Jump to content

Recommended Posts

Колеги някой правил ли е тази гимнастика,положителни и отрицателни страни?

Този  @batzerga колега преди пишеше за 7 Сивик дизел + газова уредба, в тези теми:

• Like 1

Aз знам само положителни: харчи по-малко и върви повече. Общо взето принципа на работа е като бензин с течна фаза. 

Повишената температура от изгарянето на газта може ли да прецака двигателя,а намаленото мазане и помпата ?

Дизел на газ това ми звучи като уйски с айрян.Пълен абсурда да си вземеш дизел и да го газифицираш.

Вече правят и то от години.увеличава се мощта и намалява разхода.някъде имаше тема за това.мисля че автора пишеше че има смисъл само за извънградско каране.газта се връзваше към въздушния филтър,но може и да бъркам

На бусове и камиончета чист дизел, знам, че слагат метанови уредби, просто за да увеличат мощността им. 

Не толкова за увеличаване на мощността, колкото от екологична гледна точка. 

Едва ли някой със скапал се Форт транзит, дето няма сила да дърпа натовареното, го интересува екологията, и за това да монтира уредба. Там ( при бусовете) е заради допълнителната мощност, при леките автомобили на бензин се монтира газова заради по-евтиното гориво. Освен колегата от първия пост, който отбелязах, друг случай не знам за монтирана газова на лек автомобил дизел.

Правили  сме 5-6 коли с обикновенна газова дизел+пропан бутан, без да претендираме , че сме разбирачи на тази технология.По-скоро експериментално.Ефекта във вървежа е все едно слагаш чип.Икономия около15-20%.Иначе признат майстор е този в Луковит , но вече е на възраст и не му се занимава.За сметка на това никога не е отказвал да помогне със съвет.

• Upvote 2

Преди 4 часа, KRING написа:

.Иначе признат майстор е този в Луковит , но вече е на възраст и не му се занимава.За сметка на това никога не е отказвал да помогне със съвет.

Всеки един стар майстор, който добре познава какво е вакумен изпарител може да го направи. 

Монтажа е лесен , настройката и начина на управление включването на газта са специфични!

Преди 19 часа, vespa написа:

Всеки един стар майстор, който добре познава какво е вакумен изпарител може да го направи. 

А с вакуумен изпарител става ли на комън-рейл успешно,без да се скапе мотора?

С вакумен изпарител въобще не става.Трябва електрически .

Дизел с газова са 2 вида, по интересната е с метан при която дизела е да кажем 40% там икономията е съществена и екологията също но и цената също по спомен например 2500лв.

Другия вид където май е като агу много често се ползва при джипове за повече мощност икономията която е от пълното изгаряне на дизела, газта може да е и метан но не знам дали няма опасност от повишаване на температурата на горене при втория вид ако не се настройка и количеството нафта