Jump to content
hahy

Блутута ми говори на швабски, пък и немога да си го закача в 2009г акорд

Recommended Posts

Днеска я регистрирах.... много е кола, обаче с блутута нещо .... не говориме на един език! Гласовите команди за климатика реагират, викам му да се закачи и с телефона - тя нещо на немски ми дъвче ... няма разбиране. Кайне - майне ... йок телефон. И телефона не я вижда обаче... 

Другото дето ми е въпросително, къде аджеба ако си купя диск с карта за българия да пъхна? В багажника двд не виждам. (Комби е)

Удрете едно рамо да стартирам иначе безполезните екстри за много пари :lol:

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кликваш на телефончето и му казваш SPEAK ENGLISH. И няма да е вече на германски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах и - проговори, мерси за тая работа. Обаче сега остава въпроса с телефона, нещо не се получава, ни телефона вижда колата, ни колата телефона, ябълка 6ца е телефона ако има нещо по-специално при връзването... 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефон се настройва по следния начин (по спомен, но съм го правил много пъти с няколко телефона и се знаем на изуст).

- Ти: Натискаш копчето, казваш PHONE SETUP.

- Госпожата: Phone setup options are pair, delete...

- Ти: Натискаш, казваш PAIR

- Тя: Казва ти, че телефона трябва да е в discovery mode и да избереш пин, отваряш телефона на екрана за bluetooth устройства

- Ти: ZERO ZERO ZERO ZERO - при новите андроиди (а може би и iPhone-и), вече няма пин за bluetooth и подразбиране използват 0000. Ако избереш друг пин, като 1234, няма да успееш да се свържеш.

- Тя: ZERO ZERO ZERO ZERO - is this correct?

- Ти: Натискаш, казваш YES

- Поглеждаш си телефона и ако виждаш колата и тя не е инициирала връзка (изчакай 5 сек), натискаш ти да инициираш връзка с нея.

- Тя: Финално иска да избереш име на телефона си, потвърждаваш и си готов.

 

За навигацията - устройството трябва да е под кората на багажника, където би трябвало да имаш патерица или комплект за репариране. В дъното напред е. Диск оригинален струва една шапка пари, но ако имаш записвачка, можеш да си купиш дискче за 5лв и да си свалиш и запишеш най-новия софтуер сам. Инструкции и линкове виж в тази тема. Макар че темата казва "Accord 7 gen", всъщност говорим за фейслифтов Accord 7, който е с идентичен модел DVD/навигиращо устройство и дисковете са съвместими. : 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айййй ... стана като календара на Маите тука ... :lol: Благодаря ти, утре ще си поговориме с тая на 4 очи, пък да видиме. Ако има нещо пак - направо ще ти я карам да се саморазправиш с нея... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегава работа но става;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорихме си, телефона почна да вижда колата, ама ми казва че е или изключен или извън обхват. Как да го накарам да се включи или да се видят поне? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дал ли си телефонът ти да бъде видим за други блутут устройства?

Ако да, то пробвай с рестарт на блутут на телефона и дай търсене отново, ако не стане пробвай да изтриеш HFT от списъка с устройства на телефона и после пак я намери и повтори процедурата на @Veseliq.

Хубавото е че телефона открива колата, което значи, че модулът ти работи.

Може малко да се поизмъчиш, но свързването ще го направиш все някак.

При мен най-голямата мъка беше с командите, че нещо явно произношението ми не беше както на дамата й харесва и трябваше да повтарям всяко нещо по 5 пъти докато стане. :)

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станаха нещата - всичко е 6, сега остана синхронизацията на указателя, казва ми че нещо неще (всичко ми е написано на БГ) подозирам от там да е проблема. Благодарско за помоща, ако имате идея и за контактие - супер, ако не здраве да е :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колата няма кирилица, затова не може да ти разчете контактите. Ако държиш да ги разпознава, трябва да ги пренапишеш с латински букви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,
Може ли да се слуша музика чрез блутут (например пускам си youtube на телефона и да се чува в колата)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и през фабричното hands-free. Трябва ти допълнително устройство, като Yatour и подобни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Veseliq написа:

Не и през фабричното hands-free. Трябва ти допълнително устройство, като Yatour и подобни.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали имаш USB жица в подлакътника. Обаче ме мъчи въпроса, дали няма да тръгне mpeg4 от там, клип с 1 дума? Някой опитвал ли е?  И ако да в каква конверсия евентуално да е виде файла 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеофайлове не могат да се възпроизвеждат на Акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне поживях 20мин с мечтата :) ...  

