Jump to content
harry_kiritsov

Датчик натоварване заден мост

Recommended Posts

Здравейте колеги. За автоматично регулиране виочината на фаровете има датчици на предния и задния мост. Шарнира към този на задния мост ми е спекъл. Някой сменял ли е такъв шарнир, знае ли парт номера и от къде може да се достави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Али може да си взмеш:

https://www.aliexpress.com/item/32883734694.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.154d4c4dsuOQJd

 

както и сензора, че вероятно о той ще е за смяна:

https://www.aliexpress.com/item/32995395824.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.154d4c4dsuOQJd

моя дойде, но чакам сега да дойдат и шарнирите и тогава ще ги сменям.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой играл ли си е да сменя такова нещо (датчик или биалетата) да сподели малко опит? Как се диагностицира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има такава игра /

Датчика е двураменен с потенциометър.Единия край е на планка към купето а другия с шарнирче към ухо на амортисьора.

Паралелната им работа с предния дава инфо на комп. за нивото на купе спрямо ниво на шаси респективно път.Ако не е изправен,спекъл или разхлабен в амортисьора -"лъже" комп-а.

С проби забелязах ,че влияе и на работата на автом ск кутия.След като го раздвижих интервала  да те пусне автомата по наклон накъся с около 30 %. Оборотите също не се задържат високи толкова дълго време след отпускане по инерция колкото преди.

Нов е комплект и цифра,по моргите първи се изкупува.Аз раздвижвах,смазвах ,сменях гайките защото беше разбил ухото и тракаше.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги сменям. Даже онзи ден правих 1 црв с този проблем. 

Къса се маншона и спича шарнира, дори да се почисти и раздвижи след 4м пак ще е така! 

Вземат се два виншни шарнира  с маншони. Шарнира да е с болт М6, а основната да е за шпилка М6. 

Дължината между двете оси трябва да е 85мм.

Аз вземам болт с якост 10.9 режа го, за да ползвам шпилката. Навивам муфа за шпилка и гайка. 

Това стига за 85мм, но все пак зависи и от шарнира.

Идеята на муфата е да придаде якост на огъване. 

Когато завивам двата шарнира към шпилката слагам осигурител за резба. 

Изглежда много добре и така ще си отиде с колата.... 

 

Иначе не се продават никъде. 

Ако някой иска може да му изработят, но да ми пише на лично. 

Редактирано от sttekata
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, sttekata написа:

.... Иначе не се продават никъде. 

 

Продават се .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, fenabg написа:

Продават се .

Къде, дай моля линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sttekata написа:

Къде, дай моля линк

Миналата година ми поръчаха и докарах 4 бр  , дай ми рама , да видя дали има за твоята .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

72 лв е предната. Ясно, че старата е счупена и датчика се върти на 360° в момента свободно. Слагам новата според старата. Хардуерно сме ок тоест. Въпроса е след като я сменя сега какво правим? Някаква калибровка май има...Фаровете бяха "забити". Сега сами ли ще се вдигнат и кога тая кола "чете" този датчик?0b1edcd44b9a868f43078b02a9c45daa.jpge08ed84920a3e98eb10dbf16267c3c95.jpgbc32a1b83200268b148f0e51941b431a.jpgb4c96b604a46add4e48e5e7a52315ebd.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си отговоря сам. Нищо не трябва. След монтажа фаровете си сработват веднага. Бяха забити и се наместиха където са били преди. Информация явно чете постоянно, защото като седнем двама на багажника и след 1 сек ги сваля, съответно като станем ги вдига нагоре. Нищо не съм калибрирал. Сега дали има някакво отражение в работата на автоматика ще каже собственика, колата е карана около 3 месеца със счупена биалетка и евентуално сега ще забележи разлика ако има някаква.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, поръчах частите от препоръчани от колегата Kyna и след тримесечно чакане наистина дойдоха същите. Обаче преди да поръчам направих една грешка, като не снимах реално какво е на колата. Датчика, който дойде е едно към едно, но шарнира е друг, същия като показания от колегата frizzante. От къде да поръчам един двоен шарнир. Свалих датчика, дали ще дава грешка и дали ще се отрази на работата на фаровете и колата като цяло?

IMG_20200620_141834.jpg

IMG_20200620_141850.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 4/29/2020 at 1:56 PM, frizzante said:

72 лв е предната. Ясно, че старата е счупена и датчика се върти на 360° в момента свободно. Слагам новата според старата. Хардуерно сме ок тоест. Въпроса е след като я сменя сега какво правим? Някаква калибровка май има...Фаровете бяха "забити". Сега сами ли ще се вдигнат и кога тая кола "чете" този датчик?0b1edcd44b9a868f43078b02a9c45daa.jpge08ed84920a3e98eb10dbf16267c3c95.jpgbc32a1b83200268b148f0e51941b431a.jpgb4c96b604a46add4e48e5e7a52315ebd.jpg

От къде поръчахте двойния шарнир

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален магазин за авточасти в който имам и отстъпка. Даваш oem номера и те си знаят. След 3/4 дни е доставен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/20/2020 at 3:09 PM, frizzante said:

Нормален магазин за авточасти в който имам и отстъпка. Даваш oem номера и те си знаят. След 3/4 дни е доставен.

Сигурно, но тук им го показвам и само вдигат ръце. Дай някакъв номер или нещо друго, с което да ги ориентирам.
Благодаря ти за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Как мога да се сдобия с предната биалетка?

Самата тя има ли номер и продава ли се само тя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарах ама не мога да се ориентирам, не мисля че виждам нещо по предното окачване което да прилича на тая пуста биалета, може ли малко помощ аджеба кой детайл е тя?

Ето линка от VIN-a

https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=3702&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2009&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=2.0 EXECUTIVE&nplgrp=4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ето ако ти се чака! Трябва ти само да си отрежеш 6мм шпилка с необходимата дължина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, но няма ли цяла биалета, а не само ябълките?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има! Само измери дължината!

Редактирано от shopa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

 

Взех си само шарнирчетата и една хубава шпилка и майстора ми ги направи ейтака.

Мисля че се е получило много добре.

IMG-f7a3e098e57c20a66c4c99c3e0fa711e-V.jpg

IMG-fc865a03e2b80c7c406d7a775c6f5af9-V.jpg

Редактирано от jonnybg98
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...