Jump to content
jungles

Съвет относно смяна на комплект верига 2.0 бензин

Recommended Posts

Когато купувах колата видях ,че е карана със 10w40( поне на една измислена табелка така пишеше)  и имаше лек тракащ шум и си помислих ,че са клапани , имах преди това сивик 6та и долу горе шумът беше сходен преди реглаж клапани .Карам я със 5/30 масло. И за мое съжаление след реглаж клапани колата утихна леко , но отчетливо се чува това тракане при подаване на газ до към 3 -3.5 Хил оборота и после затихва. Ще  я сменям няма как, но искам да питам за мнение за афтърмаркет комплект и по специално насока към марка ?! Това което пускам като линк надеждно ли е ?!

https://m.autodoc.bg/fai-autoparts/7814831

Еййй , много здрави нашите хонди ...само аз ли съм за верига 😂😂

И аз така станахме двама. 

• Haha 1

Posted (edited)

До сега не съм чул някой да сменя верига заради шум и то на коли по над 3500 000км
дали да е верига или колата ти е над половин милион км ?

Edited by rollin
  • Upvote 1

Така е като всички коли нашите автоджамбази по на 18-20 год ги продават на по 175хил изобщо не карани отвън защото хората там ги купуват и ги държат само в гараж.

Сервизната история ако я има я унищожават ,175хил колкота и да е стара ще я вземеш ама ако пише 575хил на колкото е едва ли ще я погледнеш.

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Нямам представа , може и да е милионник , като цяло е без значение при положение ,че вече е на свършен факт . Възможно е и от немърливо обслужване предполагам , та въпросът ми беше специално за линка дали мога да се доверя евентуално ако някой се е сблъсквал със този момент . Не ми се дават колосални суми ... Едни казват ,че на около 200 хил започва да отражение , се колега ме пита дали е милионник ?! На кой да вярваш вече 😁

Posted (edited)

Закарай я на майстор през телефона или с каквото си правил клипа се криви звука.Да си чешем езиците тук и да предполагаме няма да стане

Майстор който е сменял тези консумативи знае какво да гледа и ще ти каже какво следва оттук нататък.

Fenabg не ти е далече а има теми и с читави майстори при теб в София.

Edited by CARPERA
  • Upvote 1

Posted (edited)

Да иди на майстор, че да не се окажат лагерчета...
Лично моя съвет е да си вземеш ОЕМ верига като не е никак скъпа ! 
Мога да проверя цената само ми дай рамата на колата ти.

пп... след 200 000 може да даде отражение на дизеловите ама за банзин .....

Edited by rollin

То ако е само верига лесна работа, а а нали има tensioner и водачи ...Ей от 30 мин ровя във форума за тия вериги и нищо директно обяснено или поне толкова постове съм пропуснал ... Ако са лагери е голямо дърво, поне за момента ме успокоява ,че ручи от към веригата ... Ако някой се сеща конкретна тема относно на смяна комплект , или само верига и tensioner a да я копне...

Тея звуци съм ги чувал и от проблеми с биелните болтове. Но такива клипове понякога и лъжат. Какво те интересува за веригите. 

Здравейте.Има ли развитие,че и моята работи по същия начин.

Развитието при мен е ,че имам уговорка за др седмица да я '' чуят" и евентуално да отворят и да видят . Също така да се надявам във най добрият случай да сменя само веригата , намерил съм я от UK оригинална около 180-90 лв с доставката.  Иначе като цяло със оригинални части от UK  за бензина всичко излиза около 600-700 лева и се чудя колко ли взимат за тази операция по смяната . Гледам по клипове някой свалят двигателя ( което за мен е по удачният вариант) други не ...

При мен се случва следното.При  палене на студен мотор,работи по часовник около 1 минута без да се чува никакво чукане, но след това започва  съвсем леко почукване да се появява и да се увеличава и до 2 минути започва да чука както в твоя случаи.След това като загрее хубаво почукването намалява, но си остава и се чудя дали е от веригата или от друго.

Ще я видим тая работа,но все си мисля ,че ако е бутален болт или биелните лагери , няма как колата да работи добре на място и си се набира как си трябва , мисля ,че моята е начален стадии ама много ме дразни 😆

Клапани регулирани ли са на тази кола?

Posted (edited)

Да ...и след реглажа звука отчетливо се изолира точно в зоната на веригата .. Реглажа правих при Омбре

Edited by dindin
Предходно мнение не се цитира

Posted (edited)

Колега има ли развитие?Чуха ли я в сервиза?

Edited by I_nenov1

Чуха я ,но не отваряха капака за да видят. Огледаха от къде може да идва това ручене , да не е нещо паразитен шум  , определено не е бутален болт. Посъветваха ме да не бързам и първо да я закача на ОБД да видим дали няма да изпише грешка за веригата , ако нямало записана грешка да си карам за  сега , защото според тях ако има каквото и да е било разтегляне , не е крайно наложително да я отваряме за момента ...Ще запиша и час при Слави направо и те да я закачат и да чуят.. С две думи до никъде...

Има ли вероятност да е заминал knock sensor?

Ами не показва грешки,  това е детонационният датчик ?! Отваряха я и белезите на зъбчатките са мръднали съвсем леко при хоризонтално положение , има леко разтегляне и от него да е, има живот веригата , няма да влизам във филма. Сега ще видя как е с друго по тънко малко , сложих едно да промия старото ,че беше 10в40. Ако няма промяна така ще карам докато не се Укоти  😁

Аз и налях преди 3 дни 0W20 и нямаше промяна.Като е студена си чука доволно.Само ми е много странно защо при студен старт за една минута няма никакво чукане и тропане и след това се почва..... 

Извинявам се за офтопика, но колегите с 2.0 двигател , имате ли гадна вибрация на празен ход освен това ручене? И с ръчни скорости ли сте?

АТ и усещам вибрации  особено като съм на светофар и на D и съм се чудил и аз до каква степен са нормални, защото имам човек със седан и при него се усеща само докато загрее и после са минимални. Днес ще ходя за накладки и ще погледна как са тампоните на скорости и двигател и се надявам да изскочи някои тампон за смяна .

Аз имам развитие и не знам да се радвам ли , да не се ли... Бях споменал ,че колата *уж по табелка е карана с 10*40. Значи не можете да си представите какво беше новото маслото след 1800к( все едно беше на 30000 като смола) , филтъра беше събрал толкова гняс ,че като го свалих тежеше все едно съм го наблъскал със олово.. С новото маслото на студен двигател чукането се чува докато качи маслото и после всичко е дволно.Надявам се ,че след още една смяна след 2-3 к ще изпада цялата гняс и се надявам да си се радвам само на корабчето. С 

• Like 2

Posted (edited)

Да повтори го на тези които на въртят по 10 и повече хил на с 10на 40. Като то след 4-5 вече е на смола.Продължавай в същия дух с няколко къси смени и ще видиш ефекта повярвай ще е поразителен как се отпушва тоя двигател.

Edited by CARPERA
  • Haha 1
  • Upvote 2

Posted (edited)

За ицдти веригата какво можеш да ми кажеш

Edited by dindin
Предходно мнение не се цитира.