Значи тука с файловете дето колегите дадоха са доста сложни нещата, и мисля диск да си взема, в квартала намерих човек дето ги продава. Нещо по-специфично освен вадене на този и слагане на новия диск има ли? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

USB-то не е решение - тъпо е, че bluetooth-а може да се ползва само за handsfree, но не и за audio streaming. Има aux, но не можеш да сменяш песни от волана. Не знам за вас - аз от 3 години ползвам spotify и не съм свалял мп3-ка. Не мога да си представя пак да се занимавам да търся песни, да правя плейлисти, да бутам флашки и тн...

 

Преди 2 часа, hahy написа:

Поне поживях 20мин с мечтата :) ...  

Значи тука с файловете дето колегите дадоха са доста сложни нещата, и мисля диск да си взема, в квартала намерих човек дето ги продава. Нещо по-специфично освен вадене на този и слагане на новия диск има ли? 

 

Чак сложни... Инак не. Слагаш новия, палиш колата. Ще ти каже, че предстои ъпгрейд и потвърждаваш. След 5 мин ще светне картата :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре мисля да му звънна на симпатягата и ще видиме какво се случва :) ... е ще се изфукам после де :) 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още днес стана тва с картата, чудесно е, само дето непожела сама, ръчно я подкарахме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя версия на картата сложихте?  Вероятно не е най-последната, щом сте я подкарали ръчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, ръчно се налага ако се прескачат версии. Ако ги караш поредни, тръгват автоматично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз знам, че по-високата версия си инсталира сама софтуера (логично), докато инсталирането на по-стара версия става само ръчно.  Картите на Акорд са на два диска, единия за Западна Европа, другия за Източна Европа. Вероятно навигацията е била с по-нова версия на картата за Западна Европа и затова не е тръгнал ъпгрейда сам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3Б.0 2017 - така се води версията, добра се оказва картата и доста точна. Не я знам дали е последно на последното, човека спомена, че около май-юни излиза нова версия принципно, и ще я смениме сега лятото. Доволен доста от навигацията съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Правя опити да си вържа телефона.Прочетох всичко написано по темата тук,но не мога да я накарам да ми говори на английски.Казвам и аз SPEAK ENGLISH,тя започва да ми говори на английски,веднага след това започва на немски и накрая нищо.Май пропускам нещо.Дайте Моля съвет.Освен това ми изписва по някое време,че гласовите команди на навигацията не могат да се активират,докато друго устройство използва аудио системата.Това пък какво означава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни се малко нагоре в темата, там подробно е описан начина на свързване на телефона с колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не мога да обърна на английски.На немски нищо не рзбирам.Първо това,после свързването.Възможно ли е да няма на английски.Блгодаря.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това видя ли го?

Кликваш на телефончето и му казваш SPEAK ENGLISH. И няма да е вече на германски.

Телефон се настройва по следния начин (по спомен, но съм го правил много пъти с няколко телефона и се знаем на изуст).

- Ти: Натискаш копчето, казваш PHONE SETUP.

- Госпожата: Phone setup options are pair, delete...

- Ти: Натискаш, казваш PAIR

- Тя: Казва ти, че телефона трябва да е в discovery mode и да избереш пин, отваряш телефона на екрана за bluetooth устройства

- Ти: ZERO ZERO ZERO ZERO - при новите андроиди (а може би и iPhone-и), вече няма пин за bluetooth и подразбиране използват 0000. Ако избереш друг пин, като 1234, няма да успееш да се свържеш.

- Тя: ZERO ZERO ZERO ZERO - is this correct?

- Ти: Натискаш, казваш YES

- Поглеждаш си телефона и ако виждаш колата и тя не е инициирала връзка (изчакай 5 сек), натискаш ти да инициираш връзка с нея.

- Тя: Финално иска да избереш име на телефона си, потвърждаваш и си готов.

Редактирано от Tokio
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

При входящи обаждания при мен не изписва имена а само номера.При вас така ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и при мен е така. Правил съм импортиране на тел. книга, но няма разлика.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Аудито ако номерата не са в сим картата също няма имена но когато са там имената си излизат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се покажат имена трябва да са на сим картата?  При мен указателя е на кирилица, от това изхождам, че неще да импортне телефонния указател... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е бая сложно ще стане, да преписвам тепърва сумати имена.... ще си показва цифри само ... :D така и така вече ги понаучих на изуст номерата :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има опция да ти изписва името. Това с импортирането на номерата според мен е за по-лесно набиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика, но пък при импортиране ми казва че неможе да свърши работа ... автоматично и имена няма ... тва ми е последна грижа в същност :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях темата. Аз сдвоих телефона си с блутут модула с различен пин код от 0000 или 1234. Засега работи без проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...