Jump to content
Sign in to follow this  
birev

Bridgestone Turanza T05 или Hankook VP3 K 125

Recommended Posts

Колеги, наближава смяната на гумите и съм се насочил към тези два модела. Моля, ако някой е карал с тях да сподели впечатления. Става въпрос за нормално градско каране и магистрала 140-150.

Искаш специално един от тези 2 модела или гледаш и други? Bridgestone Turanza и Potenza са страхотни на мокро но на сухо не чак толкова. За какъв размер гледаш? Аз бих погледнал също Dunlop Spor Maxx RT2, Firestone Roadhawk, Continental PremiumContact 6 / SportContact 5.

Човекът е написал, че ги иска за нормално каране. Аз бих избрал Ханкук. Достатъчно добри са на мокро и сухо, а и издържат дълго, не като някои "премиум" марки...

Аз преди няколко месеца се спрях на Bridgestone TURANZA T005 FSL 225/45 R17 91Y (В, А, 71).

Мнение към този момент не мога да дам, защото минах 200км и сложих зимните гуми.

При избора ми също в сравненито бяха и Hankook Ventus Prime 3 K125. За съжаление всички Hankook бяха произведени в Китай и това наклони везната към Bridgestone.

Интересно. Досега не съм имал Hankook, произведени в Китай. До 14 цола идват от Южна Корея, а над 14 цола - от завода в Унгария. Поне при мен...

Така е, само че е обратното :) - малките ги правят в Европа, а големите в Южна Корея.

Да сравняваме Bridgestone с Hankook  е несериозно! 

Не знам какво толкова му харесват на Ханкока. Може да се е променило качеството, не знам. Преди около 7 години на старата Хонда бях купил нови летни. Нямам идея вече точно моделът какви бяха. На 3-тото лято бяха като пластмасова кофичка от кисело мляко. Това ми бяха първите и последните китайско-корейски гуми. Към 2020г. може и да са други, нямам идея.

Edited by Mkilla

Последните години се справят отлично на тестове и са доста хвалени. Местят се нагоре в класовете. Основната им критика, когато гледах за гуми последно миналата година, беше, че се износват по-бързо.

• Upvote 1

Sport Maxx или SportContact 5 за 7-ма хеч, айде моля ви се. 

Карал съм и двете Туранци, Р300 и Т05, на един и същ размер и за мен старата туранца, разбирайте Р300, е по-добрата гума. Р300 е по-лагава от двете докато още е студена, но като позагрее е класа над Т05, и на мокро, и на сухо.

За Континентал съм с особено мнение, след като ядох дървото с Премиум Контакт 5-цата.

Ханкуук-а ги хвалят повечето собственици, но кой ли българин ще си признае, че се е минал.

• Upvote 1

Пример:

Bridgestone Potenza RE002, DOT 3914.

25 000км на Стрийм и 40 000км на Акорд CL9!

От 2014 до 2019 включително! Може още да карат с 2.5мм грайфер, но ги смених!

Купувайки си евтина гума, трябва да сте сигурни, че няма голям пробег.

Същото е с Мишелин и Пирели, много мека и се износва бързо.

Преди 4 часа, jijane написа:

Ханкуук-а ги хвалят повечето собственици, но кой ли българин ще си признае, че се е минал.

Аз! След летните Контита (които износих) си взех за предния Акорд 6 ханКУЦи. Не помня точно модела, но бяха хвалени, обаче не можах да си позная хандлинга на колата. Така и не им свикнах, но след няколко месеца я продадох с тях.

Благодаря, на всички за мненията.

Ханкука вече се води Премиум производител, според западните гумаджийници. Конкретно споменатия модел много го рекламират и хвалят, затова исках , ако някой го ползва да сподели мнение. Досега карам все с Дънлоп.  Блуреспонс летни и зимни(не им помня точно модела). От зимните съм супер доволен, от летните не съм нито много доволен нито много недоволен. И се чудех, дали да не ги сменям с някой от тези модели, или да си купувам същите. Бриджстона е от миналото лято модел и също има много добри отзиви за него. Конкретно ме интересува поведение на мокро, комфорт, обратна връзка и шум.

Блу, Еко, Енерджи Сейвър и тем подобни словосъчетания в имената на гумите в повечето случаи значат пласмасарник. Много живот на гумата с компромис относно представяне.

Именно. От всички еко модели смея да твърдя, че Дънлопа се представя най добре. Но ми се щеше да го сменя с нещо. Това са двата модела, които нямат еко в името. Дори Контито новия модел е еко 6 за малките размери до 16 цола. Бриджстона много ми харесва визуално, а Ханкука много го хвалят на запад, затова потърсих мнения на колеги които карат с такива гуми, но явно няма много:(

Препоръчвам Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 - нищо Еко в нея, само газ и глобално затопляне.

Карал съм с нови Bridgestone TURANZA T005, монтирани на Тойота Авенсис и категорично заявявам, че на сухо и мокро, колата стоеше като залепена за пътя. Страходни гуми. При един обилен дъжд на магистрала Тракия и скорост от 100-120, поне на 10м зад мен нищо не се виждаше от изхвърлената вода. При стандартно напомпване от 2,4 винаги изглеждат като недонапомпани.

• Thanks 1