моята е 2.2 IDTEC 150 коня. След чипосване вече е 188, но за автомата не знаех.

Естествено, че има ъпдейт на автомата. Даже и той може да се ремапне ;)

След ъпдейт на кутията,автомата дали започва да сменя по плавно скоростите,ако евентуално преди това е сменяла леко с прилашкване

На 5.08.2021 г. at 19:25, Milenkt написа:

След ъпдейт на кутията,автомата дали започва да сменя по плавно скоростите,ако евентуално преди това е сменяла леко с прилашкване

Ами сменяйте ги малко тези масла на скоростите и няма да има "сяцане" 😄 Такова нещо като "ляйф тайм" масло няма. Колко е "ляйф тайма" на нова кола от магазина? Към 250К км и се сменява с нова. Ремапа на автоматика няма да ви направи по-бъзри колите. Тая скоростна кутия е здрава ,но..смотана. Бавна е и това е. Гледал съм тестове на дино на ръчка и автоматик с K24Z3. Автоматика имаше към 155коня на колета,а ръчката към178. На старт от место,ръчака е 1.5 секунди по бърза от 0 до 100.По баирите става тегаво изпреварване с 5 степения автоматик на акорда,тежащ 1.5т. Така,че не се зинивайте с глупости да не ремонтирате зорлем скорости. Кутията е смотана (но пък здрава),примирете с този факт.

Edited by BOKLUK_CHOVEK

Разбира се, че маслото на автомата съм го опреснил 1 път вече след като купих колата.Даже сега мисля 1 година след първото опресняване отново да го опресня,но след като ъпдейтна автомата 

Първо питай какво променя този ъпдейт.

Днес ходих в Бултрако-Пловдив.Направиха ми проверка за по нов софтуер на автомата,оказа се че е ъпдейтнат до най новата версия.И така реших да опресня маслото с 3 литра хондовско.Не мисля че нещо се промени.Явно самия автомат така си сменя скоростите.

Винаги има подобрение при опресняване на маслото,с правилното масло  което е оригинално на Хонда.

Скоростите се сменят плавно и без прилашкване.

Прилашкването  в някой случаи е от липса от налягане в соленоида,често при смяна не се слага точното количество масло.

Важно е след смяната да се измери нивото на щеката,самото измерване в повечето случай е на загрял двигател изгасен и минута след това се вади щеката.

В твоето ръководство или сервизната ти книжка пише точно как става това измерване.

Нещо което пропуснах,имаш ли външен филтър на автомата,да кажат колегите с същия двигател,той трябва да се смени.

Edited by CARPERA

Автомат в нормална кондиция не лашка!

• Like 1

Привет! Аз също опресних маслото на автомата още май месец, при мен сменя плавно почти не се усеща, необходимо ли е да се ъпдейтва софтуера и къде се намира буксата или ако има друго име за диагностика на този модел! :)