Jump to content
stany681

Мнение за добавки - дизел.

Recommended Posts

Здравейте,колеги.

Вече трета година карам колата от подписа . На всяко зареждане добавям и BARDAHL BDC. Надявам се да има положителен ефект :)

В момента имам опаковка от 375 мл PROTEC OXICAT за прочистване на цялата изпускателна с-ма. (Остана от Сивика на жената, където се надявах да оправи катализатора, но уви)

Питането ми е би ли било проблем освен Бардала да сложа и това или да изчакам да изхабя горивото с Бардал докрай и след това, за да не се смесят ? И като цяло - има ли полза и от тази добавка( някой ако е ползвал) ? Да изчисти превантивно това-онова .

Благодаря за мненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля, че никой не може да потвърди или отрече действието на каквито и да било добавки върху която и да е система на автомобила. Изключвайки може би някои стоп теч добавки. Липсват обективни критерии за оценката на действието им или по скоро трудно се проследяват. Затова решението за ползване на добавки е персонално за всеки и се основава на собствено чувство.

Редактирано от ivailopp
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз ще споделя моя опит. Откакто съм купил колата, слагам BDC на Бардал. Не мога да кажа има ли разлика, защото не съм я карал преди това. Колкото до другата добавка, не съм я чувал, но опита ми с предишния Сивик, който карах. Сипах 2 добавки за пречистване на системата едновременно, всички отлагания по резервоара затлачиха помпата и тя изгоря. Грешката ми може би е, че предозирах. Бих ти препоръчал да внимаваш с мешенето на различни добавки и стриктно да изпълняваш упътването. Не знам как ще реагира с Бардала, може и нищо да не стане, но Бардала го дават комплексна добавка. Като цяло има 100 вида добавки за всичко и съм малко скептичен. Едни казват, че помагат, други не. При всеки е различно, както е казал Ивайло. Слагам БДЦ, защото много хора ми го препоръчаха и заради качеството на нафтата в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам да смесваш добавките. Повече не означава по-добре. Просто изчакай следващото зареждане и си сложи Протека. За Протек съм чувал само положителни отзиви, но не съм ползвал. BDC слагам и аз и съм установил, че като се предозира, не е добре.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така е, аз не предозирам :) . Ще взема да пробвам и това с двутактовото масло, че и аз имам това цъкане като от аванс при подаване на газ в ниски обороти. Обикновено на светофар или изпреварване става.Не е особено дразнещо, но го има.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двутактово масло на Stihl  100г./10л.  при всяко зареждане .Бездимно е и само положителен ефект има.И отдалечаваш във времето момента на умиране на някоя дюза 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има видове масла . От синтетичното ли слагате - ULTRA , или полусинтетика - SUPER ?

 

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е минералното. Има ли смисъл и/или били навредило ако е синтетика или полусинтетика ?Никога не съм сипвал такова нещо...

 

 

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това масло ми е помагало страшно много, когато на Спринтер ми се разчука дюза в Словения и в 4ч сутринта събудих майстора, който ми поддържа и ремонтира колите и той ми каза за това масло. И безпроблемно стигнах до Испания. За синтетика и полусинтетика не знам. И той ми каза да слагам и на моята кола заради сухата нафта в комбинация със пиезокристалните дюзи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на този Акорд слагате същото ? Моя двигател е същия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.07.2020 г. at 16:52, Т. Янев написа:

Двутактово масло на Stihl  100г./10л.  при всяко зареждане .Бездимно е и само положителен ефект има.И отдалечаваш във времето момента на умиране на някоя дюза 

По 10мл. на 1литър? Така ли го дозираш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 гр на 10 л. е много.Ще замине някой инжектор.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен внимавайте това не са двутактови машини.

Вие също не сте тираджии,с техните номера.

Когато карах дизел само от това бях доволен

Bardahl_BDC_dobavka_za_diesel-1L-1000x1000.thumb.jpg.0eac5b8e5566cb61081c17aeb449b547.jpg

 

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една кола започнеш ли да и бъркаш като на прасе-пиши я бегала

! Карайте си колите и не се занимавайте с глупости! 

Редактирано от toniam
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До началото на карантината, слагах BDC и обикновени нафти Петрол, ОМВ, Еко. Паднаха цените и започнах да слагам само Авиодизел. Преди месец започнах  ОМВ макс моушън да пробвам, но нищо особено. Преди няколко дни сложих обикновен ОМВ + добавка за ДПФ от Метро. Ами..... от последната комбинация съм супер доволен. Тази добавка, май кара дизела да изгаря най-ефективно. Усеща се осезателно повече мощност, тих двигател и като пускам съединителя, няма никакво тресене. Потегля си мазно с кеф. Само ще вметна, че качествата на горивата, в различните ОМВ бензиностанции, май не са еднакви. Аз слагам в Пловдив до комина на Мото Пфое.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.07.2020 г. at 9:50, stany681 написа:

Вече трета година карам колата от подписа . На всяко зареждане добавям и BARDAHL BDC. Надявам се да има положителен ефект

Положителен ефект има, ама за тези които ти продават добавката .:lol: Полека лека забогатяват .

Иначе най добрата "добавка" за дизела е карането от време на време по магистралата с по високи обороти .

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.08.2020 г. at 23:23, Ivan B написа:

До началото на карантината, слагах BDC и обикновени нафти Петрол, ОМВ, Еко. Паднаха цените и започнах да слагам само Авиодизел. Преди месец започнах  ОМВ макс моушън да пробвам, но нищо особено. 

 

Зареди няколко Shell V Power Diesel. След третото зареждане се усеща, че има нещо. 

Иначе добавки досега не съм слагал, вече година и половина. Само от скъпите нафти, те си имат малко или много.

Сега обаче взех и аз да пробвам това BDC, тъкмо и зима иде, няма да навреди. Обаче и аз ще го комбинирам с обикновен дизел, за да не станат много добавките. Обаче пак на Шел съм се спрял.

Общо взето или Diesel+ , почти няма значение от къде, само да не е обикновен дизел. 

Или някаква добавчица. Не е толкова скъпо, особено това БДЦ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...