Jump to content
firefighter

led крушки

Recommended Posts

Колеги,харесах си лед крушки в aliexpres:  https://www.aliexpress.com/item/Oslamp-H4-LED-Car-Headlight-Bulb-Hi-Lo-Beam-Auto-Headlamp-72W-8000LM-COB-Led-Headlights/32698331999.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ibLqeu. Някой виждал ли е тези китайчета и може ли да си кажете мнението?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайци много и уж различни имена,  а са все една работа. Ако ги купиш и ги бива, пиши тук. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ги поръчах и след месец надявам се да ги получа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Ако някой кара с такива нека сподели....

и как ги е поставил.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ще ги сложиш. Няма място за адаптери като ксенона. Трябва да мислиш нещо с лепене, но трябва да е доста здраво.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, haunted написа:

Не знам как ще ги сложиш. Няма място за адаптери като ксенона. Трябва да мислиш нещо с лепене, но трябва да е доста здраво.

е за това който ги е сложил да сподели.....

аз не съм измислил още адаптера и скобата да го стисне 

за това търся успешния начин. 

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сещам се че съм виждал такива крушки с адаптор, но не съм сигурен дали са Н1 или други, но съм сигурен че са китайки, бяха сложени на пежо. Мисля че в алиекспрес ще има такива с адаптори но трябва да се търси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ХРВ-то не съм правил експерименти,но на ЦРВ-то пробвах всичко ,което изглежда прилично и не съм доволен от нито един модел.В момента съм с най-скъпия модел P6.Като интензитет и цвят са прекрасни /5000К/,но като фокус много зле,независимо ,че имат настройка..

Ще трябва да мине доста време докато технологията позволи да се прави добро топлоотвеждане на 1 мм топлоносител.

За сега най-близко до тази технология са ето тези,но за съжаление мощността е малка:

https://www.aliexpress.com/store/product/Freeshipping-ultra-thin-Car-Headlight-H7-Led-headlamp-H4-Bulb-H1-H3-H11-9005-9006-48W/3208066_32850692801.html?spm=2114.12010612.0.0.10cd7419C2N3F6 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
е за това който ги е сложил да сподели.....
аз не съм измислил още адаптера и скобата да го стисне 
за това търся успешния начин. 
Благодаря
Днес сложих ето тези. Имах китайски фасонки разпробих ги в средата , вкарах крушките вътре и изрязах гумичките малко , за да може вентилаторчетата да останат навън и да охлаждат. Стана прилично.e57b4a596a334e98828f8c7518494fed.jpg4fa53dca83992d3fe1136e68cbaf2f88.jpg5635218215a339b2d70183fcee8fd69a.jpge7ae6d82a49d1bb2e6fc6e1c8a077ecd.jpg

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Рангеле , точно за това говорих. Благодаря ти.

Откъде ги намери-поръча тези фасонки ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От aliexpresse даже има и тема във форума , но тя е за дистанционно , но колегата междувременно е споменал , че с дистанционното си е поръчал и фасонки , защото в БГ са около 20лв. а там си поръчах 4 за около 8€ :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега,а светенето как е? Насочването на светлинния поток добро ли е? Да не заслепяват насрещния?

Редактирано от firefighter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят добре , не заслепява. Аз ги сложих на късите ,но лошото е , че като включиш дългите до тях стоят като пожълтели зъби :) . Трябва да питам и ако стават ще сменя и дългите. Мое лично мнение е , че са много по-добре от китайските ксенони и тези сините , които слагат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 22 часа, K.Ang написа:

https://www.aliexpress.com/item/H1-Halogen-Car-Auto-Headlight-Bulb-Socket-Holder-33116-SD4-961-33116SD4961-Fit-For-Honda-CR/32776888635.html?spm=2114.search0103.0.0.183a19a0A9T4qp

Надявам се , че не сте ми се смяли много , че съм писал "фасонки" вместо правилното "фасунги" :/ 

