Jump to content
Aleksandar_Stoyanov

Гуми Yokohama Geolandar A/Т (G015)

Recommended Posts

Здравейте,

   Търсих теми, в които да се разискват модели автомобилни гуми, но не откривам, затова реших да пусна моя с конкретно питане.

Това лято смятам да купя нов чифт летни гуми. След като направих запитване във on-line магазин ми предложиха няколко варианта, като всички се водят All Terrain  гуми и ми ги предлагат за летни. На сайта на производителя пише че са всесезонни.

   И сега конкретно същата е ситуацията и с Yokohama Geolandar A/Т (G015) 205x70x15 . На тях съм се спрял, но ме притеснява, че след като са всесезонни, а аз ще ги ползвам за летни, може да се изпечат много бързо.

  Някой имал ли е такива гуми или ако има информация по въпроса нека пише. Благодаря.

  Според мен ще е хубаво да има отделен раздел във форума, в който да се разисква избор на гуми, според мен не е малка темата.

Мисля, че се подразбира на какъв автомобил ще ги слагам, имайки в предвид в раздела в който побликувам, но все пак - CR-V 2gen 2002 бензин.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не са всесезони просто търговски трик,наличието M+S се експлоатира от търговците както си искат,и доста хора им вярват и зимата стават големи бели.Ти пишеш че ще ги караш само през лятото.

На 2 ра генерация съм виждал 15 стоят някакси малки и смешни стоят .Верно е че ги дават като размер

http://kolalok.com/gumi-dzhanti/honda/cr-v.html

Може да палзваш и тези размери ,но естествено с други джанти.

205/65 R16

215/65 R16

Първо прецени за какво ще ги използваш,това са тежки и шумни гуми може би да ти свършат работа ако 80%караш извън патя.

Ако не е така и рядко влизаш по чено както се казва ти препоръчвам това

https://gumi.avtochastionline24.bg/yokohama-4968814806149-0l701508h

Като много добре се държат извън пътя,вече втори чифт слагам на моята кола.

Тук е засегнато повече за тях

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя моето лично впечатление относно тази гума и то не е особено добро.На предишното ми ЦРВ имах такива гуми и на сняг се държаха много лошо,колата постоянно "танцуваше " с тях. Жена ми движейки се с 20 км в час не успя да спре на заснежена улица и спря в една "тигра"😃 а на сухо бяха изключително шумни.За справка колата за която става въпрос я купих 2017 януари а гумите бяха с дот 2016г.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам за летни да ги ползвам. В момента за зимни съм със Geolender i/t+, на които показателите за шум са същите (даже ги дават малко по-шумни) и за моето ухо явно не са дразнител. Другата гума за която се чудя е Pirelli Scorpion STR. В нета чета противоречиви мнения, но като гледам шарката на протектора ми изглеждат по като за лятото.

За Geolandar G055 изглеждат много добър вариант, но там където искам да ги взема нямат моя размер. А държа на магазина защото са ми познати и ми правят отстъпка в цената. Другите марки, които предлагат са Lassa, Wast lake, Maxxis, Momo. За мен Yokohama и Pirelli ми се струват по-качествени и затова в момента се чудя между Yokohama G015 Geolandar A/T и Pirelli Scorpion STR.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pirelli Scorpion STR щом това е избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako избора е Pirelli Scorpion STR  , моля да споделиш ДОТ-а на гумите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ами оказа се че нямам късмет и от Pirelli Scorpion STR в момента нямат наличност и не се знае кога и дали ще имат пак (пък може и да е обратното - да имам късмет да ги нямат в момента :) )

Така, че въпреки всичко се спрях на Yokohama G015 Geolandar A/T. Ако не друго ще мога да ви дам още едно мнение след като мине лятото биват ли за летни и как се държат, дали са толкова шумни и т.н. Планувал съм за този петък да ходя да ми ги монтират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази Yokohama, не е твоята гума - после ще се ядосваш, но избора си е твой. 