Редактирано от rangel111
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка от бяла стена на 10 м.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом е станало с тези адаптери. Не е ли било по лесно да изпошзваш тези за ксенона? А иначе вентилаторите свалят ли се?c42be50c3412dd3f7299e481fb531530.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Е щом е станало с тези адаптери. Не е ли било по лесно да изпошзваш тези за ксенона? А иначе вентилаторите свалят ли се?c42be50c3412dd3f7299e481fb531530.jpg

Със сигурност е било по-лесно с тези. Има ли ги тука или трябва пак от Китай? Вентилаторите не се свалят. Marcony тези дни ще направя снимки и ще ги кача.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тук ги има, но цената е х5 предполагам. Иначе в Китай са две за долар и нещо. А как тогава си сложил адапера като не се сваля вентилатора?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките си имат едно малко адаптерче (снимал със го отделно) , но телчето не може да го задържи. Вкарваш го плътно в другия адаптер , за да не се върти и след това нанизваш крушката. Даже е по-лесно ако сложиш първо адаптера , закачаш го с телчето и след това нанизваш крушката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://bktuning.com/product/7641/pristavki-za-honda.html
Тия не познават парите. Да са 4-5 лева да си вземеш и да не чакаш 2 месеца доставка от Китай , ама адаптери на цената на крушките ми идва малко скъпо. Добре , че си поръчах повече фасунги и сега ще си имам адаптери :) . Тези дни ще сложа и на дългите , ще отида да ги регулират и ще кача снимки на стена.

• Like 1
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето най-накрая и обещаните снимки. Не знам колко добре са станали и дали ще можете да добиете реална представа. Едните са от малко по-близко разстояние , но не мога да преценя дали съм на 10 метра. Снимал съм и къси и дълги. Съжалявам ако не са много добри , но това е което успях да направя , а и обикновено в тъмната част на денонощието не ставам много за шофиране :)24a6b51b48f1713a9750e5842d1ca00b.jpg3a74b3b2580d6ee575aa5fe50d770873.jpge6e24c1d5b95e4921ea8f4e57f60e183.jpg5d5641d3446532f56a8d2de7c6032139.jpg6ef57c4436cb122703e460338031a4d4.jpgbd1a0b07a52b70713229909385814d39.jpg75fa20d2399291f9d6d4e68ca040fe51.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите за ксенона нестават за лед крушки.  С по-голям диаметър са, а и като дължина са различни и за това не могат да се фокусират.

Иначе на самата кутия има картинки как да се поставят крушките.

Вади се гривната и се закача на пружинката на рефлектора, след това нанизваш вентилатора  на гумения маншон, така че да остане отвън за да може да се охлажда и нанизваш крушката в рефлектора докато щракне адаптера.

За тези колеги, които искат да си поставят лед крушки и се чудят дали светят силно и дали дават добър фокус, казвам следното:

Изпробвал съм лед крушките и на дълги и на къси, но не могат да се фокусират и това е. Светлината е наистина силна, но не е фокусирана. Първата вечер, когато ги сложиш на късите светлини, хората които бяха спрели на светофара пред мен си разместваха огледалата защото ги заслепявах, а си представете да карам на дълги през нощта и да се наложи да се разминем в някой тесен участък.

• Upvote 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dakota, Благодаря за информацията

за адаптерите и фокуса ценна е, но фаровете на HR-V са различни от CR-V. 

Надявам се и на информация от колега с HR-V.

Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми харесва как светят , а и е доста красиво. Ако започнат да ми присветкват на къси ще ги сваля на 3 и така. По принцип нашите коли са по-високи и е нормално като сме близко до предната кола да им светим в огледалото.

• Confused 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм съгласен с това твърдение.Всички фарове ,независимо на какво превозно средство са имат % наклон и не заслепяват,ако щеш да имаш и 50 см. просвет.Всъщност скоро нарещно -движещите се ще ти го докажат..

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че при светодиодни на рефлектор светлината се разсейва доста ...

В купето отсреща става ден при по-силни LED-ове. :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи, Лед светлините за късите са пълен, ташак. Онзи ден си карам и срещу мен, един колега с HR-V направо ми извади очите и то на осветен булевард. 

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.