Съвет - избери по-летен вариант, щом ти трябват летни гуми !

Редактирано от Emicha
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като всеобщото мнение за всесезонните гуми е, че са "ни Рак, ни Риба", т.е. нито зимата са зимни, нито лятото са летни, защо изобщо споменавате гуми А/Т?!

 

Идеята на гума А/Т е да става за всички терени - асфалт, "черно", пясък, кал, камъни, трева ...

 

В момента, Гранд Витарата на съпругата ми е обута с нещо подобно на А/Т - Н/Т (Highway Terrain). Външния вид и шарката са сходни, предназначението - и то - 4х4 и light truck. Под 4х4 разбирай нещо с размерите на Додж Рам.

Това НЕ са гуми за семеен SUV.

Управлява се като камион, върви като камион, шуми като камион, друса като камион, гОри като камион ...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
10 hours ago, Aleksandar_Stoyanov said:

Здравейте, ами оказа се че нямам късмет и от Pirelli Scorpion STR в момента нямат наличност и не се знае кога и дали ще имат пак (пък може и да е обратното - да имам късмет да ги нямат в момента :) )

Така, че въпреки всичко се спрях на Yokohama G015 Geolandar A/T. Ако не друго ще мога да ви дам още едно мнение след като мине лятото биват ли за летни и как се държат, дали са толкова шумни и т.н. Планувал съм за този петък да ходя да ми ги монтират.

Лятото е доста дълъг период  с големи преходи за всяка кола ,и удоволствието от дългото шофиране не го помрачавай с тея гуми за нивата.

Въпреки че казваш че не ти трябват такива заради там 200лв не прави грешката,замисли се защо правят такава отстъпка на гуми коите не се продават явно,

Въпреки че спестиш там 200 лв не го прави комфорта е на първо място,не да се качваш в колата и да псуваш гумите.

Имаш време да помислиш.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15172484/,  но за съжаление, се оказаха шумни. Задължително гледайте шумът. Това ще ви тормози най-много. Моите са 71db. Зимата си купих, зимни гуми с шум 69db. и тези два децибела, ми се сториха с космически мащаб. Като утихна тая кола, не можах да си я позная.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вече е късно за още размисли. Втора седмица карам с Yokohama G015. Мога да кажа, че не са по-шумни от другите ми гуми, с които до момента съм карал. Като минус за този кратък период мога да отбележа, че наистина са малко по-тежки и съответно по трудно се потегля и спира, но не толкова че да ми е проблем, вече мисля, че започнах да свиквам. Като плюс ще отбележа, че с тези гуми чуствам колата по-сигурна на пътя, когато минавам през неравности и дупки, по-не се чустват. За разход още е рано според мен да правя заключения. Благодаря на всички за инфомрацията и дано и аз съм Ви бил полезен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно се включвам, но искам да споделя мнение. С Геолендър съм от миналата есен. Не съм имал никакви проблеми зимата, макар да нямаше много сняг. Много по-тихи са и са с по-добро сцепление от предишния ми Kleber Citilander. Изглеждат страхотно на колата и не съм забелязал износване към момента. Ще видим как ще е втората зима...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги , да се присламча и аз към темата ако може... в момента колата ми е със всесезонни гуми , но мисля да не рискувам и за зимата да си взема зимни гуми.  Хвърлил съм око на този модел , моля ако някой ги е използвал или има наблюдения над тях да даде мнение. Полезно ще е да чуя и страничен поглед. Мерси предварително! :) 

 

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nexen/snow-wh21-21565-p-282099.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три сезона ползвам същите зимни гуми . Ами биват , оставих ги и за лятото да ги доизнося и се оглеждам за нови зимни гуми за другия сезон . Летните Нокиан  за които съм писал по горе са пълен ташак. Не си купувайте летни Нокиан !!!!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...